Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam się 🙂
Dalej jako dwupak 😞
Biedna Wanilka, ona też się nacierpi i wyleży w tym szpitalu.
A ktoś wie co z Latką?
Ja od rana dostałam szału porządkowego - została mi łazienka i kuchnia. Pozostałe pomieszczenia już zrobione na błysk, łącznie z odkurzaniem i myciem podłóg. Jedynie okien nie myję, bo już nie mam siły. Pewnie skończę łazienkę a kuchnię zostawię na jutro, bo jestem już mokra jak szczur.
A jak skończę sprzątanie, to się położę żeby odpocząć i czekam na skurcze... 🙂
Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira Latka chyba dziś miała mieć indukcję 🙂

Sandro bardzo możliwe że to po pobycie w brzuszku ale mimo to się martwię, bo te pazurki ma takie... już widzę że będą miały tendencję do wrastania jak się nie wyrówna 😞 Jak macam te paluszki to czuję że tam jest wygięte w stawie 😞
A nie możesz iść do pediatry po skierowanie wcześniej?? Ja jak dzwoniłam to mówiłam że mamy skierowanie ( a nie mamy jeszcze ) ale ostatecznie okazało się, że najbliższy termin jest za miesiąc czyli już za późno. A prywatnie idziemy we wtorek 🙂

Za to w poniedziałek idę ze Starszym do chirurga... już się boję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Dzieki, Katia 🙂

Doti, moze to jeszcze ulozeniowe po porodzie?? i sie unormuje...
Ja dzis zaczelam dzwonic, bo nam Pani neonatolog kazala isc juz najlepiej w 3 tygodniu zycia, ale bez skierowania w rece moge sobie pomarzyc ;// wiec chyba poszukam prywatnie i gitara..


u nas prywatnie to kosztuje 150zł :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Eeeee Inirtam u nas 50zł za USG 🙂 w każdym razie dzwońcie wcześniej i rezerwujcie terminy jak chcecie iść na NFZ 😁


właśnie zadzwoniłam... i najbliższy termin dopiero na 25 października... młody będzie miał wtedy 6 tygodni... niby położna mówiła, że właśnie wtedy mamy zrobić to badanie, ale wizytę u pediatry mam w poniedziałek i zobaczymy co ona powie... zapiszę go, najwyżej odwołam wizytę, jeśli miałoby być za późno i zrobię prywatnie... :/ pieprzony NFZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam jeszcze takie pytanie... chciałabym małego przyzwyczaić też do butli, żebym w przyszłości mogła gdzieś wyjść i żeby M mógł go nakarmić w razie potrzeby... jak myślicie, kiedy zacząć? narazie jakby nie mam potrzeby, ale może jak głodomór skończy 4 tygodnie, czy to za wcześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nam się udało na nfz dostać - czekaliśmy 2tyg na wizytę, więc nie tak długo.
ja rejestrowałam telefonicznie i tylko Panie kazały przed wizytą się zgłosić i donieść skierowanie.

położna była - wszystko z Marcinkiem oki. Waży już 4250 😉 takze ładnie przybiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas prywatnie 70zł...a niby się skonczylo na nfz...jeju dziewczyny jak ten czas szybko leci...we wtorek Maja juz bedzie miala miesiac 🤪 🤪 Ja dzis bylam zaniesc wniosek na becikowe,kurna 1,5godziny czekania...i jeszcze się chyba załapiemy na drugi 1000,wiec dobrze bedzie 🙂 tylko jeszcze tyle zalatwiania,ale do konca listopada mozna zlozyc wniosek 🙂 Mała dzis noc tez przespala rano okolo 9 się obudzila i do po 12 nie spala...czy Wasze dzieciaczki juz tez tak mało śpią w dzien? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sie,
my dzis zaliczlismy nocke z mala w naszym lozku bo nie chciala spac u siebie.. ale chociaz u nas przespala noc wiec i ja troche pospalam, rano moj M wybudzil mnie bo pojechalam ze wspollokatorka na zakupy , kupilam pieluchy bo mi sie koncza i trafilam na wyprzedaz rzeczy z tommee tippee kupilam malej sliniak taki z kieszonka gumowy za 1,90funta a zwykle kraza po ok 5 funtow wiec mi sie udalo 😜 przy okazji zaszlam do lumpka i kupilam malej poncho biale za cale 0,75pi sie usmialam jak kupywalam bo takie slodkie jest 😁
w drodze do domu przypomnialam sobie ze dziewczyna z baby buddies miala do nas wpasc a M sam z mala w domu byl ..ale jak dotarlismy do domu to ani widu ani slychu o niej wiec moze zapomniala 🤨
no i zaraz bierzemy sie za sprzatanie chalupy bo jutro przyjezdza BABCIA 🙃 z moja siostra zobaczyc wnusie 😉 tak sie ciesze na ich przyjazd nie widzialam mamy i siostry kilka miesiecy 🙂mam nadzieje ze spedzimy milo czas bez zadnych nieprzyjemnych chwil.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko u nas w dzień też więcej czuwania jest niż spania, ale to chyba normalne skoro śpią w nocy ładnie.

Ja dopiero teraz jak zerknęłam jeszcze raz w książeczkę zdrowia Laury zorientowałam się że USG ma być między 4 a 6 tygodniem... A jak z synem byłam to zalecenie było między 6 a 8 tyg.. jak to się wszystko szybko zmienia 🤪 😮

Idę spać z dziećmi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buffy a gdzie robisz te usg na kase chorych ,że tylko dwa tygodnie się czeka ?
To może i ja tam zadwonię i umówie mała 🙂
Moja mała dzisiaj od rana niespała aż do 13 teraz śpi ale o 14 miała być położna i jej nie ma , jestem zła bo mogłabym zacząć robić obiad ,a tak to muszę czekać . 😠
Wiktori dzisiaj mi strasznie ulewa już 4 pieluche tetrowa załatwiła nie wiem co sie jej dzieje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj... jutro mama z siostra przylatuja i jakis stres mnie ogarnia powoli - jak zwykle kiedy nie widze sie z nimi kilka miesiecy 🤢 jutro to juz w ogole bedzie panika z mojej strony na calego jak moj m pojedzie ze znajomym odebrac mame z lotniska a ja z mala w domu 🤨 nie wiem czemu tak jest..ale normalnie brzuch mnie boli ze stresu itp.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzonatalie nie stresuj sie. Zobaczysz będzie super! Babcia będzie zachwycona mała 🙂 na pewno Ci dużo pomogą a Ty sobie odpoczniesz 🙂

W ogóle to witam sie. Noc u mnie straszna. 30min to najdłużej jak mały zasnął ... Najgorsze ze w dzien mam opór przed spaniem i ciężko mi sie zregenerpwac.... Ciągle myślę czy mały ma kolki czy nie. Nie wien jak je rozpoznać.... Teraz też ciągle mi ryczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 mi mala wczoraj dala popalic w nocy 3 razy butla i wstalysmy o 10.30 🙂 tez zapisalam mala na bioderka ale to 18 pazdziernika dopiero 🙂
alexia jak mierzylas temp. przez dupke to nalezy odjac 5 kresek 🙂 wtedy wychodzi prawidlowa temp 🙂 tak mi tlumaczyla mama i babcia 🙂
u nas dzisiaj pogoda paskudna wiec spacerku nie bylo 🙂 a mala cos spac dzisiaj w dzien nie chce caly czas oczy jak 5 zl 😁
tesciowa chyba sie obrazila bo od poniedzialku ani widu ani slychu 😁 bedzie miala niespodzianke bo ja w sobote do szkoly nie ide 😁 wiec zostaje mala w domciu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Dzonatalie nie stresuj sie. Zobaczysz będzie super! Babcia będzie zachwycona mała 🙂 na pewno Ci dużo pomogą a Ty sobie odpoczniesz 🙂

W ogóle to witam sie. Noc u mnie straszna. 30min to najdłużej jak mały zasnął ... Najgorsze ze w dzien mam opór przed spaniem i ciężko mi sie zregenerpwac.... Ciągle myślę czy mały ma kolki czy nie. Nie wien jak je rozpoznać.... Teraz też ciągle mi ryczy 😞

mi polozna tlumaczyla to tak ze wystepuja najczesciej dzien w dzien o tej samej godzinie i wtedy jest placz na okraglo przy jedzeniu przy tuleniu lulaniu itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi. Dobrze ze nie musisz małej u teściowej zostawiać. Pewnie w ciagu dnia szalu byś dostała!!! Nastepnym razem powiedz ze nie możesz zostawić dziecka z kimś do kogo nie jest przyzwyczajona i na dodatek w "obcym" domu. Dzieki za radę. To u nas jest zawsze w nocy krzyk. Prezenie sie. Jednocześnie kupę normalnie robi.... Tak mi smutno ze on cierpi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia jako norme temp. uznaje sie u maluszkow do 37,5.. a srodki jak Doti pisze podaje sie powyzej 38C.

Ja core jak rodzilam to mialam miedzy 4 a 6.. a teraz mam wpisane 3-4 tydzien zycia. no u nas ciezko bez skierowania sie zarejstrowac,boprzy rejstracji dane ze skierowania musze podac..;/

Moja pije juz z butelki i cycka i z niczym nie ma problemu 🙂 Cora tez od poczatku byla przyzwyczajana.
Wedlug nowych badan,jesli dziecko ma prawdilowy odruch ssania to nie zaburzymy go, ani butelkaani smokiem. choc co madrzejsze maluszki moga sie pozniej buntowac bo przy butli sie zdecydowanie mniej mecza 🙂

Moje dziecko ciezkie do spania, dlatego sciagam pokarm i musze sprawdzic co i jak... bo poki co mam go malo...
Wlasnie ogarnelam na wieczor, 1,5 litra wody i herbatke laktayjna.. i pierwszy raz mala spi godzine ciagiem.. jak jej dalam konkretna ilosc pokarmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie wlasnie boję ze mały będzie zbyt sprytny i do cyca nie wróci jak dam mu butle. Wlasnie tak zrobił moj M jak był niemowlakiem... Cwaniaczki.

Sandros albo mamusie może wiecie......mam pytanie. Jeśli już bym chciała odciągnąć pokarm i karmić małego butla, to ile miałabym go ściągnąć? Ile dawać? Tak pomiędzy 4 a 6 tyg pewnie spróbuje butle wprowadzić chociaż na jedno karmienie w nocy. To by byla ulga. aha i czy myślicie ze mogę mieć mało pokarmu i dlatego mały co chwilą budzi sie na karmienie? Na początku wiem ze miałam dużo bo miałam sssanie na wodę i cycki wielkie. A teraZ są miękkie i pije też jakoś malo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...