Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czytała, że w 2009roku Zuzanna było na 3 miejscu najczęściej dawanych żeńskich imion 😞 no ale cóż Anna też bardzo popularne i jakoś nie narzekam hehe 😁
A co do męskich to zawsze moim faworytem był Adrian ale gdybyśmy mieli mieć syna to niestety tak bym nie mogła dać bo mój brat tak się nazywa. I jeszcze w czołówce był Igor i Robert 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kilka dni tu nie byłam, myślałam, że będzie pusto a tu takie zaległości 🙂)
Strasznie Wam zazdrościłam, że znacie już płeć. A teraz ja też już znam 😁 😁 😁
Będę mamą młodego mężczyzny (trochę to dziwne uczucie :silly 🙂
No i dowiedziałam się na połówkowym, że młody waży już 530 g, to chyba dużo jak na 21 tyg i kilka dni. Podobno wyrośnięty bardzo.
Dziewczyny wiecie jakie są normy dla tej krzywej glukozy? Odebrałam dziś wyniki ale niestety nie wiem czy są dobre czy złe, wizyta u ginia dopiero za tydzień a martwię się bo ponoć przy cukrzycy właśnie są duże dzieci 🤢 Na czczo miałam 83, po 1h - 71 a po 2 h 67. To dobrze czy źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja byłam u gin. we wtorek na połówkowym najwazniejsze ze wsio w normie -maluch jest zdrowy i nie moze sie oderwac od ssania kciuka ;D to ma akurat po mamusi ..jak bylam mala nie moglam sie rozstac z moim paluszkiem 😜 mały wazy ok 450g +-66g mam dwa filmiki jak ziewa i jak ssie kciuka w 4d ale nie wiem jak go wstawic ;/ imie tez juz mamy dla małego Eliot..pewnie wiekszosci sie nie spodoba bo tu takie patriotki ale mi sie imie kojarzy z osoba i nie znam zadnego Eliota wiec przynajmniej zle mi sie nie kojarzy ,najwazniejsze ze nam się podoba 😉

a ja leze chora chyba klima mnie zaltwila ;/ 🤨 🥴 😞czy mozna cos brac na katar w ciazy !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 u mnie tez zimno, pochmurno, deszczowo i ciemno - nic sie nie chce 😞 Ann ja tez jestem lekko przeziebiona, ale od tyg lecze sie tym co znalazlam w domu, czyli miodem, sokiem malinowym, cytryną i gorącym mlekiem. W aptece kupilam sobie tylko jakies tabletki do ssania na bol gardla z naturalnych skladnikow. Na szczescie kataru nie dostalam, moze wyprobuj jakieś inhalacje np z eukaliptusa?? 🙂
A co do imion to masz racje - kazdy daje takie, jakie sie mu podoba. A czy dziecko bedzie z niego zadowolone to juz inna historia, bo moda sie bezustannie zmienia. Moja siostra do dzis - a ma 36 lat - nie moze wybaczyc rodzicom, ze nazwali ja Dorota, nie cierpi tego imienia, bo wg niej jest wsiurskie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Niestety na katary i przeziębienia nic nie poradzę, bo na szczęście mnie to omija. Mam za to dużo patentów na bóle głowy 😉 Choć odpukać na razie mi nie dokuczają.
Jaką w nocy mieliśmy burzę. Jak czasem grzmotnęło, to myślałam, że jakiś wybuch był i budynek się wali 😲 Teraz deszczwo i duszno. Okropna pogoda.
A tu macie artykuł do poczytania o opłatach za poród:
http://biznes.onet.pl/chcesz-urodzic-godnie-musisz-miec-duzo-szczescia-a,18570,5164194,1,news-detal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja ja nie mam zamiaru placic za lekarza ,polozna i reszte. Moja siostra zaplacila swojemu lekarzowi 3 tysiaki + poloznej 1500 i pozniej zalowala, bo lekarza podczas porodu widziala zaledwie dwa razy, a pozlozna i tak sie nie sprawdzila, bo wyciskala jej z brzucha dziecko na sile kladac sie na niego. 😮 jesli juz za cos zaplace, to za porod rodzinny, czyli cale 20 zl 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie zamierzam za nic płacić, ale w sumie to wszystko jest mocno dołujące. Dlaczego w tak ważnym momencie życia kobieta musi się jeszcze martwić o to jak ją potraktują?
Ja w sumie nawet jeszcze nie wiem czy poród rodzinny i w wodzie coś kosztuje w wybranym przeze mnie szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas sa 2 panstwowe szpitale i w obu za rodzinny sie nie placi- trzeba miec tylko fartuszek albo kupic u nich dla meza. jest tez prywatna klinika ktora ma kontrakt z nfz i im sie placi tylko 220 zl za wizyte przedporodowa i konsultacje anestezjologiczna i reszta jest za darmo na nfz- czyli znieczulenie zewnatrzoponowe, porod rodzinny, nie trzerba ze soba brac zadnych podpasek podkladów itp bo tam wszystki jest za free. Do tego bardzo dobre warunki, i mila obsluga- 220 zl za porod w godnych warunkach to chyba nie duzo. W miejscowosci obok za to jest szpital w ktorym daja znieczulenie zewnatrzoponowe za darmo, niestety szpital nie cieszy sie dobra opinia gdyz jest na skraju bankructwa... A i u nas poloznas to koszt 600- max 700 zlotych, a w artykule pisze ze 1,5- no ale to chyba cena z Warszawy i bardzo duzych miast 😮 a cos takiego jak opieka wybranego lekasrza nie ma czegos takiego.
Ja sie wybieram albo do tej kliniki albo do szpitala ze swoja polozna- jeszcze nie wiem.
Porod w wodzie u nas wszedzie jest bezplatny, znajome ktore rodzily mowia ze to raczej pomysl na pierwsza faze porodu bo lagodzi bol, a potem ze lepiej jakas pozycje pionowa- latwoiej urodzic bez naciecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny jestem z marcówek 2012 mam do sprzedania kilka rzeczy które mogą wam sie przydać miedzy innymi lezaczek bujaczek,nowe spodnie ciazowe,poduszke do spania dla ciezarnych,kołyske dla niemowlaka.przepraszam ze wciełam sie w watek 🙂 http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4137296
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Potwierdzam Warszawskie ceny - Ja położną miałam umówioną za 1200 zł. Ale wiem ,że ceny dochodzą do 1500 zł. Poród rodzinny teraz w większości szpitali jest bezpłatny (Ja nie płaciłam) a cena za znieczulenie to 700 - 1000 zł w zależności od szpitala. Tam gdzie Ja rodziłam na Placu Starynkiewicza znieczulenie miałam za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...