Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam bawełniane 🙂 moja kolezanka je sobie chwaliła wiec stwierdzilam ze moge sprobowac no ale jak wroce do pracy to nie ma opcji, przeciez nie bede tesciowej robic problemu z jakimis wymyslnymi pieluchami, a tak to tylko zmieni pampersa i juz 🙂 podobno niby te ekologiczne sa zdrowsze, ale czy ja wiem? moze to tylko wymysł ekologow zeby zarobic 🙂 mysle ze szkoda od razu kupowac 20 a potem sie okaze ze sie tego nie uzywa i ze lepiej najpierw popróbowac i zdecydowac 🙂 fajne te pieluszki z zielona herbata- nigdy o czyms takim nie slyszalam. A co do meza to ja mysle ze on sam sie zniecheci jak zobaczy ile kolo tych pieluch wielorazowych jest roboty 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
wlasnie przeczytalam, ze w szpitalu, w ktorym chce rodzic wprowadzili opcje zneczulenia - gaz rozweselajacy 😁


Karolka, słyszalam ze ten gaz jest całkiem całkiem i nie ma skutków ubocznych.

moze sie skusze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
wlasnie przeczytalam, ze w szpitalu, w ktorym chce rodzic wprowadzili opcje zneczulenia - gaz rozweselajacy 😁


Karolka, słyszalam ze ten gaz jest całkiem całkiem i nie ma skutków ubocznych.

moze sie skusze 😁


HEHE mysle ze z tego bólu to zgodzimy sie na wswzystko, nie bedzie czasu na zastanawianie sie. Ja ciagle powtarzam mezowi ze ma pilnowac zeby bez potrzeby mnie nie nacieli bo to najbardziej mnie przeraża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
wlasnie przeczytalam, ze w szpitalu, w ktorym chce rodzic wprowadzili opcje zneczulenia - gaz rozweselajacy 😁


Właśnie w szpitalu w którym ja chcę rodzić jest ten gaz rozweselający i jestem z tego powodu bardzo zadowolona.

Danusia jutro mam wizytę u lekarza to się upewnię co do zewnątrzoponowego w tyskim bo słyszałam, że jest ale wolę z pewnego źródła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania1301 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
wlasnie przeczytalam, ze w szpitalu, w ktorym chce rodzic wprowadzili opcje zneczulenia - gaz rozweselajacy 😁


Właśnie w szpitalu w którym ja chcę rodzić jest ten gaz rozweselający i jestem z tego powodu bardzo zadowolona.

Danusia jutro mam wizytę u lekarza to się upewnię co do zewnątrzoponowego w tyskim bo słyszałam, że jest ale wolę z pewnego źródła 🙂


dzięki, bede wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Czy jak wstajecie w nocy na siku lub po nocy też Was boli krocze?


ja wstaje na siku dopiero kolo 8 lub 9 i ide jesc sniadanie i nic mnie nie boli. W pierwszym trymestrze zdarzyulo mi sie ze 2 razy w nocy wstawac na siku, wieczoerem normalnie pije i jem a jakos mnie do sikaniaq w nocy nie ciagnie 😁 😁 jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie nie ma reguły z tym bólem, czasem boli jak wstaję, czasem nawet przy zmianie pozycji z jednego boku na drugi, czasem w trakcie spaceru coś tam zaboli, a czasami przez 3 dni ani razu nie poczuję bólu... więc nie wiem od czego to zależy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez kiepski dzien.. ale ciagle cos musze robic. We czwartek zaczynamy remont wiec zdejmuje obrazy, dywany, wynosze kwiatki, wyjmuje ksiazki z polek itp zeby sie wkoncu we czwartek planowo zaczelo... wczoraj robilam caly dzien a jest tych gratow tyle ze szok 😮 czuje jak mi nogi do dupy wchodza od tego chodzenia i noszenia po schodach rzeczy, dzis tez od rana robie, jutro odpoczynek, a we srode bede stac przy garach i gotowac zeby chlopaki mieli co jesc bo byc moze ich opuszcze zeby nie wdychac tego wiec nie bedzie im mial kto ugotowac. Zrobie gar bigosu 10 l, jakas zupe, mielone i je zamroze jakby bigosu brakło, nakupie kiełbadsy zeby sobie upiekli, piwa, coli, wody i moge jechac 🙂 chociaz wolalabym miec ich na oku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, miała któraś z Was już skurcze przepowiadające? Czytałam w kilku miejscach, że na tym etapie już się je odczuwa. Tymczasem u mnie ani widu ani słychu i zaczynam się martwić czy oby wszystko na pewno ok. Jeśli miałyście - opiszcie jak często się to powtarza i jak to odczuwałyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nic takiego nie mam. Mi sie wydaje ze to jeszcze troche za wczesnie- tzn moze niektóre dziewczyny juz w tym 27 je odczuwaja ale wiekszosc raczej później. Zreszta te skurcze sa bezbolesne wiec moze sa jeszcze za słabe zeby je czuc. Ale byc moze sie myle. To pewnie tak jak z ta siara- ja mam od 17 tyg a niektore dziewczyny maja dopiero po porodzie wiec nie ma reguły. Mysle ze nie masz sie czym martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos pieluszek wielorazowych i wszelkich ekologicznych dobrodziejstw- słyszałyście o NHN czyli Naturalnej Higienie Niemowląt? Ostatnio przypadkowo wpadłam na stronkę "bezpieluch". Początkowo trochę mnie to zdziwiło, ale po przeczytaniu kilku artykułów to myślenie wydaje się być całkiem logiczne. Ciekawe jak sprawdza się w praktyce? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 co do skurczy, to ja mam od jakis 3 tygodni. Sa bezbolesne, ale meczace, bo brzuch sie strasznie napina i twardnieje, wtedy trzeba zmienic pozycje lub sie poruszac to przechodza. Zaczelam brac aspargin, to troche zlagodnialy. A co do czestotliwosci to trudno stwierdzic, kilka razy w ciagu dnia, czesto wieczorem jak juz leże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Ja żadnych skurczy na razie nie odczuwam i w sumie się tym jakoś nie przejmuje. Skoro lekarz mówi, że jest ok nie będę szukała problemów 🙂
Co do nieużywania w ogóle pieluch, to jakoś sobie tego nie wyobrażam. Nawet nie będę o tym mówiła mężowi, bo znów wpadnie na jakiś genialny pomysł. U nas wojna nadal trwa 😠
Muszę przyznać, że bardzo miło jest na zwolnieniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No może faktycznie lepiej nie prowokowac Męża 🙂 pewniw i tak zostaniemy z problemem pieluch na dłuższą metę same.
Z tego co czytałam to nie jest to do konca bez pieluch tylko chodzi o podobno 'strategiczne' ich używanie, czyli zdejmowanie w zauważalnych momentach "zagrożenia" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi sie wydaje, ze takie sciaganie pieluch w "odpowiednich" momentach jest u maluszkow bez sensu, bo one rabią co chwile i trzeba by bylo caly czas zagladac, czy cos sie nie szykuje... Mozna taka strategie zastosowac, jesli matka nie pracuje i przebywa z wiekszym dzieciaczkiem caly czas w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂
Ja skurcze mam od kilku tygodni, występują u mnie może od 5 do 8 dziennie jakoś tak, nie liczyłam ich nigdy. Ale są one bezbolesne, twardnieje tylko brzuszek na ok 30 sekund. Dwa razy miałam tylko tak, że w momencie skurczu bolał mnie brzuch i musiałam stanąć w bezruchu. Dziś mam wizytę to się zapytam kiedy skurcze zaczynają być bolesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jestem po wizycie. Malutka waży 1250g 😁 Szyjka zamknięta, ilość wód płodowych prawidłowa. Wszystko ok, więc jestem szczęśliwa, następna wizyta za miesiąc 🙂

Pytałam lekarza o skurcze. Na tym etapie ciąży czasami skurcze bywają bolesne i jeśli kobieta przez to odczuwa dyskomfort to może wziąć lek rozkurczowy /ale niestety nie zapamiętałam nazwy coś chyba na "D"/ 🤢 Ale podobno mało kobiet już teraz odczuwa bolesne skurcze. Jeśli natomiast skurcze są bezbolesne ale występują 5 razy w ciągu godziny lub częściej to natychmiast do lekarza lub szpitala!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...