Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moje drogie URODZILISMY!!!!! 😁
Pochwale sie Nella urodzona 19.09.2012 o godz 2.12 wazaca 3150g
Do polowy porodu( na porodowe(bylam dopiero o 19, bo nie bylo wolnej sali i poloznej), pobrali mi krew, mocz d badania, dali gaz sie zaczelo...gaz byl na tyle pomocny ze nie prosilam o nic innego do pewnego momentu, potem zmienila sie polozna i akcja mi jakos nie szla, zaczely sie takie. Skurcze, ze wzielam zastrzyk, ale nie pamietam z czego. W kazdym razie potem skurcze mi sie spowolnily wyszlo w rezultacie na to, ze umeczona, mala na oslabionym tetnie, bez skurczy i popekana urodzilam na sile...o malo ich tam nie wyzwalam ale dalam rade. A od wczoraj dopiero dzis udalo mi sie troszke odespac porod, bo wczoraj nie dalam rady mala sie zajmowac, odsypiac i non stop odpowiadac na pytania pediatry, badacza sluchu itp i napisac. Jakby na porodowce nie moj M. Tto bym nie urodzila. Teraz ledwo chodze, a jeszcze toczylam walke z moimi piersiami i mala, bo mam sutki wklesle, ale dzis udalo sie 25ml z piersi odessac i mala dalej moze byc karmiona z kieliszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gratulacje Dusia 🙂 Masz to już za sobą teraz nic tylko cieszyć się córcią 🙂
Ja dzisiaj wybieram się z moją babcią na zakupy, idziemy dokupić brakujące rzeczy do torby do szpitala bo najwyższy czas zacząć ją pakować 🙂 A nie pochwaliłam się że od piątku jest u nas moja babcia i nam dogadza 🙂 Ulepiła nam pierogi ruskie i spełnia nasze zachcianki 🙂 A piękne jest to żę zostaje u nas do stycznia więc będę miała pomoc przy maluszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziamdzia, spakuj sobie wiecej niz jakbys planowala, w moim wypadku M. musial mi donosic rzeczy...
Ciesze sie, ze ja mam ale moja radosc byla zbyt szybka, tym ze jest szansa bo sie pojawilo mleczko...juz zniknelo...moje sutki nie sa nawet na tyle dobre ze jak mala bierze do ust piers, to ona sie chowaja do srodka i tylko konczy sie na placzu malej... Ostatnia deska ratunku w probie karmienia sa nakladki i nadzieja, ze pokarm sie zwiekszy, bo teraz czuje ske jak krowa mleczna, kaza ciagnac, ciagnac a tu raptem pare kropelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia gratulacje!!! Rzeczywiście spróbuj laktatora. Moj mały przez dwa dni w szpitalu prawie nic nie jadł, potem w domu była walka, ale w końcu sie udalo. Więc bądź dobrej myśli 🙂
Dziamdzia zazdroszczę babci 🙂 tak jak dziewczyny piszą do szpitala spakuj więcej rzeczy. Ja pierwszeej nocy wywalilam dwa spiochy małego. Jeden mi sie smolka uwalil a drugi siuskami 🙂 więc warto mieć więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie zaskoczyłyście dziewczyny z tym mlekiem, bo ja pierwsze słyszę. Nawet na liście od położnej co do szpitala spakować, nie było nic o mleku. W sumie rodziłam dwa lata temu...ciekawe jak będzie teraz. U nas mleczko podawali w kubeczku i do tego była łyżeczka z takim dziubkiem,. A jak jedna wyciągnęła butelkę ze smokiem, to się jej spytały: "i pani chce potem karmić piersią?".
Dusia a jak dzisiaj? Udało Ci się nakarmić córeczkę? Moja koleżanka, przez prawie tydzień walczyła z laktatorem i podawała mleczko tą łyżeczką właśnie. Udało się jej. Mała ma już rok i na cycu dalej. Także powodzonka i wytrwałości. A jak się nie uda, to nie ma się co załamywać, dzieciątka też super rosną i są zdrowe na modyfikowanym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey.U mnie w szpitalu od poczatku mowili,ze musze miec swoje mleko.I tez mialam aptamila w kartoniku.Teraz jeszcze sma mozna kupic w takiej postaci.Dusia jak ci idzie?Chce ci tylko powiedziec,ze ja po cholestazie i lekach mialam problemy z karmieniem..walczylam,pilam herbatki na laktacje,karmi,z laktatora w zasadzie nie schodzilam,az mi krew z suktow leciala...wszyscy mi wmawiali,ze jakbym chciala to bym miala mleko i co ze mnie za matka...dopiero po 1,5 miesiaca, jak juz prawie wpadlam w depresje trafilam na super health visitor i od niej dowiedzialam sie,ze chocby nie wiem co,to mleka nie bede miala bo tak juz po tych lekach i cholestazie jest...no i nie ukrywam,ze pokarm dalej mi zanikal..z reszta nigdy go duzo nie mialam,bo najwiecej potrafilam sciagnac 30-40ml..a po co to pisze?Zebys wiedziala,ze nawet jak nie wygrasz walki o mleko,to nie masz co sie zalamywac,a tym bardziej nie rzejmuj sie tym co inni mowia..moja cora byla karmiona MM i zyje,jest zdrowa,prawie nigdy nie choruje.Sa inne sposoby okazywania milosci niz tylko cycek..ja bardzo czesto rozbieralam sie do naga i kladlam mala na piersiach,zeby miec wiez miedzy nami..dzis z perspektywy czasu wiem,ze niepotrzebnie sie zalamywalam.Marylu synek jest przesliczny.Az sie chce miec takiego maluszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 No to tak byłam dzisiaj u położnej i pokazałam jej mój brzuch, który swędzi coraz mocniej, a do tego swędzą mnie uda i ręce w łokciach a dzisiaj doszły do tego piersi i wysypka... dostałam skierowanie na dodatkowe badania krwi, pojechałam od razu i zrobiłam, w piątek mam wizytę u lekarza normalnego a za tydzień wracam do położnej. Powiedziała mi że to może być od wątroby i jak będą złe wyniki krwi to będę skierowana do jakiegoś specjalisty i możliwe że wywołają wcześniej poród... No ale zobaczymy.... staram się tym jeszcze nie stresować i jestem dobrej myśli, że wszystko będzie ok, że wyniki będą dobre....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziamdzia, jedz do szpitala bo nie daj Boze okaze sie ze masz cholestaze i co? Kazda chwila wtedy sie liczy bo to jest niebezpieczne dla ciebie i dziecka. Ne chce cie straszyc ale powinnas jak najszybciej sie zbadac, mnie sie okazalo, ze cholestaza zaczela sie w 7 miesiacu, jak zaczelam sie skarzyc poloznej na swedzenie, ale mnie zbagatelizowala. Lkarz po porodzie powiedzial, ze to cud, ze mala donosilam do 39 tyg i ze urodzila sie zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziamdzia, jedz do szpitala bo nie daj Boze okaze sie ze masz cholestaze i co? Kazda chwila wtedy sie liczy bo to jest niebezpieczne dla ciebie i dziecka. Ne chce cie straszyc ale powinnas jak najszybciej sie zbadac, mnie sie okazalo, ze cholestaza zaczela sie w 7 miesiacu, jak zaczelam sie skarzyc poloznej na swedzenie, ale mnie zbagatelizowala. Lkarz po porodzie powiedzial, ze to cud, ze mala donosilam do 39 tyg i ze urodzila sie zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia mi polozna od razu jak jej powiedzialam o swedzeniu skierowala na krew..mowila,ze 2 tyg pozniej powie jak wyniki,chyba,ze cos bedzie nie tak..i 2 dni pozniej wydzwaniala do mnie i meza,wiec napewno jak to cholestaza to tego nie zbagatelizuja..wow faktycznie mialas wielkie szczescie,bo to jest mega cholerstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...