Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jezu,jak mnie dzis plecy bola 😞 😞Masakra,zadne tabletki nie pomagaja 😞
Midorada zapraszam,ale w niedziele,bo w sobote znowu na grilla sie do znajomych wybieramy 🙃 🙃 🙃 O ile nie bedzie tak mocno padac...A ty badz gotowa na porod,bo od jutra bedziesz mogla w kazdej chwili spokojnie urodzic 😁
A co do aktow,to na innym watku dziewczyna pisala,ze jak potem sie slub wezmie,to trzeba ten akt reregister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
CZeść,
ninatrn dzięki za info. A rejestrowałaś dodatkowo Olka w Polsce? ja będe musiała i nie wiem za bardzo co pierwsze się robi 😞
midorada Ty to już prawie na ostatnich nogach 😁
mój mały jakoś dziwnie się w brzuchu układa, i z prawej strony mi brzuch wypycha. Mało wygodne na dodatek boję się, że jak się zegne to mu krzywdę zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu w Polsce duzo czasu to zajmuje...najpierw idzie sie do USC z przetlumaczonym koniecznie w Polsce aktem urodzenia.Tam sie pisze oswiadczenie,placi 89 zl i czeka...do 6 tygodni na polski akt urodzenia..Jesli jest sie malzenstwem,to trzeba doniesc zupelny akt slubu-polski.My bralismy slub tu i musielismy go w Polsce ugruntowic...Jak juz ma sie akt urodzenia,to mozna w Pl dziecko zameldowac,bo tylko z meldunkiem mozna zrobic dziecku dowod osobisty.Tyle,ze dziecko musi byc meldowane w miejscu zameldowania jednego z rodzicow...duzo nerwow nas to wszystko kosztowalo...oni naprawde lubia wszystko w Polsce utrudniac 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko jedyna - toz to jakis mexyk!!!! 🤢 🤢 🤢
To ja nie jestem pewna czy bedzie mi sie chcialo przez to wszytsko przechodzic... I jak tylko pomysle o polskich urzedach to mnie szlag trafia... Juz chyba na zawsze przyjdzie mi zostac w UK... 😮 😮 Na polski system administracyjny nie mam sily ani cierpliwosci... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada rejestrowac w Polsce beda dziadkowie z naszym pelnomocnictwem.
poza tym angielski akt urodzenia mozesz uzyc tylko raz do zrobienia pierwszego poslkiego paszportu. pozniej musisz miec juz polski akt.
Monisia ja nie slyszalam o zmianie aktu urodzenia po zawarciu zwiazku malzenskiego ale musze to koniecznie sprawdzic.

i sprawdzilam i rzeczywiscie trzeba przerejestrowac jesli wezmie sie slub...
o tu prosze:
If the natural parents have married each other since the birth, they need to re-register the birth so that a new birth record can be created showing the child as a child of the parents’ marriage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa to naprawde będzie skomplikowane 🙂 wiecie może ile ma się czasu na przyjscie do polskiego USC z angielskim aktem? też najchętniej dam rodzicom pełnomocnictwo, bo nie wiem kiedy do pl sie wybiore. Takie pełnomocnictwo to trzeba u notariusza zatwierdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak czy siak trzeba bedzie to dobrze przemyslec i pewnie zalatwic. W sumie chcialabym by maly mial podwojne obywatelstwo. Ulatwi mu to zycie na pewno w przyszlosci. Ale ja jednak wole sprawy papierkowe organizowac sama. Nie bede moim rodzicom gitary zawracac. Oni maja swoje zycie,a ja bede szczesliwa jak beda wnusiowi dzidkowac. 😁 😁 😁 Zreszta moj tata juz planuje gdzie w ogrodzie hustawki i trempolinke stawiac, a gdzie piaskownica i basenik... 😁 😁 😁 😁 Az sie boje... 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada brew pozorom nie jest to takie oczywiste, że dziecko urodzone na terenie Wielkiej Brytanii nabywa prawo do obywatelstwa brytyjskiego tylko w przypadku, gdy jedno z rodziców posiada takie obywatelstwo lub pozwolenie na stały pobyt przed narodzinami dziecka. Jeżeli rodzice pobiorą się po narodzinach dziecka przysługuje mu automatycznie obywatelstwo po ojcu.
marylu nie ma limitu czasu tylko pozniej jak pierwszy paszport trzeba bedzie wymienic to bedzie latwiej jesli juz bedziesz miala polski akt urodzenia niz pozniej zalatwiac wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny troche z tym pierdzielenia,ale warto zrobic to dla dziecka.Bo kim ja jestem,zeby decydowac,z ktorego obywatelstwa zrezygnowac?Niech ma dwa.Jak kiedys bedzie chciala,to sama bedzie mogla wybrac.I faktycznie lepiej to od razu zalatwic,bo potem trzeba bedzie udowadniac obywatestwo i z tym juz sa schody.A ja wlasnie wrocilam od lekarza,bo bylam po moj rezonans,zeby miec do szpitala...no i juz sie wcale nie dziwie,ze mnie plecy bola 😞 Bo,ze dysk mi wypadl,to wiem,ale o reszcie niespodzianek nic mi nie mowiono 😞 To sie kurwa zdolowalam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia nie stresuj sie. Mam nadzieje, ze lekarze beda w stanie ci jakos pomoc. Wspominalas juz kiedys o swoich problemach zdrowotnych i perspektywach na wyleczenie. Wierze, ze bedzie dobrze. Trzeba wierzyc bo co innego nam zostalo. Moze wcale nie jest tak zle jak to wyglada... Ehhh... musimy byc dobrej mysli... NIe smutaj sie tylko... 😘 😘 😘 😘

Ninatrn wiem, ze z obywatelstwem to nie tak latwo i dziecko nie dostaje ge automatycznie. Wspomnialam tylko, ze chcialabym by moj synek je mial i tak jak pisze Monisia - niech w przyszlosci dzieci same podejmuja decyzje. Z drugiej strony mysle, ze zaswiadczenie o stalej rezydenturze (bo tak to sie chyba nazywa) dostaniemy bez problemow. O ile sie nie myle jest to argumentem by ubiegac sie o brytyjskie obywatelstwo dla dziecka. Dosc dlugo tu mieszkamy i mamy mocne argumenty, ze sie tu zadomowilismy na dobre. Ale jak to bedzie, to czas pokaze. Najpierw niech ja lepiej urodze to dziecko 🙂 🙂 Pozniej bede sie martwic 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada nawet nie musisz miec zaswiadczenia...wystarczynp ze masz P45 lub P60 z ostatnich 5 lat 🙂 A jesli o mnie chodzi,to wyniklo jeszcze kilka innych rzeczy i az sie boje wizyty w szpitalu..bo wyciac dysk to jedno,ale jak naprawic reszte kregoslupa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje małe nie ma szans na podwójne obywatelstow, za krótko tu jesteśmy.
Ten pierwszy paszport co można w UK wyrobić na jak długo jest ważny?
Jeeej nie sądziłam, że to będzie, aż takie zamieszanie 🙂
Monisia lekarze napewno sobie poradzą z Twoim kręgosłupem! nie mają innej opcji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey,hey 🙂My dzis zaliczylismy playgrupe 1-5 i super sie bawilismy 🙂A potem caly dzien sie u kolezanki w ogrodzie sie goscilismy i niedawno do domu weszlismy...coz za cudowny,sloneczny dzien,az chce sie zyc 🙂A jutro nasi panowie maja wychodne i my z dzieciakami u nas siedzimy..taki babski wieczor 🙂Suuuper 😁
Marylu paszport jest tylko na rok...a co do plecow,to pozostaje mi miec tylko nadzieje...bo wyszlo,ze mam torbiel Tarlova...bardzo rzadka chorobe...nie mowiac o zwyrodnieniu innych dyskow..nie jest ciekawie,ale musze byc dobrej mysli,bo na wozku skonczyc nie che....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia D
Ja juz nie wchodzilam chyba z pare miesiecy na ta stronke ale postanowilam wejsc i ciebie zapamietalam jeszcze jak bylysmy w ciazy to troszke pisalam ale teraz to juz na nic nie mam czasu a nasze dzieci to juz roczek skonczyly szok nie wiem czy piszecie jeszcze z dziewczynami jak tak to gdzie was podglanac mozna???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Midorada nawet nie musisz miec zaswiadczenia...wystarczynp ze masz P45 lub P60 z ostatnich 5 lat 🙂 A jesli o mnie chodzi,to wyniklo jeszcze kilka innych rzeczy i az sie boje wizyty w szpitalu..bo wyciac dysk to jedno,ale jak naprawic reszte kregoslupa?


Dzieki za info. Bedzie dobrze 😘

Poczytalam troche o tej torbieli - nie za fajnie to wyglada 😞 I skad to sie u Ciebie wzielo... By to szlag trafil... 😞 😞

Ja juz na nogach. Zle sie czulam od rana... 🤢 Popadam w jakies obsesje zwiazane z moim synkiem. Im blizej porod tym bardziej strach mnie oblatuje, ze cos moze byc albo pojsc nie tak... 🥴 🥴 NIech sie juz urodzi...

Jade dzis do szpitala na hospital tour. Mam nadzieje, ze nie bedzie duzo rodzacych bo wymiekne... 🤢 🤢

Milego weekendu dziewczyny... 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada jak sie dzis czujesz?Mam nadzieje,ze juz lepiej?No chyba,ze juz urodzilas hihi.Ja sie czuje masakrycznie...wczoraj na grillu byliismy i za duzo drinkow sie wypilo 🙃 🙃 🙃 Aniak wyslalam ci na priv namiary na reszte dziewczyn 🙂 Kurcze,taka piekna pogoda byla,a tu znowu deszcz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
NIe, nie urodzilam jeszcze, ale nie bede ukrywac, ze juz bym chciala. 😉 Ciezkawo mi juz i oddychac tez ciezko... 🤢 🥴 😮
Bylismy w sobote na tym hospital tour i powiem Wam, ze babka tak na odpal to zrobila. Ale obczailismy wszytskie parkingi dookola szpitala i wiemy juz gdzie bedziemy parkowac kiedy juz nastapi "punkt zero". 😉
Swietna mielismy pogode w weekend 😉 Szkoda, ze za dlugo sie nie utrzymala. Dobrze chociaz ze nie leje non-stop. 🙂

Piszcie dziewczyny co u Was. Tak jakos cichutko sie zrobilo ostatnimi dniami... Mam nadzieje, ze wszytsko z wami ok, a co poniektorych "kac morderca" juz opuscil 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

To mamy dwie Agatki u nas na forum i dwie mieszkaja w Szkocji. 😁 😁 🙃
Tak jakos cichutko u nas ostatnio, ale zazwyczaj cos sie dzieje. Razem marudzimy na pogode i wymieniamy sie informacjami zwiazanymi z wszytskim co ma wspolnego z UK, czyli takimi o ktorych nie porozmawiasz u siebie na forum.

Fajnie, ze jest nas coraz wiecej... 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada kac na szczescie minal 😁 😁 Mnie ostatnio prawie w ogole w domu nie ma,dlatego nic nie pisze.Ciagle gdzies z mala biegamy.Dzis tez juz playgrupe zaliczylysmy 😁 Witamy nowa mamusie 🙂 Midorada no ja juz myslalam,ze ty na porodowke pojechalas hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia Ladniusie zdjecie coruni masz awatarku 🙂

Co do porodu, mam takie przeczucie, ze jeszcze termin przechodze. Rozmawiam z moim malym kazdego dnia i prosze go by przestal juz sie wiercic skoro ma tak malo miejsca u mnie w brzuchu i wyszedl wreszcie do mamy, a on nic... 🤢 dalej siedzi... 😉 Poza tym nie mam zbyt wielu objawow zblizajacego sie porodu... Skurcze przepowadajace tylko od czasu do czasu, nie mdli mnie w ogole, podbrzusze pobolwa tylko troszke. A jutro zaczyna sie juz 39 tydzien. Mam wrazenie ze porod mnie zaskoczy... 😮 😮 😮 No nic to, poczekamy - zobaczymy.

Ide dzis na ostatnie zajecia przedporodowe - bedzie o opiece nad dzieckiem... Moze byc ciekawie. Bede chyba robila notatki (chociaz zauwazylam, ze nikt ich nie robi :blink 🙂. No chyba ze jest to takie latwe, ze wszytsko zapamietam 😁 😁

Lece do lozka, jutro busy day... pa 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny... dawno mnie tu nie bylo... marze zeby dzien mial 48 h zamiast 24... Olka wysypalo myslalam ze to ten tradzik nienmowlecy a tu najprawdopodobniej reakcja alergiczna na mleko... Monisia jakie mleko Ty dostalas od swojego GP?? musze isc do GP czy moge je kupic gdzies w sklepie??
dzis w nocy nie dal nam pospac nie chcial jesc plakal marudzil. do tego od kilku dni ma zielona kupe. zmeczona jestem oczy same mi sie zamykaja.
midorada ja tez rozmawialam do Olka ale nie bardzo mu sie spieszylo. w 39 tygodniu mialam sweep'a i urodzilam 2 godziny po terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn mleko hipoalergiczne moze ci tylko GP na recepte zapisac.My o alergii nie wiedzielismy i dawalismy jej aptamila,a lekarze wszystko na zabki zganiali.A jak jej testy zrobilismy,to byla wystarczajaco duza,zeby przejsc na kozie i sojowe.A co do zielonych kupek,to bardzo czesto sa,jak dziecko je za szybko,lub w za malych odstepach czasu i wtedy mleczko nie zdarzy sie strawic i stad kupka jest taka..wiem,bo swego czasu sama sie strasznie o to martwilam i szukalam porady.Jesli zielona kupa nie utrzymuje sie dluzej niz 4-5 dni to nie ma co sie martwic,jesli dluzej,to polecam wizyte u lekarza.A propo lekarza,to trzymajcie kciuki,bo mam dzis ta wizyte.boje sie na maksa,ale moja przyjaciolka jedzie z kolezanka juz z zza Londynu,zeby mnie wesprzeci przy okazji zostana na weekend 🙂 🙂Tak wiec raczej malo bede sie odzywac hihi.Dobra,lece robic salatke i karpatke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...