Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny tak sobie myślę ,że już dawno powinni założyć jej albo cewnik foleya albo podać oksytocynę bo to nie do pomyślenie żeby dziewczyna tak się męczyła. Przecież Ona nie będzie miała siły urodzić bo ile można 😞 Ale coś czuję ,że może się skończyć cesarką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Jak Wam minęła noc? Ciekawe co u Karolki... Myślałam ,że będą jakieś wieści a tu cisza 😞
Mnie dzisiaj o 7 obudził okropny ból jak na okres wzięłam nospę pospałam do 9 ale brzuch dalej mnie boli. Myślę ,że przepowiadające mi się zaczynają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry z rana 🙂
U mnie noc straszna. Jak zwykle dokuczały mi nogi. Od czego one tak drętwieją? Ostatnio leżenie jest dla mnie karą, a noce takie długie 😞 Zaczynam się cieszyć na spacery do toalety, bo wtedy mi się lepiej robi.
Dziś drug runda urodzin mojego męża. Na szczęście znajomych łatwiej zadowolić niż rodzinę, więc przygotowania będą mniej stresujące 😉
Też myślę o Karolce. Może Ula już jest i dziewczyna może trochę odpocząć...? Trzymam kciuki, żeby już było po wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, narazie nie mam żadnych wieści od Karolki, a nie chcę jej zawracać głowy smsami, więc poczekam jeszcze trochę cierpliwie. Jak się nie odezwie w ciągu najbliższych 2-3 godzin to do niej napiszę.
Dam Wam od razu znać, jak czegoś się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
ja też miałam dzisiaj kiepską nockę, spojenie łonowe strasznie mnie boli i każdy ruch to dla mnie wyzwanie, normalnie już myślałam, że nie zwlekę się dzisiaj z łóżka 😞

bardzo jestem ciekawa co u Karolki, biedna już tak długo się męczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Deira dzięki, czekamy na jakieś wieści 🙂
Wydaje mi się, że u Karolki może być już po wszystkim i odpoczywa teraz bo na pewno poród dał jej solidnie w dupkę 😞
Ja dziś spałam do 10:30 i tylko raz toaletę odwiedzałam, aż dziwne 😲
Ale pierwszy raz dziś miałam takie dziwne bóle jak obracałam się z boku na bok. U góry brzucha po bokach w momencie zmiany pozycji miałam wrażenie, że mi jakiś mięsień czy ścięgno pęka ( tylko do takiego czegoś mogę to porównać). Kilka minut pobolało i przechodziło.... i znowu przy przekręcaniu się na drugi bok zaś to samo. I tak kilka razy. Bardzo dziwny ten ból był 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny, u mnie noce ostatnio dobre- znowu spalam do 10 ☺️ ☺️ az wstyd sie przyznawac.
Nacudia- nogi dretwieja bo pewnie masz ucisniete jakiers nerwy, widocznie Maly tak sie ulozyl..

Mam nadzieje ze Karolka jest juz po wszystkim i dziewczyny odpoczywaja. Z ta oksytocynas to roznie w roznych szpitalach jest- tam gdzie ja bede rodzic daja w ostatecznosci bo stawiaja na naturalny bieg rzeczy, chyba ze sie poprosi, no ale w takim wypadku jak nie ma postep[u to nie wiem na co czekaja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każdej z Nas coś dolega tylko Ty Danusia się trzymasz 🙂 Wychodzi na to ,że jesteś w najlepszej formie 🙂 FIAnn też od jakiegoś czasu mam problemy ze spojeniem i w nocy ledwo wstaję z łóżka do toalety 😞 Ból jest okropny 😞 Ja dzisiaj się wybieram po jakieś buty bo w za małych nie będę chodzić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa- mnie za to okropnie meczy sennosc- mam niskie cisnienie ok 100-110 na 50a przy takiej pogodzie to moge spac caly dzien i okropnie boli mnie glowa- nawet stukot klawiatury mi swidruje w glowie, to juz bym wolała zeby mnie jakies skurcze meczyly bo jak siedze w domu to caly dzien drZemie w taka pogode, jak gdzies wyjde to jest lepiej bo nie mam czasu myslec o zmeczeniu.
Pytalam lekarke jak to jest z tymi bolami, skorczami to ona powiedziala ze mam sie nie martwic bo jeszcze sie zdarze nacierpiec i ze u niektorych kobiet takie dolegliwosci pojawiaja sie tydzien albo nawet klika dni przed porodem i ze nie ma reguly, no tylko zeby nie zap[ominac o ruchu i cwiczeniach miesni ze to niby podstawa dobrego samopoczucia o ile przed ciaza bylo sie aktywnym, no bo jak nie to w ciiazy nie ma co eksperymentowac bo mozna zaszkodzic.
Ja cos czuje ze urodze w listopadzie 😲 od przyszlego tyg zaczynam pic lisci malin i lykac olej z wiesiolka 🙂
Kurcze, dalej nie wiemy co u Karolki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, ja akurat nie mam jeszcze (albo ich nie czuje bo tak tez moze byc) ale wiem ze szkoly rodzenia, ze skurcze przepowiadajace Braxtona-Hicksa powinny byc nie bolesne, powinno sie czuc tylko dyskomfort i twardosc brzucha (to objaw skurczu miesni), ale nie silny bol. Mozna je odróznic od porodowych tym ze maleja podczas: zmiany pozycji, cieplej kapieli.
W ostatnich tygodniach, dniach przed porodem skurcze macicy staja się bardziej regularne, rytmiczne i znacznie silniejsze niż wcześniej, ale jeśli siła skurczów stopniowo nie wzrasta, nie trwają one coraz dłużej i nie pojawiają się w coraz krótszych odstępach czasu, to najpewniej fałszywy alarm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm, ja usłyszałam od lekarza, że skurcze Braxtona-Hicksa i przepowiadające to nie jest to samo, bo przepowiadające są tuż przed samym porodem. A B-H też mogą zacząć być w pewnym momencie bolesne, bo ze swej natury są coraz silniejsze. Pytanie czym w takim razie się różnią od tych przepowiadających 😉
Danusia, właśnie się zorientowałam, że masz termin w tym samym czasie co ja 🙂 🙂 🙂 Nawet nie żartuj z tym listopadem 😉 Musimy się zmobilizować i urodzić w październiku, tak sobie przynajmniej postanowiłam 😉 Nie wiem tylko jak na tą sprawę zapatruje się mój mały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co z Karolką? Czy coś już wiadomo?
Wiem, że nie mamy na to wpływu ale strasznie irytujący jest fakt, że czasem dziewczyny się męczą przez 20 godzin zupełnie bez sensu, a po tych męczarniach lekarze w końcu dochodzą do wniosku, że trzeba zrobić cesarkę. Po cholerę ta męczarnia? Lepiej byłoby mieć w takiej sytuacji cesarkę od razu 😞 Wiem z czego to wynika, i że lekarzy i wszyscy dookoła mają nadzieję że wszystko się będzie rozwijało w dobrym kierunku ale nie zmienia to mojej irytacji... W ogóle natura to jakoś źle wymyśliła... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skurcze przepowiadające to są własnie skurcze Braxtona-Hicksa tak jak pisze Danusia. Zaczynają się one przeważanie po 20tc w postaci twardniejącego brzucha. Jeśli napina się i twardniej brzuch to to jest właśnie skurcz przepowiadający Braxtona-Hicksa. W późniejszych tygodniach ciąży mogą im towarzyszyć skurcze słabsze lub silniejsze tak jak podczas miesiączki. I wtedy to podobno oznacza, że szyjka powoli zaczyna się skracać.
Gofer nie wiem przypadkiem czy Ci się nie pomyliło z tym, że skurcze przepowiadające to nie są skurcze porodowe??
Anulka więc skurcze przepowiadające ma na pewno każda z nas na tym etapie ciąży 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
Dziewczyny, do Karolki wysłałam smsa o 12.30. Narazie się nie odzywa. Z tego wynika, że po prostu nie może albo nie ma siły odpisywać. Nie zdziwię się jak jest po cc. Jak tylko da znać, napiszę Wam co z nią.


Dzięki wielkie 🙂
Czekamy z niecierpliwością na dalsze wieści !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym ze skurcze chyba nie zawsze sa odczuwalne przez kobiety, czasem nic nie czuja a u lekarza okazuje sie ze jest rozwarcie na pare cm 🤪

Biedna Karolka, chyba jednak skonczylo sie na cesarce- przeciez nie jest chyba mozliwe zeby rodzila dwa dni, Biedna wymeczyli tyle czasu, ciekawe ile wazy Ula- bo chyba sie zapowiadala na duze Dzieciatko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny skurcze przepowiadające można jeszcze odróżnić od porodowych po tym ,że są nie regularne i przechodzą po nospie. Jak się zaczyna prawdziwy poród nospa na pewno nie pomoże 🙂 Są też krótsze i mniej bolesne.
Jestem strasznie ciekawa co z Karolką... Miejmy nadzieję ,że jest już po cc i tuli swoje maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...