Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej
nie czytałam wszystkich 600 stron forum(jestem krótko po rejestracji na portalu) i liczę się z tym że pewnie już kilka razy poruszałyście temat, ale pomimo poszukiwań wszelkich list wyprawkowych w necie, nadal mam wątpliwości odnośnie tego co kupic. Widzę, że większość jest dość mocno zaawansowana w zakupach a mnie na razie cała rodzina odradza "aby nie zapeszać" 🤢. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy wydać na świat październikowe maleństwa a miesiąc ten zapoczątkowuje serie coraz to chłodniejszych dni, co oprócz standardowych kaftanikow, etc. będziecie kupowały albo co już macie? kombinezonki? śpiworki? cokolwiek 😜
lepiej kupić coś teraz na allegro czy czekać na np wyprzedaże , czy moze w ogóle sie tym nie przejmowac i kupowac na bieżąco?
Te używane ubranka sprzedawane w necie wyglądają całkiem nieźle, maluchy chyba i tak nie są w stanie w ta krótkim czasie ich zniszczyć a nie da się ukryć ze ceny są dużo niższe.
wózki też już macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Sa pampersy w Rossmanie 108 sztuk dwójek za 52,99, ale to chyba nie jest promocja bo cena była napisana na normalnym papierku- wiec chyba to jest normalna cena...

danusia normalna cena to u nas 64.99 🙂 jesli macie za 52.99 to mega tanio, bo za jednego pampersa wychodzi ok 49 groszy, czyli takiej albo jakos podobnie jak pieluszki dada z biedronki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogole to Dzien Dobry 🙂 niedawno wrocilam z wizyty i moja malutka wazy juz 1400gram 🤪 🙂 a ostatnio sie martwilam, ze jest taka kruszynka 🙂 krecila sie i wiercila i juz jest skierowana główka do dolu 🙂 a ja przytylam tylko niecaly kilogram od ostatniej wizyty 😁

aa no i oczywiscie witaj Blen w naszym gronie 🙂 ja ciuszki odziedziczylam po mojej malutkiej siostrzenicy, wiec mam tego mnostwo: kaftaniki, palacyki, spioszki, sukienki, spodenki, bluzy, kombinezony, wszystko w roznych rozmiarach, tez tych malych, no wiec na pewno niczego nam nie zabraknie 🙂
Co do wozka to my mamy na razie upatrzony - jutro jedziemy go jeszcze raz obejrzec i moze juz zrobimy zamowienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Jestem po kolejnej na szczęście ostatniej wizycie u stomatologa. Mam się teraz pokazać na przegląd po nowym roku. Na razie nie czuję języka i zastanawiam się czy wyraźnie mówię 😉
Karolka super, że u małej wszystko dobrze. Co lekarz powiedział na Twoje wyniki? I jak było w grocie solnej? 🙂 Mam taką pod domem i jeszcze aż wstyd się przyznać nigdy nie byłam ☺️
BLen witamy na forum. Moja rodzina też jest przesądna i też chcieli, żebym czekała do 7 miesiąca, ale my stwierdziliśmy, że lepiej pomału wszystko kupować, bo potem może nie być ochoty albo czasu, bo nie wiadomo jak małego przypili na wyjście. Trochę ciuchów (no dobra większość) mam po bratanku, a resztę kupuję jak mi coś spodoba. Wózek mamy wybrany i będziemy go zamawiać na początku sierpnia, żeby stał i czekał 🙂
Danusia chyba te pieluchy niedrogo. Może po pracy przejdę się do rossmana i zobaczę czy w Łodzi też są. Ja z kolei znalazłam chusteczki nawilżane cleanic kindii 6x72 szt w carrefourze za 19.99 zł. Kupiłam zobaczymy jak się spiszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarka mnie nastraszyla, ze jak hemoglobina i hematokryt nadal beda spadac, to skieruje mnie na domiesniowe zastrzyki 😮 mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie. Zwiekszyla mi dawke tardyferonu i kupilam jeszcze tabletki z buraka, ktore podobno tez pomagaja na krew, zobaczymy...
a w grocie solnej bylo nawet fajnie, z 15 minut sobie nawet pospalam takie przyjemne powietrze tam bylo, dodatkowo puscili jakas muze relaksacyjna i jakies mewy i szum fal to odlecialam 😁 Mala pokopala mnie tam troszke, chyba tez jej sie podobalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzmi groźnie, ale może wcale do tego nie dojdzie. Trzymam kciuki 🙂
A mu już z poprzestawianymi meblami. Nie możemy się przyzwyczaić, że wszystko w pokoju stoi w innym miescu. A najgorsze jest z łóżkiem 😉 Pies też szuka swojego miejsca 😉
Mieliśmy takie 2 wiklinowe regały metrowej wysokości i zadziwia mnie fakt, że teraz wszystko z tych regałów udało się upchnąć po szafach, część wyrzucić, a wcześniej nie było nawet mowy, żeby to się wydawało możliwe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja jak trzeba, to wszystko da sie upchnac 🙂 ja na razie nie mam co liczyc na przemeblowanie, pewnie dopiero zlozymy wszystko pod koniec sierpnia 🤨 w sypialni moj M. ma swoj kacik z kompem, ktory zniknie na potrzeby komody i lozeczka 🙂 no wiec na razie niech sobie jeszcze tam dziala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 napisał(a):
Cześć Mamuse 🙂
Karolka, a jakie Ty masz wyniki tej krwi ?


Emma wg mnie nie sa az takie niepokojace, no ale moja gin jest chyba przewrazliwiona i lubi mnie straszyc... 🤨
Leukocyty 12 tys/ul
Erytrocyty 3,57 mln/ul
Hemoglobina 10,9 g/dl
hematokryt 33%
pozostale wartosci sa chyba nieistotne 🙂 niepokoi ja to, ze boire tabsy, a wyniki sie troche pogorszyly od ostatniego razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Emma23 napisał(a):
Cześć Mamuse 🙂
Karolka, a jakie Ty masz wyniki tej krwi ?


Emma wg mnie nie sa az takie niepokojace, no ale moja gin jest chyba przewrazliwiona i lubi mnie straszyc... 🤨
Leukocyty 12 tys/ul ja mam 7,88 coś tam ul
Erytrocyty 3,57 mln/ul ja mam 3,86
Hemoglobina 10,9 g/dl ja mam 11,3
hematokryt 33% ja mam 34,1
pozostale wartosci sa chyba nieistotne 🙂 niepokoi ja to, ze boire tabsy, a wyniki sie troche pogorszyly od ostatniego razu.

i mój doktorek powiedzial, że mogłoby być odrobinke lepiej ale że jest DOBRZE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 napisał(a):
Nie wiem czy widzialaś, ale dopisalam obok Twoich wartości swoje :P i tto na temat oich powiedział że jest dobrze :P :


no no juz sie polapalam 😁
leukocyty i erytrocyty masz w normie, hemoglobine niewiele nizej od normy, bo norma to 12g/dl i hematokryt troche obnizowy, bo norma jest od 37% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hematokryt u mnie jest na wynkach, że od 36 😜 pewnie co laboratorium to troszkę inaczej. Myślę, że to raczej normalne, że czegoś tam jest odrobinę za mało, w końcu czerpiemy ztego wee dwoje. Karolka, a co z Twoją Siostrą, bo kiedyś psałaś, że nieciekawie u niej ze zdrowiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 napisał(a):
Hematokryt u mnie jest na wynkach, że od 36 😜 pewnie co laboratorium to troszkę inaczej. Myślę, że to raczej normalne, że czegoś tam jest odrobinę za mało, w końcu czerpiemy ztego wee dwoje. Karolka, a co z Twoją Siostrą, bo kiedyś psałaś, że nieciekawie u niej ze zdrowiem...


A no siostra nadal wlaczy z chloniakami, na razie miala dwie chemie i roznie to bywa z jej samopoczuciem 🤨 jeszcze minimum piec przed nia... najwazniejsze, ze nastawienie ma bardzo pozytywne, dzieki temu latwiej jest nam ja wspierac i wszyscy wierzymy, ze juz niedlugo wroci do zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 napisał(a):
Kurcze, ciężka sytuaacja, ale najważniejsze, że ma odpowidnie podejście, bo już najgorzej jak się chorzy załamują...

no wlasnie, podejscie osoby chorej jest bardzo wazne, ale ona ma dla kogo walczyc, no wiec walczy dzielnie. Ma tez dobrych lekarzy i bardzo dobre leczenie, jak na razie daja jej duze szanse na sukces, co tez nas podtrzymuje na duchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...