Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej
Dziewczyny ja na razie zabiegana strasznie, więc wybaczcie że mnie nie ma 😞 😞
A ja macie ochotę na niezłą komedię zapraszam na forum Mamusie z Krakowa i okolic 🙂 Już rozchodzi się po całym brzuszku co się u nas dzieje 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nasz szkrabek wykąpany i zjadł całe 10 ml i padł jak kawka z otwartym dziubem... dzis przy kapieli juz była mniejsza afera bo go zawinęlismy w pieluszke za waszą radą...
Pocieszyłyście mnie że wasze dzieci tez tak długo u cycusia wiszą, tylko że ten mój nie raz po takim maratonie dalej głodny... ale w nocy zazwyczaj mu wystarcza cycate mleko i zasypia...
Powiedzcie mi karmiące mamusie co jecie na obiady... bo ja mam takiego stracha przed bólem brzuszka że boję sie jeść cokolwiek i najchętniej nie jadłabym nic... jakoś nie podoba mi sie pomysł żeby jeść wszystko i obserwowac dziecko... nie chce się przekonac w nocy że cos mu zaszkodziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!!!
My od dzisiaj w domku 🙂 na razie nie czytam co napisałyście na tej stronie nawet bo jak wiecie z doświadczenia czas na nadrabianie zaległości i opisywanie wrażeń z porodu będzie później 😉
Chciałam tylko się tradycyjnie zameldować 😁
My się czujemy dobrze, Alunia teraz nakarmiona śpi, wali kupę jedna za drugą 😜 i jest kochaniutka 😁 zaraz będziemy ją kąpać 😁
Dziękuję Wam Kochane moje Majóweczki za smsy - nie wiem nawet czy na wszystkie odpisałam, ale starałam się 🙂 Alunia też bardzo dziękuje 🙂
Ja jutro rano idę na zdjęcie szwów, a potem chyba do domku i będzie trzeba zacząć uczyć się organizować czas 😁 na razie to się kręcę w kółko i nie wiem za co się zabrać 😁
Czuję się jak w zupełnie innej bajce 😁

Buziaczki wielkie!! Od jutra zacznę na nowo wdrażać się w cykl brzuszkowy 😁

PS. A jak tam ostatnie dwupaki? Wiem tylko że Anita jechała do szpitala.. Zosia już na świecie czy jeszcze nie? 🙂 I jak Monia? Dalej się dzielnie trzyma? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Pszczółka w domku - super 😘 my dzis bylismy u pani doktor bo z pepuszka leciała krew ale nic złego sie nie dzieje , przemywam spirytusem choć w szpitalu mi niczym nie kazały i zle, Jaś ma problemy z kupa ale tak jest jak sie daję butelkę , kupiłam esputicon i nie działa a dziś colinox i zobaczymy no i jeszcze zostaje pomoc termometrem ale wole jak sam się załatwi bo potem jak ja bede mu pomagać to się poprostu przyzwyczaji do tego , pytałam czy to normalne że on tak wcina dużo , mam mu dawć mniejsze porcje a cześciej - ale on si e nie najada . Polubił kapiele i jak mąż go kapie to juz nie płacze no i ze względu na ten pepek staramy nie dawać mu płakać by przysechł i odpadł sam. A mi dokuczają plecy , bolą mnie potwornie i nie wiem od czego , apetyt mi znikł i schudłam . Pozdrawiam dzieciaczki i Was kochane majóweczki. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółeczko witaj kochana!!!
Moni trzyma sie dziarsko w dwupaku...
Magda ja podobnie jak Ty apetytu nie mam wcale, gdyby mi mąż albo mama nie zrobili jeśc i nie pilnowali żebym zjadła to bym chyba padła... jedyne co to pić mi się chce przepotwornie, jak nigdy... ten mój mały ssaczek wysysa ze mnie wszystkie soki...
Ide sie wykąpac póki głodomorek śpi bo potem godzina znowu nie moja.... Pozdrówka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczólka i Alunia, witajcie 😁
Monia, nic sie nie martw i na Ciebie przyjdzie czas. Nie jest tak strasznie, a chwila spotkania z dzieciątkiem jest tak cudowna, że trudo to opisać.
Dziewczyny, czy nie brakuje Wam brzuszka ciążowego? Mi jakoś nieswojo bez niego 😞 a jak widzę w gazecie jakąś kobietkę z brzuszkiem to tak zazdroszczę. Nie wiem jak opisać to uczucie 🥴 Czasem mnie ogarnia jakiś sentyment, mimo że moja ukochana Niunia jest obok.
U nas wszystko dobrze. Bylismy dziś na wizycie u położnej i Mała przytyła przez 10 dni 400g. W porównaniu z Waszymi maluchami to ona mało czasu przy cycku spędza. Jak ją biorę to posie 5-10 minut, a następnie zasypia i puszcza cyca. Później ją przewijam, ożywia się i po tym possie znowu 5-10 minut. Nie ma problemu ze spaniem i na następne karmienie muszę ją radzej budzić. Na początku wydawało mi się że za mało je, kupilismy wagę i ważymy ją codziennie ale bardzo ładnie przybiera, więc się już tak nie martwię 🙂Dziewczyny ja korzystam z tej diety http://szpitalmadalinskiego.pl/portal/pliki/dieta-karmienie.pdf Póki co przez miesiąc będę się tego trzymać, a później spróbuję wprowadzać nowe produkty.
Co do terminów w przychodniach to Pola od urodzenia ma wyraźnie słabszą jedną nóżkę i wogóle nóżki trzyma złączone i wyprostowane, a to przez to położenie miednicowe. Dostaliśmy wskazanie żeby w 3-4 tygodniu zrobić usg stawu biodrowego, które normalnie robi się w 6 tygodniu. Oczywiście musiałam umówić się prywatnie, bo w przychodni terminy na drugą połowę czerwca.Moja niunia jest grzeczna jak aniołek, wogóle nie płacze, tylko codziennie wieczorem, o tej samej porze ma problemy z zaśnięciem. Kwęka, stęka, napina się, macha rączkami i tak się zastanawiam czy to jakieś problemy z brzuszkiem, może kolka, a może cos innego. Pomaga jej na to masaż brzuszka. Mają wasze dzieciaczki coś podobnego?
A i Małej dziś odpadł pępuszek 🙂 Przemywaliśmy patyczkiem nasączonym w Octenisepcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha, fajna ta Twoja córeczka 🙂 mówisz, że ma jedną nóżkę słabszą przez ułożenie miednicowe? Kurde, u mnie też małe jest miednicowo ułożone i to od początku ciąży... ech, najwyżej odziedziczy po matce dysplazję stawów biodrowych... 🙂 mam nadzieję, że u Poli to tylko tymczasowy problem 🙂 trzymam kciuki.

Dziewczyny, mam pytanie. Załatwiałyście już becikowe? Ile mniej więcej trwają te formalności? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

Pozdrawiam wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

ale tu chwila ciszy.....

Kwasiek,ja dokumenty na becikowe składałam wczoraj,na załatwienie sprawy mają miesiąc,ale Pani mi wczoraj oświadczyłą,że skoro mam komplet dokumentów (ksero dowodu osob.,kseroaktu urodzenia,zaśw.od lekarza,wniosek) i już (w końcu - bo długo to trwało) nadany nr pesel Małej,to wypłatę przygotuje na teraz na 24-ego maja,bo tak czekałabym do 24 czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki!
Pszczółka i Ala witajcie 😉
Radzia ja też właśnie mam taki problem "co ja mogę" zjeść niby wszyscy mówią że wszystko, ale jakoś tak się boję 😞 znalazłam sobie coś takiego, propozycje śniadań, obiadów, kolacji...http://www.fabrykadiet.pl/Source/Diets/DietDetails/default.aspx?IdSelected=74 wczoraj przyszła położna środowiskowa je jeszcze się jej podpytałam to mówiła żeby próbować jeść wszystko jeśli zjem np. jajko i małemu nic nie będzie to mogę jeść. Mój Mariusz też mówi żebym jadła wszystko, ale jemu to dobrze mówić, jak ja się boję że Oliwkowi coś wyskoczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie powiedzcie a jakich pieluszek używacie?? My dostaliśmy jeszcze przed urodzeniem duże paki Huggisów, ale nie wiem czy to coś z nimi nie tak bo Oli jak siusia to często ma gdzieś osiusiane ubranko, przed chwilą nawet siurknął do góry na ubranko 🤢...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamuśki 🙂
Kwasiek my już zalatwilismy formalnosci z becikowym i zajelo nam to jeden dzien 🙂 pieniazki z pzu tez w jeden dzien i teraz pozostlo tylko czekac 🙂

Lajsoka ja Pampersow uzywam najmniejszych i u Synka tez czasem jest ubranko mokre. Huggisy mam dopiero od 4kg i jescze ich nie uzywalam to nie wiem 🙂 Moze poprostu siusiaka ma do góry? u naspepuszek nie musia byc odkryty tylko musielismy przy kazdym przewijaniu przemywac i odpadl szybko a teraz tylo czasem krewka leci ale juz sie goi 🙂

Ja wlasnie pisze do was ale z Kacprem na rekach bo nie chce w dzien wogle spac, dopiero zasypia po 16 jak maz wraca z pracy i spi do 9 i czasem nie mamy nawet jak wykapac bo jak budzimy do kapielui to placze. Bylismy dzis u lekarza i Mały ma refluks ale mimo to w cigu dwoch tygodniu przybyło mu 400g 🙂 musimy mu zageszczac pokarm, nosic pół godziny po jedzeniu i kłaść półwysoko bo ulewa mu sie a czasem ma nawet wymioty 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za informacje 🙂
lajsoka, a przy nóżkach, jak mały fika, to nie robią się dziury między pampersem a ciałkiem? Kurcze, tak na odległość, to ciężko powiedzieć, bo może chodzić zarówno o rozmiar pampersów, jak i o technikę zakładania.
- w za małych pampersach pośladki nie są całkowicie przykryte i na skutek fikania dziecka taki pampers może się przesunąć na dupsku, a co za tym idzie również odsłonić małego siusiaka, na tyle, żeby siuśki poleciały "po nogawce";
- w za dużych pampersach robią się dziury między ciałkiem a pampersem, pampers się przesuwa cały czas raz na jeden boczek, raz na drugi, może się obniżyć i wtedy jest siusianie nie tylko nogawką, ale też do góry.
- pampersy mogą być też za luźno zapinane na brzuszku (prawidłowo jest tak, żeby między brzuszek a pampersa włożyć jeden palec - nie więcej) i wtedy się może pampersik zsuwać.
- siusiak powinien być skierowany do dołu, żeby ograniczyć właśnie tego typu "wpadki".
Pokombinujcie trochę, a na pewno problem się niedługo rozwiąże 🙂 i uważajcie na pępuszek, żeby facet sobie go nie zasikał...

I mam ogłoszenie duszpasterskie 🙂 ściągnęłam sobie ostatnio książkę kucharską z przepisami na urozmaicenie diety dzieciom w wieku 5-12 miesięcy. Jakbyście chciały, to Wam poprzesyłam, bo całkiem ciekawe pomysły mieli 🙂 tylko musicie maila podać (albo tutaj, albo piszcie na mojego [email protected]).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółka witaj wśród mamusiek 😉

Łajsoka jak zakładałam pampersa niżej (jak zalecała polożna) to też Mała była posikana, i obkupkana 😁 Teraz zakrywam pępuszek i normalnie zakładam pampersa i jest ok. Trudno... później pepuszek odleci.

Wyssa mojej Emilce też bardzo się ulewa, nawet jak jej się odbije... Pediatra przepisała nam właśnie zageszczacz i po tym nie umiała robić kupki 😞 Więc wybrałam ulewanie niż zaparcia, bo Mała tak bardzo się męczyła 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a myślałam że tylko moje dziecko takie zdolne że potrafi ominąć pampersa... nie raz ma mokre ubranko z przodu na klatce piersiowej, a czasem na plecach, a to już dla mnie tajemnica jak to robi... ale widze że to nie tylko mój problem 😜 Uzywałam Pameprsów 1 i 2 i w obu przypadkach mu się zdarza zasikac ubranko... najszczęśliwsza jestem jak go muszę przebierać w środku nocy...
No i musze poanrzekac na niektóre "śliczne" ubranka... są sliczne ale ubieranie niektórych to prawdziwa wyższa szkoła jazdy.... teraz już wiem co kupowac bo wczesniej kupowałam bo ładne a niektóre z nich najchętniej bym teraz wyrzuciła...
A ja dziś zrobiłam sobie dzień mamy i poszłam zrobic paznokcie i moje dziecko przespało ten czas... kochany jest 🙃
a tak ogólnie to mam mało czasu mimo że głodomorek dużo spi... nie wyobrażam sobie co by było gdyby ciągle płakał... 🥴
Moni kochana trzymam kciuki i czekam na jakieś ciekawe wieści od Ciebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczolka witamy was serdecznie 🙂
moja blanka jak czasami zrobi kupke to az nogawka poszlo i chyba przez to, ze cos tam sie podwinelo, my uzywamy najmniejszych pampersow wciaz, bo dupinke ma mala strasznie i na 2 jeszcze przyjdzie pora 😜 wiec staram sie teraz sprawdzac kazdy cm pieluszki!
co do jedzenia, to ja juz wariuje na tym punkcie, mam jaks diete rozpisana przez dietetyczke, ale tam sa propozycje wlasnie do wyprobowania i jak zauwazy sie ze cos nie tak z dzidziusiem to dopiero trzeba zmienic a ja nie chce eksperymentowac, bo i tak czasmi sie Blanka musi sie naprezyc, zeby zrobic kupke a ja i tak juz mam menu okrojone na maksa 😞 nie ma rady, przynajmniej 1 miesiac trzeba uwazac a potem moze sprobuje cos wprowadzac!
w koncu dzis mozna bylo u nas isc na spacerek i teraz mala spi jak szalona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm... Radzia no to zobaczymy jak mój Synek bedzie reagował na ten zagęszczacz... Mam nadzieje że bedzie wszytko w porzadku bo czasem ma takie wymioty ze mu przez nosek idzie i wtedy tak mocno placze a ja razem z nim. A płacz u niego to jest rzadkość i to nawet bardzo. Z czego sie ciesze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta to ja własnie też nie chce eksperymentowac na dziecku... nie chcę mieć przepłakanej nocy więc jem tylko to co bezpieczne i boję sie próbowac czegos nowego... połozna mówiła żeby nowości najlepiej wprowadzać rano zeby dziecko miało czas się wypłakac przez dzień, ale co ja mam na sniadanie jeść np obiadowe dania? i w ogóle bez sensu żeby dziecko sie wypłakało... ja nie chce żeby płakało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski 🙂
jestem z siebie dumna 🙂 nadrobiłam właśnie zaległości brzuszkowe 😁 siedziałam kilka godzin, w międzyczasie karmiłam Małą, przewijałam, zabawiałam, ale właśnie skończyłam 🙂
teraz muszą ją przewinąć bo jakieś 15 minut temu pod koniec karmienia puściła kilka bąków aż poczułam jak śpioszki zafurkotały 😁 i chyba kupa juz w środku czeka 😜
Jak się poogarniam to postaram się już napisać co i jak u mnie wyglądało 🙂

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...