Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Cześć Kochane 🙂
Ja już jestem po wizycie. Miałam robione usg i moje dziecko waży już 3900 kg 😮 Do porodu może dobić do 4100 kg bo do terminu z om mam jeszcze 10 dni... A z usg wychodzi ,że jestem w 40 tygodniu 😮 I do tego jest długi bo przy porodzie ma mieć ok 60 cm tak wychodzi z pomiaru kości udowej. Jestem przerażona jak dam radę urodzić takiego klocuszka... Na pocieszenie moja gin zmierzyła mi miednicę i podobno mam tak szeroką ,że dam radę urodzić siłami natury nawet 4500 kilowe dziecko. Więc moja gin twierdzi ,że powinno obejść się bez cc. Co będzie i jak to wszystko się potoczy to rozstrzygnie się pewnie na dniach bo mam rozwarcie na 1cm szyjkę miękką i króciutką do tego odchodzi mi czop tzn. Ja go jeszcze nie widzę ale gin mi dzisiaj powiedziała ,że go widzi i lada chwila odejdzie. Mam tylko nadzieję ,że nie przenoszę bo moje dziecko w końcu do 5 kg dobije 😮

A więc nie tylko ja mam mieć takiego dużego dzidziusia, nie martw się kochana, napewno sobie poradzisz 😘
ciekawe co mój gin mi powie na następnej wizycie, którą mam w poniedziałek... ostatnio mam coraz częstsze bolesne skurcze, ale nieregularne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry z samego rana 🙂
No to czop śluzowy już należy do przeszłości i wcale nie był podbarwiony krwią. Chyba, że to jakaś rozkręcająca się infekcja, ale nie podejrzewam. Teraz rozważam czy jechać na IP, bo mam caly czas mokro. Nie wiem czy to wychodzą resztki czopu (ta niby zwiększona ilość wydzieliny) czy sączą mi się wody. Czy ona zawsze muszą chlusnąć spektakularnie jak na filmach? A jaką to ma mieć konsystencję? Żałuję, że nie mam w temacie porodów więcej doświadczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira- dziekuje za odpowiedz 🙂 teraz juz wszystko wiem

Monikitta- polozna srodowiskowa przychodzi do konca pologu- przez 6 tyg, nie ma minimalnej ani maksymalnej liczby wizyt- w miare zglaszanych potrzeb.

Nacudia- czop wcale nie musi byc podbarwiony krwia, moze to byc taki przezroczysto- bialawy glut, moze odejsc caly lub "na raty". Wydzielina z czopu jest gesta, a wody maja konsystencje wody, malo kiedy jest nagle chlusniecie, zreszta to jest niebezpieczne dla dziecka bo moze wypasc pepowina....... czesto wody po prostu sie sacza. Dla swietego spokoju- jesli uwazasz ze to wody mozesz pojechac, tylko napewno Cie zostawia zeby zbadac sytuacje, bo wtedy bada sie pod mikroskopem czy to wody, mocz czy wydzielina z pochwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Jak Wam minęła nocka? U mnie koszmarnie wszystko mnie boli moje spojenie cały dół brzucha i jeszcze do tego cały czas mnie boli kręgosłup w części krzyżowej 😞 Koszmar 😞
Nacudja to mi też coś takiego odchodzi ale na raty każdego dnia po trochu i też nie jest podbarwione krwią dla tego się zastanawiam czy to to czy coś innego. Z poprzedniej ciąży nie mam doświadczenia bo wtedy nie zdążył mi odejść jak mi wywołali tzn. na pewno odszedł podczas porodu ale Ja tego już nie widziałam 🙂
Monikitta trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze nawet jak wywołają wcześniej to i tak dzidzia jest już bezpieczna.
FIAnn wychodzi na to ,że będziemy miały największe dzieci z październikowych mamuś 🙂 Musimy jakoś dać radę urodzić bo nie mamy innego wyjścia...Nie mniej jednak Ja swojego chciałabym trochę wcześniej wygonić żeby już tak dużo nie urósł. Moja gin mi wczoraj zaleciła żebym cały czas gwałciła męża to jest podobno najlepszy sposób na przyspieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa- ja wstałam przed 9, noc ok, niestety strasznie boli mnie glowa bo wieje halny, wiec jutro bedzie deszcz 😞
Nie przejmujcie sie tym pomiarem- usg ma duze granice bledu na tym etapie bo mierzy sie nie cale dziecko a poszczegolne kosci, glowe, brzuszek a przeciez niokt nie ma idealnych proporcji- wystarczy ze dziecko ma wieksza glowe i na usg juz wychodzi duzo wieksza waga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fiann- nawet nie mow bo dopiero za tydzien mam konsultacje w szpitalu do znieczulenia, a wynik wymazu w pon 😮 pozatym czekalam na wyplate zeby dokupic brakujace rzeczy i jutro z samego rana ruszam na zakupy, no a potem na jakas kawke na miasto ze znajomymi. Od dzis zaczynam pic liscie z malin- maja smak troche jak zielona herbata- nie jest zle. Czy pomoze to nie wiem, napewno nie zaszkodzi, mysle ze bardziej pomoze wiedza ktora nabylam na szkole rodzenia i czytajac rozne ksiazki, polozne ciagle mowia ze to jaki bedzie nasz porod zalezy od tego jak sie do niego przygotowalysmy cwiczac i dowiadujac sie, wiec jesli tak jest to bede miec cudowny porod hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe, czy halny ma też wpływ na mieszkańców pomorza gdańskiego 😁 Bo jeśli tak, to może jednak moja mała leniwa księżniczka zdecyduje się wyjść jeszcze we wrześniu 🙂
Dziś wpadłam w szał porządkowy, bo jak sobie uświadomiłam, że po cc miałabym sprzątać, to trochę słabo to widzę 😉 Całe mieszkanie (a jest tych metrów kwadratowych trochę...) ogarnęłam na błysk w niecałe 4 godziny, łącznie z odkurzaniem i myciem podłóg, więc może pobudzę Małą do jakiegoś wysiłku 🙂
Miłego i spokojnego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira, rzeczywiście ciekawe dokąd "działa" ten halny, czy w centrum też, bo samopoczucie mam fatalne...ale rodzićc to jeszcze nie chcę :P
Ja też wczoraj wysprzątałam mieszkanie, zostało mi umyć podłogi i spakować torbę...ale nie chcę wywoływać wilka z lasu i z torbą jakoś się ociągam 😁 pewnie mi którejś nocy wody odejdą a ja będę się pakować 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Karolka to dobrze wiedzieć, bo niedawno się zastanawiałam czy podpaski zwykłe by nie starczyły. Zwykłe wkładki poporodowe Belli używasz czy jakieś inne polecasz? 🙂

uzywam tych Belli i niczym sie nie roznia od tych szpitalnych. drozszych nie ma sensu kupowac, bo janp. zmieniam je bardzo czesto i duzo idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z Ulcia trwa walka o swoje miejsce 🙂 tej nocy tez chciala do mamusi, moj maż sie nia zajmowal do 2, zebym ja sie chociaz na chwilke zdrzemnela...bujal ja, jak zasypiala to dawal do lozeczka, a ona oczy jak 5 zl i ryk, no wiec w kolko robil to samo 🙂 az sie obudzilam i wzielismy ja do siebie, ale o 5 obudziła mnie na cyca, to tak dlugo ja trzymalam az padla, pobujalam troche, ucalowalam w czuprynke i odstawilam do łózia i o dziwo spala do 10 🤪 moze dlatego ze polozylam kolo niej moja koszulke nocna, to czula moj zapach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...