Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moje dziecko to diabel wcielony... juz teraz nie daje mi spac... codziennie pobudka o 7 rano i w nocy kilka razy tez zdarza mu sie mnie budzic 😞 takze nie ma opcji zebym pospala dluzej...mam nadzieje ze jak sie urodzi bedzie spokojniejszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ninatrn Spoznione ale z serca plynace zyczenia urodzinowe torunianko 😘
Ja tez dzis juz po 6 mialam oczy otwarte 🤢 🤢 Nie bylo to jednak moje malenstwo, tylko ja jakos spac juz nie moglam. 🤢
Jeny az wierzyc sie nie chce, ze mozesz rodzic na dniach... Choc ja tez juz czekam na ten dzien. Bylam w czw w pol klinice - moj kopsik wazy 1300g. Odwrocil sie jednak i nie chcial pokazac buzki. Pewnie bal sie ze mamunia sie jeszcze bardziej w nim zakocha 😉
Nie wiem czy widzialas moja wczesniejsza wiad dot miejsca zam w Toruniu - ja pochodze z Rub II.
Trzymam kciuki za Ciebie i malenstwo. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn ale masz sliczny avatar 🙂Kurde,pamietam jak jeszcze niedawno sama mialam zdjecia brzusia,a wlasciwie brzuszyska,bo mialam mega wielki i wszyscy blizniaki obstawiali 😁 A tam taka mala kruszynka siedziala 🙂 🙂 A wy jak porod zaplanowalyscie? Chcecie rodzic na labour ward czy birth centre?Bardzo polecam epidurol 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada gratuluje klopsika 🙂 🙂 Tylko waga za bardzo sie nie sugerujcie..mi w 31 tyg powiedzieli,ze Jula wazy 3,100 w 36 bylo juz 3,90kg i mowiono mi,ze bedzie mi ciezko ja urodzic.Mloda na swiat przyszla przez cc w 37tyg i 5 dniu i wazyla cale 2,87kg 😁 😁 A przy wychodzeniu ze szpitala juz tylko 2,6 😉 😉Pochwal sie jakimis fotkami z usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada ja mialam w ciazy cholestaze,w zwiazku z czym w 37tyg wywolywali mi porod.Do szpitala poszlam w czwartek wieczorem,ale dopiero w piatek zel dostalam,potem drugi..w nocy lekarz zrobil mi masaz szyjki macicy..nigdy nie zapomne tego boluw sobote nad ranem odeszly mi wody i zaczely sie skurcze.Po pewnym czasie poprosila o zastrzyk p.bolowy..Niestety po nim ustaly mi skurcze.Dopiero na porodowce dowiedzialam sie,ze czesto sie tak przy nim dzieje,ale nikt o tym nie mowi..wieczorem mialam rozwarcie na 3 palce wiec w koncu przewiezli mnie na porodowke.Dostalam oksytocyne i bol byl wielki,dlatego poprosilam o epidurol i wam rowniez go polecam..dzieki niemu mozna rodzic bez bolu z usmiechem na twarzy..no,ale wracajac do tematu.Kroplowke dostalam ok 20.Martwilam sie o mala,bo to juz bylo grubo ponad 15h od odejscia wod.Do tego co chwile puls jej spadal i zanikal,co wg powalonej poloznej bylo normalne..O 4 wymusialam na nich badanie,po ktorym okazalo sie,ze dalej sa tylko 3palce rozwarcia..kazano mi dalej czekac,ale ja zrobilam dym,ze boje sie o swoje dziecko i chce cesarke.3 razy pytali mnie czy jestem pewna,namawiali do dalszego czekania,ale sie nie zgodzilam.dostalam papiery do podpisania,maz ciuchy do ubrania i przewiezli mnie na theater.Maz caly czas byl przy mnie.I to wlasnie tam o 4:50 rano pojawilo sie na swiecie nasze sloneczko 🙂 🙂Powiem ci,ze bylam strasznie zmeczona,zasypialam na stole operacyjnym ze zmeczenia,a jak zobaczylam mala,to zapomnialam o jakimkolwiek bolu czy zmeczeniu.To uczucie jest po prostu niedoopisania i nie mozna go do niczego porownac 🙂 🙂
Moja kolezanka tak jak ty bala sie porodu.Od poczatku mowila,ze chce cesarke,ale nikt sie nie zgodzil.Na porodowke trafila 12.03 tego roku o 16:30,a o 18:02 Lenka byla juz na swiecie 🙂Poszlo tak szybko,ze nawet znieczulenia jej nie dali,bo za pozno bylo.Jak bylam ja odwiedzic,to sie cieszyla,ze jednak naturalnie urodzila,bo juz nastepnego dnia czula sie jak gdyby nigdy nic 🙂
Tak wiec glowa do gory.Pomysl,ze te kilka godzin porodu to jest nic w porownaniu z wieloma szczesliwymi latami z malenstwem 🙂A tu macie babeczki moja coreczke w pierwszych sekundach po porodzie..ja zawsze placze ze wzruszenia.Uwierzcie mi,ze naprawde warto sie przemeczyc 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=KznCx47O9cM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Monisia czy Ty mialas wskazania na cc, czy poprosilas i ci zrobili. Strasznie sie boje porodu drogami natury i sklonna jestem nawet zaplacic za cc. Chyba za duzo sie naczytalam ile to bolu, cierpienia i ryzyka... 🤢 😞


tu naprawde mamy duzy wachlarz mozliwosci porodu "po ludzku", nie ma sie czego bac 😘
polecam do poczytania:
http://www.mamusie.net/forum,porod_naturalny,41,95.html,str=42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada ja w Toruniu mieszkam na Mokrym 🙂
a co do porodu to ja juz ustalilam z polozna ze jesli basen bedzie dostepny to chce w wodzie jesli natomiast nie to napewno poprosze o epidural... mojej przyjaciolki mama jest polozna i ostatnio widziala mnie jak robilam sobie sejse z brzuszkiem i widziala mnie wczoraj i stwierdzilam ze brzuch sie opuscil i ze prawdopodobnie urodze wczesniej... tak wiec czekam kiedy ten moj maly diabelek zdecyduje sie wyjsc 🙂 🙂
dzis przyjezdza przyjaciolka ze zdjeciami z sesji to postaram sie cos wrzucic bo ostatnio mialam problemy z wrzucaniem linkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD, aż się popłakałam jak zobaczyłam Twoje maleńkie cudo! Trudno mi dalej uwierzyć, że we mnie rośnie taka mała istotka... Niedługo mamy półmetek, a ja wciąż nie dowierzam :-)
Dzisiaj miałam umówioną wizytę z położną i nasłuchiwałyśmy serduszka mojego Maleństwa! Wzruszył mnie ten dźwięk! Coś pięknego! Chciałabym mieć to urządzenie w domu i codziennie sprawdzać bicie tego malutkiego serduszka. :-)
Od wczoraj zaczęłam mieć dziwne uczucia w brzuszku, dzisiaj to się powtórzyło. Bardzo delikatne muskanie... nie wiem jak to opisać. Nie chcę sobie wmawiać, że to już ruchy, ale nie wykluczam tego.
A ja to było u Was z pierwszymi ruchami kobietki?
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Kasula:*:*Co u ciebie kochana?A co do filmiku,to mnie zawsze powala.Z reszta zdjecia tez 🙂Ale co sie dziwic,jak od poczatku jestem w moim robaczku po prostu zakochana 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

wszystko ok....żadko zaglądam...ale jestem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LadyP ja poczulam ruchy ok 15 tygodnia,wiec pewnie i ty czujesz juz swoje sloneczko 🙂A filmik wam wrzucilam,zeby wam dodach otuchy.Porod jest tak naprawde niczym.Zobaczycie jak zobaczycie swoje skarby,zakochacie sie od razu i zapomnicie o wszystkim 🙂I dam wam rade,robcie jak najwiecej zdjec,bo czas przy dzieciach strasznie szybko ucieka.Ja sie nawet dobrze nie ogarnelam,a tu juz rok za nami 🙂Kasiula ja tez rzadko tu zagladam.Wiecej siedze na mamusiach.Wpadaj tam czasem do nas i dawaj znac co u ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE

MAM DO WAS PYTANIE - PYTANIA MOŻE KTÓRAŚ SIĘ ORIENTUJE LUB JEST W PODOBNEJ SYTUACJI.

A WIĘC : MOJA SIOSTRA PRZEBYWA W ANGLII .. CHCE RODZIĆ W POLSCE I JUŻ TU ZOSTAĆ. Z TEGO CO CZYTAŁAM http://www.mpips.gov.pl/koordynacja-systemow-zabezpieczenia-spolecznego/unia-europejska/najczesciej-zadawane-pytania/ PISZE ŻE MOŻE RODZIC W POLSCE ZACHOWUJAC WSZYSTKIE TAMTE SWIADCZENIA. MUSI DRUK E112 ALE PROBLEM TEZ MA TAKI ZE NIE WIE CZY MA GO WYPEŁNIAC PO POLSKU CZY ANG. GDZIE GO ZŁOŻYĆ GDZIE ZADZWONIC ZEBY SIE DOWIEDZIEC KONKRETNIE. PUBLICZNIE NIE CHCA JEJ BADAC TU W POLSCE. MOŻE KTÓRAŚ Z DZIEWCZYN NAM POMOŻE ?? 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba zalezy jakie swiadczenia chce pobierac. Wiem, ze musi zglosic w szpitalu, ze bedzie rodzic w Polsce i podac przyczyne. Poza tym, pieniadze z firmy w kotrej pracuje bada jej normlnie przelewac na konto - wg kontraktu. Tak pamietam miala moja kolezanka. Ale czy przysluguje jej zasilek na dziecko to juz nie jestem pewna. Zmienila miejsce zamieszkania, wiec obowiazuja ja zasady i prawo kraju, w ktorym mieszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do badan to nie przysluguja jej publicznie swiadczenia, poniewaz oficjalnie jest miesznka Wlk Bryt. Musi wiec sie badac prywatnie. No chyba ze w momencie kiedy przyjedzie do Polski zarejestruje sie jako osoba bezrobotna w Urzedzie Pracy, zaieszkala na stale w Polsce - wowczas te swiadczenia beda jej przyslugiwac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada ma racje.Jedyne co jej przysluguje to SMP.,choc jak sie ktos by naprawde uparl,to i tego moglby ja pozbawic.Child benefit moze dostac tylko wtedy,jesli jej partner/maz zostalby w UK mimo jej powrotu.Jesli nie posiada brytyjskiego paszportu,to w momencie powrotu do kraju traci wszelkie przywileje.I lepiej niech nie kombinuje,ze nie zglosi tego tu,bo predzej czy pozniej i tak Revenue dojdzie do tego,ale wtedy juz bedzie musiala slono za to zaplacic.Znam dziewczyne,ktora tak zrobila i w tej chwili musi zaplacic 13 tys funtow 🤪 A co do wizyt,to za darmo moze miec tylko jako emergency i to z karta EHIC.No chyba,ze zarejestruje sie w polskim urzedzie pracy,to tak jak kazdy bedzie miala darmowe ubezpieczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest nas dwie.A najbardziej wkurzaja mnie te wszystkie rzekome samotne matki..wstyd normalnie.Ciezko tu na wszystko pracowalam i co mam teraz,to mi sie nalezy.Chwilowo niestety nie pracuje ze wzgledow zdrowotnych,ale mimo to nie poszlam i nie naklamalam,ze nie mieszkam z mezem,zeby wiecej dostac...masz racje,psuja nam opinie,tak samo jak bandy pijanych,awanturujacych sie i przeklinajacych idiotow,bo inaczej ich nie mozna nazwac.A tobie naprawde nie wolno sie denerwowac hihi.Dbaj o siebie,dbaj,bo po porodzie braknie ci na to czasu 😁 😁 Ja od x-czasow spie po 3-4 godziny na dobe i to w ratach 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Oj Monia - jak ja jestem uczulona na kombinatorki to sobie nie wyobrazasz... 😠 😠 Psuja nam tacy opinie w UK... ale juz schodze tego tematu, bo nie moge sie denerwowac - w koncu jestem w ciazy i musze o siebie dbac 😁


a cyganie i brudasy nie psują? to oni najbardziej.... dlatego w anglii ciezko o szacunek dla kobiet w ciazy. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka nikt nie powiedzial,ze twoja siostra jest kombinatorka wiec nie wiem,o co sie stresujesz. A ze ich nie lubie,to juz moja sprawa i mam prawo swoje opinie na forum wypowiadac,bo do tego sluzy.A co do mnie,to raczej kombinowanie mi nie grozi.To zalezy od czlowieka a nie od sytuacji.Mieszkam tu 7 lat,z czego 6 pracowalam na caly etat,nie pobieralam benefitow i wszystko co mam z mezem osiagnelismy ciezka praca.Teraz owszem jestem zmuszona pobierac benefity,ale biorac pod uwage fakt,ze prawdopodobnie czeka mnie operacja kregoslupa to chyba raczej zrozumiale,ze nie jestem zdolna do pracy.Nie mniej jednak jak dojde w koncu do siebie,to mam zamiar mala oddac na kilka godzin do przedszkola,a ja wroce sobie do pracy.Wiec jak widzisz sa ludzie,ktorych glownym celem zycia w UK sa benefity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...