Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej...
Co do marchewki to ja uwazam, że każde dziecko jest inne i zareaguje inaczej, ale tez wydaje mi sie że tak mała ilość nie powinna wywołac u dziecka sensacji... ja zamierzam poczekac przynajmniej do wizyty u pediatry, tak z ciekawości podpytam o to jedzonko bo to młoda lekarka i kieruje się obecnymi trendami a nie kiedysiejszymi... choc kusi mnie żeby podac Mateuszkowi marchewkę wczesniej tylko po to, żeby poznał nowy smak i konsystencje, żeby jak skończy te 4 miesiące mógł ją smiało wcinać... na poczatek na pewno kupię słoiczek, ale mam ambitny plan sama robic mu papki wg książki dla niemowląt...
Zaraz uciekam do fryzjera, nareszcie będe wyglądąła jak człowiek, mam przynajmniej taką nadzieję bo pierwszy raz ide do tej fryzjerki... Matuś zostaje z tatusiem a ja musze potem jeszcze kupic pare rzeczy na wesele... czy wiecie gdzie oprócz allegro mozna kupić te rajstopy w spayu i czy któras z was już je miała? sprawdzają się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia ja zaczęłam podawać jak zaczął 3 miesiące bo miał biegunkę i tylko marchewka dało rade ja zatrzymać , a potem jak przeszła biegunka, to dodaliśmy do marchewki ziemniaczka, i dla urozmaicenia jabłuszko po południu. A kaszki dopiero tydzień temu, bo Szymonowi na noc pierś nie wystarczała i się szybko budził. i zaczęłam podawać po 3 łyżeczki raz, dwa razy dziennie w zalezności od potrzeby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola podaję raz dziennie i dosłownie na końcu łyżeczki. Nie chodzi o to, żeby Mała się najadła, tylko raczej o to, żeby poznała nowy smak i się przyzwyczaiła. Bo to nie jest tak, że zaczynamy dawać i od razu dzieci jedzą ze smakiem i bez żadnych problemów. Moja jak na razie płacze jak spróbuje marchewki, ale czytałam, że większość dzieci tak ma i mamy mają być cierpliwe i codziennie troszeczke dawać, bo to podobno trudny proces 🙂

A nastepne czeka jabłuszko, ale to myślę, za kilka tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita, Łajsoka zobaczcie co odkryłam 😉
Pani z allegro ma takie same ciuchy jak ten sklep http://www.stylowedziecko.pl/DISNEY_PAJACYKI_3PAK_ROZM_69_MIESIECY_74_CM_p2313.html

a w sklepie jest troszke taniej, niby groszowe sprawy, ale jak sie zamówi więcej to nawet rabaty są 🙂 ja już sobie upatrzyłam kombinezon dla Emi, bo czas kolekcjonować ciuszki na zimę.
Chciałam kupić używany przez allegro, ale po pierwsze nie wiem w jakim będzie stanie... jak kiedyś ciuszki śmierdzące stęchlizną. A po drugie używane schodzą po ok 50zł, a tu w sklepie znalazłam fajny za 59zł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
trochę mnie nie było, ale weszłam teraz na moment ponadrabiać 🙂
my byliśmy całą sobotę tj Wam pisałam na pasiece u moich Rodziców 🙂 Mała była grzeczniutka i fajnie bo cały dzień spędziła na świeżym powietrzu 🙂
Najpierw robiliśmy grilla, potem zaczęło padać dosyć mocno ale siedzieliśmy dalej pod takim wielkim parasolem, a pod koniec dnia jak zaczęło się ściemniać to rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski 😁 Alunia oczywiście nam towarzyszyła, ale spała w wózku 🙂 teraz wózek śmierdzi cały jak kiełbaska z ognia 😜 plastry na komary przyklejałam i żadne się nie kręciły, ale nie wiem czy to zasługa plastrów czy dymu z ogniska 😁
wczoraj zrobiliśmy Małej znowu wycieczkę i pojechaliśmy do Poznania do ikei 😁 mieliśmy zaplanowane już dawno co chcemy kupić i wszystko się udało dostać + oczywiście masa innych rzeczy 😁 portfel mocno się odchudził, ale jakoś ja kupując tam nie mam wyrzutów sumienia 😜
Radzia - spóźnione życzenia dla Męża 🙂 A Mateuszek jaki całuśny 😁 😲
Jasiu, Oliwko, Majeczko - buziaki od cioci Madzi i Aluni z okazji skończonych 3 miesięcy!!! 🙃
Moja Mysza zaczęła płakać to uciekam!! Buziaki i miłego dnia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie właśnie była koleżanka z pracy z 4 letnią córką i masakra - tak jeszcze nie miałam - za nózki i rączki Maję szarpała, w główkę niby głaskała a jak się odwracałam to ją klepała, smoczka do buzi jej wciskała, na macie Mai leżała, do bujaczka się nawet pakowała a ja jak zwykle wyszłam na jakąś wredotę bo co chwilę ją upominałam! 😠 Wyobraźcie sobie że nawet znalazła pochowane piny do moich kart i wkładała do buzi moje nakładki silikonowe do wybielania zębów!!! Ja to nie wiem ta moja koleżanka teraz jej w drugiej ciąży i ma nadzieję że ta córka jej trochę będzie pomagać ( w sensie przynieś, zanieś itp) a ja to bym się dziecka zostawić na sekundę w jednym pokoju z tą rozrabiarą bała!
P.S. Ikea - UWIELBIAM 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izullka no faktycznie aż strach się bać... ja tez pewnie wyszłabym na jakieś wredne babsko co tylko dziecko upomina...
Angielka? Może to te super bezstresowe wychowanie jak w Niemczech.. eh

Znajoma mieszka w Niemczech i ma 3 synów. Kiedyś ten najstarszy (11lat) zaczął jej pyskować, więc ta nakrzyczała na niego. A on z tekstem: "nie możesz mnie ani bić ani krzyczeć na mnie, bo w szkole dali nam nr telefonu jakby się coś działo to mamy pod ten nr dzwonić" 😮 😮 Znajoma dała mu w tyłek i już ostatni raz wspomniał o tym numerze. No jakaś porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz po szczepieniu oczywiescie płacz był okropny jeszcze nawet lekarka nie zdażyła jej dotknac, a Oliwia juz płakała. Goraczki nie ma, ale marudna była strasznie dopiero co udało mi sie ja ululac.
Podpytałam sie odrazu o urozmaicanie posiłkow i mowiła ze jeszcze za wczesnie zeby cos wprowadzac dopiero od 4 miesiaca mozna zaczac.Chyba ze jest taki przypadek jak Moretta pisała to wtedy nie ma innego wyjscia. Ale tak jak Kasia pisze, ze mozna dac na czubeczku łyzki troche zeby tylko smak dzieci poznały.Ale ze moja Oliwka dopiero co skonczyła 3 miesiace wiec poczekam jeszcze z tydzien i zaczne ja poznawac z marchewka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha zapomniałam jeszcze napisac Izulka nie przejmuj sie tez bym ciagle upominała takie dziecko tylko, ze w takim momencie matka powinna zareagowac. Dziecko powinno wiedziec jak sie zachowac w danym miejscu. A tym bardziej jakby dokuczało Oliwce to tez bym sie wkurzyła.
A tak jak juz weszłysmy na taki temat to jestescie za bezstresowym wychowywaniem dzieci? Czy jak dziecko zasłuzy na klapsa to powinno dostac? Oczywiscie za biciem nie jestem ale od klapsa jeszcze nikt nie umarl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja własnie mam zamiar zrobić podobnie jak Kasia... przyzwyczajac małego do smaku i do jedzenia łyżeczka a jak skończy 4 miesiące to dac mu więcej...
A co do bezstresowego wychowania to uwazam to za głupotę... dzieci bezstresowo wychowywane to rodzice zestresowani na maksa... jesli zdołam nauczyć pewnych rzeczy Mateusza od początku to fajnie, nie mam zamiaru mu na wszystko pozwalać ale na poczatku trzeba dziecku dużo tłumaczyć... a jak będzie starsze to też uwazam, że jesli naprawdę będzie łobuzem i na nic będzie moje gadanie to klapsa ma gwarantowanego 😆 No ale wszystko wyjdzie w praniu... kiedyś miałam zupełnie inne poglady na temat dzieci a teraz jak sama mam to wiele się w moim mysleniu zmieniło 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam taka opinie, ze bezstresowo wychowywane dzieci to przyszli mordercy, zlodzieje, gwalciciele... moze dosc drastyczna, ale prawdziwe 😞takie dziecko nie wie co jest dobre a co zle!!!
ja sie stresuje troche tym wprowadzaniem nowych pokarmow, bo teraz daje cyca na zadanie i koniec a potem co dawac, jak dawac, o ktorej godzinie i jak czesto?, jak duzo...!?!?
a moja blanka na urlopie spala super w ciagu dnia a w domu ledwo godzine 🤨 i teraz jest marudna 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam,nadrobiłam i piszę póki pamiętam,

wg mnie Oliwii rozwolnienie to jednak zasługa mrchewki.Każde dziecko jest inne i inaczej reaguje,a dziś pogadałam z mamą i doszłyśmy do wniosku,że to pewnie przez to,że marcheweczka była z rosołu - lekko słona bo w końcu w rosole się gotowała,no i wiecie jaki jet wiejski rosół - tłusty,więc pomimo,że Mała zjadła (połknęła) marchewki na czubeczku łyżeczki to po prostujej nie przetrawiła i stąd luźna kupka,ale była tylko wczoraj,dziś już normalnie. 🙂 Nie zniechęci mnie to oczywiście do dalszego podawania marchewki,albo ze słoiczka (na razie w celu poznania smaku) albo swojej (mamy we własnym ogódku,bez chemii).Dziś czytałam,że jak się samemu robi dla Maluszka marchew to się ją gotuje w wodzie (nieosolonej) i po przetarciu miesza z odrobiną mleka,które dziecko "je",czyli jeśli karmimy piersią to dodajemy troszkę ściągniętego z piersi a w moim przypadku modyfikowanego.Wtedy dziecko lepiej rzyswaja nowe pokarmy.Ale się rozpisałam... 🤔

Izulka - zareagowałabym tak jak Ty na to rozrabiające dziecko,sama zresztą dwa tyg.temu miałam tak samo... 😞 A wychowanie bezstresowe to lipa,myślę,że ktoś miał dobre założenia i dobre intencje,ale jak zwykle wyszło na opak i dzieci zaczęły to wykorzystywać,bo rodzice nie wiedzą,gdzie postawić granice...mam rzykłady z dziećmi u mojego brata,brak słów...dlatego chciałabym z Oliwką te granice wypracować od razu,jak to mówi mój tata: "Co wolno Wojewodzie,to nie Tobie Smrodzie"... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do nowych pokarmów to ja też zamierzam jeszcze chwile poczekać.. jak Ala skończy 4 m-ce to zaczniemy działać 😁
A co do bezstresowego wychowania.. pojęcie mocno wypaczone w ostatnich latach przez rodzicow.. wielu uważa, że bezstresowe wychowanie to pozwalanie dziecku na wszystko, na włażenie wszystkich na głowe i nagradzanie dziecka nawet jak rozrabia... a to przecież nie o to chodzi. Przyczyną tych rozwydrzonych dzieciaków "wychowywanych bezstresowo" jest głupota rodziców. Bo to ich trzeba najpierw wychować i pewnych rzeczy nauczyć.
A klapsy? Ja mam podzielone zdanie.. ale jak już naprawdę dziecko zasłuży, to tak. Od klapsa nikt jeszcze nie umarł.. cała umiejętność w tym, zeby nie dopuscic do takiej sytuacji i to jest wyzwanie dla nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczoła masz rację,najpierw trzebaby rodziców wyedukować odnośnie bezstreowego wychowania,a potem je wprowadzać.A to już ciężka sprawa.

My też poczekamy do 4 miesiąca z kolejną próbą jedzenia marcheweczki,a że został nam już tylko tydzień,to już niedługo zaczynamy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a propos pokarmów to tylko tak wtrącę choc pewnie to wiecie, ale przeczytałam że Pszczoła i Netinetka myslą o wprowadzaniu stałych pokarmów, a z tego co jest ogólnie zalecane to przy karmieniu piersią stałe pokarmy powinno się wprowadzac dopiero po 6 m-cu... a gluten stopniowo od 5 m-ca... mam takie fajne tabele od dziewczyny która jest dietetykiem, tylko że całe to opracowanie jak dla mnie jest mało przystepne dla zwykłego smiertelnika, ale jakby któras była zainteresowana to mogę przesłać na maila... 🙂
My dziś z Mateuszkiem sami w nocy... dziadki na urlopie, tata w pracy, mój towarzysz śpi i zostałam sama na placu boju 😆
Gabiś Oliwka śpi jak prawdziwa dama 🤪 świetna jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia - to ja też poproszę 🙂 mojego maila chyba już gdzieś masz ale jeżeli nie to podaje: [email protected] 🙂
Co do wprowadzania pokarmów to ja na razie żadnych planów ani pomysłów nie mam na to.. cyckiem chcę karmić tak gdzieś do 8 miesiąca - max do 10. Ale już za niecałe trzy miesiące Ala musi nauczyć się jeść w dzień co innego niż mleczko mamusi, bo mamusia będzie w pracy już...
Cycka jej dam przed wyjściem rano i jak wrócę + na noc. Ale przez te 8h będzie musiała już szamać co innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...