Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pszczółka tak wcześniej pisałyśmy o firmie TAKO i faktycznie w innym sklepie sprzedawca go odradzał, ale dziwnym trafem polecał wózek o 700zł droższy. 😉 Wczoraj facet polecał TAKO, pomimo, że miał na sklepie droższe wózki, a cena jak w internecie.

Anite ile ludzi tyle opinii, to samo z samochodami. Majóweczka 2009 pisała nam, że ma ten wózek i jest bardzo zadowolona. Poza tym to jedyny wózek, który ma wszystko czego sobie życzyłam 🙂 Jeżdżę za wózkami nie przesadzając od miesiąca i nawet wózki drogiej Mutsy miały jakieś mankamenty.

Znajomi kupili wózek za 4tyś i więcej był w serwisie niż u nich w domu.

A z tym odciągaczem to konieczne? Serio trzeba kupić? hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jasne, z wózkiem pewnie podobnie jak z samochodem, omżna trafić na słaby egzemplarz. Ważne, żeby miał to co każda z nas i oczywiście Maleństwo potrzebuje 🙂

To od dziś zaczynam wcinać natkę pietruszki 🙂

A laktator ponoć konieczny jeśli się będzie miało pokarm, bo jeśli by go było za dużo i coś by zostawało, to można się nabawić zapalenia. Poza tym jeśli np trzeba wyjść i przegapić jakieś karmienie, to można też wtedy skorzystać i nakarmić malucha z butelki. Ale może się mylę, dlatego liczę na jakieś opinie zorientowanych osób 🙂 Dzięki Madziocha za pierwsze wskazówki.

Co do ciuszków także słyszałam, że H&M ma dobre rzeczy i że mamy je polecają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy laktator będzie nam potrzebny? Tego żadna z nas nie wie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy będziemy miały mało pokarmu, czy dużo, czy będziemy karmiły krótko czy długo.

Tak jak napisała Anitę, jak będziemy miały nawał to trzeba odciagać pokarm bo może dojść do zapalenia. Jak będziemy karmiły długo piersią i będziemy chciałby wyjść i malucha zostawić to też można odciagnąć pokarm. Takie mleko można mrozić 3 miesiące.

Trudna decyzja, ja chyba się zaopatrzę, ale nie wiem jeszcze czy ręczny czy elektryczny. Podpytam koleżanki, jak coś się dowiem to Wam napiszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację Madziocha, trudno przewidzieć ile tego pokarmu będziemy miały i czy laktator będzie potrzebny.Myślę,że jeśli bedę karmic piersią to raczej taki kupię,ale chyba ręczny,bo mam nadzieję,że dzidziulek bedzie ładnie jadł i tak często ściągać pokarmu nie będzie trzeba,więc na doraźne sytuacje wystarczy ręczny,ale to dopiero po porodzie pomyślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To na pewno się okaże czy będzie potrzebny czy nie, ale Anite pisała, że do szpitala trzeba wziąć, więc się zastanawiam czy w każdym szpitalu tak jest.

Laktator można kupić praktycznie wszędzie, więc jak się okaże, że jest potrzebnym to męża się wyśle 🙂

PS: Koleżanka z pracy odciągała ręcznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie raz z mężem się śmiejemy,że moim laktatorem on będzie,ale faktycznie Kasiu,najwyżej się męża z misją wyśle i kupi,tylko wcześniej sobie upatrzę i mu zapiszę jaki ma kupić...

Chciałam się dziś wybrać na zakupy do Lidl i do Auchan,bo mają jakiś tydzień z maluszkiem,same rzeczy dla noworodków,podobno ładne i nie drogie.Ale mam coś lenia i się wybrać nie mogę...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Co do laktatorow to ja sie dowiadywałam w moim szpitalu, w ktorym bede rodzila i trzeba miec ze soba. Ja juz nawet wybrałam sobie reczny AVENT PHILIPSA jest naprawde fajny i reczny zdecydowanie wystarcza. Kiedys były tylko reczne i jakos nie było z tym problemu. A i pani w sklepie mi mowila ze odciaga sie bezposrednio do butelki i butelki te pasuja do wszystkich podgrzewaczy 🙂 A moim zdaniem to jest duzy plus.

A jesli chodzi o zelazo to ja mam anemie ciazowa i lekarz kazał mi jesc duzo miesa, jajek, buraczków, szpinak ma tez duzo zelaza i pic mleko 🙂 A jesli chciałabys w tabletkach to mi przypisał Tardyferon fol jest to zelazo odrazu z kwasem foliowym i biore jeszcze centrum materne witaminy niezbedne dla kobiet w ciązy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli trzeba dowiedzieć się w szpitalu czy laktator będzie potrzebny. Eh jak to o wszystkim trzeba wiedzieć.

Dobrze, że jest to forum i każda z Was poda jakąś cenną informację 🙂

A buteleczkę z jakiej firmy kupujecie? Ja chyba kupię tommee tippee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj w końcu się zmobilizowałam do wyjścia na strych po ciuszki mojego synusia i do ich przeglądnięcia.Zostały one posegregowane i nic już więcej nie kupuje.Nazbierało się tego tyle że dwa razy prałam.I teraz się zastanawiam gdzie ja to wszystko poukładam 🤪 .

A co do firm ciuszków to polecam H&M, C&A, soija kiedyś była w smyku ale teraz jej nie widziałam.(bardzo dobrej jakości jest bawełna).Jeśli ktoś ma możliwość to jeszcze NEXT, MARKS&SPENCER,GEORGE, MOTHERCARE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do laktatora to najlepiej się dowiedzieć czy jest możliwość wypożyczenia (u nas można), chyba że chcecie mieć na wszelki wypadek to wystarczy ręczny. Elektryczny polecam jeśli maleństwo nie będzie chciało ssać, bo wtedy to byście się zamęczyły.
Właśnie wróciłam od lekarza i mój synek nabiera ciałka, ma już 1187g i z tego co mówił lekarz - wagowo wyprzedza termin porodu o tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moretta Twoje maleństwo rośnie jak na drożdżach,może je jesz??:P

Dobrym pomysłem jest wypożyczenie laktatora jesli jest taka mozliwość,ale myslę,że warto mieć też taki normalny ręczny w domku,to nie jest duży koszt,a w razie potrzeby bedzie zawsze pod ręką.Na początek wystarczy,a jakby która z nas nie dawała rady to wtedy można kupić inny.

Super Beato,że masz spory zapas ciuszków po pierwszym dziecku,to zawsze ułatwia sprawę,ewentualnie dokupisz pojedyncze sztuki.U nas też zaczyna być problem z pomieszczeniem tych wszystkich rzeczy dla dzidzi,a nie mamy jeszcze wszystkiego.Trzeba pomyslec o jakiś mebelkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A lekarzem się Moretta nie przejmuj,jedz ile masz ochotę,myślę,że aż tak wiele nie przytyłaś,żebywołać na alarm,a po porodzie wszystkie zgubimy te kilogramy,będziemy tak zasuwały przy maluszku,że wyschniemy na wiór....hihi :P

Wiem,że do porodu to my jeszcze mamy trochę czasu,ale może chcecie sobie poczytać o olejkach i masażach...

http://umamy.homestead.com/porod.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moretta co to z tymi lekarzami tobie mówi że za dużo ważysz mi co wizytę ze za mało.Jak im tu dogodzić 🤪
Co do AVENT to bardzo polecam.Sama ich używałam i teraz też zamierzam.A co do laktatorów to wystarczy ręczny,no chyba że malec nie będzie chciał jeść.Ale z tego co wiem to przy każdej poradni laktacyjnej są wypożyczalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Dzisiaj byliśmy u ginekologa 🙂 Oskar ułożył się idealnie do zdjęć i ponownie mamy nagrany film 4D na którym sporo się rusza 🙂 . Waży 1100 g i lekarz powiedział ,że wygląda na delikatnego cherubinka, na ślicznego chłopca który na akademiach w szkole będzie stał w pierwszym rzędzie 🙂 , przyznam , że miło nam było to usłyszeć.

Również dzisiaj byłam kupić ciuszki. Faktycznie już kilka kupiłam wcześniej w H&M, polecam , szczególnie pajacyki lub dresiki, bo tam też kupiłam urocze i dobre gatunkowo. Ale z siostrą byłyśmy w hutowni art.niemowlęcych i kupiłam poprostu wszystko: od czapeczek , skarpetek , body , śpioszków , półśpioszków, kaftaników do kocyków , ręczników i becika , a i cieplejszy pajacyk polarowy i pieluszki tetrowe , fajne bo nie tylko białe ale i we wzorki.Kupowałam rozm. 56 i 62. Z ciuszków także zostało mi kilka drobiazgów.

A i w takim razie ja laktator będę musiała też kupić.

Moretta co do wagi to ja od początku ciązy przytyłam jakieś 5 -5,5 kg. Ale niestety 5 od początku grudnia i to za dużo w tak krótkim czasie , także mam dietę bezcukrową . Zeganjcie słodycze 😞 Ale wiem , że to dla dobra Niunia.

Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za zdrowie , szczególwnie za Ciebie Madziocha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. tak bym chciała pisać o samych superlatywach ale sie nie da, w niedziele złapała mnie kolka w prawym boku,płakałam jak miałam się ruszyć ,wieczorem pojechalismy do pani doktor i zabardzo nie mogła mi powiedzieć czy nie mam kamienia na pęcherzyku żółciowym bo nie byłam nad czczo,nerki mam wporządku,dostałam nospę forte i miałam usg takie zwykłe i w 3d,widziałam jak komory serduszka przepompowywuja krew i słuchalismy jak bije ono mu,nie pokazał nam twarzyczki ale to tylko dlatego się zasłaniał bo głowica którą doktor jeżdziła po brzuchu wydziela ciepło a takie duże dzieciaczki już się zasłaniają przed tą temperaturą,ale było nie samowicie zobaczyć te małe rączki,jest duzy warzy 812g.cały i zdrowy.Łożysko podniosło się trochę i mogę trochę chodzic już po domu,kwestia porodu tez jest już ustalona napewno nie muszę juz odwiedzać tego PRZYTUŁKU u nas.Kolka jak na razie przeszła ,więc jest dobrze-nie chcę zapeszać.pozdrawiam was ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to chyba nie skorzystam z wypozyczalni laktatorow moim zdaniem to dotyka naszach piersi i jest rzecza osobista takze wole miec własny 🙂
Powiem wam ze i ja mam problem z pomieszczeniem ubranek dla małej. W sumie to robilismy remont jej pokoju i kupowalismy nowe meble, ale bede musiał chyba dokupic jeszcze jedna komode.
A tym bardziej, ze od jutra w Auchanie sa tanie ciuszki dla noworodkow Disneya z roznymi postaciami z bajek, widziałam na reklamie naprawde słodkie. Takze na 100% jutro tez cos kupie 🤪

Agga fajnie ze z twoim maluszkiem wszystko ok i super pamiatka taki film 4D 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Majóweczki 🙂

Dawno się nie odzywałam ale czytam wszystkie wpisy na bieżąco 🙂
Ależ ten czas szybko leci kochane! Powiem Wam że ja już sie nie mogę doczekać końca pracy 🙂 wszyscy się ze mnie śmieją, bo skreślam w kalendarzu dni do urlopu 🙂 pozostało mi 29 pracujących dni 😆 a pozniej rok w domku z Mają 🙂
Powiem Wam że przez tą pracę to nawet jakoś nie miałam czasu na buszowanie po sklepach ale jak wpadłam do jednego w ostatnią sobotę to mąż prawie siłą mnie wyciągał 🙂 Jak już kiedyś wspominałam moja szwagierka ma roczną córeczkę i większość rzeczy już mam własnie od niej ale nie ma to jak kupowanie samemu i nie ważne czy to ciuszki czy kosmetyki czy inne pierdółki 🙂 ja miałąm wielką frajdę jak kupiłam zestaw butelek i smoczków Tommee Tippee czy kuferek z kosmetykami Johnsons baby 🙂Wózek już mam ale bardzo się cieszę że moge poczytać Wasze opinie bo pozniej wszystko przekazuję mojej siostrze bliźniaczce którą ten niemały wydatek wkrótce czeka, no i linki też jej przesyłam 🙂
Fajna sprawa takie forum 😉
No nic zmykam spać 🙂

Dobranoc wszystkim Majóweczkom!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, widzę że aktywny dzień miałyście 😉
tyle czytania od rana :P

Jak tak piszecie to chyba też się zaopatrzę w laktator - raczej będzie to AVENT. W szkole rodzenia babka mówiła, że to czy będę używać czy nie, zależy ile będzie pokarmu i jak Mała będzie jeść.. ale że w szpitalu trzeba mieć swój to nie wiedzialam.. Zapytam gina w poniedziałek.

Trzymajcie się ciepło wszystkie i te chodzące i te leżące 🙂
Dużo zdrówka, buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie,jak tak czytam wpisy na forum koleżanek z lutego,jak one po kolei sie przygotowują do "godziny zero" i jak zostają mamusiami,to ja też już czasem chciałabym,żeby był maj,albo chociaż koniec kwietnia.Ale wiem,że ani się obejrzę,a bedzie ten czas.

Agga,fajnie,że macie filmik i z maluszkiem wszystko dobrze,a Ty Madziu trzymaj sie i mam nadzieję,że niemiła przygoda z kolką była jednorazowa.

Laktator też wolałabym mieć osobisty,i jak pisałam wcześniej wystarczy mi ręczny,a skoro jeszcze u Pszczółki w szkole rodzenia taki zwykły ręczny doradzają,że wystarczy to raczej w taki się zaopatrzę.

Radość z kupowania rzeczy dla naszych dzieci chyba ma każda z nas,to taki syndrom,że musimy wszystko zgromadzić,być przygotowane.A że rzeczy dla maluszków są teraz przesłodkie,to cóż może być piękniejszego.Będę jutro na zakupach i do Auchan będę miała 2 kroki to wejdę,może i u nas bedą te promocje,a Disney też jest bardzo dobrą firmą.

Pozdrawiam Was cieplutko i miłej nocki życzę.:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chcialabym nawiazac nieco do zakupow 🙂 po przeczytaniu waszych wpisow pojechalam do sklepu, zeby zaczac juz wybierac i....niestety zakupy mnie strasznie mecza-temperatura, nadmiar ludzi, przepychanki na wozki...brr.po dzisiejszym calym dniu wrocilam z kilkoma rzeczami dla Blaneczki i doszlam z mezem do wniosku, ze wiekszosc zakupow zrobimy na allegro 🥴

jakby ktos mial podobne odczucia to polecam sprzedawcow:
rodzyneczki (akcesoria dla dzieci)
999miesiecy999 (rzeczy dla mamy np.biustonosze do karmienia)


pozdrowionka majoweczki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka , ponieważ mieszkasz blisko Wawy to polecam hurtownię art. niemowlęcych na Słowackiego na Żoliborzu. Mały sklepik w bloku , ale od lat przyszłe mamy tam się zaopatrują w ciuszki choć nie tylko. Ja wczoraj byłam tam 15 min. sprzedawczynie dokładnie wiedzą co jest potrzebne 🙂 ja po kiklu min. miałam pełną torbę 🙂 kupiła dokładnie wszysko na wyprawkę, jakoś ok 45 ciuszków.
Ciuszki są dobre gatunkowo , świetnie się piorą ( wiem , bo moja siostra robiła tam 3 wyprawki w okresie 10 lat ).
Także gorąco polecam . Mniejszy wybór jest ciuszków typu dresiki i pajacyki. Ale cała reszta .... można dostać świra co wbrać 🤪

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...