Skocz do zawartości

Rozstępy atakują! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Haaloo dziewczyny!
Mam problem z rozstępami na brzuszku, na razie jest ich nie dużo, ale boję się, że z dnia na dzień wyjdzie ich więcej...
Czy stosujecie jakieś kremy, macie coś sprawdzonego?
Ja używam oliwkę i nic nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pocieszę Cię- pewnie popękasz jeszcze bardziej. Mi żaden krem nie pomógł mimo,że stosowałam profilaktycznie różne kremy przeciw rozstępom. Jak pojawił sie jeden to zaraz liczba się zwiększała i tak już jest do teraz. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja jestem w 11tyg. ciązy i własnie zaczełam sie juz smarować bo boje się że póżniej bedzie za późno..mam nadzieje ze ja nie bede miała smaruje sie 2x dziennie ale jak skóra jest podatna na to to nawet najlepszy krem nie pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety, to jest sprawa genetyczna i kosmetyki nie pomogą. Np przez 3 lata przytyłam w obu ciążach( dzieci 1.5 roku różnica ) 30 kilo 13 w pierwszej i 17 w drugiej, po pierwszej po 3mc wazyłam 23 mniej, po drugiej 4mc 25mniej i ani śladu rozstępów bez cudaczenia z kremami a dodam ze 30 juz przekroczyłam 🙂 20 letnia kolezanka ma całe ciało sinie w rozstępach. Najczęściej córka dziedziczy po matce te skłonności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z rozstępami coraz to gorzej buuu, faktycznie moja mama też ma dużo rozstępów, ale ona była po ciąży bliźniaczej 😞 też smarowałam brzuszek i biust od samego początku i prawda jest taka, że jak mają wyjść to i tak wyjdą 😞 mi wyszły wokół pępka, mam tutaj taką cieniutką skórę, ale będzie więcej bo czuję, że wszystko się naciąga...
Bagira, a miałaś te rozstępy szerokie czy wąskie? Mi na biuście zrobiły się białe i aż tak źle to nie wygląda jak 18tyg, liczę, że po porodzie jak skóra wróci do normy, to rozstępy w miarę zanikną
A może to też kwestia figury przed ciążą? Jednak był ze mnie patyczek to też skóra nie przyzwyczajona:P
Jak urodzę małego to pewnie te rozstępy nie będą już dla mnie, aż tak dużym problemem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej.
Z tego co wiem można w ciąży i po urodzeniu stosować kremy Mustela-9miesięcy. Krem na rozstepy vichy od 3 miesiaca, a krem lierac na rozstepy od 4 miesiąca. Wiec jest jakiś wybór. chociaż też uważam, że to sprawa genetyczna. Moja mama używała tylko oliwki bambino i nie ma żadnych rozstępów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...