Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc Anecia, witamy wsrod nas 🙂 wiem jak to jest za granica - słyszalam od innych dziewczyn, np. we wrzesniowkach tez jest pare zagranicznych, to tez naja wizyty poloznych w domu zamiast normalnej comiesiecznej wizyty u lekarza, tak jak my to w Polsce mamy. Mam tez znajomą w Irlandii, ktora lada dzien bedzie rodzic i tez narzeka caly czas na opieke...
Co do kopniaczkow, to mysle, ze juz mozesz je czuc - ja tez poczulam pierwsze mocniejsze ruchy kolo 18 tyg. i teraz juz codziennie mala boksuje mnie niemilosiernie 😉
Z ta alergia to nie wiem, bo na szczescie poki co mnie nie dotyczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj Anecia
Ja miałam jedno Usg w 12 tyg na potwierdzenie ciazy, drugie będzie polowkowe
I to wcale nie jest za mało w prawidłowo rozwijającej sie ciazy
A w Polsce jak dobrze kojarze przysługują ciezarnej 2lub3 Usg na cała ciąże.

Reszte kobiety robią same prywatnie lub jeśli ciąża jest np zagrożona
Jak chce zobaczyć swoje dziecko to idę do gabinetu Usg, place 200zl i mam ;-)
Ale to są tylko moje fanaberie;-) każda z nas ma takie prawo - zatesknic za widokiem dziecka ale państwo za to nie zapłaci a szkoda ;-)

Brzuch rzeczywiście w ciazy boli i tak musi być. W koncu tyle zmian i procesów w nim zachodzi!! Powinni cię poinformować jaki bol jest niebezpieczny (np jak na miesiaczke).
Poród tez będzie bolal i niestety to tez jest normalne. Takie słowa tez pewnie uslyszysz.
Tylko tyle ze może u was kobiety podczas porodu choć lepiej traktują, np znieczulenie...

Ja chodzę do gina, wizyta raz na mc od 12 tyg ciazy - już dwie wizyty.
Ale są tez tu w Polsce przychodnie w których ciąże prowadzi położna do pewnego momentu.
I kobiety same sie na to decydują.
A nie macie możliwości chodzić prywatnie do gina, zeby prowadził ciąże?!?
Ja w pierwszej chodziłam Priv, czego żałuje teraz w drugiej.
Wywalilam kupę kasy (200pln za wizytę co ok 2 tyg od 6tyg ciazy).
Dodatkowo wizyty bezpłatne - podobne traktowanie- ze wszystko jest ok. Bez szczegółów.

Teraz to mój świadomy wybór. Co ma być to będzie.
Straciłam dwoje dzieci mimo Usg wykonywanych raz w tyg i tylu sami badań itp
Jak ciąża jest za słaba to niestety ale dzidzius nie przeżyje.
To jest tragedia ale dopiero po porodzie to zrozumiałam.
Mam zdrowa corcie (prawie 11 mcy) czekam na drugie (może będzie chłopczyk?!)
I uwierz mi ze jest o wiele lżej przechodzić ta ciąże bez tych wszystkich strachow, wyników, badań dodatkowych, specjalistów.
Po prostu wizyty wg programu i inf zwrotna- wszystko jest ok!! To mi wystarczy.

Jak termin masz na 7 października jak ja to dziś konczysz 19 tydz i w tym okresie jest naprawdę Nikla szansa na poronienie. Więc nie denerwuj sie tym wszystkim.
Bardzo ważne jest to Usg polowkowe bo wtedy lekarz sprawdza wszystkie narządy dzidzi.
I na tym etapie to już raczej problem właśnie z narzadami.
Ale teraz już w brzuchu można operować.
Więc nie ma sie co martwić na zapas a jak nie zrobią ci Usg to poszukaj prywatnie! Dla swojego spokoju. Dziecko tez czuje twoje nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za wsparcie.. Moze to i rzeczywiscie tak powinno byc.. Dunki nie narzekaja na opieke zdrowotna ciezarnych i rodza zdrowe sliczne bobasy .. Wlasnie obudzil mnie lekki kopniak malucha wiec chyba wszystko z nim/nia w porzadku i rzeczywiscie nie ma co sie martwic.. Przekonamy sie 30 maja na polowkowym..
Co do opieki szpitalnej to rzeczywiscie czerwcowka ma racje.. Uwierzcie mi jak bylam raz w odwiedzinach w szpitalu u tescia myslalam ze jestem w jakims centrum a nie szpitalu.. Przede wszystkim kolorowo, czysciutko , pachnaco.. W kazdej sali telewizor , sale po 2- max 3 osoby nie wiecej.. Z tego co wiem to jak pojde rodzic przysluguje mi moja wlasna sala , bede w niej rodzic a pozniej byc z malenstwem jesli tego sobie zazycze, moge tez zostac dluzej jesli czuje taka potrzebe wtedy przenosza mnie do 'hotelu' dla mamus i tam sobie moge byc z dzieckiem calkowicie za darmo, korzystac z pomocy i rad poloznych , tatus musi doplacic za siebie symboliczna kwote jesli chce rowniez z nami spedzic noc i zjesc cieply obiad ale to nic w porownaniu do tego ze cala opieka jest za darmo na ubezpieczenie.. Za zadne badania, pobrania krwi, moczu nie place , pokazuje swoja karte ubezpieczeniowa ( cos jak dowod w Polsce) i wszystko mam za darmo, oczywiscie skierowania wypisuje lekarz lub polozna ale z tym nikt tu nie ma problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka nie znam plci na sto procent, ale licze ze na kolejnym usg a najdalej na drugim p;renatalnym po 20 tygdowiemy sie , Na prenatalnych w 11 tyg powiedzieli ze dziewczynka,a na nastepnym dzieciatko nie chcialo pokazac. . My mamy 4 pokoje, niestety w tym dla Malej trzeba zrobic panele bo jest w tym pokoju parkiet a mi sxie to nie podoba wiec zanim moj maz to skonczy to juz plec napewno bede wiedziec 🙂 potem malowanie i mebelki bo wczesniej pokoj stal pusty tylko nmoj maz zroil sobie mini silownie zeby nie tracic czasu na silownie na miescie.

Co do badan i ciaglych kontroli to ja jestem za- dopiero jak porobilam wszelkie mozliwe badania wreszcie czuje spokoj i juz nie boje sie tak strasznie o dziecko jak na poczatku, no ale pewnie to indywidualna sprawa. jestem wyluzowana ale ciesze sie ze widze Dzieciatko na usg co 2-3 tyg,
Czerwcówka napisalas \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Jak chce zobaczyć swoje dziecko to idę do gabinetu Usg, place 200zl i mam ;-)\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - u nas w klinice- jednej z najlepszych w Katowicach samo usg kosztuje 40 zl!!! i to na aparacie wartym pol miliona ( moj kuzyn jest lekarzem i mi mowil ze tyle kosztuje ten aparat), nie wiemgdzie za samo usg bez wizyty placi 200- tyle kosztuja prenatalne jersli nie dostsnie sie skierowania, a ono trwa ponad pol godziny i w cenie jest test pappa z krwi. \\\\\\\\\\\\\\\\
normalne usg to 10 minut i za to 200 zl???- ja nie wiem skad oni maja te ceny- chyba z kosmosu!

Czerwcówka-Co do tego ze jesli ciaza jest za slaba to dzidzius i tak nie przezyje tez sie nie zgadzam- jestem tego przykladem- na poczatku ciazy mialam plamienia, krawienia potem krwotok, dzieki lekom i czestym wizytom wlasnie moje dziecko zyje! A jest zdrowe ( doqwiedzialam sie na badaniach prenatalnych) i nawet tweraz o tydzien wieksze niz wiek ciazy! poprostu problem byl nie po stronie dziecka tylko moich hormonów! a gdyby nie wizyty i leki krwotok spokowowal by poronienie bo kosmowka zaczela sie odklejac. Takze nie jest prawda ze do 12 tyd trzeba stawiac na nature, bo niestety jej tez sie zdarza pomylic. Ja uwazam ze do 12 tyg kobieta powinna byc objeta najwieksza troska lekarzy bo to te tygodnie decyduja czy dziecko jest zdrowe i czy ciaza sie utrzyma, potem jak jest lozysko to ono zaczyna produkowac potrzebne hormony i juz poronien jest duzo mniej! dlatego ja nie rozumiem tych zagranicznych metod! wiele zdrowych ciaz gdyby zostawic na pastwe losu jak tam by sie nie utrzymalo. No ale po co sie przejmowac dzieckiem, lepiej powiedziecd ze bog tak chcial.... idocznie ci zagraniczni fachowcy maja taka filozofie zyciowa z ktora ja sie nie zgadzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia nie wiem ile twoich dzieci umarło zanim przyszło na ten Swiat. Ja pisze o tym jak było u mnie, niestety. Z moimi było tak, ze pomimo pobytu w szpitalu, hormonów, codziennych przeglądów przez specjalistów i tak tracilam dzieci. Po prostu były za słabe. Z Niki tez brałam hormony i wszystkie wspomagacze ale lekarze od razu powiedzieli ze jest ok. Byłam pod obserwacja, do tego cukrzyca więc kolejna poradnia i zagrożenia. Corka urodziła sie zdrowa. Gdyby była tak słaba jak poprzednie dzieci to te wszystkie pomoce nie były by wystarczające.

Co do cen to Warszawa inaczej sie ceni widocznie. Tyle placilam za Usg w mojej klinice, nazwiska nie pamietam ale jeden z najbardziej rozchwytywanych specjalistów. U nieznanego lekarza w przychodni przy domu mogłam zrobić za 150pln.
Ale wolalam tam gdzie pracuje mój gin. Sama wizyta to tez koszt 200zl. To są normalne ceny w wawie. Teraz jestem na Podkarpaciu w miejscowości nawet nie wojewódzkiej i ordynator bierze za wizytę 150zl więc u was jest dla mnie tanio ;-)

Każdy ma swoje doświadczenia i swoje przeżył. To wyrabia zdanie na pewne tematy.
Mnie lekarze ostrzegali ze mam nikłe szanse na zajścia i donoszenie ciazy. Podobno stał sie cud. (mieli mnie sztucznie zapladniac). W trakcie całego procesu przygotowawczego zaszlam.
Donosilam. Urodziłam. Lekarze nie wierzyli.
Nawet mi wmowili ze to cud hehehe. Dlatego głupia zwlekalam z wizyta u gina po tabsy antykoncepcyjne... I raz zaszalalam... I jest znowu ciąża i to czuje ze tak samo zdrowa.

Jestem po tym wszystkim zdania ze jesli ciąża jest zdrowa to nie ma sensu szaleć z badaniami etc bo to tylko stres dla matki i dziecka. Tylko jeśli ma to uspokoić matkę. Bo o to chodzi. Szczęśliwa i spokojna mama to szczęśliwe dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!! co tam u Was słychać??

miałam wczoraj wizytę u mojego gina, z dzidzią wszystko super, wyniki mam bardzo dobre, czuje się znakomicie i postanowiłam wrócić do pracy 😎 za 2 tygodnie mam zaplanowane usg 3d, już się doczekać nie mogę, aż zobaczę swoją dzidzię i w końcu dowiem się czy to on czy ona 🙂
mój synek Karolek już od kilku tygodni chodzi samodzielnie, więc jest dużo lżej, bo nie trzeba go nosić, tylko czasem chce żeby trzymać go za rączkę i z nim spacerować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czerwcowka mi nie umarlo ani jedno dziecko, raz mialam podejzenie ciazy biochermicznej ale wkoncu nie wiem. Mysle ze lekarze sie pomylili co do Twojego stanu tzn ze postawili kreske- samo zajscie w ciaze naturalnie juz o tym swiadczy, jedno dziecko juz masz a z drugim tez jest ok.Powinni ustalic przyczyny niedonoszenia. Poronienia wcale nie sa tak rzadkie jak sie wydaje bo wiele ciaz traconych jest na samym poczatku i kobieta naswet nie wie, ponoc nawet co 2 ciaza, wiec u Ciebie to nie swiadczy o chorobie. Ja sama w zyciu nie zaszlam w ciaze choc kazdy lekarz u ktorego bylam twierdzil ze jestem okazem zdrowia- oczywiscie nie na oko tylko rozne badania- genetyczne, zespol antyfosfolipidowy, przeciwcialas, histeroskopia, Hsg, i wiele wiele innych, najpierw proby zajscia przy monitoringu cyklu i braniu pregnylu na pekniecie pecherzyka, potem 5 inseminacji, in vitro- IMSI- 3 transfery po 2 lub 3 zarodki, i kolejne in vitro- inna metoda i dopiero ciaza- dla nas to tez cud!!! leczenie zajelo nam prawie 3 lata, naturalnie staralismy sie rok. A le teraz gdyby nie zwiekszenie progesteronu moje dziecko by umarlo, zawsze trzeba miec reke na pulsie i nie tylko wierzyc lekarzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Weszłam się pochwalić, że poczułam ruchy mojego dzidziola 🤪
Jakie to fajne uczucie. Już samo to, że się rusza mnie uspokaja, bo to znaczy, że jest wszystko dobrze i dzidziol rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też najczęściej czuję wieczorem, ale podobno wtedy dzidzia robi się aktywna. Niby jak my jesteśmy aktywne w dzień, to dzidzia się buja i śpi 🙂
Do wczoraj nie byłam pewna czy to to, ale wczoraj tak fikało, że niemożliwe, żeby to były jelita. Też mi się wydaje, że wcześnie, ale u mnie chyba wszystko jest wcześnie 😉 Jak mnie zobaczyła koleżanka, która twierdziła, że brzuch rośnie od 6 miesiąca to nie mogła uwierzyć, że w 16 tygodniu miałam już taki duży.
Już nie mogę się doczekać tych ruchów bardziej intensywnych. Nawet nie sądziłam, że to takie cudne uczucie. Niby nic, a cieszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny gratuluje pierwszych ruchow 🙂 z czasem sie nasila a co do mamusi ktore nie wiedza czy to dzidzia czy flaki to moge powiedziec ze ma sie uczucie jak by bralo nas na gazy albo jak by banki w brzuszku pekaly 🙂 z czasem zacznie wam skore na brzuszku skakac to juz bedzie wiadome gdzie sie wybija 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim 🙂
Dopadł mnie wilczy apetyt. Zdążyłam zjeść drugie śniadanie i po godzinie znów jestem głodna. Uwielbiam teraz wszystkie kanapeczki 🙂 Mam nadzieję, że to chwilowe, bo puszczę nas z torbami z taką ilością jedzenia 😜 Może to przez pogodę. Jak jest brzydko to człowiek je, żeby sobie nastrój poprawić 😉
Śnią mi się po nocach wózki. Wybór tego pojazdu jest trudniejszy niż zakup auta 😉 Co chwila mamy inne pomysły i propozycje. Już mieszają mi się modele i wzory. Może jednak nie trzeba się było zabierać za to tak wcześnie. Jak bym miała nóż na gardle to pewnie szybko byśmy podjęli decyzję. A tak z 2 upatrzonych modeli codziennie robi się więcej.
FiAnn na długo wracasz do pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...