Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Netinetko tak nam przykro, że jednak szpital 😞 mam nadzieję że będzie tam te 2-3 dni trzymamy kciuki 🙂
u naskolejna beznadziejna nocka 😞 już nie wiem czy to zęby czy coś innego, tak zazdroszcze wam że wasze dzieci w miarę spokojnie przechodzą te ząbkowanie, bo ja już mam dość 😞 a zębów brak 😞 ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dużo zdrówka dla Blaneczki, oby jak najkrócej, szpital to nic fajnego jeszcze dla takiego malutkiego dziecka.
Kasia spodobała mi sie ta zabawka laptop. Wysłałam rodziców do Auchan żeby też kupili dla Małej bo ona nie ma takiej grającej zabawki.
Zazdroszcze też dziewczynom, którym dzieci dobrze śpią. U nas zasypianie o 20 i śpimy do 6:30, a pomiędzy 2 lub 3 pobudki. Nawet odkąd zaczełam podawać kleik na noc to nic się nie zmieniło, mimo że teoretycznie powinna się lepiej najadać.
Pszczółko Polka ma ze mnie tylko usta, a tak naprawdę to nie jest podobna ani do mnie ani do mojego męża 😮 i też nie widać w niej nikogo z dziadków. Oczy niebieskie to ma dopiero po pradziadkach. Nawet mąż patrzy na mnie podjerzliwie że to dziecko do nikogo nie podobne 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blaneczko zdrówka i szybkiego powrotu do domku. Trzymamy kciuki!!!
Łajsotka my też strasznie znosimy ząbkowanie, ja już na rzęsach chodzę, moja mama mi bardzo dużo pomaga bo chyba bym już w psychiatryku wylądowała 😮 Lena nawet jeść nie chce 🤨
Czasami mam dość najpierw strasznie kolka teraz zęby i to już tak dwa miesiące się ciągnie... Ostatnie trzy noce trzeba było cały czas bujać bo jak nie to zaraz w płacz i po śnie 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my już od dawna nie wyparzamy nic, tylko myjemy wodą z płynem do naczyń i czekamy az wyschnie. Moja znajoma pediatra powiedziała że czym się różni to co dziecko bierze do buzi na rączkach, zabawkach od niewysterilizowanej butelki.
Wróciłyśmy ze spaceru, ale dziś nie fajnie, bo wiało. My dalej w gondoli jeżdzimy i myślę że jeszcze spokojnie na miesiąc starczy, a później chcę sprzedać ten wózek, bo nie jestem zadowolona.
Współczuję tego ząbkowania, nas też to czeka. Na razie nie widzę żeby dziąsła Mała miała rozpulchnione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też zawieja 😮 złapała nas jak byliśmy na spacerze tak sypało śniegiem po oczach że nic nie widziałam 😲 na szczęście kręciliśmy się po osiedlu więc w 5 min. byliśmy w domku 🙂
w końcu przyszła pani pielęgniarka, pochwaliła Pyziolka za raczkowanie i siadanie 🙂
ja też nie wyparzam robię tak jak Madziocha 😉
a z odbijaniem to jest tak że zaraz po zjedzeniu obiadku Oli robi "beee" 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
W domu już całkiem dobrze, wszystko wróciło do normy ale mężu postanowił że już zostanie do końca tygodnia w domu bo i tak musi wybrać urlop...
Ja nie wyparzam butelek już dawno, tzn po umyciu przelewam je tylko wrzątkiem bo jakoś boję się tych resztek mleka... I nie odbijam go po jedzeniu, tzn on i tak sobie zawsze beknie ale nie muszę go do tego brac na ręce... a w nocy to już w ogóle tego nie robię, nie ulewa wcale więc już od dawna tego nie robię 🙂
Wow moje dziecko własnie zjadło całego długiego chrupka kukurydzianego... nie wiem czy się zapomniał czy mu posmakowało... 😁
Blaneczko zdrówka kochana nasza... obyście szybciutko wróciły do domu... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze Radzia że już ok, mam nadzieję że twoja mama przemyśli sprawę. W końcu coś się zmieniło bo się pojawił Mateuszek i może to ją też nakłoni do zmian.
Znowu ma się zrobić zimno od soboty, jak ja nie cierpię zimy.
Acha ja tylko odbijam po karmieniu wieczormym tym na noc bo to jest jedyny raz kiedy Mała ja kleik z butelki a tak to karmie cycem i jej nie odbijam, zresztą bardzo krótko to robiłam.
Dziś już zdecydowane, dynia idzie w odstawkę bo wysypka na całym ciele sie pojawiła. Nie wiem czy w przyszłym tygodniu dawać jej jabłko czy ziemniaka 🥴
Dostałam laktator medeli elektryczny na mikołaja i dziś będą próbować. Mam nadzieję że da radę otworzyć moje kanaliki mleczne 😜 bo ręczne już nie dają rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Madziocha z tym ziemniakiem to uważaj.my jak leżałyśmy z Amelką w szpitalu,to rozmawiałam z dietetyczka na temat karmienia i rozszerzania diety Amelce.(Amelka jest uczulona miedzy innymi na marchewkę)I dietetyczka mówiła że bardzo dużo dzieci jest uczulonych na marchewkę i ziemniaki.my też moreli brzoskwiń nie możemy jeść.Ale za to banany to prawie codziennie.

A ja mam już dość Mojego dziecka.(mowa o Amelce)nawet do WC muszę ją zabierać.Nie da się jej zostawić nawet na odwrót głowy.Bo już dochodzi do łóżka ,foteli lub zabawek Filipka i stoi.Tylko już parę razy odwinęła się to tyłu bo nie rozumie ze nie wolno się jeszcze puszczać.Jak dzisiaj usiłowałam umyć gary to stała mi przy nogach a Filip ją asekurował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!
Madziocha no to nieźle z tym Poli podobieństwem 😁 u mnie wszyscy mówią, że mąz się wyprzeć nie może i w sumie to przez te 7 miesięcy ze 2 razy usłyszałam że Maja jest do mnie podobna, a tak wszyscy mówią że to mały Henryczek 🙂
Kurcze bidne te dzieciaczki co tak ząbki strasznie przeżywają 😞 Oby juz wyszły jak najszybciej 😞
Maja zupełnie odwrotnie niż Mati. Wcześniej jadła chrupki, a teraz to jej służy jako pałeczka do uderzania o wszystko co na swojej drodze napotka 🙂 coś jej się odwidziało 🙂
Madziocha może faktycznie podaj Poli banana tak jak Beatka mówi 😉
A Amelka to silna dziewczynka! Szok że już tak stoi sama 🤪
My do kąpieli używamy właśnie tego żółtego Johnsona.
U mnie choroby ciąg dalszy 😞 od kataru to nos mi chyba niedługo odpadnie, a jak nie to sobie sama go chyba odetnę 😠 masakra jakaś. Otwieram rano oczy i od razu mam ból głowy 😠 Mam nadzieję że już jutro tak nie będzie 😞
Buziaki dla wszystkich!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane,
dziekujemy za mile slowa i slowa otuchy, bo to bardzo wazne!
Blabla po pierwszych wynikach i sa w miare ok, tzn. najwazniejsze sa ok, mocz ok, rtg wykazal tylko niewielkie zmiany na oskrzelach a teraz czekamy na wyniki badan w kierunku alergii, wiec troche kamien spadl mi z serca. i powiem wam, ze jak tak sie tu napatrzylam to blabla jest stosunkowow zdrowa bieorac pod uwage inne dzieci, ktore pol dnia placzai rozpaczja i cierpia, az sie lezka kreci w oku. dobrze, ze tu warunki super!!!! mam lozko i maz mi przywiosl pol domu doslownie 😜, kiepsko sie spi, bo glosno i jasno i jak tu sie blabla nauczy zasypiac to i nawet na jakims meczu zasnie he he 😁 no i jak sie napatrzylam to za laptopa i wylicytowalam misia z aukcji tvn, bo kasa idzie na klinike pediatrii a wczesniej nawet nie pomyslalam, ze kiedys cos takiego bedzie potrzebne....strasznie takie rzeczy hartuja, jem w 5 minut, kapie sie w 4 min, siku robie w 5 sekund, bo dziecka za bardzo zostawiac nie mozna.
wedlug wstepnych informacji mamy byc do niedzieli, bo dostaje serie lekow wziewnych i musza ja obserwowac.
ale musze sie wam pochwalic, ze moja corcia nie proznuje, podrywa swojego 5- letniego kolege z pokoju a on sie tak z nia bawi, ze ta az piszczy, jutro wrzuce filmik.
lece na spanie, bo nie wiem kiedy trzeba bedzie wstac,
sciskam wszystkie baaardzo mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to chyba muszę się do alergologa z nią wybrać. Najciekawsze że te warzywa co podaję są jako mało alergizujące z Hippa a tu masz. Ja już muszę mięsko jej wprowadzać ale jak to zrobić jak wychodzi na razie że tylko brokuł jej nie szkodzi 🤢 Bardzo mnie to martwi
My przez większość czasu używałyśmy żelu z Rossmana Kopf bis Fuss. Bardzo przyjemny, niedrogi i ma pozytywną opinię Ekotestu. Teraz ze względu na wysypki to używamy Emolium, emulsji do kąpieli, ale ja tam wolę jak się coś pieni.
Zdrowiej Izulka 😁
Ja już wyłaczam się. Cichej nocki wam życzę 😉
Dużo zdrówka dla Blaneczki i siłki dla mamusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
Ja Was poczytałam w trakcie jedzenia śniadania i teraz szybko odpisuję i wracam do pracy..
Blabla dzielna dziewczyneczka 🙂 Netinetko - na pewno będzie dobrze 🙂 przebadają Małą, znajdą co jej szkodzi i będzie ok 🙂 Trzymamy mocno kciuki!!
Amelcia ze już stoi przy nodze mamy to wierzyć mi się nie chce!! Jeszcze nie dawno sobie w łóżeczku stawała a teraz już koło nogi!! Super 🙂
My do kąpieli używamy tego żelu o którym pisała Madziocha, z Rossmana Babydream. Dla nas jest rewelacyjny! Bardzo delikatny, niedrogi i ma dozownik, więc nawet jak kąpię Alę sama to nie mam problemów z nabraniem żelu na rękę 🙂
Co do mycia butelek, to ja tak jak Radzia jeszcze po umyciu opłukuję wrzątkiem. No i staram się tak samo robić regularnie ze smoczkami i gryzakami. Ja wiem że dzieci i tak mają masę zarazków na rączkach, a rączki w buzi, ale wolę butelki wyparzyć....
A co do odbijania u nas różnie. Beka sobie dosyć regularnie, ale czasami jeszcze ulewa.. zależy ile zje i jak się mocno potem pręży.

Wracam do pracy 🙂 Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
tesciowa rano poleciała a my a krasnalem sami bo tatuśko w robocie.
Jutro jadę już do Rzepina, do rodziców po świętach dopiero wrócimy 😉 zaraz lecę poogarniać:P
aaa te butelki, łyżeczki gryzaki też zalewam wrzątkiem, tylko nie używam już sterylizatora 😉uciekam póki mały śpi bo później będzie szalał i nawet na moment nie będę mogła go zotawić bo wszędzie pójdzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doczytałam ale nie mam jakoś głowy do napisania. Jak o Kacperka chodzi to już siada i raczkuje a raczej pełza. I ustawi sie do raczkowania to kiwa sie przód tył. Tak nagle z dnia na dzień wszystko potrafi.
Bardzo dużo opowiadac co się stało. Ja uciekłam z domu do koleżanki na noc a mąż wyjechał do rodziców, zapewne weekend tam spędzi. Zapytałam czy nie zapyta nawet jak Kacper a on napisał "Nawet nie zapytam. Pozamiatane". a jeszcze wczesniej napisałam mu smsa ze jak sie mu nie podoba taka rodzina to niech zmieni. A on napisał, że syna ma fajnego i nigdy by nie zamienił. Więc zrozumiałam że żonę tak. Jest koszmarnie, ciężko mi jeszcze o tym pisać. My jesteśmy już w domu i sami będziemy te dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
U nas znowu bardzo zimowo.Sypie na całego.Dobrze że choć tato jest to mi pomoże z tym śniegiem.Andrzej przyjedzie dopiero w poniedziałek lub w środę.A ja się zastanawiam, jak zrobię wypłaty w środę.Przelew miał być w zeszłym tygodniu,a przed chwilą przysłali mi e mail że kasy nie prześlą przed 20stym. 🤨Ja chyba osiwieję do tego czasu.A tu święta za pasem,pracownicy mnie chyba zjedzą żywcem. 🤨

A widzę że u wysy jakieś kłopoty.eh z tym życiem

A Amelka dzisiaj puściła się łóżeczka i trzymając mnie za ręce zrobiła dwa kroczki.Moja mama to z komentowała"gdzie taka mała mrówka chce już chodzić,chyba jej się coś pomieszało"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...