Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Własnie pozbyłam sie mojego dziecka pojechała do dziadkow jutro ją odbieram, ale juz za nią tesknie. Wczoraj wieczorem juz nie mogłam sie doczekac jak bede mogła odpoczac i wyspac sie a teraz tesknie za nią chociaz nie ma jej dopiero pół godziny 🥴 Ale musze korzystac puki moge i odpocząc.
Wysa moja mała tez sie na poczatku krztusiła jak jadła z butli i okazało sie, ze je łakomie i ma za dużą dziurke w smoczku za duzo jej leci i nie nadążała połykac. Zmnienilismy smoczek w butelce i jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂
A u nas niespodziewanie rano zadzwonił telefon do męża że miał przyjechać na dyżur 😞 no i pojechał a my z Olim sami i brak ojcowskiej ręki już się pokazuje mały marudzi dostał dwa cycki a dalej coś chce tylko nie spać i dać mamie zjeść śniadanie 🤢 a wczoraj jak Mariusz był cały dzień ładnie spał i tylko na zmianę pieluszki i cycka się budził, urwisek mój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂
my już po śniadanku, Mała nie chciała mi spać w łóżeczku jak jedliśmy i musiałam ją wziąć do stołu, a tam chwila moment i już komara ucieła 😜 teraz ładnie śpi u siebie pod kołderką i mamusia ma chwilę dla siebie 🙂
Monia - witamy z powrotem 😁 opowiadaj jak było!! 😆
Co do opatrunku po cc to mi ściągneli w szpitalu jeszcze. W 3 dobie o ile pamiętam. Miałam wtedy już tylko szwy, a na ściągnięcie szwów szłam dzień po wyjściu ze szpitala.
U nas pogoda deszczowa, ale liczę że się poprawi, bo na spacerek by się poszło 🙂 myśleliśmy żeby Małą dziś zabrać na końcówkę meczu żużlowego, ale chyba zrezygnujemy - będzie dużo ludzi, a na stadionie mocno głośno będzie i ona chyba jeszcze za malutka 😞 jeszcze zobaczymy, ale raczej chyba zrezygnmujemy...
Łajsoka - mój Grześ też właśnie poszedł do pracy 😞 o tyle że sama nie zostałam bo moja Mama u nas jest, więc zawsze jakaś pomoc. Ja chyba skorzystam z chwili że Alunia śpi i też się może zdrzemnę, książkę poczytam.. A właśnie! Na imieniny dostałam od mojego Mężulka książkę..... Robina Cooka 😁 I to Markera, którego Ty ostatnio czytałaś!! 😁 teraz korzystam z każdej wolnej chwili żeby do niej zajrzeć 🙂 czasu wiadomo nie wiele, ale jakoś daję radę 🙂
Karolcia - Ty się przyzwyczajaj trochę do rozstań z Córcią, bo o ile pamiętam to Wy w lipcu na tą wygraną wycieczkę jedziecie, nie?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wita was .U nas ładna pogoda słoneczo świeci trzeba wykorzystać to i udać się na spacer.Dziś mamy odpust więc mąż z dziećmi pojechał do kościoła a ja zostałam z Przemkiem może wieczorem będziemy mieć gości no zobaczymy.Nocka oczywiście cała przespana obudził sie nasz synek o 6 rano butelkę zjadł i poszedł nadal spać.Obudził się znów o 9 przebrałam go nakarmiłam porozglądał się poleżał i do tej pory nie spał. Teraz też zjadł butelke właśnie i już śpi .Życzę wam miłej i słonecznej niedzieli narazie pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Kasiaa mój Kacper też mocno chlusta. i dziś własnie znowu zwymiotował i zaczełam go przebierac i zauważyłam że ma wysypke 😞 wiec pojechalismy na pogotowie bo tez wogole prawie nie jadl co u niego dziwne i zwracal mleko. Nie pomagaja leki. I ta pani doktor powiedziała ze wysypka to moze coś zjadłam tlyko nie wiem co bo nie jadlam nic takiego co mogloby mu zaszkodzić i wypisała tylko kropelki na kolki i wzdęcia. I mowie jej ze Mały to czesto chrząka to ona powiedziaóła że poprostu załapczywie je. Może i tak jest u Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota masz zdjecie Przemka w suwaczku bynajmniej ja je widzę 🙂
Ale mi sie teskni za Oliwią chyba wieczorem po nią pojade mam jakies przeczucie ze ona tez za mną teskni i chyba jest za malutka zeby noc za domem spedzała potrzebuje jeszcze mojego ciepła i cycuszka oczywiscie 😜
Pszczołka ta wycieczka to w listopadzie dopiero 🙂
Zaraz zafunduje sobie godzinną kąpiel bo nie wiem kiedy znowu nadarzy sie taka okazja zeby polezec w wannie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co już mam myśleć... Czy Nutramigen moze uczulać??? przeciez to jest hydrolizat? Kacper dostał wysypki i mysłalam ze to ja cos zjadłam i po 4 godzinach jak go przewijalam przed karmieniem zauważyłam że wysypka zniknęła. Nakarmiliśmy go tylko butlą a on znowu dostał wysypkę ale ma jeszcze mocniejszą. Czy to możliwe że przez mleko? Jest wysypany cały oprócz buźki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotx jaki Przemuś fajniutki i widzę cała mama 😉

Karolcia ale Ci zazdroszczę wytchnienia 😜 Ale wierzę Ci że tesknisz... ja na chwilę dzisiaj skoczyłam sama do sklepu i już tęskniłam za Małą 😉

Łajsoka nasze Maluszki to takie cwaniaki. Jak jestem sama z Emilką to też daje mi popalić 😁 😁

Wysa wkurza mnie takie zbywanie... najlepiej bez badań i obserwacji powiedzieć, że łapczywie je, a dziecko się męczy. Tak jest najwygodniej powiedzieć lekarzom 😠 Ja już nawet walczyłam, żeby Mała z cycka piła, bo z cycuszka nie da się łapczywie pić... a tak czy siak chlusta 🤔

Pszczółka faktycznie chyba Aluta za mała na takie imprezy... chociaż z drugiej strony Maluchy lubią takie głośne dźwięki 😜 Moja np uspokaja się przy suszarce 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, współczuję Wam tych problemów z karmieniem.
U nas póki co tylko cyc, nawet odcięgnięte mleczko podawaliśmy ze strzykawki, żeby Mała czasem się nie rozleniwiła. Całą noc przesypia z przerwami na karmienie około 12, 3 i 7, w dzień też śpi ale ma okres aktywności tak pomiędzy 10 a 14 ale też leży z otwartymi oczkami, nie płacze, czasem jęknie ale nie ma z nią problemu. Najbardziej lubi być noszona na tygryska. Kąpiemy ją zazwyczaj krótko po jedzeniu bo jak jest głodna to przy tych wszystkich czynnościach drze się w niebogłosy. A w nocy jak ją kładę to też się chwile pręży i stęka, czasem masuję jej brzuszek, i to jej pomaga.
A co do szpitala to ja nie rozumiem dlaczego oni tak na siłę dokarmiają te dzieci z butli. U nas było tak że mimo cesarki miałam od razu dużo pokarmu tak że Mała zaraz po urodzeniu jadła leżąc na moim brzuchu ponad 2 godziny. Następnego dnia bardzo źle się czułam po tym znieczuleniu, tak że byłam nieprzytomna cały dzień i rzygałam co chwile, nie wstawałam a te połóżne zamiast mi Małą przystawić do cyca to wzieły ją na obserwację i tam dokarmiły butlą i wpisały w karcie że dokarmianie. Następny dzień zabroniłam dziecka dokarmiać i cały czas to dokarmianie ciąneło się za nami do wypisu bo co jakaś lekarka miała obchód to się czepiała że nie dokarmiam dziecka, mimo że pokarmu miałam tyle że jak nacisnęła mi sutka to mleko prysneło jej na twarz. Jak dla mnie to w tym szpitalach to zamiast się skupic nad tym żeby młodej mamie pomóc przystawić dziecko to dokarmiają butlą na siłę.
Mam pytanie do Pszczólki i Łajsotki, bo Wy karmicie tylko cycem. Jak często w nocy Maluchy się budza na jedzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Wam ja nie mam czasu tu zajrzeć nawet, ale wszystko u nas ok,Jaś rośnie jak na drożdzach a ja gine w oczach -haha zaczynam mieścić się w swoje ubranka z przed ciąży.Chodzimy na spacerki, noce są rózne ale Daniel pomaga więc idzie przeżyć. Mam nadzieję że i u Was wszystko dobrze- a jak tam nasza tabelka? bo ja jestem do tyłu ☺️ pozdrawiam Was i wasze skarby serdecznie. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - nasza tabelka wypełniopna w całości 🙂 Majówki się wywiązały z zadania 😜

Madziocha - u mnie podobnie jak u Was z tymi godzinami. Małą kąpiemy o 20, zazwyczaj koło 20:20 już wisi na cycku i tak z małymi przerwami na marudzenie i odbijanie schodzi nam do 21:30 😜 potem kilka prób ułożenia jej do łóżeczka, bo zaraz płacze, ale zazwyczaj koło 23 udaje sie jej usnąć. Potem funduje mi pobudkę na szybkie konkretne karmienie koło 2-3 w nocy. A potem koło 4-5 i wtedy już potrafi zmarudzić godzinę. Potem jeszcze układam ją do łóżeczka i tak śpimy do 8 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie do mam które nie mjaa problemy z pokarmem a z jakiś powodów odciagały go laktatorem... ile strumyczków Wam leci z cycka jak zassiecie?
Ja dzis dostałam gorączki, od południa mam ponad 38 stopni a teraz to juz prawie 39... nie wiem czy mnie przewiało wczoraj, czy to od cycków, bo bolą mnie to fakt, ale nie od dziś i nie mam mocno twardych... Czuje sie okropnie, wszystkie kosci mnie bolą i mam takie drescze że jak mnie taki przeleci to az skóra boli... 😞 Jesli to od cycków to bez zasanowienia postaram sie o zatrzymanie laktacji i przestane karmić, bo latam z butelkami a i tak cierpię, muszę uwazac na jedzenie i w ogóle do bani...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaa własnie o to chodzi ze Nutramigen nie powinien uczulac. Ale ja go podaje 3 dzień i dopiero dzis pojawiła się wysypka. To są takie jakby krostki czerwone na brzuszku dekolcie szyjce nóżkach i rękach i zmniejsza sie po 4 godzimnach a jak karmie Nutramigenem to znowu sie pojawia. Wcześniej podawalismy NAN. Dostalismy Debridat na ulewanie i kolki ale dalej jest to samo. Wogole dlaczego dostalismy Nutramigen to nie wiem bo ja karmiłam NAN i nic mu sie nie działo złego tyle że ulewanie ale to jest ciągle nawet po zmianie mleka. Jutro pójdę do lekarza i musze zrobic badanie moczu i poziom immuglobiny... Non stop cos nam zmieniają a kasa idzie w błoto mam dość tych beznadziejnych lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To widzę że podobnie w nocy. Mnie zmęczenie ogarneło przez to wstawanie i ciągłe niewyspanie. Ostatnio jak Mała płacze na jedzenie to mi się coś z nią śni właśnie że płacze i wcale nie wstaje, mąż mnie budzi 🥴 wiecie cos takiego typu że śni się że dzwoni telefon a on rzeczywiście dzwoni 😜 ostatnio jak własnie płakała to mi sie śniło że własnie ją nakarmiłam 😮 ale mąż jeszcze czuwa. Na wszelki wpadek nastawiam budzik 4 godziny od poprzedniego karmienia jakby coś.
My kąpiemy ją koło 19 zaraz po karmieniu, po kąpieli jeszcze dojada i prosto do łóżeczka i zasypia od razu. Kąpiecie codziennie? Bo my co 2 dzień a co drugi tylko pupa pod kranem i rączki i buźka i oczka wacikiem.
Ja mam problem z ubraniami, bo mam jeszcze 5 kg na plusie a i brzuch jeszcze w okolicach blizny spuchnięty, więc nie mieszcze się w ciuchy sprzed ciąży, więc nie mam wyjścia i chodzę w ciążowych ale mam tego dosyć 😠 jak tak dalej będzie wolno szło z tą wagą to będę musiała coś zakupić w pośrednim rozmiarze, bo naprawdę nie mam co założyć.
A odbijacie Maluszki? bo moja zasypia prawie zawsze przy cycu i nie mam serca jej budzić, więc kładziemy ją na boczku bez odbijania.
Byliśmy na usg bioderek. Mała ma lekką dysplazję stawóe biodrowych przez to ułóżenie miednicowe. W praktyce to wygląda tak że Mała trzyma wyprostowane nóżki blisko siebie zamiast takie odgiete na boki. Musimy na pampersa zakładać dodatkową pieluchę flanelową, żeby te nóżki rozszerzać ale teraz jak jest ciepło to jej dupka się dosłownie gotuje i odparza w takim opakowaniu. Nie jest to dobre rozwiązanie na lato 😞 ale mam nadzieję że to pomoże i obejdzie sie bez aparatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...