Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
a ja mam takie zastanawiajace mnie pytanie co by moglo sie stac gdyby teraz zaczelo sie wspolzyc ?


Emi, myślę, że Bianka mogłaby mieć rodzeństwo 😜 gdzieś czytalam, że już po dwóch tygodniach od porodu może wystąpić owulacja...
wstrzymaj się może te 6 tygodni narwańcu 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia to trudne pytanie bo wszystko zależy od stanu narządów rodnych. Ja się z seksem wstrzymuję do wizyty kontrolnej u gina choćby z tego względu że miałam zakładane szwy w środku i nie wiem czy one już się rozpuściły czy nie - nie chciałabym uszkodzić mężula 😜 Poza tym ciągle coś tam plamię a my nie lubimy "brudzącego" seksu - tak samo podczas okresu się wstrzymujemy. No i jest ryzyko ciąży przy współżyciu bez zabezpieczenia, bo nigdy nie wiemy kiedy nastąpi pierwsza po porodzie owulacja. U mnie po pierwszym porodzie nie było okresu a więc i owulacji przez 13 miesięcy karmienia piersią. Jak tylko odstawiłam syna od piersi pojawił się okres...
Ale przyznam że ciężko mi odpędzić mężula... głupek tylko o seksie gada 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u nas jest odwrotnie 😁 😁 to ja juz nie moge wytrzymac a Bartek jakos daje rade 😁 😁 ja tez czekam na kontrole u gina i antykoncepcje,bo napewno teraz nie chcemy dziecka moze za jakies 4-5 lat ale to są bardzo bardzo odlegle plany...Chcemy by teraz operacja tylko się udała i Maja była zdrowa o niczym innym nie marzymy w tej chwili....Własnie przebudzoną Maję wykąpalismy i Tatuś ją karmi i Mała idzie spać w sumie juz zasypia jak zawsze przy wieczornym karmieniu a tym bardziej po kąpieli...Aaaa mam do Was pytanko...nie boicie się kąpać swoich maluszków?? Bo ja mogę wszytsko robić przy małej ale jeszcze boję się ja kąpac i niestety albo stety ten obowiązek zawsze spada na Bartka od początku kiedy jest w domku czyli 2 tygodnie,ani razu jej nie kąpałam...ja ją tylko wycieram,oliwkuje i robię reszte...niewiem moze za miesiac dwa bedzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopiero polozylam sie do lozka i wzielam laptopa ..troche odpoczynku za chwile pojde spac, o ile mala sie nie wybudzi bo ma jakis dziwny zwyczaj spac godzine i do 24 albo oglada pokoj albo placze.. a po 24 juz ladnie spi przez 3h i wstaje na mleko.. nie wiem czemu tak ale poki co spi..


apropo kapania to ja mam lezaczek wiec sama dalabym sobie rade dzieki lezaczkowi ale moja malutka jest jeszcze troszke za mala na ten lezaczek wiec moj m ja trzyma a ja kapie ja.. 🙂 ale jak obowiazek spadnie na mnie to pewnie uzyje lezaczka wiec nie bedzie takiego strachu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Laseczki 🙂
Sandra, śliczna ta Twoja córunia 🙂

A ja nadal w dwupaku 😞 Dzwoniłam dziś do szpitala i rozmawiałam z oddziałową, bo czułam się tak zagubiona, co ja mam robić. I wiem już na czym stoję. Jak się do piątku/soboty akcja nie rozwinie, zabieram manatki i mam przyjeżdżać w niedzielę na IP. Chyba że będę się czuła świetnie (w co wątpię, bo już teraz wysiadam psychicznie i fizycznie), to mam przyjechać w poniedziałek z samego rana i oddziałowa osobiście do mnie zejdzie na IP i mnie przyjmie i zawiezie na oddział. Kochana z niej kobitka. Wszystko jednak wskazuje na to, że zamknę listę wrześniówek jako październikówka 😉 No ktoś musi się wyłamać z terminu wrześniowego, prawda? 😁
Inirtam, Marylu, Emaleth, dzięki kobitki za duchowe wsparcie 😘. Dziś już jest troszkę lepiej niż wczoraj 🙂 Może też dlatego, że mój M też w końcu zauważył, że ja się psychicznie rozsypałam. Od wczoraj taki kochany jest 🙂

Ciekawe, co tam u Tusi, Wanilki i Latki. Może dziewczyny dziś już urodzą 🙂 A może już urodziły... 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Wiadomo co u Wanilki?
A mówiła,że sie spotkamy na porodówce, ja dalej w domu, a ona biedna na patologi ( straszne baby na patologi pracują). JAk bedziecie miały jakieś info to dajcie znać.
Deira ja tez mam sie stawić w niedziele na IP jak sie nic nie ruszy, ciekawe czy mnie wtedy zostawia czy odeślą?
Ehh... Małej jest dobrze u mamuni i tyle 🙂
Pozdrawiam i miłego dnia wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka, Doti wczoraj pisała, że Wanilka ma mieć dziś chyba wywoływany poród, więc niewykluczone, że jeszcze dziś urodzi.

Tyssiiaa, oni pewnie w szpitalu, gdzie ma rodzić Tusia mają taki standard jak u mnie - nie robią cc na zimno, chyba że przy zagrożeniu życia. Skurcze przed cc są dobre, bo wiadomo, że dziecko jest już gotowe do wyjścia a poza tym inne względy medyczne dla matki - mniej krwawienia w czasie cc, lepiej obkurczająca się macica. Dlatego ja też czekam jak na szpilkach na skurcze, bo kwalifikację do cc mam już od 2 miesięcy. A jak skurczy nie będzie to stawiam się w niedzielę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂 Jeju ale w nocy sie wystraszylismy...bo Bartek po 4 mnie obudzil czy karmilam małą a ja mowie a ktora godzina??? on po 4 a ja że nie o kurna....wiec obydwoje dolecielismy do łozeczka a ona sie nie rusza,poruszylam jej raczką a Maja za chwile sie przeciagała i zasneła znow i tak od 21:40 do 5:50 spała sobie wiec noc zaliczam do bardzo bardzo udanych w koncu sie wyspałam i potem sie obudzila kolo 9 🤪 🤪 była polozna jezeli pepek nie odpadnie do przyszlego tygodnia to bedziemy fioletem robić....ide zaniesc wniosek na becikowe...Miłego dzionka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂u nas nocka jak zwylke ladnie przespany tylko dwa karmienia 🙂
Pocieszenie dla mamus krzykaczy,moja dobija do miesiaca i zaczyna sie uspokajac 🤪
Marylu dzieki,niestety zdjec nie widzialam bo nie chce mi pokazac zanim nie skonczy 😠 ale jestem pewna ze Krzys model na calego 🙂
Deira to przynajmniej juz wiesz na czym stoisz bo najgozej to tak czekac.Wracaj do pozytywnego myslenia bo musisz byc silna bo wszystko jeszcze przed toba!!!
Sandra corcia slodka a jak Nadia w nowej roli sie czuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Mała śpi ( o dziwo ) więc weszłam na chwilkę.
Dziś pewnie znów pójdziemy na spacer 🙂 trzeba korzystać.
Doti wiem o tym i też tak robię,że jak nie płacze w łóżeczku to jej nie biorę bo po co tylko że cwaniara wyczuła trzymanie na rękach i nieraz drze się w niebogłosy gdy się ją położy a mi ręce odpadają 😞 najgorsze jest to,ze zauważyliśmy że nieraz,nie zawsze ale czasami jak sie rozryczy i ma ją mąż na rękach to ona płacze dalej i uspokaja się dopiero gdy ja ją wezmę na ręce. Robię wszystko by tak się do mnie nie przyzwyczaiła bo potem M nie będzie mógł mi pomóc nawet bo ona będzie mnie chciała,nie jego. Taki mały człowiek a jaki mądry 🙂
Emaleth, mówisz,że będzie lepiej i noce przespane,kurde kiedy to będzie 😞 hihi

Kość ogonowa mnie tak napieprza że często wstać nie mogę 😞 znowu jestem na przeciwbólowych bo wyrobić nie idzie nieraz. Krwawienie mniejsze, od wczoraj wieczora zaczęłam używać wkładek zamiast podpasek bo już mnie wkurzają,dupa się poci,przykleja wszystko wrrrr. Jestem zwolenniczką tamponów podczas okresu, nie wyobrazam sobie co miesiac chodzic w tym szajsie 🙂 hih. a latem w upałach to wogóle podziwiam kobiety które noszą podpaski,ja nie dałabym rady.
Mam delikatne pytanie. Zauważyłam że po porodzie, od parcia pojawiły mi się hemoroidy.Teraz już ich nie ma,lecz po wypróżnieniu znowu wyłażą na jakiś czas. Czy one same się schowają i będzie tak jak przed porodem,czy mam kupić jakąś maść?Na szczęście one nie krwawią ani nic,ale i tak się martwię. Myślę tak,że zaczekam jeszcze te trzy tygodnie do końca połogu i jak wtedy jeszcze będą to zacznę działać. I tak już jest lepiej bo po porodzie były cały czas a teraz tylko po skorzystaniu z toalety.Czy któraś z Was też tak ma lub miała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
U mnie znow nie przespana noc... Teraz jak m poszedł do pracy to mały dal mi dwie godzinki 🤪
Ostatnio wydaje mi sie ze mały ma kolki. Zawsze w nocy drze sie i wygina plecy w taki luk. Prezy sie. A jest nakarmiony i kupy robi normalnie.... Myślicie ze to kolki?
Co do kąpieli to moj M zawsze sam go trzyma i myje. To taki jego codzienny obowiązek przy małym. Ale jakbym miała sama wykąpać to nie wiem czy dalabym radę.

Sandros śliczna ta Twoja Tatianka! Jak Nadia czuję sie jako starsza siostra?

Pestka mala pewnie czuję sie bezpiecznie jak czuję Twój zapach. Jak twój m ja bierze daj mu jakąś pieluche tetrowa która tobą pachnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,
u nas nocka tez spokojna , mala spala wiec i my moglismy pospac obylo sie bez placzu itp.. wstawala tylko na karmienie wiec oby tak dalej 🤪
ja dopiero co ogarnelam siebie i troche domu, wstawilam pranie - ale jeszcze nastepne mnie czeka, posprzatalam kuchnie, i sypialnie..mala ogarnelismy zaraz jak wstala wykapalismy nakarmiona teraz slodko spi w swoim lozeczku takze mam chwile dla siebie bo M poszedl na silownie 🙃
dzisiaj o 14 przychodzi health visitor a o 15;30 polozna takze dzis odwiedzinki beda 😁
ciekawa jestem ile przytyla moja kuleczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...