Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny odnośnie posiewu to zróbcie koniecznie z dwóch miejsc. Ja nie dawno się dopatrzyłam ,że w ciąży z Mikołajkiem miałam zrobione to badanie tylko z jednego miejsca i przez to moje dziecko urodziło się z infekcją wewnątrzmaciczną, crp z dnia na dzień rosło i ponad tydzień Mikołajek był na antybiotyku bo musiałam go podczas porodu zarazić tym cholernym paciorkowcem. Dopiero teraz w drugiej ciąży wyszło ,że mam paciorkowca jak wymaz miałam wzięty z dwóch miejsc. I już teraz wiadomo ,że przy porodzie będę musiała dostać antybiotyk który uchroni dziecko przed zarażeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie chcę Was martwić ale popękane naczynka na pewno same nie zniknął zresztą tak jak rozstępy 😞 Rozszerzone naczynka mogą zniknąć ale popękane już zostają na stałe ( jedynie zabiegi specjalistyczne zostają).
Ja mam na plusie 22kg masakra!!!! Czuję się wielka jak słoń. Ciekawe ile czasu będę to zrzucała 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa podwyzszone crp nie musi oznaczac paciorkowca, tylko moze to byc jakis inny stan zapalny. U wrzesniowek byly 2 przypadki podwyzszonego crp - Natalia miala wykrytego paciorkowca i mimo to zarazila małą, chociaz podano jej antybiotyk 🤔, a Emilia nie miala paciorkowca a jej malutka tez tydzien przelezala w szpitalu i dostawala antybiotyk, bo crp bylo wysokie...
Zwykla infekcja pochwy, czy zle wyleczona tez pewnie moze spowodowac zakazenie malucha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam pytanie a propos wagi. Czy któraś z Was tak ma, że od jakiegoś czasu nie tyje? Ja w sumie przytyłam 9 kg ale od połowy lipca waga stoi i nie chce drgnąć nawet o ułamek, choć jem na prawdę dużo (w tym całą górę słodyczy). No i zaczynam wpadać w paranoję. Niby mały się cały czas wierci i kręci ale czy wszystko jest ok? Może coś złego się dzieje i młody nie rośnie? A wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie kochane 🙂 od rana bylam na badaniach: mocz i morfologia, po poludniu zoabzacze w necie jak to wyglada 🙂 cos czuje, ze to byly moje ostatnie badania, bo znow mnie krzyz i podbrzusze konkretnie boli, skreca mnie normalnie, no i na dodatek jakis sluz zabarwiony krwia mi leci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Karolka to może lada moment będzie Twój wielki dzień 🙂 Trzymam kciuki, żeby tak było.
Gofer nie wiem czy wszystkie musimy regularnie tyć. Może taka Twoja uroda, że maluch rośnie, a Tobie na wadze nie przybywa. Tylko się cieszyć, ale oczywiście porozmawiaj o tym z lekarzem.
U mnie noc koszmarna. Znów drętwieje mi tyłek i nogi. Spałam już prawie na pół siedząco. Chyba zacznę dni odliczać do końca. Potem może nie będzie dużo łatwiej, ale na pewno wygodniej. Już prawie nie pamiętam jak się śpi bez brzucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Ja wczoraj pobiłam swój rekord, o 20.10 położyłam się spać i wstałam dziś po 9 😁 Oczywiście nie odbyło się bez wstawania do toalety i cogodzinnego budzenia związanego ze zmianami pozycji, ale ogólnie noc minęła nawet, nawet 🙂
Gofer jeśli czujesz ruchy maluszka to raczej nie masz się czym przejmować. Może po prostu przemiana materii Ci się zmieniła i dlatego nie przybierasz na wadze, a wszystko co zjesz to waśnie Maluszek zabiera, żeby rosnąć 🙂
Karolka jeśli Ty już masz śluz zabarwiony krwią, to ja bym na Twoim miejscu ostatni raz sprawdziła, czy w torbie do szpitala wszystko jest i dosłownie na niej siedziała ze stoperem w ręku i czekała na regularne skurcze hehe 😁 Obstawiam, że do końca tygodnia będziesz już z Ulą na rękach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie, dopiero co wstalam bo w nocy sie wiercilam i dopiero nad ranem zapadlam w gleboki sen.
Karolka- w sumie na Ciebie juz czas 🙂
Gofer- u mnie im bardziej zaawansowana ciaza to na tydzien mam wiekszy przyrost- srednio na tydzien 0,5 kg choc ostatnio byl to nawet kg na tydzien 😮 ale widac ze w tych ostatnich tygodniach urosl brzuszek. Niby wszedzie pisza o tym przyroscie wagi ze powionien byc sukcesywny... a kiedy mialas ostatnie usg? w tym czassie od lipca masz wiekszy brzuszek? ja np czuje ze Mala jest coraz wieksza bo jej ruchy sa calkiem inne- wczesniej czulam je punktowo a teraz jak sie wierci faluje mi caly brzuch i przybiera dziwne kształty 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha dziewczyny stopy mi urosły hahaha 😁 Noszę /nosiłam/ rozmiar 37 lub 38 a wczoraj jak kupowałam buty na wesela to wszystkie modele 38 były mi za ciasne/nie mówiąc o 37/, włożyłam stopę ale kroku nie potrafiłam zrobić 😲 Musiałam kupić 39 😜 No i obrączki już kilka dni nie noszę. No i buzię mam od kilku dni taką napompowaną 😉 Stało się, zaczęłam puchnąć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia do poloznej zawsze chodze przed wizyta u giny...

Ania ja juz obraczki dawno nie nosze 🤨 spuchnieta jestem cala, nie ma upalow a kostek nadal nie widac, ale gina mowi, ze to nie jest zatrucie ciazowe, tylko tak po prostu bywa, o twarzy nie wspomne, wiec witaj w klubie spuchnietych 😁 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Karolka podbarwiony krwią śluz to chyba oznaka,że godzina zero się zbliza! Gdybym zauważyła go u siebie pewnie już bym panikowała i jechała do szpitala 😉 ja cała ciążę miałm schizy dotyczące sluzu, nawet kiedy zagrożenie poronieniem minęło i pewnie teraz przed porodem kiedy to zupełnie normalne, widząc lekko czerwony sluz osłabłabym 🙂
co do wagi to mam na plusie 14 kg 🤢 miałam nadzieję, że w 9 miesiącu już nie przytyję a tu wywaliło 2 kilo :/ ciekawe jak poradzę sobie z tym po ciąży... niecierrpię diet i odchudzania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka- aha, myslalam ze dodatkowo 🙂

Aniu- mi chyba tez stopa urosla bo moje buty na wesele na obcasie co zawsze byly bardzo wygodne nagle zrobily sie za ciasne i w pierwszy dzien mimo ze mialam je tylko do okolo 21 mialam cale poobdzierane nogi, potem juz chodzilam w balerinach i tez troche bylyu ciasne ale myslalam ze to przez to ze mam obdarte. Co do obraczki to ja i przed ciaza nie czesto nosilam, jak juz mialam widoczny brzuch to zauwazylam ze czesto starsze panie w kosciele lub sklepie patrzyly najpierw na moj brzuch a potem na palce hehehe 😁 kurcze jakby kazda ciezarna musiala byc mezatka, nioe mowiac juz ze moj maz tez nie zawsze nosi obraczke wiec pewnie starsze Panie rozne rzeczy o nas myslaly 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Karolka- chodzi o te majty czy pas? bo to chyba dopiero po pologu mozna uzywac?


o majty, ale jasne, ze trzeba troche poczekac zanim sie je ubierze 🙂

Wiecie co kochane, zaczelam sie stresowac nie na zarty, bo bylam w wc zobaczyc co i jak i teraz mi brazowy glut wypadl 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...