Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
weszlam na chwile.. wlasnie czekam az mama i siostra przyjda, moj m pojechal odebrac je z lotniska a ja z mala w domu.. stress stress i jeszcze raz stress...mala spi wiec mam chwilke zeby ogarnac wszystko zanim przyjada..
praktycznie nie spalam, mala zasnela po 23, wstala o 2;30 na mleko a o 5;30 juz byla pobudka bo m wstawal zeby pojechac na lotnisko i odrazu mala wstala na karmienie i po spaniu.. wygladam jak zombie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

Marylu kiedyś wstawiałam taką ściągawkę z karmienia butelką, tylko że to dotyczyło MM. 100ml + (miesiąc x 10ml). czyli miesięczne dziecko powinno dostać 110ml.
Ja tez mam już miekkie piersi ale mleka w nich nie brakuje 🙂 Moja w dzień może być co godzine przy cycku a w nocy jak sie naje to 4-5 godzin śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Buffy a gdzie robisz te usg na kase chorych ,że tylko dwa tygodnie się czeka ?
To może i ja tam zadwonię i umówie mała 🙂
Moja mała dzisiaj od rana niespała aż do 13 teraz śpi ale o 14 miała być położna i jej nie ma , jestem zła bo mogłabym zacząć robić obiad ,a tak to muszę czekać . 😠
Wiktori dzisiaj mi strasznie ulewa już 4 pieluche tetrowa załatwiła nie wiem co sie jej dzieje 😞


na Unii Lubelskiej 🙂 tam jest przychodnia przyszpitalna z poradnią ortopedyczną włącznie 🙂 tu jest numer do rejestracji: 914253408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Nadal dwupak 😞 Wczoraj wieczorem miałam trochę jakichś dziwnych skurczy, które były dość regularne, myślałam, że w nocy się rozkręci i dziś będzie po wszystkim. Nawet kosmetyczkę wrzuciłam do torby i ubrania przygotowałam na wyjście, żeby mieć już wszystko pod ręką, gdyby akcja była w środku nocy. Ale nic z tego.
M dzisiaj ma jakieś spotkanie zarządu po pracy od 17.00, więc w domu będzie po 22. Wcale się nie zdziwię, jak Natka zrobi nam psikusa i zechce wyjść np. o 20.00 🙃
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie 🙂 wlasnie czekam na polozna, bo ma mi w koncu te szwy sciagnac, tak mnie ciagna, ze juz nawet oponka do siedzenia nie pomaga 😮 miednica to mi tak lata, boli i szczyka jakby byla w kawalkach 😮

Deira ale Was malutka przetrzymuje, cos mi sie wydaje, ze chce wyjsc w najmniej oczekiwanym momencie 🙂
a dzis przyjezdzaja do nas tescie na dwa dni 😲 😲 😠 😠 juz widze jakie bedzie pouczanie, ze to nie tak a to inaczej...brrrrrrr na szczescie M mnie uspokoil, ze jak sie beda za duzo wtracac, to im dogada, a ja mam sie nie stresowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej witam.
Dzięki Buffy bede dzwoniła .
Ja mam z małą problem z tym ulewaniem w nocy jest spokoj , popoludniu tez , tylko rano ulewa jak nie wiem co .
Zbytnio nie orientuje sie id czego moze byc to zalezne , do odbicia ja trzymam owszem nieraz jej sie nie odbije , ale żeby az tyle ulewała. 😞
Biedna malutka tak mi jej szkoda i ciuchy i pieluchy tetrowe to ida jak woda .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
proszę bardzo 😉
co do ulewania to mi wczoraj położna powiedziała, że to się samo unormuje, bo na razie dziecko po prostu sobie ssie jak ma co, a żołądek może mieć już wtedy pełen i dlatego tak się dzieje - chociaż akurat na szczęście Marcinkowi się to nie często zdarza. A pewnie Wiki z rana się wydaje, że jest bardziej głodna po nocnym dłuższym spaniu i to dlatego.

a co do butli to się na początku parę raz wspomagaliśmy i na szczęście Maluszek się nie rozleniwił jeszcze - także ciągnie i cycka i butelkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my ciagle czekamy na moja mame i siostre.. 😉
zalozylam malej opaske z kokardka zeby ladnie wygladala na przyjscie babci a ona ja co chwile dotyka i probuje sciagac 😁 skubana 😁 😁 zostala nakarmiona i zasnela co prawda ze smoczkiem 🤨 ale zasnela ... mam nadzieje ze pospi troche zeby nie bylo mega zamieszania jak moje kobitki przyjada a mala w tym czasie wstanie i bedzie ryk 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu tak mniej wiecej 70-110przez pierwszy miesiac zycia powinno dostawac modyfikowanego, wiec zapotrzebowanie podobne na piersi. 🙂
Musisz duzo pic, bo bedzie problem z laktacja...ja od razu widze po piersiach jak za malo pije... dzisiaj juz lepiej zdecydowanie....
Zaraz sie ubieramy i na spacer idziemy, choc wietrzysko niesamowite ;// no ale coz zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sie.
dwupak oczywiscie bez zmian...
nie wchodzilam na brzuszka bo mojemu M spalil sie kabel do kompa, ale jakos chwilowo dalam rade 🙂

wczoraj mialam takie skurcze przez brzuch, miednice i az do kregoslupa - myslalam ze sie posikam z bolu... do tego jakies prądy mi przez piczke przechodzily 🤨
jestem juz zirytowana cala ta sytuacja... masakra totalna!

a do tego wszystkiego mój M jutro z samego rana lub dzis w nocy wyjezdza do Niemiec 😞 ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki i Mamuśki 🙂
Ależ taki mały bąbel absorbuje uwagi... Na razie nie jest lekko, mam straszne problemy z karmieniem, mało pokarmu, a młody od wczoraj często płacze, chyba od brzuszka 😞 Ale nie poddajemy się, będzie dobrze 🙂 Jest uroczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek napisał(a):
Hej Brzuszki i Mamuśki 🙂
Ależ taki mały bąbel absorbuje uwagi... Na razie nie jest lekko, mam straszne problemy z karmieniem, mało pokarmu, a młody od wczoraj często płacze, chyba od brzuszka 😞 Ale nie poddajemy się, będzie dobrze 🙂 Jest uroczy 🙂

Nie łam się. Ja mam pokarmu dużo i niby dobry bo mały robi często kupy i to takie jak mają być - żółte z grudkami - a i tak ciągle wisi na cycu. Dzisiaj od 5 jedliśmy prawie non stop z malutkimi przerwami i nie chciał spaćaż do 12:30 bo na siłę zabrałam go na spacer i wreszcie zasnął 😮 Ale jestem twarda i nie dam się 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nie dajcie sie 😉 karmienie piersią nie jest łatwe i czasem trzeba wiele cierpliwości. Do tego jest ogromna presja żeby karmić piersią a nie butelką. To stresujące i czasem nie daje się rady.
My się karmimy często ale krótko. Do tego Luśka ciągle dławi się przy jedzeniu bo albo je zbyt łapczywie albo za dużo mleka leci. Potem jej się ulewa albo brzuszek męczy się z gazami a jak jej się źle odbije to ma czkawkę...Najlepsze są karmienia nocne,bo po 10 minutach jedzenia Mała ma dość i sama odpycha się od cyca, odbijam ją i kładę do łóżeczka i spokój. Dziś spała super, bo od 20 do 1:30, później obudziła się koło 5 dopiero i ostatecznie o 8 chyba 🙂 Mam nadzieję, że będzie przesypiala całe noce później bo ze Starszym się namordowałam nieziemsko - budził sie 5-6 razy w nocy na jedzenie 🤢 wytrzymałam tak 13 miesięcy i powiedziałam dość...i jestem z siebie dumna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pije herbatke laktacyjna 3-4 razy na dzien i sa efekty 🙂 cyce juz tak nie bola, a przed kazdym karmieniem robie sobie na nie gorace oklady - mleko leci wtedy jak szalone 🙂 kupki sa zolte, troche zadkie, nie wiem czy takie maja byc, ale malutka nic nie boli z tego co widze, wiec chyba jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Dziewczynki nie dajcie sie 😉 karmienie piersią nie jest łatwe i czasem trzeba wiele cierpliwości. Do tego jest ogromna presja żeby karmić piersią a nie butelką. To stresujące i czasem nie daje się rady.
My się karmimy często ale krótko. Do tego Luśka ciągle dławi się przy jedzeniu bo albo je zbyt łapczywie albo za dużo mleka leci. Potem jej się ulewa albo brzuszek męczy się z gazami a jak jej się źle odbije to ma czkawkę...Najlepsze są karmienia nocne,bo po 10 minutach jedzenia Mała ma dość i sama odpycha się od cyca, odbijam ją i kładę do łóżeczka i spokój. Dziś spała super, bo od 20 do 1:30, później obudziła się koło 5 dopiero i ostatecznie o 8 chyba 🙂 Mam nadzieję, że będzie przesypiala całe noce później bo ze Starszym się namordowałam nieziemsko - budził sie 5-6 razy w nocy na jedzenie 🤢 wytrzymałam tak 13 miesięcy i powiedziałam dość...i jestem z siebie dumna 🤪

Doti trochę mnie pocieszyłaś bo już myślałam, że tylko ja tak mam. 🙂 Mój mały za to jak tylko zaczyna jeść to od razu robi się senny. Staram się go wybudzać ale nie na długo się to zdaje, jak zaciśnie to nic nie pomaga. Ale jak tylko go odłożę do wózka albo łóżeczka to zaraz wstaje i dalej głodny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka ja herbatki nie piję, bo chyba musiałabym trójkę dzieci karmić hehehe póki co przy karmieniu jak Mała dossie się do piersi to z obu mleko na odległość sika. nie wiem co to za dziwny mechanizm...ok 2 minut po zaczęciu karmienia piersi twardnieją całe i mleko leeeeeeeecii....... ale ja wypijam ok 3 litrów wody mineralnej na dobę 😁

Aisza tak miałam ze Starszym że moment zasypiał... wkurzające to było bo nigdy się porządnie nie najadł. Niestety na to nie bardzo jest rada, bo dziecko jest i głodne i zmęczone bo ani się nie naje ani nie wyśpi. Młoda teraz jak je to nie zasypia, chyba że już jest najedzona porządnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karocia a nawał masz już za sobą?
Ja w dzień mam piersi sflaczałe a w nocy przez te przerwy między karmieniami robią się takie wielkie!
No i mój M nudzi mi ciągle że seksu mu się chce 🤢 Co ja mam mu poradzić? Mnie też się chce. Mógł korzystać wcześniej 🤔 a teraz jeszcze miesiąc czekania na kontrolę u gina... w sumie to już nie krwawię, zostały jakieś plamienia delikatne i nic mnie nie boli ale M nudzi i nudzi a jak mu mówię żeby gumki kupił to nie, bo muszę iść na kontrolę do gina... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra a na co ja mam się zdecydować? Tabletki u mnie odpadają bo nigdy nie pamiętam żeby o stałej porze brać lekarstwa...
A no zawraca mi głowę, zawraca... najpierw złapie się za cyce a potem ma pretensje że mleko mu leci do buzi 😮 siedem światów hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixi to Ci chyba najlepiej gin wytłumaczy bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia 😮 może zaczyna się wtedy w dowolnym momencie....Ja okresu nie miałam przy karmieniu Starszego całe 13 miesięcy 😁

Sandro ja wkładki nie brałam pod uwagę bo rozważam jeszcze trzecie dziecko za kilka lat a naczytałam się że wkładka może zaburzać płodność i lepiej ją stosować jak już się nie chce dzieci. Poza tym to dość duży jednorazowy wydatek 🤨 Myślałam prędzej o tych krążkach dopochwowych NuvaRing. Aplikacja raz na miesiąc (czyli lepiej niż łykanie tabletek) i bezbolesna (czyli lepsza od zastrzyków) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...