Skocz do zawartości

Poronienia | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agatko Dorunia ma rację. Ten wątek trwa już bardzo długo...najpierw Lenka straciła dzidzie teraz jest w 21tc, a teraz Madziuchna i Dorunia znó zaczynają ten rejs 🙂 🙂 🙂 🙂
Ciężko pewnie myśleć o przyszłości jeśli jeszcze tyle przed Tobą...po prostu się trzymaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
>Dorunia700 napisał:
Agatko to masz podobnie jak ja miałam z Natanielkiem...w 13 tyg uurodziłam a ciaza sie zle rozwijała od samego poczatku 😞 wiem ze to zadne pocieszenie ale słuszna decyzja niestety......Tobie zycze teraz spokoju..yciszenia ale przedewszystkim zdrówka kochana 🙂 Buziaczko według moich obliczen wychodzi mi na 17sierpien 🙂 🙂


Jeśli możesz napisz co to znaczy ciąża się żle rozwijała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf z reguły mówi się , że ciąża się źle rozwijała jeśli doszło na wczesnym etapie do poronienia, które najprawdopodobniej spowodowane było wadami gentycznymi uniemożliwiającymi dalszy prawidłowy rozwój zarodka - w wyniku czego zarodek obumiera.
Oczywiście to jest jeden z powodów poronienia, bo tak naprawde jest ich mnóstwo, nawet branie antybiotyków jakiś czas przed zapłodnieniem może być tego przyczyną.
Podczas zabiegu jest pobierana próbka do badania histopatologicznego - po ok. mamy wynik i wtedy mamy szansę się dowiedzieć co było powodem poronienia. Natomiast w wielu przypadkach ten wynik nic nie mówi, po za tym, ze jest wszystko w porządku.

W moim przypadku było tak samo jak u Agaty czy Doruni. Moja ciąża obumarła o ile dobrze pamiętam ok. 7 tc a dowiedziałam się w 10 tc podczas USG. Wtedy od razu na drugi dzień był zabieg. Ważne, żeby jak najszybciej przeprowadzić zabieg, chyba że doszło do poronienia samoistnego.

Pozdrawiam

Agatko głowa do góry, będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laff u mnie było to tak ze 24kwietnia sie dowiedziałam ze jestem w ciazy i to na dodatek blizniaczej...było wszystko ok pierwsze usg drugie juz powiedział lekarz ze wchłonał sie jeden pecherzyk i bedxzie jedna dzidzia byłam wtedy w 9tyg potem zaczełam plamic dostałam skierowanie i okazuje sie ze ciaza sie zle rozwija bo według usg byłam w 5 6 tyg...a prawilnie w 11tyg a nie było wogle dzidz taka mała fasolka w 13tyg 4miesiac dzidzia niezyła i była bardzo malutka a ja dostałam skurczy normalnie jak do porodu i urodziłam.....28maja potem o koło20zabieg i na drugi dzien do domu niewytrzymałabym tam psychicznie 😞 to ta w skrucie tylko wiem ze moj Nataniel jest aniołkiem i strzeze mamusie z góry....i teraz boje sie strasznie ale podejscie juz mam inne do tej ciazy..... 🙂 🙂niestresowac nienerwowac i niepanikowac....moje motto 🙂 🙂 ale tez inaczej sie czuje mogłabym gory przenosic 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Normy hcg
Ciąża 1.3-2 tydzień mlU/ml 16 - 156
Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870
Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500
Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300
Ciąża 5-6 tydzień 23100 - 151000
Ciąża 6-7 tydzień 27300 - 233000
Ciąża 7-11 tydzień 20900 - 291000
Ciąża 12 tydzień 16684 - 127939
Ciąża 13 tydzień 10743 - 89074
Ciąża 14 tydzień 7895 - 70818
Ciąża 15 tydzień 6210 - 69173
Ciąża 16 tydzień 5730 - 54585
Ciąża 17 tydzień 5267 - 57465
Ciąża 18 tydzień 3180 - 51360
Ciąża 19 tydzień 5879 - 55183
Ciąża 20 tydzień 1234 - 45771
Ciąża 21-39 tydzień 2700 - 78100



Buziaki buziaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu a nie masz u siebie na wynikach norm? Z reguły zawsze są podawane, tym bardziej, że każde laboratorium ma inne.
Ja np. w poprzedniej ciąży robiłam badanie w dwóch laboratoriach i wg jednego byłam w 7 tc a wg drugiego 4 tc - także róznica spora.
Głównie zależy od laboratorium.

Z moich norm jakie mam na swoich wynikach, wskazuje, ze byłabyś w 7 albo 8 tc.

Poniżej masz moje normy:

poza ciążą: do 5,3
postmenopauza: do 8,3
3 tc: 5,8 - 71,2
4 tc: 9,5 - 750
5 tc: 217 - 7138
6 tc: 158 - 31795
7 tc: 3697 - 163563
8 tc: 32065 - 149571
9 tc: 63803 - 151410
10 tc: 46509 - 186977
12 tc: 27832 - 210612
14 tc: 13950 - 62530
15 tc: 12039 - 70971
16 tc: 9040 - 56451
17 tc: 8175 - 55868
18 tc: 8099 - 58176

Jak widzisz normy z mojego laboratorium znacznie się różnia od podancych przez Gosię2301. Dlatego najlepiej poprosić o normy z laboratorium w którym robiło się badania.

Tak czy inaczej, nie zmienia to faktu, że betka ładnie Ci rośnie 🙂 i to chyba najważniejsze 🙂

Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Gosia i Lena!

Nie są złe podobno obie te normy, bo od Twoich Lena norm odlicza sie 2 tyg wegług cyklu jakos się oblicza. Czytał mój Paweł na ten temat. 🙂 Wychodzi że 4 tydz. To troche sie majgnęłam. Ważne że beta rośnie...a juz sie bałam że puste jajo płodowe.
Nie podali mi norm w moim laboratorium 🤨 Teraz pozostaje czekac. Boje sie isc na usg drugi raz,bo nie wolno tak czesto robic. Przed poronieniem robione mialam 3 razy i martwie sie ze tez moze przez usg się stało. Teraz jestem bardziej ostrożna. Mam pozytywne myśli 😆 Cociaż chwilami wpada mi w głowe ta zła wersja :X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki
Wczoraj miałam zabieg... 😞
Smutno mi strasznie.
Podczas narkozy miałam taki sen:
Moje Maleństwo mówiło do mnie:
" Mamo ja jestem w niebie, jest mi tu dobrze, a Ty nie płacz, będziesz mieć jeszcze dzieciaczki, a ja będę tu na Ciebie czekał" :-(
Jak się obudziłam byłam cała we łzach 😞
Nie wiem jak to rozumieć ale wierzę że ten sen nie był przypadkowy i wierzę że jest tak jak w nim było.
Wierzę że mój Aniołek jest teraz w niebie i że mi wybaczy jeśli nie zrobiłam od początku wszystkiego co powinnam aby Go ochronić.

Staram się być silna, ale ciężko jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana Agatko to normalne ze jest ci smutno i zle ....i pytasz dlaczego....ale Bóg tak chciał....i Twój aniołek jest z naszymi Skarbami....nie jest tam sam 🙂minie napewno duzo czasu zanim dojdziesz do siebie...ale pamietaj ze czas koi rany ,nie leczy ale koi.....jestem pewna i mocno w to wierze ze spełnisz sie w roli mamy i bedziesz tulic i poznawac uroki macierzynstwa z czego całego serduszka Ci zycze.....mam pytanie czy tam w szpitalu dali mozliwosc pochówku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nim ciemność zupełna nastanie dokoła,
Rozpacz niech wybrzmi do końca i żal.
Nim mnie, Boże, do siebie zawołasz,
Zabierz to serce, coś mi je dał.

By nieutulonym nie grzeszyło żalem
I matki miłością zbyt wielką.
By nie wzgardziło żadnym Twoim darem:
Ni łez morzem, ni szczęścia kropelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DORUNIA

dali możliwość pochówku.
nie wiedziałam co mam postanowić...
po rozmowie z mężem zdecydowaliśmy nie korzystać z tej możliwości...
ale... mam wątpliwości czy słuszną podjęłam decyzję
nie wiem czy mogę ją jeszcze zmienić
Chyba jutro skontaktuję się ze szpitalem i oddziałem gin. i spytam czy mogę zmienić decyzję

to wszystko jest takie trudne...
😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buziaczkaa napisał:
...Boje sie isc na usg drugi raz,bo nie wolno tak czesto robic. Przed poronieniem robione mialam 3 razy i martwie sie ze tez moze przez usg się stało. Teraz jestem bardziej ostrożna...


Co do częstotliwości USG opinie lekarzy są podzielone.
Ja też chciałam jak najmniej, a z drugiej strony jak najwięcej.
Tak czy inaczej miałam tych USG dość sporo, szczególnie na poczatku ciąży - a to ze względu na wczesniejsze poronienie i na poczatku ciążę zagrożoną. Myślę, że z 5 USG w okresie od 6 tc do 12 tc miałam napewno. Później już regularnie co wizytę lekarz robił USG w celu sprawdzenia czynności serca, ale to trwało chwilunię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane nie wiem co myśleć o pochówku ciąży 6 tygodniowej. Hmmm Mnie nawet nie zapytali w szpitalu nic na ten temat i według mnie tak jest lepiej. Mój zarodeczek zatrzymał się w 7 tyg i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby pochować zarodek.Jak to nawet nie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka. Hmm ja nie wiem... może inna jestem ale ja np mam takie poglądy. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka nie wiem jak jest w Polsce ale w Austrii gdzie mieszkam możesz pochować zarodek nawet kilku tygodniowy wtedy na nagrobku pisze dziecko i nazwisko dziecka albo jest też taka możliwość że wybierasz sobie płeć. Koło mojego synka leży nawet dziewczynka nn i jest pochowana normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałam smsa z wynikami do mojego gin i odpisał że wyniki są do przyjęcia - czyli wacale mnie nie pocieszył bo nie zabrzmiało to zbyt przekonująco. Napisał żebym w pn czyli jutro przyła do szpitala na jego odział i zrobi mi kontrolne usg. Poproszę go żeby na chwilunie tylko włączył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka rozumiem że ten Twój lekarz jest ze szpitala...powinien być jakiś bardziej ogarnięty...powiem Ci że ja mam taką ginke która mi do tej pory nie założyła karty ciążowej, poza krwią moczem i cukrem nie dała żadnych badań, nie zrobiła cytologi (ostatnią miałąm około 1 rok temu), nawet nie kazała się ważyć...nie wiem co mam o niej myśleć 😞 Mało tego 1 USG miałam w 9 tyg. (robione przez innego gin w tej samej przychodni...) kazał mi na kolejne przyjsc miedzy 11 a 13 i 6 dniem tc żeby zbadać przezierość karkową, kość nosową itp.. Jak poszłąm spowrotem do tej co mnie prowadzi to się na tego od USG wkurw...bo on przyjmuje tylko raz w miesiącu czyli nie zrobi mi tych badań na czas. Oczywiście poszłam prywatnie, skasował mnie jak za zboże bo nie jestem jego pacjentką. Miałąm to w nosie bo najważniejsze że wyniki wyszły dobrze 🙂 We wtorek idę do tej mojej gin ciekawe co powie...
Buziaczka już nie wiem co robić czy zostać u niej czy kogoś innego szukać? Czy te badania które robiłąś miały potwierdzić ciąże czy spełniają jeszcze jakieś zadania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, przede wszystkim poszukajcie dobrego lekarza. To jest bardzo ważna kwestia, a szczególnie u kobiet po przejściach.
Magda wg mnie wyniki bety masz dobre. Ja na Twoim miejscu jak bym miała obawy, zrobiłabym sobie betę jeszcze raz.
A lekarze cóź... nie każdy ma podejście psychologiczne i nie zastanawia się co dana pacjentka czuje bądź myśli w danej chwili.
Laaf badnie bHCG służy rozpoznaniu ciąży. Na podstawie bHCG są robione testy ciążowe, które wykrywają już bardzo niskie stężenie bety w moczu. Głównie lekarze je zalecacają aby potwierdzić ciążę, później dzięki tym wynikom możemy się zorientować czy jest prawidłowy rozwój ciąży. W zależności od tc bHCG odpowiednio rośnie. Oczywiście nie jest to wyznacznik prawidłowego rozwoju. Generalnie robi się to badanie na początku ciąży.
Po za tym w przypadku poronienia, to badanie służy wykluczeniu "pozostałości" ciążowych w organiźmie, co jest niebezpieczne.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...