Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Radzia jak odciagam to też leci 5-6 strumyków ale jak się cycek rozkręci to się później wszystko zlewa w jeden większy strumień.

Mój jeden cycek jest szalony. Jak Mała go wypuści podczas karminia to sika do góry, dziś podczas kamienia byłam zajęta pisaniem smsa, ona wypuściła cycka a ten prosto w oko jej sikał, nawet nie zauważyłam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madziocha ja tez chodze w ciazowych ciuchach 😞 zostal mi brzuch, ktorego nawet wciagnac nie moge a jak sie w cos wciskam na sile to mnie blizna po cc pobolewa!!!
ale najgorzej wkurzylam sie w sobote na zakupach:kupowanie czegos fajnego na impreze jak sie karmi to masakra!!!!!! normalnie wrocilam ze lzami w oczach, bo w srode mam mega wazna impreze rodzinna i musze super wygladac(beda na pewno mnie oceniac jak wygladam po ciazy 🤢) a z drugiej strony musi to byc cos praktycznego rozpinanego przy szyi bo jak mala nakarmie>?!?!?!?!?! 😠 😠 😠 i oczywiscie nic nie znalazlam, wszystko jakies takie szmaciane, moze teraz jako mamuska zrobilam sie wybredna.... 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a więc moje kochane, jak już wiecie tydzień temu w poniedziałek położyłam się do szpitala bo już było po terminie 🥴 porobili mi badania, ktg - żadnych skurczy i leżałam. We wtorek na obchodzie zdecydowali dać mi kroplówkę na wywołanie (w między czasie pani ordynator zbadała mnie dowcipnie i powiedziała coś o wąskim spojeniu łonowym i że będzie ciężko - moja ginka wcześniej nic o ty nie wspominała przez całą ciążę 🤢), a więc lewatywka, szybki prysznic i o 9.30 na porodówkę, tam dostałam skurczy, ale dało się wytrzymać. W między czasie przyjechał Marcin i "rodziliśmy" sobie ale bez skutków, później przeszły skurcze. Zrobili ktg na którym tętno Lenki chwilami spadało poniżej 100 😲 ale stwierdzili że jest ok i później jeszcze usg i też niby ok.
Wieczorkiem Marcin pojechał do domu bo akcja odwołana, a ja poszłam pobiegać po schodach 🙃 i wieczorem dostała skurczy, bóle szły z krzyża, zresztą cały dzień też, to była dla mnie jakaś masakra. I tak całą noc z tymi bólami regularnymi co 8 minut i żadnych efektów, w końcu o 6tej rano przestałam całkowicie czuć ruchy małej, zrobili mi ktg i kazali czekać do obchodu. Później wzięli na badanie i ta sama pani doktor co dzień wcześniej mnie badała stwierdziła że z tym spojeniem to ja się zamęczę a nigdy nie urodzę i szybciutko lewatywa i na blok, po jakichś 30 minutach wyjęli malutką, była owinięta pępowiną przez głowkę, dwa razy przez szyję i dwa razy za nóżkę 😞 😞 😞 dziękuję Bogu że po tej wcześniejszej 24 godzinnej akcji przy której ja próbowałam ją wypchnąć a pępowina ciągnęła ją z powrotem, w ogóle żyje jest cała śliczna i zdrowa 🙂 oto moja historia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia całe szczescie ze Mala jest zdrowa... zdecydowanie za długo czekali z cc!!!

Madziocha jak Ci zazdroszczę, że Mała bez odbicia spokojnie sobie śpi. Emilka odbije, kładę ją do łóżeczka, tak po kilku, kilkunastu minnutach zaczyna się prężyć i wiercić i znowu ją biorę do odbicia i tak w kółko przez kolejną godzinę, a nawet i dłużej 😞 😞

O kilogramach nie mówcie.. u mnie 15kg mniej, ale nadal 5kg na plusie 😠 😠 najgorszy jest ten brzuszek nad raną.. śmiesznie to wygląda 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha trzymamy kciuki, żeby pieluszka pomogła 😉 My też zakładaliśmy dodatkową pieluszkę... na razie zaprzestaliśmy. Wystarczy, że meczy moją córcię brzuszek.

Mam pytanko do mam, które mają córeczki. Wymywacie córcią taką białą wydzielinę między wargami sromowymi mniejszymi i większymi?? Kurcze bo czytam na necie i jedni piszą, że wymyć, a nni, że nie, bo to jakaś bariera ochronna 🤨 Proszę doradźcie bo już nie wiem. Położna nie pozwoliła tego wymywać, ale ja już sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

nadrobiłam zaległości na forum czytając a nogą bujając wózek z Oliwką...ona ostatnio ma godziny bez spania tak około 8 - 12ej śpi po kilkanaście minut po czym budzi się i albo marudzi albo jak mam szczęście to sobie gaworzy po swojemu i cos tam obserwuje na suficie.Wymęczona jestem totalnie,bo tatuś rozpieścił noszeniem na rękach tak jak i dziadkowie ona mi w dzień wymusza i chce żeby ją nosić.Jak biorę ją na ręce w pozycji "do odbijania" to odchyla głowę,trzyma ją sztywno i obserwuje...mała siłaczka.

Oliwka też miała swego czasu krostki czerwone z białym środkiem,małe,jak się okazało były to potówki,ubieramy ją lżej,nie grzejemy w domu,jest ciągle stała temperatura i krostki zniknęły.Na spacerach raczej śpi choć wierci się czasem ostro bo nie lubi czapki... 😞

W środę mamy szczepienie,wybrałam opcję płatną czyli szczepionkę skojarzeniową,żeby Małej nie kłuć 3 razy tylko raz i kosztuje nas to 180zł.Paranoja...I zbliża się nam badanie bioderek,troszkę się boję jak tak czytam,ze chyba Madziochy mała przez ułożenie miednicowe ma małą dysplazję.Oliwka też była tak ułożona,ale nóżki mi prostuje tylko jak się pręży do kupki albo bączka i czasem jak ją przebieram to sobie fika fika i na chwilę prostuje nuchy.a tak to raczej ma je ugięte i rozlożone,nawet do snu je tak sama układa.Mam nadzieję,że będzie dobrze.

Przykro mi,że Wasze maluszki ulewają,Oliwka pije Bebilon,bardzo często nie chce jej sie odbić,ale jak już zaśnie mocnym snem,to nie zdarza jej się ulewać ani chlustać (choć tak kiedyś było i było to spowodowane za dużą dziurką w smoczku).A kupkę robi jedną na dzień,ale to ponoć normalne przy sztucznym mleku.

Ale się rozpisałam...rzadko tu jestem,więc jednym postem nadrabiam zaległości... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja miałam ten sam dylemat,nikt mi niczego na ten temat nie powiedział i nie wiedziałam jak postępować.Jak mała zrobi kupkę,to po pachy więc wtedy ją dokładnie myję,nawet między wargami,bo choć ma tam tą wydzielinę (naturalną barierę ochronną) to nie chcę,żeby coś tam jej się dostało i wymywam ją dokładnie.A jak ma tylko siusiu,to przecieram ją chusteczką nawilżaną,ale tylko po wierzchu...I gdzieś ostatnio wyczytałam,że tak jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w szpitalu powiedzieli żeby tego nie wymywać ale jak byliśmy w poradni prenatalnej 3 dni po szpitalu to powiedzieli żeby wymywać, więc ja sama nie wiem już. Ja myję tam w kąpieli platkiem kosmetycznym zwilżonym wodą tyle co się da ale nie na siłę. Teraz Małą podcieram takimi dużymi płatkami zwilżonymi przegotowaną wodą, ale jak widzę że kupka w piczce to pod kran biorę.

Kasia jak się Mała tak pręży w nocy to próbowałaś zamiast ją podnosić masować brzuszek w łóżeczku? Moja Pola wtedy zasypia i ja się kładę spać 🙂

Gabiś jak Oliwka trzyma nóżki tak jak mówisz to raczej będzie wszystko w normie. Ja nie wiem co zrobić. Pola po jednym dniu noszenia tej dodatkowej pieluchy ma bardzo czerwoną dupkę. Smaruję dziś po każdym przewijaniu kremem ale nie schodzi i dziś dodatkowej pieluchy przez to nie zakładałam 😞

Monia całe szczęście że wszystko dobrze się skończyło. Strasznie długo z tym cc czekali, szczególnie że tętno spadało poniżej 100, to chyba nie jest normalne. Dobrze że Lenka już z Wami cała i zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
och wwalczymy od 10, karmienie, drzemka, prezenie i w kółko to samo
Maadziocha i masowałam i kładłam na brzuszek 😞 i nic...

w zasadzie z pipeczka Emi obie tak jak Wy...jak kupka to dokladniej wymyje, a tak to nie ruszam tej wydzieliny, chociaz mam wrazenie ze jest tego coraz wiecej..
jejku sorrki za pisownie, ale standrdowo Mała na ramieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was u nas nic nowego ,w nocy Przemuś się przebudził o 3 na butelkę bo poszedł do spańka już o 20 oa pużniej wstał o 7 było jedzonko przebranie i leżał sobie spokojnie do 10 zjadł jeszcze butelkę i spał do 13 i teraz właśnie się przebudził więc idę do niego narazie rączkami się bawi narazie będzie lezał ale pewno za chwilkę włączy swój alarm na butelkę.Więc pozdrawiam was i życzę miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam , u nas tez jak u Gabi -noszenie i bujanie , tatuś nauczył nosić a ja nie mam siły, dobrze ze jest lezaczek i fotelik wiec jest w czym bujać 😮 jutro jade na zakupy bo on ze wszystkiego wyrasta tak szybko. Pokarm zginoł mi już na dobre a miałam go zaledwie przez tydzień. Wychodzicie z maluszkami co dziennie ? niby tak trzeba ale jak w taką pogode wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 😉
no u nas dziś spokój bo tatuś w domku 😁
Monia, dobrze że z Lenką wszystko dobrze 🙂
My się staramy codziennie wychodzić ale tak jak piszesz Madzia taka pogoda brzydka, pochmurno, pada i zero przyjemności z takiego spaceru 🤢
A dzis rano bawiłam się z Olinkiem i robiłam mu "kosi kosi łapki" i normalnie rozdziabiał buziaczka i się cieszył 🤪 za każdym razem jak mu tak robiłam... słodziutkie to było i zauważyłam że Pyziolek ma słodkie dołeczki w policzuszkach 🤪..to po mamusi 😉 szkoda ze te uśmieszki jeszcze nie są do końca świadome 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
my już po spacerku dzisiaj, ale może potem pójdziemy na jeszcze jeden krótki 🙂 co do wychodzenia tak jak piszecie - w taką pogodę to nic przyjemnego, ale jak się pytałam położnej jak u mnie była, to powiedziała żeby wychodzić codziennie, chyba że pada... a tak to nie patrzeć czy zimno czy ciepło tylko odpowiednio ubrać dziecko i w drogę 🙂
My kąpiemy Małą codziennie. Oprócz tego za każdym razem myję jej pupę pod kranem (chyba że jest tylko siku) no i w nocy już z nią nie biegam do łazienki tylko posiłkuję się chusteczkami nawilżanymi. Kremem też smaruję ja przy każdej zmianie pieluszki. A co do tej wydzieliny w pipce też mnie to zastanawiało ale w szpitalu powiedzieli żeby nie wycierać tego. Ja robię tak jak Wy - jak jest tam kupka, albo dużo się tego zbierze, to wycieram, a tak to zostawiam.
Moja Ala miała stwierdzoną lekką dysplazję stawu biodrowego już w szpitalu i od tamtej pory ją pieluszkuję. Najpierw zakładałam jej pieluchę flanelową, a teraz mam taką specjalną do szerokiego pieluszkowania. Też mi jej szkoda bo jak jest ciepło to pewnie pod tymi wszystkimi warstwami ma mocno gorąco, ale na razie ją męczę i obserwuję na bieżąco pupę - póki co jest ok i bez odparzeń. A i czasami jak jej tą pieluszkę ściągnę na 2-3h to widzę że nóżki już sama układa szeroko 🙂 jutro będę ją rejestrować prywatnie na to usg i mam nadzieję, że przy badaniu wyjdzie że już jest ok 🙂
Ala właśnie mi mruczy bo się najadła i teraz podsypia koło mnie 😜 a u mnie powiem Wam że mleko czasami tak się leje że Mała nie nadąża z łykaniem i leci jej bokami po brodzie, ale jak wypuściła kilka razy to też jej zasikałam czasami twarz mlekiem 😜 z tym, że ja u siebie zauważyłam takich sikających strumyków chyba tylko 2... Ale tak jak leci bez sikania to się zbiera z całego sutka więc ja w sumie nie wiem ile u mnie kanalików jest - na razie nic się złego nie dzieje, więc jestem spokojna..

Monia - biedactwo tez się namęczyłaś!! Jak dobrze, że Ci zrobili cc, bo jak napisałaś że Lenka taka poowijana była to aż mnie ciarki przeszły 😞 Szkoda tylko, że tak długo zwlekali z decyzją o operacji! 😠 Ale najważniejsze, że Mała zdrowa!! Jeszcze raz gratulacje dla dzielnej Mamusi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
my dzis caly dzien walczylysmy z kolka 😞 mala byla strasznie marudna juz od 5 rano i nic nie pomagalo! caly dzien nie jem nabialu i wyobrazcie sobie, ze jest jakos lepiej, nie prezy sie tak i spi jak susel(narazie)zobaczymy przez caly dzien! tylko ja musze brac jakis wapn w tabletkach, bo zeby i kosci slabe 🥴
a jak u was z kolka? bo mi dzis puszczaly nerwy i plakalam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ! a u nas dziś mały znów marudził, jakiś czas był spokój a dziś od 3 w nocy szalał, potem przysnął na godzinę i o 4 z powrotem stękanie 😞 niby mówią że tak ma być, ale jak on tak sie męczy i wyciska tą kupkę to mi serce pęka 😞 czekamy na wizytę pediatry zobaczymy co jeszcze powie. Nic takiego nie jadłam żeby mu zaszkodziło...już mnie denerwuje to karmienie cycem bo mimo wszystko ciągle myślę że może coś zjadłam nie tak 😞 i płaczę że to przeze mnie 😞 kurde nie długo będę suchy chleb jadła i wodę piła| 😞 ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🤪 🤪

Wszystkiego naj dla naszych najkochańszych marcowo, kwietniowo, majowych dzieciaczków 😘 😘 😘

Emilka śpi od 8:20, a teraz jest 11:20 - jejku jak się cieszę - pierwszy raz od tygodnia Bidulka się wyśpi... bo tak to drzemki po kilkanaście minut.

Łajsoka wiem co czujesz... ja w tamtym tygodniu dosłownie nic już nie jadłam, chleb z masłem, a i tak Emi stękała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zasnął..ale mruczy przez sen 🤢...aaa Pszczółka mi się śniło że przyjechaliście do nas całą trójeczką do m-cza i zapomniałaś zabrać Alę 😁 😁 😁 i ja i Mariusz szukaliśmy wszędzie Ciebie i Grzesia a mała płakała i ja jej dałam swojego cyca 🤔 😁 myślałam że po ciąży takich durnowatych snów już nie będę miała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka, ciekawe te Twoje sny, jednak nie nazwałabym ich glupimi. Pewnie nie jedna dała by swojego cyca jakby inne dziecko płakało 😁

U nas kolek nie ma, ale malutka tez się pręży i steka szczegółnie jak ją odkładam po karmieniu w nocnych porach ale trwa to chwilkę. Podświadomie słucham i zasypiam dopiero jak zaśnie. Jakby się bardziej męczyła to masaż brzuszka na nią działa.
Polcia śpi teraz a ja nastawię pranie bo szykujemy się do wyjazdu. Jedziemy do Rzeszowa w czwartek rano i zostajemy do wtorku. Ciekawe jak Mała zniesie podróż.
Już mnie ta pogoda wkurza. Ostatnio uciekałam z wóżkiem przed deszczem i musiałam aż folię na wózek rozłożyć, sama zmokłam jak kura. Aż się nie chce wychodzić na spacery 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...