Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja kochane wyladowalam na pogotowiu z tymi moimi bolami....wszystko dobrze nic groznego nie stwierdzono, ale lepiej dmuchac na zimne.
I co Wam jeszcze napisze to jak zobaczylam 22mm mojego szczescia 😘 to i wszystkie bole przeszly.
Mam wypoczywac i z daleka od odkurzacza 😮 bedzie trudno bo ja czyscioszek 😁
Milego wieczoru i spokojnej niedzieli 😉
Glaski w brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry kochane!!!!

larosanegra--- ja mojego skarbka widzialam na poczatku 6 tyg. i wydawal sie malutki jak na swoj tydzien 3,6mm i niespodziewalam sie, ze tak wspaniale nadrobi ten wielkoludek 😆
Znikly Twoje zdjecia z USG a ja nie moge sie na nie napatrzec?????

Ginekolog ktora byla na pogotowiu dala mi wiele wspanialych rad....dlaczego nie odkurzacz poniewaz w ciazy trzeba chronic nie tylko brzuszki, ale i krzyz oraz nerki...oczywiscie to moj przyklad poniewaz jak poodkurzam to dostaje boli krzyza 😞
Co jeszcze:
---pic duzo wody 2l dziennie na nereczki,
---chronic uklad moczowy przed infekcjami spijajac soczek z czarnej jagody,
---chronic sie przed grzybica bo ta czatuje za kazdym rogiem,
---spac na lewym boczku...co powoduje lepsze ukrwienie macicy i lepsze trawienie,
--- biale jogurciki na jelitka,
----czeste i skromne posilki,
a u mnie to pewnie niestrawnosci...na ktore nigdy w zyciu nie cierpialam co powoduje kolki, wzdecia i bole brzucha 😞
---oraz jak odczuwamy bol inny niz dotychczas i czujemy sie niekonfortowo psychicznie to udac sie zawsze na pogotowie 😞

Pozdrawiam dziewczynki 🙂 i wypoczywajcie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 😘
widzę, że znowu mam zaległości po weekendowej nieobecności na forum ☺️

belen cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło, rzeczywiście lepiej przy takich ostrych bólach brzucha jechać od razu do szpitala. Przynajmniej teraz jesteś pewna, że z dzidziusiem jest wszystko w porządku no i zobaczyłaś swoje duże maleństwo po raz kolejny 🙃

danusia1985 witam gorąco kolejną mamusię 😘 super, że jest nas coraz więcej 🙃

larosanegra84 cieszę się, że Twoje maleństwo rośnie zdrowo i że ciąża przebiega prawidłowo, oby tak dalej 😘

a jak dzisiaj wasze samopoczucie kochane mamusie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny! 🙂 ja jak zwykle zasypiam w pracy, a pogoda taka piękna, aż szkoda siedzieć na pupie przed kompem...
Mam do Was pytanie. Czy orientuje się może któraś z Was jak wygląda norma w morfologii dla kobiety w ciąży? Zrobiłam badania i wyniki mam gorsze niż miesiąc temu, tzn. leukocyty mam ponad normę, neutrofile za wysokie, eozynofile za niskie. Oprócz tego hematokryt i hemoglobina za niskie, ale to akurat wiem, ze mam anemię. Wizytę u ginki mam dopiero w pt, trochę zaniepokoiłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
cześć dziewczyny! 🙂 ja jak zwykle zasypiam w pracy, a pogoda taka piękna, aż szkoda siedzieć na pupie przed kompem...
Mam do Was pytanie. Czy orientuje się może któraś z Was jak wygląda norma w morfologii dla kobiety w ciąży? Zrobiłam badania i wyniki mam gorsze niż miesiąc temu, tzn. leukocyty mam ponad normę, neutrofile za wysokie, eozynofile za niskie. Oprócz tego hematokryt i hemoglobina za niskie, ale to akurat wiem, ze mam anemię. Wizytę u ginki mam dopiero w pt, trochę zaniepokoiłam 😞


Niestety nie orientuje się jak to powinno wyglądać, w poprzedniej ciąży wszystkie wyniki miałam w normie więc się tym zbytnio nie interesowałam. A teraz jeszcze nie robiłam żadnych badań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 nie martw się na zapas, na pewno wszystko będzie dobrze 🙂 wieczorem w końcu zobaczysz na usg swój skarb, albo na początek tylko jego domek. Trzeba myśleć pozytywnie, wiesz, że teraz nie możesz się denerwować 😉 Wiem, że leżenie w łóżku non stop to nic przyjemnego, ale przecież robisz to w trosce o swoje maleństwo. Musisz jakoś dzielnie to znosić 😘
pozdrawiam i trzymaj się cieplutko 😘 BĘDZIE DOBRZE 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂 mam nadzieję,że u was też tak pięknie świeci słonko jak u mnie, muszę przyznać,że aż mi się wreszcie chce coś robić. Wraz z pochmurnym niebem opuścił mnie wreszcie leń 😁

Karolka, tak za bardzo to nie przejmuj się normami w tych wynikach, większość ciężarówek ma nie najlepsze wyniki,a i te normy też nie są takie sztywne żeby jakoś specjalnie się nimi przejmować. Dostaniesz żelazo i hemoglobina podskoczy 🙂 Głowa do góry 😘

Danusia- myśl pozytywnie, a przynajmniej postaraj się, stres jest niewskazany 🙂 Zaraz Cie tu dziewczyny skrzyczą tak jak mnie, a muszę przyznać,że mnie pomogło 😉 Dobrze,że dziś masz wizytę, przynajmniej nie będziesz tkwić w niepewności. Wszystko będzie dobrze!! Trzymaj się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane 🙂

A ja walcze z tymi bolami jak nie w prawym to w lewym boku 😞
I juz nie wiem co robic, diete stosuje, nie mam zaparc jestem regularna a jak czapnie bol to mozna koziolka fiknac 🤢 promieniuja od jajnika po zebra i przeszywa na wylot 😞

Karolka---nie pomoge tez moja pierwsza morfologia byla OK, ale wiem,ze jak piszesz o anemi to glownie brak zelaza 😞 i niestety wtedy morfologia bedzie odchodzic od normy 😞 co do leucocytow i neutrofili to bym sie nie przejmowala ich wzrostem w ciazy chyba jest to fizjologiczne 🙂

Danusiu--- a jakie Ty masz powody skarbie zeby byc taka pesymistka 😞 ja tez na poczatku ciazy mialam plamienia sluz zabarwiony na rozowo....biore na wszelki wypadek progresteron dopochwowo 2 razy dziennie i musi byc wszystko dobrze 🙂
Trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte&&&&&&&&&& 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Belen Ja miałam tak samo z tym bólem w boku tylko u mnie ten ból był cały czas z lewej strony. Byłam z tym nawet u rehabilitanta próbował mnie masować robić różne ćwiczenia, nawet przyklejał mi rozgrzewające plastry nic nie pomagało 😞 Tak jak pisałam Ci wcześniej przeszło samo jak Mikołajek przekręcił się głową w dół. U mnie te bóle zaczęły się jak byłam mniej więcej w 3 miesiącu ciąży. Mam nadzieję ,że Tobie szybko przejdzie i nie będziesz się męczyła tak jak Ja. Mnie teraz strasznie boli kręgosłup w odcinku krzyżowym i to już od ok. miesiąca. Staram się jak najmniej nosić mojego tuptusia zwłaszcza ,że w ten weekend zaczął sam chodzić 🙂 Już sama nie wiem co mam robić z tym moim kręgosłupem bo nawet nie mogę nachylić się nad wanienką żeby wykąpać Mikołajka 😞
Karolka co do norm morfologii dla kobiet w ciąży to też nie wiem jak to powinno wyglądać ale w poprzedniej ciąży przez całe 9 miesięcy miałam anemię brałam końskie ilości żelaza i jakoś dotrwałam a Mikołajek urodził się zdrowy. Jedno co to przy porodzie straciłam sporo krwi bo poszła mi szyjka w dwóch miejscach i moja morfologia pogorszyła się do tego stopnia ,że dzień po porodzie trzy razy zemdlałąm. Po zrobieniu badań okazało się ,że moja anemia się pogłębiła. Po wyjściu ze szpitala nic specjalnego nie robiłam, jadłam normalnie i wyniki badań wróciły do normy. Mój organizm jakoś sam się zregenerował.
Danusia1985 trzymam kciuki za Twoja dzisiejszą wizytę na pewno wszystko będzie dobrze musisz myśleć pozytywnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm zastanawia mnie tylko jedno- zmiana dawkowania lekw. Do tej pory bralam:
luteina dopochwowo 3-2-3
Estrofem 1-1-1
Encorton1-0-0
Fragmin 1-0-0
no i witaminki
A wczoraj lekarka kazala mi zmienic leki:
luteina2-0-2
Duphaston1-1-1
Fragmin 1-0-0
Encorton jeszcze przez tydzien a potem koniec
odstawic Estrofem od dzis

Jak myslicie czy taka zmiana lekow moze zaszkodzic maluszkowi? zastanawia mnie to mieszanie duphastonu z luteina.. jaki to ma cel skoro do tej pory byla tylko luteina.
Nie zapytalam o to wczoraj bo bylam w takim szoku jak mi robila usg i widzialam serduszko ze az mnie zatkalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

"Danusiu--- a jakie Ty masz powody skarbie zeby byc taka pesymistka 😞 ja tez na poczatku ciazy mialam plamienia sluz zabarwiony na rozowo....biore na wszelki wypadek progresteron dopochwowo 2 razy dziennie i musi byc wszystko dobrze 🙂
Trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte&&&&&&&&&& 🙂
"


Powod? wiec tak po pierwsze poronilam kilka lat temu, o to dziecko staralismy sie 3 lata, tysiace badan, pobyt w szpitalu w celu udroznienia jajowodow, 5 bezskutecznych inseminacji, in vitro dopiero za drugim razem sie udalo. Ogromne koszty- zero wsparcia ze strony panstwa 😞 ale to juz najmniej wazne.
Ten transfer byl na cyklu bezowulacyjnym dlatego moj progesteron naturalny nie wzrasta wiec trzeba tak duzo lekow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):

"Danusiu--- a jakie Ty masz powody skarbie zeby byc taka pesymistka 😞 ja tez na poczatku ciazy mialam plamienia sluz zabarwiony na rozowo....biore na wszelki wypadek progresteron dopochwowo 2 razy dziennie i musi byc wszystko dobrze 🙂
Trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte&&&&&&&&&& 🙂


Powod? wiec tak po pierwsze poronilam kilka lat temu, o to dziecko staralismy sie 3 lata, tysiace badan, pobyt w szpitalu w celu udroznienia jajowodow, 5 bezskutecznych inseminacji, in vitro dopiero za drugim razem sie udalo. Ogromne koszty- zero wsparcia ze strony panstwa 😞 ale to juz najmniej wazne.
Ten transfer byl na cyklu bezowulacyjnym dlatego moj progesteron naturalny nie wzrasta wiec trzeba tak duzo lekow.


Danusiu, kochana to rzeczywiście przeszłaś ciężką drogę, aby mieć to upragnione maleństwo. Musisz bardzo uważać na siebie a na pewno wszystko będzie dobrze i urodzisz zdrowego i cudownego dzidziusia. Trzymam mocno kciuki, żeby Twoja ciąża przebiegała bez komplikacji 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FiAnn napisał(a):
agnesa napisał(a):
FiAnn a Ty już zdrowa jesteś, przeziębienie przeszło?


ja na szczęście jestem już całkowicie zdrowa, i wróciłam do pracy 😉





no wlaśnie tak myslalam,że już jesteś w pracy skoro piszesz z rańca na forum 🙂 To bardzo dobrze,że choróbsko minęło 🙂 teraz byle do wiosny, do ciepełka i słońca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia cieszę się,że wszystko gra 🙂 trzymam kciuki za Ciebie i groszka, którego nosisz 🙂

Przeczytałam o Twoich doświadczeniach i aż mnie zmroziło,podziwiam Twoją determinację. Sama jeszcze niedawno bałam się,że czeka mnie podobna droga ale zdecydowaliśmy z małżonem, że jeśli do końca 2011 roku nie uda się to rezygnujemy, już w grudniu odstawiłam leki, a od stycznia zaczęliśmy kompletować dokumenty do ośrodka adopcyjnego, a tu niespodzianka 🙂
Ja jestem w trochę innej sytuacji bo raz,że mam już dziecko a dwa ,że tez mam już swoje lata a wiem,że droga przez in vitro nie jest ani szybka ani łatwa ani tania.
Tym bardziej trzymam kciuki za Was! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnesa napisał(a):
no wlaśnie tak myslalam,że już jesteś w pracy skoro piszesz z rańca na forum 🙂 To bardzo dobrze,że choróbsko minęło 🙂 teraz byle do wiosny, do ciepełka i słońca 🙂

oj już się nie mogę doczekać wiosny 🙃 dobrze, że już chociaż słoneczko się pokazało 🤪
byłam dzisiaj w końcu zrobić badania: morfologię, mocz, glukozę, toksoplazmozę, cytomegalię, TSH, FT4. Wyniki będą dopiero w piątek. Ciekawa jestem czy wszystko będzie w normie. Wstyd się przyznać, ale od czasu gdy byłam w ciąży z Karolkiem, to nie robiłam sobie żadnych badań. Ze szpitala po porodzie też wypuścili mnie bez żadnych badań. A podejrzewam, że miałam anemię, bo straciłam sporo krwi przy porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84
Staram się jak najmniej nosić mojego tuptusia zwłaszcza ,że w ten weekend zaczął sam chodzić 🙂

no to super, że synuś już sam chodzi 🤪 mój jeszcze jakoś nie może się odważyć 🤨 tylko upiera się na ręce do mamusi, no i jak go tu nie wziąć ☺️ ale na szczęście brzuch mnie nie boli, więc chyba wszystko jest ok 😉

agnesa
mam już swoje lata

jeśli można wiedzieć to ile masz lat, że tak piszesz? cały czas myślałam, że to ja jestem najstarsza spośród październikowych mamusi 🤔 ja w sierpniu skończę 29...

belen jak się dzisiaj czujesz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...