Skocz do zawartości

Opieka nad dzieckiem,pomoc dla mamuś | Forum o ciąży


evelcia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Z mojego dotychczasowego doświadczenia:
Butelki Timmee Tippee-porażka 😞 a szkoda bo kupial 3 szt ale laktator jest ok
Podmywanie -tylko letnia woda ,żadnego zapalenia i uczulenia 🙂
nakladki na sutki np avent -super !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja je mam i nie narzekam jakoś mam antykolkową i rurką takim termometrem. Mój rzadko odbija po jedzeniu lekarka mówiła ze może od tego że sie nie nałyka powietrza i się nie śpieszy 😉 Każdy inaczej heh laktator tez mam z tej firmy i jestem b. zadowolona teraz chce kupić termos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam nakładek Avent i teraz karmienie to nie jest katorga jak było wcześniej bez nich
laktator mam zwykły Babyono z pompką, bardzo dobrze i szybko ściąga mi mleko
termometrthen mam do ucha i czoła również Babyono i jestem zadowolona
na poranione sutki włąsne mleko lub Bepanthen polecam

nie wiem jak wasze maluchy,ale moja NIna nie lubi jak wycieram ją chusteczkami nawilżonymi, bo są dla niej za zimne, więc dosłownie na chwilkę kłądę je na kaloryferze i wtedy cieplejszymi już bez krzyku da się wytrzeć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie butelki z Tommee Tippee są ok...Mały pił z nich tylko herbatkę no ale było ok...
Kochane jak wasze dzieciaczki będą miały potówki to kupcie sobie nadmanganian potasu zróbcie lekko różowy i przemywajcie,2 dni i po potówkach,położna kazała mi przemywać małemu potówki spirytusem 70% ale tak się darł że zrezygnowałam...
Chusteczki z DADA też są fajne także mogę je polecić,za to z J&J nie polecam,bardzo suche i podrażniają skórę maluszka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat tych chusteczek :

Myślałam,że może będa uczulać,ale jest ok. Pupa ładna 😉 Śmieszna struktura,są sztywniejsze i grubsze niż reszta chusteczek nawilżanych. Porządnie nasączone,bezzapachowe więc dla alergików pierwsza klasa. pewnie nigdy bym tego nie kupiła,ale zakupy robił Mąż... i były one w super cenie. Jedyny minus,ciężko się wyjmują z opakowania,łatwo wyjąć za jednym razem kilka sztuk 🤢 ale warto spóbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
ja używam chusteczek dada sensitive są bardzo dobre wcześniej miałam bambino ale jak dla mnie to one śmierdzą. zamiast pudru maka ziemniaczna 🙂 a małą kapie w płynie oilatum soft. a jeśli chodzi o pepek to kiedy powinien odpaśc? czy uzywałyście czegoś do pepka? mi lekarka powiedziała żeby niczym nie osuszac ze sam odpadnie ale wczoraj mineło 2 tyg od porodu to chyba powinien juz odpasc co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski przypadkiem weszlam.. malo jeszcze postow wiec odpisze kazdej jak cos nie zapomne.
Butelki TT rzeczywiscie antykolkowa rewelka,
Na kolki polecam SAB SIMPLEX.. ogolnie na problemy z brzuszkiem. IDEALNY POMAGA W MGNIENIU OKA co prawda w PL ich nie ma ale jak w google wpiszecie to mozna kupic Niemieckie lub tanszy Czeski odpowiednik.
Chusteczki DADA sa u nas na 2 miejscu wlasnie po HUGGIES...maly ma 1,5 roku a nadal uzywam tych dla niemowlakow teraz mam linie przeciwodpazeniom tez swietne.
Pepuszek niby nie trzeba ale lepiej robcie czyms.. sa do kupienia nasaczone waciki spirytusem kosztuja grosze. Maly kilka miesiecy po "zagojeniu sie" jak by mu sie pepek otwieral wiec pilnujcie tego prosze.

Jak co to pytac 🙂 pozdawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu ja tez nic nie robiłam z pępkiem az nie przyszła połozna i pokazała mi że mimo wysuszania gromadzi sie tam woda i to może powodowac gnicie pępka i kazała kupić fiolet i na około kikuta fioletem smarować - po tym fiolecie odpadł pępek po 3 dniach 🙂 i teraz ma juz ładny pepek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja na pępek używam octenisept, położna kazała jak najczęściej psikać a następnie wyczyścić patyczkiem żeby nie doszło do jakiegoś zapalenia, więc tak robiliśmy, pępek odpadł po trzech tygodniach, przy pierwszej córce 10 lat temu używaliśmy spirytusu i pępek odpadł po tygodniu i lepiej sie goił, ale czasy się zmieniły i teraz inne zalecenia, ale czy lepsze? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octenisept też stosuję pępek jeszcze nie odpadł dziś 9 dzień. Rewelacyjnie się sprawdził na ranę krocza wszystko szybko się goiło i nie bolało moim zdaniem lepszy jest od tantum rosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...