Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekujemy,juz lepiej.Zabka nawet nie czuc,bo tak ma dziaslo spuchniete,ze sie w nim schowal...z jedynka mielismy to samo..2 miesiace szedl..A nocne klopoty mam nadzieje,ze pojda w niepamiec..zobaczymy dzisiejszej nocy,czy sie moje zalozenie sprawdzi.My dzis caly dzien poza domem,najpierw na zakupach,potem u znajomych..oni maja dwumiesieczna coreczke..matko,jaka ona jest malutka w porownaniu do Julki,a urodzily sie obie takie same kruszynki..niesamowite,jak sie dziecko zmienia i rosnie..Corcia zasnela,lece do meza posiedziec:-) Nareszcie mamy dlugi weekend,wiec wiecej z nami w domu posiedzi:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu tez tak mam :-) Jak to mowia,co za duzo,to niezdrowo 😜 A my dzis od rana na basenie rzadzilismy:-) Julka tak szalala,ze ja chyba dwie ulice dalej bylo slychac.Jak ona uwielbia wode;-) Potem to az sie trzesla z zimna,ale i tak wyjsc nie chiala..a teraz ona idzie spac,a my rozpalamy grilla,bi narobilam pelno zarylka 🙃 Szkoda tylko,ze taka pogoda do d...,bo na dworze sobie nie posiedzimy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisia a chodzicie na jakieś specjalne zajęcia dla maluszków, czy sama pływasz z mała? to jakiś specjalny basen? Ciekawa jestem od którego miesiąca można z dzieckiem zacząć chodzić na basenik.
Moja dzidzia coś często ma czkawkę ostatnio, i przyznam, że wolę kopniaczki od czkawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Julia miala czkawke prawie codziennie ok 24-tej:-P Do dzis to pamietam:-) A na basen sami chodziny sie po pluskac.Tyle,ze na dzieciecy,bo jest plytka woda i jest duzo cieplejsza.Sprawdzilysmy kilka basenow i mamy juz swoj ulubiony,bo jest mowy,cieply i ma przebieralnie rodzinna:-) A na basen pierwszy raz poszlismy jak Jula miala cos ponad 2 m-ce..nawet na fb mam jej zdjecie w stroju:-) Naprawde swietna sprawa,a czym dziecko wieksze,tym wieksza radocha:-) Staram sie tak raz na tydzien,gora dwa z nia pojsc,niech ma dziewczyna radoche.A dzis wykorzystalysmy ta odrobine slonka i do parku poszlysmy..2 godziny wariat szalal:-) Radosc byla nieziemska..Nawet to,ze kolano sobie zdarla i spodnie podarla na kolanie jej nie ruszylo..a od kaluzy trzeba bylo ja sila odciagac,a i tak na koniec w jednej klekla:-) Jeden wypad do parku i spodnie do wyrzucenia,ale co tam,niech ma troche radosci:-):-):-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 my tez dzis wyszlismy tak cieplutko bylo i pojechalismy nad Tamize takze sie Olus nawdychal swiezego powietrza i wymeczony spi teraz ladnie.. szukalam dzis gruszki dla malego bo w zestawie T&T byla ale nic nie wyciaga... chodzilam po mothercare tesco bootsie i w sumie kupilam jakas taka z rurka dziwna jakas musze dzis wyprobowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu moj maly, jeszcze kilka tygodni temu, to mial takie czkawki, ze ja wariowalam. 😮 NIe chce przesadzac, ale bywaly dni, ze mial ich po 15!!!! Bylam przerazona 😲 😲 😲 😲 i zachodzilam w glowe od czego to, co to oznacza i kiedy to sie skonczy!!! 🥴 🥴 Czasami to chodzilam po schodach o 2giej w nocy tak czkal, a wydawalo mi sie, ze to pomagalo. Strasznie bylo mi go zal. Teraz jest juz ich duzo mniej i sa naprawde krotkie, tak wiec jestem juz spokojniejsza. 🙂

Monisia bardzo mi sie podoba Twoje podejscie do wychowywania Julci. 🙂 Widac, ze corcia jest bardzo pogodna. Mam nadzije, ze j atez taka bede 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję, że u nas czkawki się tak często nie pojawią jak u Ciebie midorada! Bo też mi szkoda małego, a wszędzie piszą, że dziecku to nie przeszkadza 🤢
ninatrn w polsce jest cos takiego jak Katarek- to jest aspirator do nosa ktory się podłącza do odkurzcza. Podobno swietnie działa i oczywiscie jest dopuszczony do uzytku. Ciekawe czy coś podobnego jest w uk? ale i tak chyba bałabym się użyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada dziekowac za mile slowa:-):-) Ja po prostu stosuje pewna zasade...robic wszystko,aby moj skarbek byl szczesliwy...tylko wiadomo wszystko ma swoje granice...i kontakty sa beee:-P:-P Ale tak powaznie kocham jak Myszka sie smieje,wiec robie wszystko,zeby ona byla szczesliwa,a jej usmiech potrafi wynagrodzic bezsenna noc:-):-)Z reszta ona prawie bez przerwy sie smieje i za to ja kocham...taki wariat po mamusi:-):-):-) Ninatrn gruszki sa brzydko mowiac do d...polecam jak i wiele mam fride do noska..nie ma nic lepszego!A co do czkawki babeczki to w ten sposob dzieciaczki trenuja oddychanie,wiec im wiecej tym lepiej:-):-):-) Ninatrn to moze nastepny spacerek jakos blizej nas zaliczycie??:-):-):-)Uciekam spac,bo i tak nieublaganie ok 6 pobudka mnie czeka...spijcie laski,poki mozecie,ja nigdy nie moglam:-):-):-) Dobranoc :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu znalazlam ten katarek do odkurzacza..o matko,co to ludzie nie wymysla!!Balabym sie tego uzyc..z reszta jestemsy na tym etapie,ze sila jej sie nie da sciagnac nic z nosa,bo ucieka..a tak w ogole to dawno nie padalo nie? 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja sis mi mówiła, że Frida tak działa, że ma super ssanie :> więc nie wiem po co sie jeszcze bawic w podłączanie odkurzacza 😁
ja mam już dość tej pogody! to juz prawie miesiąc będzie ciągłego deszczu:/ naszczeście juz w niedziele jadę do rodziców i licze że tam będzie super pogoda 🤪 i obiadki u mamy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Marylu znalazlam ten katarek do odkurzacza..o matko,co to ludzie nie wymysla!!Balabym sie tego uzyc..z reszta jestemsy na tym etapie,ze sila jej sie nie da sciagnac nic z nosa,bo ucieka..a tak w ogole to dawno nie padalo nie? 😮 😮 😮

nie ma sie co bac my to mamy i frida sie przy tym chowa... z tym ze to jest wskazane jak dziecko jest chore tak na dobre kiedy zwykla papka sobie nie radzi i tak jak u nas przy astmie oskrzelowej z bardzo czestymi infekcjami gornych drog oddechowych. nie ma sie co bac pluc nie wyciaga 🙂 nasz maluszek nigdy przy tym nie plakal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam jak narazie frida wystarcza:-) Nawet nie wiedzialam,ze takie wynalazki istnieja hihi.Ale widac,ze u niektorych sie sprawdzaja.A co do deszczu,to u nas juz bedzie 1,5 miesiaca..w tym czasie az 1 dzien nie padalo i jeden tylko pol 😆 Czasn na kawke i carrot cake domowej roboty..sama wczorqj pieklam..zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Nam jak narazie frida wystarcza:-) Nawet nie wiedzialam,ze takie wynalazki istnieja hihi.Ale widac,ze u niektorych sie sprawdzaja.A co do deszczu,to u nas juz bedzie 1,5 miesiaca..w tym czasie az 1 dzien nie padalo i jeden tylko pol 😆 Czasn na kawke i carrot cake domowej roboty..sama wczorqj pieklam..zapraszam


Monisia jestes okrutna tak nas carrot cake szczuc... 😠 😉 A ja dzis obiecalam sobie, ze nie zjem nic slodkiego, ale tak mnie kusi almond crossiant... Mam jednego w zamrazarce... ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihihihi naprawde pyszne 😁 😁 Ja staram sie co tydzien jakies ciasto upiec,bo czesto miewamy gosci,a domowe ciasto na wszystkich dziala 🙃 🙃 🙃 Wpadajcie dziewuszki,chetnie sie podziele 😁 Marylu masz racje,wiekszosc kupnych jest za slodka,dlatego wlasnie robie swoje 😁 Na weekend bedzie kokosanka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia uwielbiam kokosanke 😁 😁 gdzie Ty wogole w Londynie mieszkasz?? tez mam wlasnie te fride ale chyba za slabo ciagne 😜 😜 bo nic nie wychodzilo
sliczna pogoda byla wczoraj a dzis juz pada u nas caly czas... marylu ja wlasnie dzis zarejestrowalam Olka i nie jestem zamezna...
i zapisalam go do GP i 14 maja bede rezerwowac wizyte w POSKu odnosnie paszportu.
a teraz uciekam bo bratowa przyjechala i trzeba sie zajac dziewczyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ninatrn napisał(a):
Monisia uwielbiam kokosanke 😁 😁 gdzie Ty wogole w Londynie mieszkasz?? tez mam wlasnie te fride ale chyba za slabo ciagne 😜 😜 bo nic nie wychodzilo
sliczna pogoda byla wczoraj a dzis juz pada u nas caly czas... marylu ja wlasnie dzis zarejestrowalam Olka i nie jestem zamezna...
i zapisalam go do GP i 14 maja bede rezerwowac wizyte w POSKu odnosnie paszportu.
a teraz uciekam bo bratowa przyjechala i trzeba sie zajac dziewczyna 🙂

Jak byś mi mogła opisać tutaj lub na priv cała procedurę rejestracji Olka, byłabym baaardzo wdzięczna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu jak beda wypisywac Cie ze szpitala to dostaniesz wszystkie informacje przynajmniej ja tak mialam. jesli nie musisz zadzwonic do register office w Twojej okolicy numer znajdziesz w ksiazce telefonicznej i powiedziec ze chcialabys zarejestrowac dziecko. oni daja Ci termin i idziesz na spotkanie. jesli jestes zamezna mozesz isc sama ale musisz miec akt malzenstwa, jesli nie musicie isc oboje. mi mowili ze mam wziasc ksiazeczke Olka ale nie byla potrzebna.
urzedniczka badz tez urzednik zaprasza Cie do pokoju i zadaje pytania czy jestescie rodzicami dziecka, gdzie sie dziecko urodzilo, kiedy, jakie imie nadajecie, podajecie tez swoje imiona i nazwiska, adres, po tym pokazuje Wam wszystkie dane i sprawdzacie czy wszystko sie zgadza. pamietaj ze jesli w imieniu dziecka beda polskie znaki musisz im powiedziec bo poznije bedziesz miala problemy jesli bedzie brakowalo np kreseczki . na koniec pyta czy chcecie kupic wiecej aktow , my kupilismy 5 jesli kupujesz od razu beda tansze. i to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 🙂Ninatrn mieszkam 5 minut na piechote od Turpike Lane.Co do aktow,to ja wzielam chyba z 10 😁 😁 Bo jak bralam od razu to placilam 3f,a potem po fakcie jak chce sie odpis,to kasuja 8..U nas znowu szaro i pochmurno 😞 Mam dosc tej pogody!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki,

Oj juz nie taki zly ten dzien... Ale noc byla straszna 😮 😮 😮 😮

Monisia mieszkamy 25 minut od siebie (samochodem) 😉 😎
Wpadne chyba do Ciebie na te kokosanke 😉 😉 😉

Ide dzis na kolejne przedporodowe zajecia. Dzis bedzie mowa o rodzajach znieczulenia. W sumie duzo juz o tym poczytalam, ale zawsze dobrze uslyszec co profesjonalisci maja do powiedzenia 🙂 🙂

W mojej grupie na forum mamy juz dwie mamusie. 🙂 Co prawda one majowki, ale juz zaczyna sie dziac 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...