Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Majóweczki,ale u nas mrozi...brrr...

no właśnie:temat na okładkę - wózki,łóżeczka,wyprawka,chyba wszystkie myślimy obecnie o tym samym,ja to już kręćka dostaję,szczególnie z wózkami,ale też zastanawiałam się nad CONECO...sama już nie wiem.Co do łóżeczka to przez długi czas chciałam kupić turystyczne,bo przyszłościowo fajny kojec by był dla malucha a i w główkę się nie uderzy bo wszystko miękkie i kołyskę z niego można szybko zrobić,jest na kółkach więc można je szybko i lekko przemieszczać,takie łóżeczko miała moja kuzynka i naprawdę się sprawdza,ale jednak takie drewniane ma swój urok i sama już nie wiem,ceny są podobne.

Jusmarkl,może nie będę oryginalna pytając o to,ale może doradzisz co z ciuszków kupić na wyprawkę,to będzie maj,więc już cieplej i lato się będzie zbliżało,z praktycznego punku widzenia choć w skrócie co kupić.Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja z ciuszków też mam co nie co kupione,ale cały czas się zastanawiam,bo w maju to może być różnie,może już ciepło a może troszkę chłodno,ale ogólnie to już sama nie wiem,ile tych par body powinnam mieć,ile kaftaników,śpiochów,dziecko szybko wyrasta,stąd myślę,że Jusmarkl podpowie nam z praktycznego punku widzenia co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak poważnie to wracając do wózków zastanawiam się jeszcze nad tym wózkiem:

http://www.sklepdziecka.com/Jet_Snake_s06_wszystkie_kola_pompowane_folia_przeciwdeszczowa_gratis-350.html

Jet Picasso też mają fajne wzory,chciałabym zobaczyć go na żywo i wypróbować,całkiem fajny mi się wydaje a i cena przystępna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu,ja póki co nie mam żadnych kaftaników kupionych,mam tylko bodziaczki,z krótkim w przewadze i z długim rękawkiem,ale szukałam ostatnio na internecie o wyprawkach i tam za każdym razem temat kaftaników jest poruszany,ale nie wiem czy piszą tak ogólnie,czy dzielą to na dzieciątka urodzone latem i zimą.

A kupujesz pileuszki tetrowe?Ja zamierzałam kupić,ale nie dla pupci Oliwki tylko do innych użytków,jako podkłady,albo chociaż do wycierania lub do usypiania niuńki,bo głównie to raczej na Pampersach będziemy "jechać".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tetrowych już kupiłam 10, bo tak jak piszesz dobre to na podkład np w przychodni, do wytarcia buzki. Dodatkowo jak Malenstwo ma mocne odparzenia to lekarz przez pare dni każe używać tetrowych pieluszek 🙂

Z tymi kaftanikami to 2 kumpele powiedziały mi, że strasznie podwijają sie na pleckach Dzidzi.

Tez mam juz mnóstwo body, z krótkim i długim, nawet takie na ramiączkach na lato 🙂 Teraz musze kupic spiochy bawelniane, bo jeszcze nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane. No powiem Wam , ze ja kaftanikow nie kupowalam wogule , bo po co? Body z krotkim i z dlugim rekawkiem jak najbardziej. Wiecie , bo ja mieszkam w Hiszpanii i tutaj w maju juz jest kolo 30 stopni goraca , takze moja dzidzia pierwsze spacery to w bawelnianym pajacyku z dlugim rekawkiem byla , pozniej juz tylko w samych body z krotkim lub bez rekawka. Tez fajne sa te body ze spodeneczkami takie , zapomnialam nazwy tego. Mysle , ze Wy mozecie kupic kilka pajacykow cieplych , bo w pl to roznie z pogoda , na dweszczowy dzien sie przyda , ale nie za duzo , mysle ze 5 szt starczy a nawet nie wiem czy nie za duzo to jest. Ja mialam 3 szt i kazda jest jeszcze z metka , bo ani razu nie uzylam. Rozek kompletnie jest niepotrzebny , bo trudno zeby w lecie dziecko jeszcze w niego pakowac ... przegrzeje sie. Czapeczka mysle , ze 2 szt starcza. Nie kupujcie dziewczyny tego za duzo , bo dziecko po 3 miesiacach osiaga juz rozmiar 68 i trzeba kupowac nowe. Ja mysle , zebyscie sobie kupily 10szt body z krotkim , i 10szt z dlugim rekawkiem , bo najczesciej dzidzie sie w body ubiera , poza tym moze z 5 szt spioszkow i ze 3 pajace. Na wyjscie w gosci jakies ubranko spodnie , bluzka. Mozecie tez sobie kupic 3szt polspiochow i zakladac do body na spacer. Pamietajcie zeby zwrocic uwage na skarpetki jesli chcecie kupowac zeby nie byly zbyt uciskowe. Ja wlasnie ubieralam w lecie dziecku body i skarpetki tylko , a jak byl totalny skwar to i bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tą flanelową to pewnie mozna czasem w ciepłe dni przykryć maluszka do spania..tak sobie myślę.
No ja śpioszków też za wiele nie mam,w ogóle wszystkiego po troszku,bo w sumie na konkretne zakupy to się chciałam wybrać na przełomie lutego/marca.

A zastanawiam się jeszcze jak wybrnąć z tematu kosmetyków,bo jest Bambino,Nivea i wiele innych,a często się zdarza,że maluszki mają na daną firmę "uczulenie".Tutaj to chyba trzeba kupić w ciemno i w razie czego (odpukać) trzeba będzie zmieniać....:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też skłaniałam się do Bambino,w końcu i nas pewnie nasze mamy tym kremowały,choć co nie co mogło się w ich składzie zmienić.Słyszałam też opinie,że sporadycznie Nivea uczula,ale to chyba już typowych alergików.No i masz rację - Bambino pachnie ładnie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
sporo czasu mnie nie było, ale cos nam ostatnio net bezprzewodowy szwankuje i dopiero jak się połączyłam na kablu to jakoś daje rade..
Tym samym miałam teraz masę czytania :P
Moja Niunia przez weekend była bardzo spokojna i aż zaczęłam się denerwować, że nie kopie tak jak wcześniej. Podobnie jak Gabiś łzy napływały mi do oczu, ale wieczorem poczułam jak się delikatnie kręci a dziś już dała mi kilka kopniaczków więc już jestem spokojniejsza 🙂 widocznie była inaczej ułożona albo po prostu miała dzień lenia :P
Mam nadzieje ze Magdy nasze się dzielnie trzymają, leżą i odpoczywają 🙂 Ja jako przedstawicielka tego pięknego imienia trzymam za Was kciuki moje drogie 😁
A co do imion - u nas chyba już zapadła decyzja - będzie Alicja 🙂

Co do baldachimów nad łóżeczkiem, akurat ostatnio pytałam o to w szkole rodzenia. Położna mi powiedziała że to zbędny gadżet - kolejne siedlisko kurzu. Jak ktoś chce bardzo to może, ale mówiła że to pełni funkcję czysto dekoracyjną. Nawet powiedziała że lepiej jak dzieciątko ma więcej ciekawych rzeczy w zasięgu wzroku, bo ma rozwijać oczka i rozróżniać kolory i kształty, a jak będzie miało baldachim nad głową to znacznie to zmniejsza jego pole widzenia. A jeśli chodzi o usypianie to wystarczy że nie bedzie miało w zasięgu wzroku nic dynamicznego, co może zainteresować.. wtedy lepiej niczym dziecku nie machać przed oczami i już 😉 a bardziej jaskrawe kolory i kształty, które będą nieruchome nie powinny przeszkadzać maluszkowi w zasypianiu.
Zawsze są różne teorie - w każdym razie to rzecz gustu 🙂 a z medycznego punktu widzenia nie ma wskazań do baldachimów 🙂

Z wózkami ja robie też już wstępne wycieczki po sklepach w celu obmacania wszystkiego co się da - a później będę szukać na necie 🙂 ale zerknęłam na ten wózek co Gabiś podesłała - podoba mi się 🙂 i cena jest przystępna i wygląda bardzo miło i funkcjonalnie 🙂

Naszą tabelkę od razu też już wklejam 🙂

[IMG]http://i50.tinypic.com/zj9uew.jpg[/IMG]

Pozdrawiam i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Pszczółeczka :-)

znam to uczucie małego szaleństwa i paniki gdy niuńka mało się rusza,ale to chyba u mam normalne,a te maluszki nasze to faktycznie czasem mają lenia...

Nasza malutka zauważyłam,że reaguje fajnie na mojego męża,późno wraca z pracy,czasem dwa dni go nie ma i jak mała go długo nie słyszy a już usłyszy to takie mi fikołki wykręca w brzuszku,że hej.Fajne uczucie,a tatuś oczywiście dumny...:-)

Wklejam linka do stronki o wyprawce dla majowego dzidziusia,takich stron są tysiące,dlatego wolałabym posłuchać rady doświadczonej mamy,która zweryfikowałaby to,co tam piszą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz doczytałam,że te wózki Leviroo są niemieckie i tylko na allegro widziałam,że się sprzedają,więc nici z własnego wypróbowania w sklepie,ale mają bardzo dobre opinie.Mam koleżankę na stałe mieszkającą w Niemczech,która ma 2 małych dzieci,więc pewnie jest w temacie - podpytam ją o ten wózek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczytalam ten spis , ktory zrobila ta kobieta w linku , ktory podalas. Jej tez mozesz zawierzyc , bo jak widac ma dwojke dzieci. Ogolnie uwazam , ze dobrze wykonane i obmyslane to zrobila. Pisze , ze recznik frotte dopiero w pozniejszym okresie. Ja robilam to tak ze rozkladalam pieluche tetrowa na recznik i w to owijalam dzidzie.
Wspomina rowniez o spiworze na zime --- oczywiscie Wy bierzcie pod uwage spiwor do spacerowki , bo w gondoli juz sie Wasze dzieci w zimie nie beda miescily 🙂
Nosidelko do noszenia dziecka na brzuchu -- uwazam , ze to juz indywidualna sprawa. Mi nie potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/ktg-czyli-serce-dziecka-pod-kontrola_35432.html - KTG

Mi umawiano wizyty na to badanie co tydzien poczawszy od 36 tc. Po terminie jest robione codziennie. Wczesniej tylko w przypadkach kiedy sa odczuwalne przedwczesne skorcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...