Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam bardzo podobna sytuacje do Moni - ze wzgledow zdrowotnych zrezygnowalam z pracy - benefitow jednak nie pobieram. Podobnie jak Monia - pracowalam w tym kraju od poczatku przez ostatnie 7 lat i przyznaje osiegnelismy z mezem duzo ale to tylko i wylczanie dzieki ciezkiej pracy, a przede wszytskim checi by sie rozwijac i korzystac z tego co daje ten kraj, bo nie wykorzytanie potencjalu UK to szczyt glupoty ludzkiej. Tyle mozliwosci ile daje UK nie daje chyba zaden inny i aby nie osiagnac sukcesu w tym kraju (nawet malego) to chyba trzeba byc totalna pierdola. Taki jest moj punkt widzenia. A powrot do pracy planuje juz teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
buziaczkaa napisał(a):
wiem wiem wiem ze tam dobrze... po paru latach mozna wyjsc na ludzi. Moja siorka akurat źle trafiła bo tylko w dover pracowała i to przez agencje... ale bedzie próbowac gdzie indziej po urodzeniu szukac tam...

A wydawalo mi sie, ze pisalas ze zostajesz po porodzie w Polsce i juz do UK nie wracasz... oj ty. oj ty!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada ona pisala o siostrze,a nie o sobie,ale mimo wszystko pisala,ze siostra chce rodzic w Polsce 😜 😜 A ty jak sie czujesz??Pochwal sie brzuszkiem kobito 😁 😁 Ja sobie robilam zdjecia co tydzien i jak ostatnio je ogladalam,to w szoku bylam,ze taki ogromny byl hihi 😁 Ja ostatnio wysiadam.W niedziele sie przeprowadzilismy i wszystko na mojej glowie.Do tego Julia strasznie marudzi,placze cale dnie,po nocach nie spi i jest maakra.A do tego wielkanoc w tym roku jes u nas i musze wszystko przygotowac,nie mowiac juz o posprzataniu mieszkania na blysk....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dzieuchy 🙂 🙂
dawno nie zagladalam ale mialam tyle do roboty...
lozeczko stoi przyszykowane torby spakowane w samochodzie fotelik zamontowany 🙂 🙂
zostalo mi tylko 10 dni do planowanej daty porodu dlatego wszystko u mnie musi byc przygotowane w razie co 😜 😜
do tego skurcze mam coraz mocniejsze ale i tak nie powstrzymuje mnie to przed sprzataniem calego domu na co wiecznie narzeka moj ukochany 😜 😜
podobno nazywa sie to syndrom wicia gniazda
zgaga mnie niedlugo wykonczy jest coraz gorzej ale wiem ze juz niedlugo i wreszcie sie jej pozbede...
a tu zdjecie z sesji [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/img0220y.jpg/][IMG]http://img580.imageshack.us/img580/6553/img0220y.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

witam wszystkie dzieczyny 🙂 jestem na brzuszku od jakiegos czasu ale dopiero teraz zauwazylam ten temat 🙂 jak milo ze tyle dziewczyn takze w uk ja co prawda w szkocji ale moze jest tu ktos jeszcze z moich okolic?

jestesmy w 21tc nie moge uwierzyc ze jeszcze raz tyle przedemna uffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Midorada ona pisala o siostrze,a nie o sobie,ale mimo wszystko pisala,ze siostra chce rodzic w Polsce 😜 😜 A ty jak sie czujesz??Pochwal sie brzuszkiem kobito 😁 😁 Ja sobie robilam zdjecia co tydzien i jak ostatnio je ogladalam,to w szoku bylam,ze taki ogromny byl hihi 😁 Ja ostatnio wysiadam.W niedziele sie przeprowadzilismy i wszystko na mojej glowie.Do tego Julia strasznie marudzi,placze cale dnie,po nocach nie spi i jest maakra.A do tego wielkanoc w tym roku jes u nas i musze wszystko przygotowac,nie mowiac juz o posprzataniu mieszkania na blysk....


Monisia obawiam sie, ze buziaczkaa pisala o sobie 🙂 Zbyt duzo szczegolow podawala w postach dot pracy, jej rodzaju itd 😁 😁 Zrobilam to celowo 😁
O Sepolni nie slyszalam, ale srawdzilam na mapie i juz wiem gdzie jest 😉
O przeprowadzkach wiem duzo - jedna srednio co 3,5 roku... 🤢 🤢 Moze tym razem dluzej tu zabawimy...

Ninatrn maly masz brzucholek jak na taka zaawansowana ciaze. Ja juz sie mecze i jak pomysle, ze jeszcze tak dlugo mam czekac to... 🥴 🥴 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
hej 🙂

witam wszystkie dzieczyny 🙂 jestem na brzuszku od jakiegos czasu ale dopiero teraz zauwazylam ten temat 🙂 jak milo ze tyle dziewczyn takze w uk ja co prawda w szkocji ale moze jest tu ktos jeszcze z moich okolic?

jestesmy w 21tc nie moge uwierzyc ze jeszcze raz tyle przedemna uffff


Agadka jak sobie radzisz ze szkockim akcentem... Czasami w ogole ich nie rozumiem... 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
agadka napisał(a):
hej 🙂

witam wszystkie dzieczyny 🙂 jestem na brzuszku od jakiegos czasu ale dopiero teraz zauwazylam ten temat 🙂 jak milo ze tyle dziewczyn takze w uk ja co prawda w szkocji ale moze jest tu ktos jeszcze z moich okolic?

jestesmy w 21tc nie moge uwierzyc ze jeszcze raz tyle przedemna uffff


Agadka jak sobie radzisz ze szkockim akcentem... Czasami w ogole ich nie rozumiem... 😁 😁



heh czasem ja tez nie :P szczegolnie tych straszych facetow 😁 ale mysle ze do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic

juz prawie po swietach na szczescie u mnie bez sniegu jak to bylo przed swietami 😮 ale tez za cieplo nie jest
a u Was? jaka pogoda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn to i tak nic 😁 Naprawde male brzusio masz nawet i na 33 tydz 🙂Taki sliczniutki,zgrabniutki 🙂Midorada pewnie masz racje.Ja po prostu naleze do typu naiwnie wierzacego ludziom 🙃 🙃 Agadka witam i podziwiam za to Szkocje.Chociaz moze jezyk trudniejszy,ale za to jakie krajobrazy.W nastepne wakacje wybieramy sie do szkocji,bo te nam niestety uplyna pod tytulem szpitali 😉 A wy jak sie brzuchatki czujecie?Bo ja to juz zapomnialam jak to byc w ciazy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD czuje sie jak mala ciezarowka... do tego lazienke mam na gorze a sikam co 5 minut i ciezko jest wchodzic po schodach 😞
i juz sie nie moge doczekac....nie lubie czekac wolalabym wiedziec kiedy wreszcie przyjdzie ''ten'' moment jako iz nie lubie niespodzianek jest dla mnie o wiele trudniej czekac kolejne dni ...
jutro widze sie z polozna i zobaczymy co powie... mam nadzieje ze juz niedlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Ninatrn to i tak nic 😁 Naprawde male brzusio masz nawet i na 33 tydz 🙂Taki sliczniutki,zgrabniutki 🙂Midorada pewnie masz racje.Ja po prostu naleze do typu naiwnie wierzacego ludziom 🙃 🙃 Agadka witam i podziwiam za to Szkocje.Chociaz moze jezyk trudniejszy,ale za to jakie krajobrazy.W nastepne wakacje wybieramy sie do szkocji,bo te nam niestety uplyna pod tytulem szpitali 😉 A wy jak sie brzuchatki czujecie?Bo ja to juz zapomnialam jak to byc w ciazy 😁


no szkocja jest fajna....na chwilke :P poogladac i jechac dalej heh
takze jak masz taka mozliwosc to pewnie ze tak szczegolnie sky jest piekny ponoc...nigdy tam nie bylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ninatrn napisał(a):
MonisiaD czuje sie jak mala ciezarowka... do tego lazienke mam na gorze a sikam co 5 minut i ciezko jest wchodzic po schodach 😞
i juz sie nie moge doczekac....nie lubie czekac wolalabym wiedziec kiedy wreszcie przyjdzie ''ten'' moment jako iz nie lubie niespodzianek jest dla mnie o wiele trudniej czekac kolejne dni ...
jutro widze sie z polozna i zobaczymy co powie... mam nadzieje ze juz niedlugo


ninatrn ty to juz na ostatnich nogach 🙂

pociesze cie ze moja wczesniejsza ciaza zakonczyla sie dopiero w 42tygodniu
mialam termin na 19grudnia a oscar urodzil sie 1 stycznia rok pozniej 😁
takze nie przejmuj sie kazdy dzien dla dzidzi jest wazny w brzuszku juz wkrotce pewnie napiszesz dobre nowiny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ninatrn napisał(a):
no wlasnie jak to jest w UK z cesarka ?? ile czasu po terminie lekarz moze zadecydowac ze czas zadzialac?? czy ja moge zarzadac cesarke jesli nie bedzie widocznych postepow ??


teraz u nas byly jakies zmiany nie wiem jak w angli ja o cesarce malo wiem bo rodzilam naturalnie
od 40 tygodnia mialam co drugi dzien ten masaz zelem ale nic to nie dalo i umowili mnie na 42tydzien na wywolanie takie dozylne nie wiem czy jakby to nic nie dalo czy by zrobili cesarke bo u mnie sie porod zaczol kilka godzin przed wywolaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski,
Dobrze, ze znow padl temat cesarki. Bylam w sobote na zajeciach Active Birth Classes w szpitalu, w ktorym bede rodzic. Wyszlam przerazona 🤢 🤢 W sumie zajecia byly bardzo fajne, duzo informacji podali, ale chyba jednak cesarka bardziej by do mnie przemiawiala. 🙂 🙂 Szkoda, ze w tym kraju nie mozna zaplacic za te - badz co badz - usluge, jak w Polsce 😞 😞 No chyba ze jedak mozna - wiecie cos o tym?
Ninatrn czekamy juz na wiesci od Ciebie. Mam nadzieje, ze to juz dlugo nie potrwa. Pewnie siedzisz juz na przyslowiowych walizkach i czekasz na tem moment... 🥴 🥴 ale wierz mi - z checia bym sie z Toba zamienila 😁 😁 😁 Z tego co pamietam to rozwazalas porod w basenie? Po tym spotkaniu w szpitalu, coraz czesciej sie nad tym zastanawiam. Zreszta od poczatku tak jakos bardziej to do mnie przemawialo, ale motyw z siteczkiem mnie odrzucil 😁 Wypytalam jednak polozna o wszystko tzn jak radza sobie w przypadku takiego wypadku i w sumie nie wyglada to az tak zle. 😎 😎 Pomysle nad tym jeszcze.
Dziewczyny, czy mialyscie robiona badanie na paciorkowca? Mam spotkanie z moja GP w piatek i chce juz zmusic by dala mi skierowanie. Przed wizyta bede musiala uzbroic sie w cierpliwosc i popracowac nad srodkami persfazji 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam wywolywany porod w 37 tygodniu.Niestety postepow bylo brak,mlodej puls zanikal wiec sama zapytalam o cesarke.I pomijajac beznadziejna polozna,ktora wyzwala mnie od tchory nikt mi problemow nie robil.Dostalam papiery do podpisania i tyle.Dodam,ze na wywolanie pojechalam w czwartek,w sobote o 6:30 rano odeszly mi wody,o 19 w koncu trafilam na porodowke,a o cesarke poprosilam o 4 rano w niedziele.A o 4:50 Julcia byla juz z nami 😁 A na obchodzie lekarz mi powiedzial,ze nigdy w zyciu bym naturalnie nie urodzila,bo nawet i za pomoca cesarki jej nie mogli wyjac,tak jej dobrze u mamusi bylo 😁 😁 I ze gdybym dalej czekala,az urodze silami natury,to by mloda porodu nie przezyla 😞 Jeszcze dlugo po porodzie sie to na niej odbijalo..nie bylismy w stanie jej wybudzic na karmienie.Wiec dziewczyny nie bojcie sie w razie czego prosic o cesarke,bo matka czuje najlepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada cesarke mozesz kupic w kazdym prywatnym szpitalu,tylze,ze to slono kosztuje.W Londynie ok 6000F.Ja badan na paciorkowca nie mialam robionych,wiec nie pomoge.A co do szpitali,to napewno czeka nas operacja Julki,a co do mnie to sie za miesiac okaze,bo mam wizyte z neurochirurgiem.Chociaz moja ukochana GP twierdzi,ze raczej bez niej sie nie obedzie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze Agadka, to mnie teraz zaskoczyls!!! 🤪 🤪 🤪 Bede musiala sie tego dowiedziec!!! Nie ma sensu pytac o to moja GP w piatek, bo ona zapewne nic nie wie (nic nadzwyczajnego), ale ja juz znajde swoje drogi - hihi 😁 😉 😜
Matko Monisia co z Julcia sie dzieje. Ja bylam przekonana, ze to Ty masz problemy ze zdrowiem 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agada dzieki 🙂Midorada ja rowniez mam problemy ze zdrowiem 😜 A Julia bedzie miala operacje paluszkow u nog.W czerwcu mamy wizyte w szpitalu i dowiemy sie,kiedy bedzie operacja.To sa skutki cholestazy ciazawej..bogu dzieki,ze tak sie to skonczylo i pod kazdym innym wzgledem wszystko jest ok i co najwazniejsze-Julka zyje 🙂 🙂A co do cesarki,to kolezanka 12.03 urodzila coreczke i caly czas prosila o cesarke,a oni ja zlali 😉 😉Potem sie cieszyla,bo urodzila silami natury,a caly porod trwal moze 5h 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...