Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolka, tylko u mnie problem jest taki, ze ja noszę baardzo duży rozmiar i ciężko znaleźć coś ładnego...a jeszcze teraz w ciąży...
Nacudja, myślałam o prezencie, bo ogólnie lubię kupować i dawać prezenty- jakoś tak wtedy coś utożsamia się z kimś...moi rodzice do dziś mają zastawy weselne czy sztućce...tylko że mlodzi mieszkają z mamą, więc mają wszystko co potrzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nigdy się nie ma wszystkiego 😉 Zawsze można wymyślić coś czego nie mają, a by chcieli - coś takiego nie ze sprzętów pierwszej potrzeby. Dla nas był to np. parowar czy frytkownica. Niby można się obyć, ale jaka frajda i wygoda jak się ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na jedno wesele muszę iść bo to brat męża się żeni więc nie ma mowy o wymówce. A drugie to naszych bardzo, bardzo, bardzo bliskich przyjaciół więc też nie wypada odmówić bo to nie jacyś tam znajomi tylko przyjaciele więc pozamiatane. Szwagrowi dajemy 500zł a znajomym właśnie nie wiem ale też tyle wypadałoby dać, czy pójdę tylko na obiad i ciasto czy zostanę dłużej to oni i tak płacą w restauracji za osobę (230zł) wiec wypadałoby dać im tez 500zł, żeby się przynajmniej koszt zwrócił 🙂
Liczę na to, że początek października nie będzie już taki upalny i jakoś dam radę (jeśli nie będzie tak jak mąż kracze 😜 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przd ta sukienka kupilam sobie tez w lumpeksie sliczna szeroka tunike zolta pastelowa z falbanka przy dekolcie i kokardka, teraz w niej chodze, takie cos na pewno by ladnie i u Ciebie lezalo. tak wiec moze warto sie porozgladac za takimi cudenkami 🙂
Tak szczerze, to zadnej ciazowej rzeczy nie kupilam w normalnym sklepie, tylko wyszukalam perelki w lumpach - sa bardzo ladne a i cena przystepna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak tak jesteśmy przy prezentach to co właściwie teraz daję się na chrzciny? Kasę? Słyszałam gdzieś, że to niby nie wypada.
Ja w normalnym sklepie kupiłam dwie pary spodni i spódnicę przez allegro, bo z dołem zawsze na ciuchach były problemy. Dużo łatwiej kupić górę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W kwietniu moja bratanica miała chrzciny i zapytałam brata wprost co mam kupić małej bo kasy nie chcę dać. Mój brat się zastanawiał kilka dni i stwierdził z bratową, żebym kupiła sokowirówkę, bo przyda się gdy zacznie pić soczki i teraz akurat zamiast kupować to jej robią 🙂
Więc może zapytaj wprost co się dziecku przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze jeden fajny prezent jaki dostała na chrzciny tylko to się zrzucało kilka osób bo bardzo drogi był (700zł). Elektryczna niania z kamerą, super sprawa, kamerka przy łóżku a rodzice na drugim końcu domu widzą czy dzieciątko się nie obudziło 🙂 Mam cichą nadzieję, że może brat mi pożyczy jak się Zuzka urodzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja mi po ciąży z Mikołajkiem stopy wróciły do mojego rozmiaru 37 czyli nic się nie zmieniło jeśli chodzi o ich rozmiar 🙂 Obrączki już niestety dawno nie noszę i śmiejemy się z moim mężem jak gdzieś jedziemy ,że mój M jeździ z kochanką a żonę zostawia w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeśli chodzi o prezent na wesele to My zawsze dajemy kopertę i tak średnio 500 zł ale nad prezentem też można pomyśleć. Można zapytać młodych czy coś by im się przydało niektórzy robią listę prezentów i można sobie wybrać czym się chce młodą parę obdarować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie 🙂 wróciłam, powoli ogarniam bajzel, nadrobilam Was w przerwie 🙂
Larosa- ciesze sie ze sie odezwałas, ostatnio o Tobie myslałam, ze dawno Cie nie było 🙂 jesli chodzi o wyp[rawke to zostało pare rzeczy do kupienia, plus jakies tam drobnostki wyposażenia pokoika dla Malutkiej- lampa, dywan, fotel bujany, naklejki na sciane póleczka... takie tam drobne rzeczy ale to juz po wypłacie bo na ten remont poszło kasy ze szok 😮 🤢
Emma- ja cos w 36 tyg jade na wesele do mojego przyjaciela- wesele dwudniowe i 200 km drogi. Nie ma opcji zeby nie isc bo on jest dla mnie jak brat. Dajemy na 2 dni 500 złotych, no a jego jeszcze beda kosztowac nasze noclegi wiec nie wiem czy to nie mało?? 😲
Kupiłam na allegro sliczna ciazowa uzywana sukienke za chyba 90 zł, a na drugi dzien chyba juz nie bede kupowac bo mam kilka eleganckich ciążowych sukienek wiec sie na ktoras zdecyduje, zreszta drugi dzien tez zawsze jest mniej oficjalny niz pierwszy. Troche sie boje drogi no ale mamy jeden samochod duzy i wygodny wiec go zabierzemy, no i 2 dniowej imprezy ale jeszcze z nim potancze 😁 torba do szpitala juz dawno spakowana i jade z nia na wesele, oby tylko sie nie przydała.
Sprzatam i sprzatam i nogi do dupy wchodza, dobrze ze mi nie puchna bo od tego lazenia po schodach to juz bym pewnie miala banie, tylko mnie pieka stopy 😮 mam nadzieje ze tymi akrobacjami nie zaszkodze Malutkiej, w pon mam wizyte u lekarza, a we czwartek robie badania przed wizyta- oby tabsy z buraka i pietruszka ktora wcinam peczkami pomogly, tzn zeby chociaz wyniki nie spadały..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, co bierzecie na anemię? Pomaga? Widziałam, że bierzecie jakieś tabletki z buraka, jak się nazywają? Mi wyniki lecą na łeb na szyję z badania na badanie. Łykam żelazo w tabletkach w maksymalnej dawce ale nie pomaga a lekarz straszy, że grozi mi leżenie w Instytucie Hematologii 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gofer76 napisał(a):
Dziewczyny, co bierzecie na anemię? Pomaga? Widziałam, że bierzecie jakieś tabletki z buraka, jak się nazywają? Mi wyniki lecą na łeb na szyję z badania na badanie. Łykam żelazo w tabletkach w maksymalnej dawce ale nie pomaga a lekarz straszy, że grozi mi leżenie w Instytucie Hematologii 😞 🤢

czesc gofer 🙂 to ja sie wypowiem, bo z anemia mam od poczatku ciazy do czynienia...
Ja biore Tardyferon na recepte( to jest zelazo z kwasem foliowym, duza dawka), wczesniej bralam Biofer, ale wyniki sie nie poprawialy. No i odkad biore tego buraka w tabletkach to wyniki mam lepsze - to dokladnie te tabletki:
http://www.doz.pl/apteka/p46038-Burak_czerwony_tabletki_Colfarm_120_szt

Sporadycznie pije jeszcze herbatke z pokrzywy, bo tez ma podobno duzo zelaza, no i natka pietruszki tez ma go duzo 🙂

A mozna wiedziec jakie masz wynki hemoglobiny i hematokrytu? Bo mnie tez moja gin straszyla zastrzykami domiesniowymi z zelaza i skierowaniem do szpitala, ale na razie ucichlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jutro bede wiedziec czy burak i natka pomogly 🙂 biore tez duza dawke zelaza ale to podobno lipa bo wiekszosc z tego co w tabletce nie jest wchlaniane, bo najlepiej wchlania sie z pozywienia. Mi w ostatnim miesiacu wyniki bardzo nagle sie pogorszyly- wczesniej mialam hemoglobine 14 a teraz troche ponizej normy i juz lekarka mnie straszyla zastrzykami w dupe 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
A jak bierzecie żelazo to razem z witaminą C czy samo żelazo??
Ja akurat teraz w ciąży mam dobre wyniki. Ale honorowo oddaję krew od kilku lat i w zeszłym roku jak poszłam to mi nie pobrali bo miałam strasznie niską hemoglobinę (coś poniżej 10). Kobietki z krwiodawstwa dały mi żelazo i witaminę C i powiedziały, że mam łykać razem bo inaczej żelazo prawie wcale się nie będzie wchłaniało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Mój gin odrzucil mi wszystkie tabletki oprócz jodu i kazał przeżuwać kawał krowy dziennie- tzn. jeść wołowinę, ktorej specjalnie nie lubię. Wyniki mam graniczne- ok. 10 hemoglobiny- mam nadzieję, że się poprawią. Poza tym buraki, w naturalnej postaci (glównie sok), o natce i suszonych morelach jeszcze slyszalam + witamina C z pożywienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odebrałam wyniki no i nie wiem 🤨 hemoglobina treoche sie podniosla z 11,9 na 12,1 czyli jest teraz w normie 🙂 ale za to spadly czerwone z 3,75 na 3,64 i hematokryt co do tej pory byl w normie bo bylo pow 36 a teraz troszke ponizej normy 35,7. Ogolnie chyba nie tragicznie gdyby nie te czerwone to by bylo calkiem dobrze 🤢 zobaczymy co powie lekarka w poniedzialek.
Ja biore zelazo i osobno wit c w tabletce razem popijam ale widocznie to z tabletek malo sie wchlania a przepisala mi niby najlepiej wchlania sorbifer durules ze niby duzo lepszy od tego na T tylko ze strasznie drogie te tabsy a biore 2 na dzien a jedna tab ma 100 mg jonow zelaza 😮 ja mysle ze te wszystkie witaminy, suplementy w tabletkach to lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Przepraszam, ze sie wtracam, ale mam na sprzedaz markowe ubranka nadaja sie zarowno dla chlopca i dziewczynki oraz 3 spiworki rozm 90,80,70. Ubranka rozm 50/56 oraz 62/68 sa w idealnym stanie poprane i poprasowane. 43sztuki firm : Mexx, Villa Happ, Prenatal, Hema. Jesli ktoras z Was bedzie zainteresowana prosze npisac na priv to podesle zdjecia i dogadamy sie w sprawiec ceny.
POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Danusia myślę, że masz bardzo dobre wyniki. Ja idę na badania w poniedziałek i zobaczę czy mój stragan mi pomógł 🙂 Mam też zrobić jakiś odczyn coombsa. A w następny poniedziałek usg 🙂
Dotarłam do szpitala w końcu i faktycznie nie muszę dla siebie zabierać żadnych podkładów, podpasek - nic. Dla dziecka mam zabrać tylko ciuszki, pampersy i pieluchy tetrowe i chusteczki nawilżane. Poza tym wszystko zapewniają. Miło - od razu będę miała mniejszą torbę.
Zdecydowaliśmy się też na prezent na chrzciny. Zamówiłam piękną drewnianą skarbonkę z aniołkiem i spersonalizowanym tekstem. Do środka będzie włożona specjalna, jak ja to mówię "święta" srebrna moneta i pieniążki w nominałach po 5 zł, żeby ciężkie było dla rodziców 😉 W tym temacie uzyskaliśmy z mężem kompromis - ja coś pamiątkowo, a on finansowo jako chrzestny 🙂 Teraz muszę tylko mu polecieć do kościoła po zaświadczenie, że może być chrzestnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Dziś trafiłam na ogłoszenie, które być może którąś z Was zainteresuje bo wydaje mi się warte swojej ceny
http://www.wujekfranek.pl/4,12,0,0,0,0,dzieci,0,55015,okazja-wozek-bebetto-murano,ogloszenie,ogloszenia.html
Szczerze mówiąc, gdyby wózek miał inny kolor to chyba bym się skusiła za tą cenę hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...