Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to czekamy na te dobre wiesci 🙂 A pogoda faktycznie byla super i moge smialo powiedziec,ze ja w 100% wykorzystalismy 🙂Julia cale dnie biegala z gola pupa,skakala na trampolinie,kapala sie w basenie i chodzila po lesie 🙂Zadbalam o to,zeby dziewczyna sie w ostatnich dniach nie nudzila.I dobrze,bo dzis pogoda sie zjebala..ale moze to i dobrze,bo ostatnie 2 dni to kiepsko z moimi plecami...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu zaproszenie przyjete 😁
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZYCH KOCHANYCH DZIECIACZKOW I ICH MAMUS,KTORE PEWNIE W GLEBI SERCA TEZ SA JESZCZE DZIECMI..JA NAPEWNO 🙂
A do nas dzis kolezanki przyszly i dzieciaki mialy prawdziwe kinder party..wlasnie wyszly a mnie czeka sprzatanie 😁 Ale warto bylo,bo radosc dzieciakow-bezcenna.Julia czula sie jak ryba w wodzie-ona jedna i dwoch chlopakow 😁 😁 Hihi ale tu jest buuurdel 😁 Pozniej wrzuce jakas fotke,tylko najpierw posprzatam,bo niedlugo mazlonek wraca z pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Jestem przyszłą mamusią w dopiero 4 tygodniu ciąży 🙂 i szczerze to chciałabym się od Was dowiedzieć jak wygląda poród w UK, mieszkam w Londynie. Tak naprawdę nie wiem nic. Słyszałam, że tutaj nie nacinają podczas porodu, dlatego bardzo się niepokoję pęknięciem 🥴 przeraża mnie to... chciałabym rodzić ze znieczuleniem tym w PL nazywanym " zoo " czyli zewnątrzoponowym, czy w UK je dają? Czy jest płatne? pomóżcie mamusie 🙂 😘 czekam na Wasze odpowiedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiatmy na forum MaYa 🙂 ja niestety tu tez jestes swiezakiem i nie odpowiem ci na te pytania 😞 lepiej niech nasze doswiadczone mamusie z forum sie wypowiedza ;-) z tego co wiem to \'\'zzo\'\' tu podaja i napewno nie bedziesz musiala nic za to placic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia dziekuje bardzo za zyczenia w imieniu Olka i dla Julki tez spoznione zyczenia na Dzien Dziecka no i dla Ciebie ofkors 🙂
dawno nie zagladalam na forum jakos tak czasu nie bylo a poz tym od jakiegos czasu pobolewaja mnie plecy w odcinku krzyzowo-ledzwiowym. bylam u gp i mi powiedziala ze to od epiduralu 😞 zapisala masc i kazala siedziec prosto i nie nadwyrezac plecow... tylko jak jak ja tu mam takiego Kluska w domu co juz ponad 6 kilo wazy i trzeba na rekach nosic jak marudzi...
Olek zjadl dzis 180 ml mleka 😮 przeraza mnie apetyt mojego syna, juz niektore ciuchy musze pochowac bo za male...pileluchy tez juz musze 3 zakladac bo 2 za male i kupa wychodzi bokiem 😜poza tym dzis 4 razy probowalam zmienic Olkowi pieluche i 4 razy zostalam osikana z premedytacja do tego maly szatan smial sie jak mie osikiwal 😠
co z tego mojego syna wyrosnie to nie mam pojecia ...

Maya gratluje przyszlej mamusi 🙂
kazda forma znieczulenia jest tu za darmo i do wyboru. od Ciebie zalezy czy chcesz epidural czy moze tylko gas & air, czy chcesz rodzic w basenie...
mi w szpitalu proponowali rozne formy znieczulenia na sam koniec wbralam epidural i rodzilam bez bolu z usmiechem na twarzy 🙂
w jakim szpitalu bedziesz rodzic??

trzymajcie sie dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za odzew 🙂
Ja dziś właśnie byłam zarejestrować się dopiero u lekarza i wybrałam szpital polecony przez moją doktor a mianowicie jest to Queen charlotte's hospital , niby najlepszy, sama ona mi go poleciła z pośród 3 innych. Oczywiście od razu pytałam o epidural i podają go w każdym szpitalu, dla mnie to taka nadzieja, że chociaż trochę będzie lżej, u mnie w rodzinie ciężko rodziły i dlatego tak się boję, wiadomo, niby może ze mną być inaczej, ale ja wcale nie chcę wiedzieć jak to jest 🤢 nie ukrywam MEGA strachu 🤨. A nie wiecie dziewczyny co z tym nacinaniem tutaj? Czy na serio jak już nie natną, to pękniesz? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek.Ninatrn Julcia dziekuje 🙂 Ostatnio nie zagladalam do was,bo nas nie bylo.Wybylismy do znajomych na dlugi weekend i dopiero we wtorek wieczorem wrocilismy,a wczoraj byla wizyta w szpitalu i dopiero dzis na chwile usiadlam.Maya gratuluje fasolka.Co do naciecia,to oni tu tego nie robia,bo uwazaja,ze to jest niepotrzebne..ale tym bym sie najmniej przejmowala 😁 I rowniez polecam epidurol.Naprawde warto sie na niego skusic i rodzic godnie.
Ninatrn wspulczuje bolu plecow,bo sama znam go doskonale.Mam nadzieje,ze szybko ci minie.Aczkolwiek nie wydaje mi sie,zeby to po epidurolu bylo.Predzej bym obstawiala,ze to kregoslup do normalnej pozycji po ciazy wraca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia tez mi sie tak wydaje ale oczywiscie GP wiadomego koloru skory powiedzial ze to od epiduralu.. lepiej isc na latwizne niz zbadac dokladnie przyczyne... no ale coz przyzywczailam sie juz do obojetnosci i niekompetencji tutejszych GP...
kupilam Olkowi Aptamil dla glodnyh dzieci ale dostal takiej wysypki ze od razu odstawilam... powrot do 1 ponownie... bylam u GP to mi powiedziala ze to nie wysypka od mleka 😠 😠 😠
normalnie czasami mam ochote wziac kija i po glowie napie... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn ja 4 lata walczylam z lekarzami o rezonans a nawet jak doszli,co mi jest,to trafilam na rasiste i znowu dupa! A wysypka moze byc np od proszku,albo plynu do plukania.MaYa po epidurolu jak pekniesz,to nawet nie poczujesz.Kolezanka urodzila 5kg synka i mega popekala,ale nic nie czula.A potem ja zszyli.Nie matrw sie na zapas.Moja znajoma tez sie strasznie zamartwiala,bo jest podatna na bol i w rodzinie mieli trudne porody...urodzila w zasadzie w godzine i nawet nie zdarzyla epidurolu dostac hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Ja w koncu doczekalam sie wyznaczenia terminu na pierwszy skan 🤪 odbedzie sie 18 czerwca tj w nastepny poniedzialek 🙂 juz nie moge sie doczekac az zobacze swoja fasole hehe. Martwia mnie znowu moje plamienia, ktore powrocily po 2tyg przerwy 😞 Odrazu dopada mnie panika ze cos zlego sie dzieje 😞 ale z tego co midwife mowila wczesniej to normalne.chyba zdarze osiwiec zanim urodze ta swoja fasolke 😞
MaYa nie martw sie wszystko bedzie dobrze jakos przezyjesz ten poród,wiekszosc z nas panikuje ze cos jest nie tak albo cos bedzie nie tak a jednak dziewczyny ktore juz urodzily jakos to przezyly wiec i my tez damy rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MaYa ja urodzilam synka prawie 4 kilo i tez popekalam troszeczke .na epiduralu nic nie czujesz poznije daja Ci tylko znieczulenie miejscowe tak na wszelki wypadek i zszywaja. ja osobiscie czulam jak przeciagala szwy ale zadnego bolu... pozniej tylko warto kupic olejek z drzewa herbacianego i robic plukanke z lyzki mleka i pol szklanki wody i przemywac tak gdzie popekalas zeby sie szybciej goilo.. ja przynajmniej tak robilam i juz po kilku dniach szwy sie wchlonely...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co.. naprawdę dziękuje, że jesteście. Zaczynam przestawać się tak panicznie bać tego porodu... 🙃 jakoś dam radę, tylko kobiet to przeszło-przejdę i ja 😎 a boli w ogóle ten epidural ogólnie cały ten zastrzyk ? Chyba nie co ? 🙂 buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂)

Ale tu cos u nas cicho... 🤢
Dzis bylam na swoim pierwszym skanie,ktory mialam umowiony na nastepny poniedzialek ale ze zwgledu na moje plamienia ktore nie dawaly mi spokoju 😞 zrobili mi wczesniej.W koncu zobaczylam swoja 48mm fasolke ktora podczas scanu robila jumpa hihih w szpitalu okazalo sie ze mamy konflikt serologiczny,zaraz po scanie dostalam zastrzyk ''Immunoglobulinę anty-D'' lekarka powiedziala nam ze jezeli plamiania nadal beda sie utrzymywac bede musiala brac zastrzyki co 6 tyg 😞

Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂 Nusia,juz dawno temu zapraszalalam,ale dla ciebie zrobie to jeszcze raz 🙂 Dziewczyny zapraszamy do nas:
http://www.mamusie.net/forum,odp_mamuski_mieszkajace_w_uk,18,914.html,str=7410
MaYa powiem ci,ze ja moge jeszcze raz rodzic...porod mialam nieciekawy,ale ten moment jak Julie w koncu dostalam na rece-bezcenny 🙂 🙂Do konca zycia bede to pamietac...o bolu i zmeczeniu szybko sie zapomina 🙂Martinelle super,ze w koncu malenstwo zobaczylas 🙂A konfliktem sie nie martw,najwyzej dostaniesz zastrzyki.Glowa do gory,wazne,ze z malestwem wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć !
Długo nie pisałam, bo się przeprowadzałam + nie miałam neta 😞 ale właśnie mi podłączyli i od razu na brzuszek musiałam wejść:P
midorada GRATULACJE!!! ciekawa jestem jak przebiegł poród i czy doczekałaś się membrane sweep? 🙂 wygląda na to że mój termin coraz bliżej, zaczynam się stresować :/
witam nową mamusie!
przez ostatnie kilka tygodni mój mały robaczek zrobił się taki silny, że od kopniaków mam cały brzuch obolały:/ nie wiem jak wytrzymam w kolejnych tygodniach. Mimo, iż dopiero wchodzę w trzeci trymestr to już czuję, że daje mi w kość:/ ciągle zmęczona i cała obolała, kręgosłup i biodra bolą 😞 nogi całe w żyłkach 😞 ehhhhh
mam nadzieję, że u was wszystko wporządku, widzę że Oluś szybko rośnie 🙂 a Julcia to taka ślicznotka!!!! czekamy na zdjęcia Dominika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej dziewczeta!!!

Ale cichutko sie tu zrobila ostatnio 😮 😮

Dziekuje wszystkim za mile slowa. 😘 😘
Marylu zdjecia Dominika wstawilam kilka dni temu na FB. 🙂 🙂 🙂 U Ciebie terimn tez juz coraz blizej.
Membrane sweep sie nie doczekalam i w sumie sie ciesze, bo wiem, ze to bardzo nieprzyjemne, chociaz to co przeszlam na porodowce do przyjemnosci rowniez nie nalezalo. 🥴 🥴 🥴 Duzo by o porodzie gadac... Najwazniejsze, ze maly jest juz na swiacie - caly i zdrowy 🙂 🙂 😎 😎
Ale jak Ty sie czujesz Marylu?

No i witam nowe przyszle mamy na naszym forum. Postaram sie was nadrobic i popatrzec o czym pisalyscie ostatnio.

Buziaki dla Wszystkich 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...