Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Anula chyba nie, sama nie wiem na co ja ide 🙂 wiem tylko, ze bedzie wszystko co mozliwe mierzone u maluszka 🙂

No to pewnie te wypasione 4d ja ide na to usg za jakis czas w soprde dogadam sie z lekarzem kiedy najlepiej chce wszystko wiedziec i widziec nawet te 200 zl zaplace bo tyle kosztuje ale to usg jest extra wszystko tak realnie widac ze warto i te 200 zl zaplacic a ty bedziesz miala za free
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dokladnie... mnie uczyli, ze te wszystkie cuda 3d/4d to sa jak najbardziej fajne, ale zeby cieszyc oko przyszlych rodzicow 🙂)

a tak to jednak wiekszosc wad i tym podobnyh rzeczy rozpoznaje sie na usg 2d... tak wiec dla mnie tez najwazniejsze, zeby wszystko bylo dobrze... 🙂 A pyszczek zobacze juz po porodzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Danusia ja ide ze skierowania, dlatego nie wiem, czy w ogole mi to nagrają 😮

A to Ty bedziesz miala to usg 4d tak?


Tak ja mialam w 4d w czasie rzeczywistym czy jakos tak. na nfz . To jest wszystko robione na jednym apasracie tylko lekarz zmienia funkcje przyciskami- jak chce 2d jest 2d jak 4 d to 4 d. Pomiary rzeczywiscie robil na 2d, a potem przelaczyl na 4d zebysmy mogli sobie popatrzec no i porobil na funkcji 4d zdjecia 🙂
4d nie kosztuje ich nic wiecej niz 2d, to jest poprostu dodatkowa funkcja w aparacie do usg, nawiasem mowiac tym samym aparatem robia mi usg podczas kazdej wizyty tylko wiadomo ze nie pol godziny a 10 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Rozglądałyście się może już za wózkami? Macie coś na oku albo słyszałyście, że jakiś wózek jest lepszy niż inne? Może obecne mamusie się wypowiedzą czym wożą swoje pociechy 🙂
My się rozglądamy, przy okazji wizyt w jakiś sklepach dziecięcych jeździmy wózkami, bujamy, szarpiemy i się kłócimy 😉 Mamy niby coś upatrzone, ale może da się wybrać lepiej - niekoniecznie drożej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja mamusie 🙂
Nacudja my chcemy 3 w 1 - to wiem na pewno, ale sie jeszcze nie rozgladalismy. Gondola musi byc duza, zeby dziecko za szybko nie wyroslo. Duzo jest wozkow , ktore fajnie wygladaja i maja wszystko w zestawie, ale sa strasznie male 😮 Ogolnie wozki sa strasznie drogie, nam obiecali tescie, ze kupia, a jak nie to porozgladamy sie za jakims uzywanym i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja na początku też chciałam 3 w 1, ale potem się naczytałam, że te spacerówki są kiepskie i potem i tak kupuje się drugie. To że drogie to niestety wiem 😞 Nam dziadkowie wózka nie kupią, więc my wybraliśmy model w sklepie i teraz na allegro czekamy na super okazję 😉 Chyba kupimy nawet jak pojawi się za tydzień. Ale znając złośliwość losu, potem pojawi się lepsza okazja albo ładniejszy kolor 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mielismy miec wozek od mojej siostry po jej coreczce-kolor uniwersalny wiec bez problemu ale po dluzszych debatach i dyskusjach rozmowach z siostra doszlismy do wniosku ze wozek 3w1 jest nie oplacalny bo tak jak Nacudja napisala pozniej i tak kupuje sie spacerowke.Oni mieli wozek Chico-dobra firma cena wiadomo mieli 3w1 a spacerowka i tak byla pozniej kupiona bo mala urodzila sie w pazdzierniku i nie przewidzi sie nigdy jak dziecko rosnie w jakim tempie.Jedyna rzecza za jaka my bedziemy sie rozgladac w wozkach to kolo zeby byly takie do pompowanie a nie takie twarde bo takie twarde ciezko sie prowadzi jesli np ma sie w planie spacery bo nierownych chodnikach sciezkach itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dostane wozek 3 w 1 od siostry, kolor- zielony z bezem. Spacerowke- parasolke tez dostaniemy jak jej maly wyrosnie-teraz ma 2 latka i juz nie bardzo chce siedziec w wozku na spacerze. Fajny nie zniszczony po jednym dziecku. Ja mysle ze trzeba miec 3 w 1 bo przeciez pediatrzy zalecaja by w zimie z maluszkiem tez spacerowac!! chyba ze jest ponizej -20. Ja ik tak kupilabym 3 w 1 gdybym nie dostała. Mysle ze trzeba brac pod uwage gdzie mieszkamy- jesli np w bloku 4 pietrowym bez w2indy na 3 pietrze to cos lekkiego, jak w domu i nie trzeba znosic po schodach to chyba lepiej cos solidniejszego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam od kolegow i kolezanek z pracy detektor tetna plodu angel sounds- mozna na nim słuchac bicia serca Maluszka- urzadzenie rewelacja, dokladnie slychac bicie serca Dzieka jak przyłoże do brzuszka a jak wyzej to slysze moje- latwo rozroznic bo Dzieciatku serce bije duzo szybciej- okolo 160 uderzen na minute. Strasznie to fajne- jestem zachwycona 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My spacerowke tez raczej dostaniemy po mojej siostrzenicy. Wozka 3 w 1 nie chcemy od nich brac, bo jest troche rozklekotany - mieszkaja pod Poznaniem, gdzie dopiero wszystko sie buduje i nie ma normalnych dróg, wiec ledwo sie trzyma 😉
My mieszkamy na parterze, wiec ciezkosc wózka nie gra roli, ale rzezcywiscie te 3 w 1 sa bardzo ciezkie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Dostałam od kolegow i kolezanek z pracy detektor tetna plodu angel sounds- mozna na nim słuchac bicia serca Maluszka- urzadzenie rewelacja, dokladnie slychac bicie serca Dzieka jak przyłoże do brzuszka a jak wyzej to slysze moje- latwo rozroznic bo Dzieciatku serce bije duzo szybciej- okolo 160 uderzen na minute. Strasznie to fajne- jestem zachwycona 🙃

widzialam go na allegro 🙂 mozesz chyba nawet sobie bicie nagrywac z tego co pamietam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlaczego trzeba mieć 3 w 1? Nie zamierzam trzymac dziecka w domu i nie wychodzić z nim, ale czy nie można kupić samego głębokiego, a potem na wiosnę przerzucić się na spacerówkę skoro i tak pewnie będę musiała ją wymienić? 🙂
uciekam do domu - moja godzina wybiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka- tak mozna nagrywac- jest do tego kabel do komputera i za jego pomoca sie nagrywa 🙂

Nacudia- pewnie ze mozna, jak komu wygodnie, ale mysle ze 2 wozki to wiekszy koszt niz 3 w 1. No i trzeba miec gdzie trzymac takie graty. Ja nie mam wyboru- jak dostane w super stanie to po co mam kupowac nowy, ale chyba jakbym miala wybierac wolalabym jednak 3 w 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam Emalljunge - najwieksza gondola na rynku ( plus bo Niki jeździła od czerwca do marca!!! Dopóki nie .. Usiadła w gondoli...)
Wózek jest terenowy, koła duże pompowane.
Najgorzej niestety wnosić dziecko z gondola po schodach (nawet schody na parter) bo dziecko szybko rośnie i tyje...
Do tego stelaza kupiłam tez spacerowke, teraz stoi w ogrodku przed domem bo za ciężka zeby nosić po schodach (Niki 9kg + ciąża ).
Niki jest długa jak na swój wiek a i tak "lata" w spacerowce..
Drogi wydatek a nie polecam.

Koleżanki maja zwykle 3w1 i są lżejsze, wygodniejsze i wcale nie za małe.
Kosztują 1/3 ceny Emalljungi a wolałabym ich..

Co do nierówności terenu to nie ma co przesadzać chyba ze ktoś mieszka na wsi i nie ma chodnika tylko piaszczyste pobocze.
Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie parasolki (spacerowki).
Wózki nie maja takich gownianych kół jak w/w.

W związku z tym ze pojawi sie niedługo drugi dzieć, planuje kupić nowy wózek dla dwójki dzieci.
Teraz zwrócę uwagę na lekkość, mały rozmiar przed i po złożeniu.
Wybrałam Phil&teds vibe.

Lubię brać Niki autem np na zakupy więc to są kryteria dla matki która lubi być samodzielna i być w ruchu z dzieckiem.

Wygodna jest tez możliwość wpiecia fotelika samochodowego na Stelaz wózka ;-) wtedy do auta bierzecie tylko Stelaz ;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakby kupic 2 porzadne i jeden porzadny 3 w 1 to chyba 3 w 1 wychodzi duzo taniej...
Moi siostrzency byi tak ruchliwi ze żaden nie chcial siedziec w wozku takze nie wiem jak bedzie z naszym Dzieciatkiem 🤢 🤢
zlozony wozek bez problemu miesci sie w bagazniku np combi wiec na zakupy jechac nie ma problmu, mniejsze dziecko wygodnie jest w chuscie/ nosidelku. Ja nie wyobrazam sobie zeby czekac na meza az wroci z pracy zeby jechac na zakupy czy do znajomych, zreszta lubie sama lazic po galeriach.Maz obiecal w najblizszym czasie kupic dla mnie i dziecka combi a on do pracy bedzie jezdzil naszym sportowym autkiem zeby mi bylo wygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ja mam Roana Maritę 3 w 1 i jeśli któraś z Was mieszka w domu jednorodzinnym to polecam 🙂 Minusem tego wózka jest na pewno waga i duże pompowane koła które nie wejdą do każdego bagażnika za to dziecko ma na prawdę super komfort bo wózek ma świetną amortyzację - dużym plusem jest też duża gondola. U Nas sprawdził się w 100 %. Teraz Mikołajek dostał spacerówkę Chicco to maluszek będzie jeździł w Maricie a Mikołajek w spacerówce.
http://www.roan.pl/index1.php?p=kol tak wygląda nasza bryka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Ja też zastanawiałam się już nad zakupem wózka i pierwsze co, to koniecznie chciałąm mieć ten 3w1. Ale poczytałam trochę w internecie i przede wsystkim popytałam znajome mamy i one często gęsto to odradzają, z racji tego, że dzieciątko wisoną usiądzie i dużo wygodniejsza jest spacerówka-parasolka, mniejsza, lżejsza, zwinniejsza...To pewnie indywidualna sprawa każdej z nas, ale pewnie każdy patrzy na wygodę...Ja jestem w kropce. Tymbardziej, że pierwsze pół roku przypada na okres zimowy- owszem, można z dzieckiem spacerować, ale zatsanawiam się, czy to będę aż tak częste spacery jak wiosną czy latem...Myślę,czy jest sens inwestować grubą kasę w wózek, który może za wiele nie posłużyć...Ale to tylko moje zdanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia jednym z moich aut jest volvo właśnie kombi.
Niestety pojemny bagażnik nie pomieści mojego wózka gondoli bez zupełnego złożenia i rozmontowania kół!!!! Które trafiają za siedzenie.
A koła są czyste tylko na początku ;-))
I smar z łączenia lubi brudzic te rzeczy których nie powinien ;-)

Wybierz wózek tory ci sie wydaje najlepszy i wtedy poszukaj opinii na temat konkretnego wózka ale mam które już go maja a nie Gdybaja jak to będzie z takim wózkiem.
Ja inaczej ocenialam wózek przed zakupem, teraz mam doświadczenie i śmieszna mnie takie właśnie opinie i oceny. Ale uczymy sie na błędach.
I dla każdego liczy sie co innego więc te opinie tez trzeba przesiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...