Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry Kobietki...:-)

piękna dziś u nas sobota,słoneczko świeci...ah cudnie...

Moje Kochane,cóż...nic nie było widać na badaniu,więc nie wiem jeszcze jakiej płci będzie dzidzia.Ale najważniejsze,że zdrowa,waży 178 gram,na USG nadal wychodzi termin na 1 maja,tak jak obliczylismy z lekarzem.Było machanie rączkami,fikanie nóżkami i te małe niesamowicie kochane stópki - piękny widok.Następne badanie 22 grudnia,więc może na Święta się coś uda dowiedzieć...

Od wczoraj coś mi strzykło w kręgosłupie,w dolnej części po prawej stronie.Męczę się okropnie,siadać ciężko,noc ledwo przespałam,ehh.Niby dzisiaj trochę mniej boli,ale dokucza.

Miłego dnia Wam Kochane życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Eliza, fajnie że do nas dołączyłaś... No to jż calkiem niedługo może juz będziesz wiedziała co tam w Tobie drzemie :o) Ja tez w grudniu ale na USG jeszcze nie jestem umówiona, na wizytę idę tez 7 grudnia ale do przychodni a tam nie ma aparatu więc dopiero sie umówię z ginem na usg prywatnie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Eliza - witamy :-)

Radzia - my wszystkie z niecierpliwością czekamy na badania USG,żeby móc podejrzeć te nasze maluszki,jakiej są płci.Ach ta nasza ciekawość...:-)

Kręgosłup już nie boli,wszystko minęło,samopoczucie też lepsze,byle tak dalej.Martwi mnie tylko ta pogoda i to,że połowa mojej rodziny chora,a nie chciałabym złapać żadnego przeziębienia...

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

nie było mnie w weekend i właśnie narabiam zaległości. Byłam u rodziców a tam cały pokój gratów dla maleństwa, które zwiózł mój brat dla mnie. Wózek, foteliki, łóżeczko i ciuszki. Nawet nocnik jest 🙂 Jak będę tam na dłużej to muszę posegregować te ciuszki wielkością, bo różne rozmiary tam są. Wzięłam to ręki jakieś śpioszki i wydawały mi się takie malutkie, patrzę a tam rozmiar 68. To dzidzi musi być jeszcze mniejsze jak się urodzi, nie mogę tego pojąć 🙂
Moja mama mi opowiadała, że rodziła mojego brata w styczniu, a w listopadzie złamała nogę. Mówi że chodziła do pracy nawet w gipsie 🙂 Mam nadzieję że to nas nie spotka, już niedługo będą ślizgawki 🙂

Moja wizyta już w pt, odliczam dni 🙂

Nie wiem jak Wy ale odczuwam coraz silniejsze bóle w okolicach krzyżowych. Jak tak dalej pójdzie to zostanę kaleką na końcówkę ciąży.

Gabiś a jak długa jest Twoja dzidzia (CRL)?

Miłego dnia dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny-jestem od 2 godzin w domu,jedyne co dobre z tego pobytu w szpitalu to usg-bo juz wiem ze bede mieć znów synka,poznałam tez dwie miłe dziewczyny i dzieki nim przezyłam ten pobyt 😁 poszłam na ból głowy a o głowe nikt nie pytał ,skupili sie lekarze na moich nie groznych bakteriach w moczu i tyle,wiec widac ze w słuzbie zdrowia nic sie nie zmieniło,miłe pielegniarki zaledwie były dwie bo reszta nie miała ludzkich odruchów ,robiły wszystko z musu i ze złością -szkoda nawet pisać.Narazie jestem zmęczona ale szczesliwa ze juz w domu 😘 pozdrawiam was bardzo -dbajcie o siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki 🙂

Magda cieszymy się, że wszystko w porządku. Super, że wiesz już kto Ci w brzuszku siedzi 🙂 A z tymi bakteriami to mnie trochę zmartwiłaś, bo moje wyniki z moczu już trzecie pod rząd pokazują bakterie i jakoś mój lekarz się tym zbytnio nie przejmuje 😠

Eliza WITAMY 🙂

Madziocha Ty to masz się dobrze z tymi rzeczami, ostatnio oglądałam potrzebne rzeczy w sklepie(łącznie z wózkiem, łóżeczkiem itp.) i chyba z 5 tyś trzeba będzie wydać :/


Dziewczyny zapisałam się na usg 4d na 20 tydzień ciąży 🙃 Już się nie mogę doczekać, aż podglądnę moją Dzidzię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!!!
Magda dobrze że wszystko ok ale jak o głowe nikt nie zapytał to kto ich tam wie... U nas w szpitalu tez jest masakra, ja tu na pewno rodzić nie będę... I gratuluję chłopca... 😎
Madziocha fajnie masz z tymi rzeczami dla dzidzi... ja tez duzo dostanę ale nie szystko, wózek, łóżeczko czyli wszystko oprócz ciuszków będe musiała kupić chociaż wózek to sama chce nowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu - przede wszystkim gratulacje!! Drugi synuś w drodze 🙂 No i dobrze że już wyszłaś ze szpitala i że wszystko ok 🙂

U mnie niestety nieciekawie 😞 zrobiliśmy sobie z Mężem weekendowy wyjazd do Wrocławia do rodzinki i się rozchorowałam ;( raz że po drodze ciągle stawaliśmy na siku i to wsiadanie i wysiadanie z samochodu chyba mnie trochę osłabiło, a dwa że 4letni synek brata mojego Męża był lekko podziębiony i chyba od niego coś złapałam...

W każdym razie gardło bolało mnie trochę już w niedzielę, a wczoraj wieczorem po prostu byłam nieprzytomna 😞 gorączka (prawie 38 st), bóle głowy, stawów, okropny ból gardła...
Mąż pojechał do apteki i wziął mi kolejną wit. C i jakiś spray Herbapolu na gardło - pani farmaceutka mówiła że lepsze i bezpieczniejsze niż tantum verde.
Oprócz tego litry herbaty z miodem i cytryną, 3 x dziennie miód z czosnkiem, wieczorem piłam herbatę z lipy..
Dziś rano zadzwoniłam do swojej lekarki (bo stwierdziłam że do przychodni jechać nie będę, żeby jeszcze czegoś gorszego w poczekalni nie złapać). Na razie powiedziała że mam dalej robić tak jak robię a jak temperatura nie spadnie do wieczora to mam wziąć oscillococinum albo paracetamol, a jakby dalej to nie mijało to mam się koniecznie do niej zgłosić..
Na razie jest trochę lepiej, temp. spadła mi do 37,5. ale głowa dalej boli no i ogólnie jestem słaba 😞 wieczorem będę miała już leki na zbicie gorączki więc ewentualnie wezmę, jakby się dalej utrzymywała.. mało jem, ale to chyba też przez ten ból gardła, które mniej - ale jeszcze boli..
W każdym razie dziewczyny trzymajcie kciuki żebym się szybko z tego wylizała 🙂 ja w każdym razie zaraz odkładam komputer i idę dalej spać..

Pozdrawiam Was gorąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to zdrowiej Pszczółko bo pszczółki nie mogą chorować... Ale tą gorączke to dziwie się że nie kazała Ci zbijac od razu bo to najbardziej nebepieczne dla dziecka... Jak Ty masz 38 to ono ma 39... Nie znam się na tym, ale tak zawsze słyszłąam że kaszel czy katar groźny nie jest, najgorsza gorączka i trzeba ją zbić jak najszybciej paracetamolem własnie...
W kazdym razie życze Ci szybkiego powrotu do formy :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Dziś mam kolejną kontrolę u mojej gin... Mam nadzieje, że dostanę dziś skierowanie na usg już połówkowe to może koło świąt bym poznała płeć maleństwa 🙂
Jak tam Wasze brzuszki? Macie już jakieś widoczne zmiany?
Ja już powoli mam problem się dopiąć w pasie. Planuje w ramach prezentu gwiazdkowego zrobić zakupy ubraniowe (te ceny mnie jak na razie rozwają). Macie jakieś sklepy bądż sprzedawców na allegro godnych polecenia?

Pozdrawiam ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy mamaritę 🙂

Madziu, dobrze że byłaś w szpitalu i dobrze że już jesteś spowrotem. Nie wiem jak z tą głową, boli Cię dalej czy już przestała? Może badali Twoją głowę np analizując jakieś szczegółowe badania krwi? Ja też jak byłam w zeszłym roku w szpitalu to miałam wrażenie, że coś badają, co chwilę inni lekarze przychodzili ale jak leżałam już na stole operacyjnym to przyszedł mój lekarz i mi wszystko opowiedział. Jakie badania były, co z nich wynikło i co trzeba zrobić.
Szpitale są niestety w PL jakie są. Moja bratowa rodziła dwójkę dzieci w PL a jedno w Niemczech i mówi że nie ma porównania. I wszystkie jej tamtejsze koleżanki-polki, które rodziły tu i tam potwierdzają tylko to że nam jeszcze dużo brakuje niestety.
Też bym chciała abyśmy wszystkie mogły rodzić godnie, z poszanowaniem intymności. Niestety nie nastawiam się na cud 😞
No i gratuluję Ci synka. To juz tak na pewno?
Pszczólko zdrowiej. Zrób sobie jeszcze syrop z czosnku i z cebuli. Tylko pamietaj że lepszy polski czosnek (jest fioletowy) bo ten chiński (biały) jest podobno czymś naświetlany i nie ma przez to wartości odżywczych.
Też słyszałam że gorączka nie zdrowa dla dzidziusia. Jakby się utrzymywała to może dopytaj jeszcze lekarza.
Ja chorowałam 7-8 tc. Niby takie tylko zapalenie gardła bez gorączki ale trzymało mnie 2 tygodnie. Lepiej wyleżeć porządnie, bo ja po tygodniu wróciłam do pracy a zaraz pojawił się kaszel i znowu na tydzień do domku.

Ja zakupiłam na razie 2 pary spodni. Jedne eleganckie nowe, z takim naprawdę wysokim golfem koło mnie na ryneczku, naprawdę bardzo wygodne. Drugie kupiłam używane dzinsy H&M Mama przez alegro ale jeszcze ich nie odebrałam. Mam nadzieję że będą dobre.
Lili jeżeli chcesz używane spodnie to musisz patrzeć na allegro bo zdarzają się prawie nieschodzone dzinsy za cenę 1/4 z tego co nowe. Ja pomysł szukania po szmateksach porzuciłam bo byłam w kiliku trafiłam tylko na jedne ciążowe, w ogromnym rozmiarze i nie mam cierpliowści tak łazić.
W planach mam jeszcze zakupienie spódnicy ale raczej jakiejś niedrogiej i chyba na razie na tym zakończę. Bluzki można pokupować takie tunikowe, bo taka moda teraz a i po ciązy można będzie nosić. Swetry rozciągliwe, dłuższe myślę że na długo starczą.
Pozdrawiam Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

Tak przeglądałam oferty na allegro na zupełnie nowe ubrania.
Jest pary takich sprzedawców. Tylko trochę się martwię rozmwiarówką i materiałem. Wpradzwie sprawdzam po opiniam, ale to wiadomo, że nie zawsze każdemu wszystko pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no allegro ma to do siebie, że przymierzyć, dotknąć nie można.
Ja zrobiłam tak że poszukałam sprzedawcy z mojego miasta, zobaczyłam czy i gdzie ma odbiór osobisty i poszłam tam oglądać, przymierzyć i kupić. Cena na ryneczku była 50 zł mniejsza niż w galerii.
Dzinsy które kupiłam wierzę że jak są z H&M to będą w miarę jakościowo ok.

Jednak allegro to zawsze ryzyko, że Ci coś nie spasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Madziocha-jeśli chodzi o głowę to już nie boli.stwierdzili że mam pic kawę jedna dziennie bo jestem osobą która reaguje na pogodę i tyle.Miałam bardzo niskie cisnienie 70\60 kilka dni pod rząd.A w wypisie napisali mi kupe bzdur-wymioty,nerkowe dolegliwości(na to leczyli nas wszystkie)infekcjie układu moczowego-a bolała mnie głowa,po powrocie dostałam furagin od nerek i zaczoł mnie boleć duł brzucha ,ciągnie mnie czasem do dołu i mam dziwne skórcze po tych ich tabletkach jest gorzej a przecież nic mi nie było jak do tej pory.A na usg lekarz pokazywał mi az dwa razy że to chłopczyk,jeszcze napewno bede mieć usg i może inny lekarz potwierdzi ale ja widziałam już że to mały facet 😉 chciałam córkę i mąż tez ale teraz myślę aby dochodzić szczęśliwie do końca i już więcej tam nie trafić (szpital)wszystko ma wpływ bo rodziłam aż 12 lat temu i teraz przechodzę to innaczej niż pierwszą razo -organizm trochę starszy 🥴 po tym podycie w szpitalu zaczełam bardzo zwracać uwagę na jakieś sygnały z wewnątrz i naprawdę się boję kazdego ukłucia,skurczu itd.pozdrawiam serdecznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Madziocha-jeśli chodzi o głowę to już nie boli.stwierdzili że mam pic kawę jedna dziennie bo jestem osobą która reaguje na pogodę i tyle.Miałam bardzo niskie cisnienie 70-60 kilka dni pod rząd.A w wypisie napisali mi kupe bzdur-wymioty,nerkowe dolegliwości(na to leczyli nas wszystkie)infekcjie układu moczowego-a bolała mnie głowa,po powrocie dostałam furagin od nerek i zaczoł mnie boleć duł brzucha ,ciągnie mnie czasem do dołu i mam dziwne skórcze po tych ich tabletkach jest gorzej a przecież nic mi nie było jak do tej pory.A na usg lekarz pokazywał mi az dwa razy że to chłopczyk,jeszcze napewno bede mieć usg i może inny lekarz potwierdzi ale ja widziałam już że to mały facet 😉 chciałam córkę i mąż tez ale teraz myślę aby dochodzić szczęśliwie do końca i już więcej tam nie trafić (szpital)wszystko ma wpływ bo rodziłam aż 12 lat temu i teraz przechodzę to innaczej niż pierwszą razo -organizm trochę starszy 🥴 po tym podycie w szpitalu zaczełam bardzo zwracać uwagę na jakieś sygnały z wewnątrz i naprawdę się boję kazdego ukłucia,skurczu itd.pozdrawiam serdecznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepisali Ci furagin? Ja brałam furagin przy bardzo ostrym zapaleniu róg moczowych + piasek w nerkach. Oczywiście jest to lek na receptę. Nie rozumiem czemu kobietę w ciąży faszerują tymi lekami, tym bardziej, że nie piszesz, abyś miała jakieś dolegliwości od strony pęcherza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
ja się właśnie przebudziłam po długiej popołudniowej drzemce 🙂
ale najważniejsze że juz jest lepiej 🙂
Wczoraj wzięłam oscillococcocinum, dzisiaj rano jeszcze powtórzyłam i temperatura spadła 🙂 głowa w końcu mnie przestała bolec 🤪 apetyt mi wrócił, bóle stawów minęły i jedyne co zostało to ból gardła.. i tak myślę że to jednak tj mówiła lekarka - chyba mnie dopadła angina. Ale ważne że mija 🙃 dziś z łóżka się nie ruszałam, jutro jeszcze też poleżę bo wolę całkiem się wyleczyć 🙂

Madziocha - co do czosnku to zawsze tylko i wyłącznie polski. Ja czasami jak kupuje i mam wątpliwości jaki to jest to zawsze wącham :laugh: chyba muszę śmiesznie wyglądać 🙂 ale fakt jest taki że ten chiński w ogóle nie ma aromatu.

Co do ciuszków ciążowych to muszę Wam powiedzieć, że na tej mojej nieszczęsnej wycieczce na której się tak rozchorowałam, przejeżdżając przez Poznań zahaczyliśmy z Mężem o Decathlon'a. i tam kupiłam sobie spodnie dresowe z szerokim pasem na brzuszek - mega wygodne 🙂 zaplaciłam za nie raptem 49 zl. Tak więc takie do chodzenia po domku czy na spacer są idealne - tylko że cieniutkie więc pod spód o tej porze roku koniecznie grube rajty :P
A jak wyzdrowieję, to robię rundkę po lumpexach - może coś jeszcze upoluję 😁

Trzymajcie się ciepło moje drogie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - no właśnie tak to z tymi szpitalami jest że nie zazwyczaj miło się ich nie wspomina.. ja mam to szczęście że nigdy w szpitalu nie leżałam i na razie podczas ciąży też udaje mi się go unikać 🙂
W każdym razie mam nadzieję, że cokolwiek Ci tam zapisali i zdiagnozowali to tylko na dobre Ci wyjdzie.

Dużo zdrówka i optymizmu Ci życzę, oraz jak najmniej niepokojących sygnałów z wewnątrz 😆

Buziaki 🙂

PS. Dużo tych Magd u nas 🙂 Bo ja też Magda jestem 🤪 heheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...