Skocz do zawartości

farbowanie wlosow | Forum o ciąży


elak27

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Najlepiej poczekac z farbowaniem do 12tc a pozniej juz robisz z wloskami co chcesz 😁 ja chodzilam rozjasniac oj tzn odrosty robic 🙂 co 2 miesiace 😁 Ty jestes w 14tc wiec juz raczej nie ma przeciwskazan 🙂tylko jak Ci wypadaja to hmm lepiej idz do fryzjera i sama nie eksperymentuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytalam gina i mowil ze po 12stym tyg jest ok. ale szczerze to ja nie farbuje teraz zapuszczam i zostawie moje naturalne 🙂
ale w healthy shopie w mahoniu Elak znajdzie farby bez amoniaku 🙂 i tez sa dobre 🙂 🙂 🙂 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Wam powiem, że w sumie uznałam na własny rozum, że takie zakazy farbowania są w sumie bezpodstawne i od początku ciąży farbowałam włosy - ku niezadowoleniu męża. No bo jedynym jego argumentem za niefarbowaniem był fakt, że "teściowa tak mówiła". Ja rozumiem, że zapach farby może drażnić w pierwszym trymestrze.. I rzeczywiście, jak mi było źle to odwołałam fryzjera bo bym nie dała rady ale jak samopoczucie było lepsze to czemu nie. Wg mnie więcej chemii przyjmujemy codziennie z pokarmem niż wchłonie się przez skórę głowy. A co do zapachów - jeżeli w powietrzu jest zbyt duże stężenie szkodliwej substancji to organizm ciężarnej od razu reaguje i na pewno wywietrzysz dane pomieszczenie albo z niego wyjdziesz, ale na pewno zadbasz o to by nie wdychać świństwa.

Znacie jakiś argument dlaczego nie można farbować włosów oprócz takich, że "moja gin tak mówiła"? Bo ja nie.

(Na ostatniej wizycie mój mąż nie wytrzymał i sam zapytał moją gin czy można farbować włosy w ciąży. Ona się uśmiechnęła tylko i powiedziała, że nie ma przeciwwskazań.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie zeby farby nie przenikaly do cebulek...na logike...ja mialam wlosy bardzo ciemne braz zaczelam farbowac na czarno i teraz moj kolor to sredni braz. Pytalam o to fyzjera i mowi ze to normalne ze farba przenika przez skore glowy i dlatego nasze naturalne wlosy juz nigdy nie beda mialy koloru takiego jak mialysmy przed farbowaniem w przypadku blondynek kolor ten bedzie ciemniejszy i to nie jest zludzenie optyczne bo nawet gdy udaje sie zapuscic naturalne wlosy to niestety wygladaja one nieco inaczej. a co do przenikania tych wszystkich zwiazkow chemicznych to najwidoczniej ma to jakis wplyw nawet w mojej ksiazce jest napisany artykul o tym ze lepiej sie wstrzymac i nie farbowac albo robic to po 12stym tyg i to farbami bez amoniaku. lekarz moj powiedzial to samo. hmmm skoro do 12stego tygodnia to chyba nie tylko ma to zwiazek z silnym zapachem farb. poza tym trzeba uwazac z kolorami bo przez hormony moze nam nie wyjsc kolor...Moja kolezanka nakladajac zloty braz wyszla z lazienki z zielonym a nigdy nie rozjasniala wlosow czy cos takiego. Biedaczka nalozyla na to ciemny braz zeby pokryc i tak jej wyszedl jakis taki kasztanowy :P ja nie farbuje bo przynajmniej dzieki temu zapuszcze swoje naturalne 🙂
a to artykul 🙂
Składniki zawarte w farbie mogą niekorzystnie wpływać na matkę i dziecko szczególnie przed ukończeniem pierwszego trymestru ciąży. W czasie pierwszych ośmiu tygodni ciąży powstają i rozwijają się wszystkie organy i narządy twojego dziecka, a więc jest to okres szczególnie ważny. W późniejszym okresie ciąży lekarze nie widzą przeciwwskazań co do farbowania. Ale warto zachować ostrożność. Styczność z substancjami chemicznymi, nawet w okresie przed ciążą może być niebezpieczne, bo efekt toksyczny może pojawić się dopiero później. Jeśli zdecydujesz się na farbowanie włosów to pamiętaj, aby pomieszczenie podczas farbowania było dobrze przewietrzone i aby opary związków chemicznych nie unosiły się zbyt długo. Na rynku są dostępne farby bez amoniaku, które są dużo bezpieczniejsze dla kobiet w ciąży od tradycyjnych farb.








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny wczoraj byłam u fryzjera troszke wloski podciac i zapytałam sie o farbowanie fryzjerka powiedziała ze nie ma nic przeciwko tylko zeby w farbie nie było amoniaku wiec kupiłam sobie palete deluxe czy jakos tak piekny brazowy kolor delikatny. wczoraj nałozyłam na wlosy i teraz mam czarne 😞 masakrycznie wygladam głupia jestem ze nie poczekałam i teraz mam za swoje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Emi :P ja nie farbuje eee tam bede miec naturalne i koniec zreszta Moj mi mowi ze mam swoj ladny kolor i po co wogole niszcze te wlosy farbami!!! ma racje 🙂 bede sie farbowac jak siwe beda a nie teraz 🙂
No nie wiem czy czytalas moj wpis na temat zielonych wlosow mojej kolezanki :P co do Twojego to mysle ze moze nie tyle hormony ale braz wogole ciezko zrobic w domowych warunkach. Ja zawsze przy nakladniu brazu mialam czarne i mi fryzjer powiedzial ze poprostu za dlugo farbe trzymam na glowie... no coz nie wiem i nie chce kombinowac 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja własnie zobaczyłam po 15 minutach ze mam jakis dziwny czarny łeb, wiec szybko poleciałam myc głowe, dobrze ze nie trzymalam dłuzej tak jak na ulotce kazali 40 min bo bym juz była całkiem super mamuska 🙂)))juz sie pomału przyzwyczajam do włosów narzeczony mowi ze moze byc... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo to nie jest wymysl lekarzy poprsotu srodki chemiczne zawarte w farbach moga wplynac na proces oroganogenezy płodu ktory trwa do 12-14tygodnia dlatego nie zaleca sie farbowania w pierwszym trymestrze...zauwazcie ze nawet niektore leki sa bezppieczne dopiero wlasnie od 2giegi trymestru,wlasnie ze wzgledu na to ze wszystkie te wady genetyczne jesli mialby sie rozwinac to rozwijaja sie do 12-14tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nie farbowałam włosów na początku ciąży-dopiero teraz się zdecydowałm w około 30 tygodniu, ale też włąsnie mi mówiono że monżna już w 2 trymestrze farbować, ale najlepiej farba bez amoniaku i żeby taki zabieg nie trwał dłużej niż godzinkę tak jak pisała Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodnie później...
Ja zaczęłam farbować tak po 12 tyg. I teraz farbuję tak co miesiąc, używam różnych farb, nawet tych z amoniakiem. Niestety kolor po farbowaniu nie jest tak intensywny jak przed ciążą. Włosy szybciej bledną 🤨



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...