Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie.
Czy może któraś z Was miała tą... "przyjemność" prowadzić swoją ciążę w Anglii?
Niestety padło na mnie... Służba zdrowia tutaj pozostawia wiele do życzenia. Wiecie, że jeżeli ciąża przebiega pomyślnie, to na wyspach jesteście cały czas prowadzone przez położną, a ginekologa ujrzycie dopiero podczas porodu? A przez pierwsze 3 miesiące, w ogóle nie jesteśmy traktowane jak kobiety w ciąży! To właśnie w tym momencie, kiedy powinnyśmy się najbardziej oszczędzać, kiedy Nasza ciąża jest najbardziej zagrożona, Oni robią sobie naturalną selekcję.
Jeśli chodzi o USG - owszem: w 12 i 20 tygodniu.
Ja czuję się trochę zaniepokojona... Zrobiłam dwa testy z wynikiem pozytywnym, nie miesiączkuję, ale nie mam żadnych objawów ciąży (wiem, że to się zdarza). Jednak czułabym się bardziej spokojna, gdyby lekarz mi potwierdził tą ciążę. Dobrze, że za dwa tygodnie lecę do Polski na urlop.
Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia?
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam dużo zdrowia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale od poczatku...

Rzeczywiscie ciaza tutaj prowadzona jest zupelnie inaczej niz w Pol. Wynika to z, jak nazwalas, "naturalnej selekcji" (brzmi strasznie), z oszczednosci jak rowniez z wieloletniego doswiadczenia.
Jesli odkrylas, ze jestes w ciazy to idz do swojego GP to zglosic. Nie oczekuj, ze on to potwierdzi, dajac Ci test czy robiac badanie. Tak naprawde wrzuci te informacje w system, powie, ze masz brac kwas foliowy, nie pic alko, nie palic, jesc owoce i prowadzic zwykly tryb zycia. Takie jest jego zadanie. Przekaze rowniez info do poloznych, a te ustala Ci pierwsze spotkanie niedzy 10 a 12 tyg ciazy.
Co do objawow ciaowych to sie nie przejmuj. Kazda kobieta jest inna i kazda ciaze przechodzi inaczej. Jedne maja wszystko, co jest uciazliwe, a inne tylko kilka objawow albo prawie nic. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Ci bardzo. :-)
Do GP jestem umówiona na za godzinę, więc zobaczymy co mi powie.
Tylko przeraża mnie sam fakt prowadzenia ciąży tutaj... Wiesz, w Polsce przynajmniej masz robione badanie, które potwierdzi bądź wykluczy ciążę, a tutaj? Biedne te kobietki w Anglii.
Ale nie ma co narzekać, ważne oby wszystko było ok! :-)
Koleżanki do mnie mówią, że powinnam się cieszyć, że nie ganiam do toalety co chwilę, ale ja chyba byłabym spokojniejsza będąc tym "książkowym przykładem".
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na spotkanie z polozna musisz sie przygotowac - ze tak powiem. Tzn dowiedziec o historii chorob w rodzinie - nadcisnienie, cukrzyca, choroby genetyczne, problemy ginekologiczne itd. Polozna wszytko to zapisze, a i ciaza bedzie lepiej prowadzona jesli wystapily jakies choroby w rodzinie. Potem bedziesz miec skierowanie na badanie krwi - grupa, inne rzeczy... 😉
Pierwszy scan jest ok 12 tyg. Bedzie go robic osoba, ktora ma kwalifikacje na robienie i czytanie USG. Dodam tu, ze robia to bardzo dokladnie. U mnie zajelo to chyba 40 min, poniewaz zglosilam, ze w rodzinie byl przypadek choroby genetycznej. Po tym badaniu dostaniesz raport i pojdziesz z nim na pobranie krwi w celu wykluczenia Down's syndrom (test PAPPA). I tu cos waznego - w Polsce tego sie nie robi w standardzie. Takie badanie robi sie w UK i innych krajach europejskich. Jest to naprawde wielka zaleta!!! Po tygodniu powinnas dostac papier o poziomie ryzyka na Down's syndrom. I to wlasciwie wszytko z tych najwazniejszych rzeczy na poczatku. Potem scan w 20 tyg, spotkanie z poloznymi, i jedna wizyta z GP w miedzyczasie i jedno dodatkowe badanie krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak na razie, to moje piersi są bardziej nabrzmiałe (co mi się podoba, bo zawsze byłam "drobna" ;-)), ale nie są bolące.
Idę szykować się do tego GP. Zdam później relacje.
Dzięki za te wszystkie informacje! :-)
Pomogłaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, jak bedziesz miala okazje to idz do lekarza by potwierdzic te ciaze. Ja bylam w polskiej klinice w Londynie. Serduszko juz bilo i w ogole cudowny widok widziec te 6mm komorek... W Pol spytaj tez o witaminy, bo w UK jest tylko PREGNACARE. Ja teraz dopiero po swiatach przywiozlam sobie rozne inne wit. Ale ogolenie to sie nie martw. Zobaczysz, ze bedzie dobrze. Tu poprostu maja inny system. Nie do konca taki jaki bym sobie zyczyla, ale co zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Ja ciaze prowadzilam i rodzilam w Anglii.Tak jak i wy mialam obawy,ze zbyt lekko podchodza do ciazy.Z wlasnego doswiadczenia moge wam powiedziec,ze nie ma na co narzekac,bo jesli wami sie nie interesuja,to znaczy,ze wszystko jest ok.A jesli cos zlego sie dzieje,to potrafia tu o ciebie zadbac.Ja od 22 tygodnia mialam ktg 2x w tygodniu,krew raz na tydzien,kontrola u lekarza co 2 tygodnie,usg co 2 tygodnie i tony tabletek.Ciaze mialam wywolana w 37 tygodniu.Wszystko skonczylo sie cesarka,ale mimo tego moge was zapewnic,ze ta sluzba nie jest tak zla,jak sie wydaje.A jesli macie jakies pytania,to piszcze smialo,chetnie wam odpowiem,a teraz uciekam,bo kupa juz na mnie czeka w pampersie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Ja jak na razie tylko raz bylam niezadowolona, kiedy zrobiono mi USG bez wytlumaczenia problemu, jaki sie tam pojawil. W domu sama musialam robic dochodzenie, a potem dzwonilam do szpitala o wyjasnienie. 🤨
W miniony piatek wyladowalam na pogotowiu z bolami i bez dwoch slow kazali mi zostac na odziale. Takze nie jest az tak bardzo zle. Ginekolog moze rzeczywiscie przydalby sie co jakis czas, ale jak wczesniej wspomnilam taki w UK maja system. Wypracowali go i sprawdzili, ze dziala wiec ida ta doga. Co kraj to obyczaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sweety napisał(a):
widze ze w angli tak jak w holandii prowadza ciaze i selekcje naturalna ja nawet na porodowce ginekologa nie widzialam i tu kwasu foliowego nie podaja tylko witaminy 😞 😞 😞


Sweety ale wydaje mi sie, ze w witaminach jest juz kwas foliowy. No chyba ze w Holandii ich nie ma 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midorada napisał(a):
sweety napisał(a):
widze ze w angli tak jak w holandii prowadza ciaze i selekcje naturalna ja nawet na porodowce ginekologa nie widzialam i tu kwasu foliowego nie podaja tylko witaminy 😞 😞 😞


Sweety ale wydaje mi sie, ze w witaminach jest juz kwas foliowy. No chyba ze w Holandii ich nie ma 🤢


nie ma bo akuszerki niewiedzialy co to jest jak im wytlumaczylam ten lek i wozilam go z pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zostałam zapisana na wizytę z położną. Pierwsza to pewnie będzie tylko na zasadzie wywiadu, bo będę dopiero w około 8-9 tygodniu.
Zobaczymy jak to będzie. Staram się nie załamywać na zapas. Skoro rodzą się tu zdrowe dzieci, to raczej muszą mieć pojecie o tym co robią, jednak nie oszukujmy się - jest to zupełnie sprzeczne z tym, co oferuje Nam opieka w Polsce, stąd te obawy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie,
To już moja druga ciąża w uk i muszę powiedzieć, że przy pierwszej byłam bardzo zadowolona tyle że u mnie wszystko było w porządku.
Oni po prostu uważają że ciąża to nie choroba,a jeżeli źle się kobieta czuje czy ma jakieś obawy to powinna to zgłosić,a na pewno jej pomogą.
Więc nie bójcie się pytać dziewczyny bo wasz spokój i dobre samopoczucie jest najważniejszy dla dzidzi.
A co do witamin to Pregnacare original są z kwasem foliowym i bierze sie je przez pierwsze trzy miesiące.
Pozdrawiam wszystkie brzusie i mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth napisał(a):
Hej Brzusie,
To już moja druga ciąża w uk i muszę powiedzieć, że przy pierwszej byłam bardzo zadowolona tyle że u mnie wszystko było w porządku.
Oni po prostu uważają że ciąża to nie choroba,a jeżeli źle się kobieta czuje czy ma jakieś obawy to powinna to zgłosić,a na pewno jej pomogą.
Więc nie bójcie się pytać dziewczyny bo wasz spokój i dobre samopoczucie jest najważniejszy dla dzidzi.
A co do witamin to Pregnacare original są z kwasem foliowym i bierze sie je przez pierwsze trzy miesiące.
Pozdrawiam wszystkie brzusie i mamusie 😉


Ja jestem juz w 2gim trymestrze i wciaz biore Pregnacare (1 tab co 2gi dzien).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LadyP napisał(a):
Zostałam zapisana na wizytę z położną. Pierwsza to pewnie będzie tylko na zasadzie wywiadu, bo będę dopiero w około 8-9 tygodniu.
Zobaczymy jak to będzie. Staram się nie załamywać na zapas. Skoro rodzą się tu zdrowe dzieci, to raczej muszą mieć pojecie o tym co robią, jednak nie oszukujmy się - jest to zupełnie sprzeczne z tym, co oferuje Nam opieka w Polsce, stąd te obawy :-)


Nie powiedzialabym, ze jest to sprzeczne, jest po prostu inaczej. 🙂 Oczywiscie dobrze jest miec swojego zaufanego lekarza, do ktorego zawsze mozna zadzwonic, ale mysle, ze czasem dziewczyny w pol przesadzaja z bieganiem do ginekologa. A lekarze tylko rece zacieraja bo kaska idzie... 😉 Lady P. wszystko bedzie dobrze. Spojrz ile dziewczyn urodzilo w U i, maja zdrowe dzieci. Nie podchodz do tego tak pesymistycznie, bo twoje malenstwo juz to czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W Polsce wlasnie dla odmiany za bardzo sie ciaza przejmuja.Ja mialam w ciazy cholestaze,tu normalnie funkcjonowalam,bralam leki,chodzilam na ciagle kontrole,ale moglam byc w domu i to naprawde wiele dla mnie znaczylo,a dla odmiany w Polsce od momentu wykrycia cholestazy do porodu trzymaja kobiete w szpitalu.Julia,mimo ze nie lezalam w szpitalu jest zdrowym,ruchliwym i bardzo wesolym dzieckiem.A wam dziewczyny radze cieszyc sie swoja ciaza i byc pozytywnej mysli,bo dzieciaczki to czuja.A pozytywne myslenie,to polowa sukcesu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sweety napisał(a):
midorada napisał(a):
sweety napisał(a):
widze ze w angli tak jak w holandii prowadza ciaze i selekcje naturalna ja nawet na porodowce ginekologa nie widzialam i tu kwasu foliowego nie podaja tylko witaminy 😞 😞 😞


Sweety ale wydaje mi sie, ze w witaminach jest juz kwas foliowy. No chyba ze w Holandii ich nie ma 🤢


nie ma bo akuszerki niewiedzialy co to jest jak im wytlumaczylam ten lek i wozilam go z pl


Sweety w szoku jestem, na kogo Ty trfilas. Ja od razu mmialam zalecenie brania kwasu foliowego, przez pierwsze 3 miesiace. na poczatku bylam przez pierwsze 3 tyg pod opieka ginekologa bo wczesniej poronilam i mialam tez zagrozenie ciaza pozamaiczna (tyle zee my pojechalismy od razu jak test wyszedl pozytywny do szpitala na IP i sciemnialam ze mnie bardzo brzuch boli, mdleje itp itd i tak trafilam na ginekologa :P) od 9 tyg jestem pod opieka poloznych i fakt na gina juz szans nie mam ale wiedza co to jest kwas foliowy 😮 mozna go dostac we wszystkich sklepach z dzialem z witaminami i domowa apteczka.Witaminy dla ciezarnych tutaj zawieraja kwas foliowy. Ja biore Mama Complete Plus i jest tam jego dosc spora dawka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth napisał(a):
Hej Brzusie,
To już moja druga ciąża w uk i muszę powiedzieć, że przy pierwszej byłam bardzo zadowolona tyle że u mnie wszystko było w porządku.
Oni po prostu uważają że ciąża to nie choroba,a jeżeli źle się kobieta czuje czy ma jakieś obawy to powinna to zgłosić,a na pewno jej pomogą.
Więc nie bójcie się pytać dziewczyny bo wasz spokój i dobre samopoczucie jest najważniejszy dla dzidzi.
A co do witamin to Pregnacare original są z kwasem foliowym i bierze sie je przez pierwsze trzy miesiące.
Pozdrawiam wszystkie brzusie i mamusie 😉

Absolutnie nie polecam tych witamin !!! Zwróć uwagę na zawartość żelaza w nich ! W pierwszej ciąży nabawiłam sie tak silnej anemii ze dostałam krwotoku po porodzie. W dugiej tez je brałam i dopiero jak zaczęły się te same problemy zaczęłam się zastanawiać czy te witaminy sa ok i się dowiedziałam ze mają bardzo ubogi skład. Nawet najlepsza dieta nie jest w stanie zapewnić odpowiednią ilośc żelaza w organizmie ciężarnej kobiety, dlatego tak wazne jest jakie witaminy się bierze. Nie znalazłam na tutejszym rynku żadnych z odpowiednio dobrym składem, dlatego lepiej kupić w polskiej aptece i mieć spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...