Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekujemy za życzenia 🙂 mi czas wolny potrzebny jest na zrobienie obiadu itp. tak wyglada mój czas,praktycznie go nie mam 😁 chodzik mi ułatwia prace domowe bo Jaś ma swoje zajęcia,pamiętam jak odradzałyście mi chodzik i miałam wyrzuty sumienia że muszę tak postąpic chcąc zająć się domem a teraz miło mi słyszeć że przekonujecie się 🙂 zaobserwowałam że Jaś jest taki bardzo samodzielny od kat nauczył się tego że sam decyduje gdzie chce być .
Zrobiłam ten test zaraz pod naszymi postami o tym jak bedzie wyglądało dziecko iiiiiiiiiiiii wyszedł dzidziuś i taki podobny do Kuby jak był mały 🤪ale się uśmialismy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

Madzia - jaki test?? A swoją drogą,odnośnie chodzika,to u nas było tak,że ja nie chciałam go w ogóle,ale że Oliwia jest u mamy i oni wzięli chodzik od mojego brata i sami nie pytając mnie wsadzali Oliwkę,to takim cudem się przekonałam.Na początku bylam zła,ale wiem,że mama nie pozwala wnusi zbyt długo w nim siedzieć,i ja teraz też mam chodzik - nie wiem,czy więcej mogę zrobić,bo w sumie latam z Małą,bo ona wszystko ściąga na siebie,kwiaty z rzuca,w ziemi grzebie 🤪 ,ale mimo wszystko ręce mi odpoczywają i generalnie jest mi łatwiej.

A noc mieliśmy koszmarna...tzn.,ja miałam,bo Marcin wstawał dziś o 3-ej do pracy i kazałam mu spać a sama lulałam Małą...obudziła się o 1-ej w nocy i znów płacz...potem spała ze mną w łóżku,ale też co chwila niespokojnie...biedna,przez ten antybiotyk to tylko kłopoty...

Co dziś macie na obiad??Bo ja siedzę jak osioł i nic nie robię - nie mam pomysłu... 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pizza,hmm....też bym zjadła...i nie wiemczemu ale od jakiegoś czasu chodzi za mną shake waniliowy z Mc Donalda.... 🤔

A ja znalazłam w zamrażarce krokiety od teściowej z parówką,z pieczarkami,z kapustą i grzybami...trudno - wiem,że dziś piątek,ale nic innego nie chce mi się robić. ☺️ 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Solenizantom dzisiejszym buziole i dużo uśmiechu i zdrówka 😘 😘
Gabiś nie przejmuj się, ja tez zapomniałam że piątek i zrobiłam żeberka w sosie BBQ 😜 pychota 😉
a zaraz męzul zabiera mnie na gorąca szarlotkę z lodami 🤪 bo umówiliśmy sie na popołudniowa kawkę ze znajomymi 😉 ta koleżanka jest w ciąży i ma termin na jakoś na maj 😉 dopiero nam powiedzieli bo zwlekali, rok temu w czwartym miesiącu poroniła 😞 i teraz czekali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szarlotka...mniami....aż mi ślinka cieknie.... 🤪

Widać same brzuchatki naokoło...u nas też,wczoraj nawet się dowiedziałam,że kolegi żona jest w 3 miesiącu...a bratowej siostra ma termin na kwiecień i wie,że dziwczynka,więc jej troszke swoich ciuszków po Oliwce uszykowałam...a swoją drogą ceny teraz szaleją,bynajmniej u nas bo na ciuszki dziecięce i buty wzrósł Vat na 8% a w lutym ma być aż 23%...... 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ALE CO INNE ZDJĘCIE SPRAWDZAM TO INNE DZIECI WYCHODZĄ CHACHA ALE JAJA, RAZ ZAPŁACIŁAM ZA SMSA A SPRAWDZAM SOBIE ILE CHCĘ , CAŁĄ RODZINĘ ZARAZ BĘDĘ GENEROWAC I SPRAWDZAĆ JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY ICH DALSZE DZIECI 😁ALE MAM ZABAWĘ, WIDZĘ ŻE NIKOGO NIE MA , IDĘ DO "SIASIA" BO TAK GO NAZYWA MOJA 2,5 LETNIA SIOSTRZENICA PA. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://forum.szafa.pl/8/2783035/uwazajcie-na-naciagaczy--test-jak-bedzie-wygladalo-wasze-dziecko.html NO I SIE POSMIAŁAM JAK ZNALAZŁAM TĘ STRONE TO NACIAGANIE Z TYMI ZDJĘCIAMI A TERAZ PŁACE ZA SMSY OD NICH , ZAŁOZYŁAM TE BLOKADĘ MOŻE COS DA ACH JESTEM NAIWNA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja jak wzwykle z mega problemem, moja Lenka ostatnio ma jakiś strach przed ludzmy, głównie mężczyznami, wpada wtedy w taką histerię że nie mogę jej uspokoić. Dzisiaj przeszla samą siebie, Marcin przyjechał z roboty, nie było go od poniedziałku i tak się rozpłakała że szok 🤢
Niew iem co robić, nie można jej wtedy uspokoić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia tu troszke jes na temat takiego leku-Przez pierwsze miesiące swojego życia dziecko żyje w jedności z Tobą – Ty i On, to jakby jeden organizm. Około 8. miesiąca, kiedy maluszek zdobył dużo nowych doświadczeń, dochodzi do wniosku, że jest Was dwoje. Mama staje się postacią różną od niego, kojarzy ją z przyjemnościami, uczuciem szczęścia, bezpieczeństwa. Rozpoznaje jej twarz, głos, zapach, sposób bycia. Akceptuje obecność innych, ale tylko pod warunkiem, że dostarczają mu oni zabaw, pieszczot, przyjemności. W zamian uśmiecha się promiennie, nawiązuje kontakt wzrokowy. To czas kiedy dziecko powoli próbuje wykorzystać swoją niezależność i samodzielność w poznawaniu świata. Jednak właśnie poznawanie otoczenia zaczyna wywoływać u maluszka niepokój.

Nikt nie zastąpi mamy

Mama – karmi, myje, przebiera, nagradza, dodaje otuchy i wspiera malca w jego postępach. Jej obecność pobudza dziecko do działania: "Spróbuj stanąć samodzielnie przy łóżeczku, na pewno ci się uda". Każde nowy sukces, wyda się mało satysfakcjonujący, jeśli nie można go dzielić z mamą.. Na tym etapie dziecko nie może zrozumieć jej nieobecności. Brzdąc nie zna pojęcia czasu, nie wie, że ta najbliższa dla niego osoba wróci „za 30 min, za godzinę, jak zrobi zakupy”. To negatywne przeżycie budzi agresję wobec osoby zajmującej się dzieckiem podczas nieobecności mamy – niezależnie od tego, czy jest to niania, czy ukochana babcia. Dziecko myśli, że ten „ktoś” chce zająć Twoje miejsce i do czasu, kiedy jest, możesz do niego nie wrócić. Maluszek instynktownie czuje, że bez mamy utracił swoją mocną pozycję, że nie jest już w centrum uwagi. Mimo, że objawy te mogą wydawać się niepokojące, są one zdrowym przejawem rozwoju emocjonalnego i społecznego Twojej pociechy.

Straszny nieznajomy

Równolegle do silnego uczucia, łączącego mamę z dzieckiem, w 8. miesiącu życia malca pojawia się potrzeba dystansu wobec nieznajomych, odrzucenia ich, gdyż nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa, jakie daje dziecku mama. Miłość mamy jest bezpośrednią przyczyną nieufności w stosunku do nieznanych osób. Uczucie to jest całkowicie normalne i wcale nie oznacza, że Twoje dziecko jest „dzikie” – co często można słyszeć w odpowiedzi na okazywanie nieufności przez maluszki (płacz, krzyk, rzucanie przedmiotami). Zaledwie jedno na dziesięć dzieci nie zna tego przeżycia. Dystans do osób „innych niż mama” jest bardzo dobrą oznaką rozwoju psychicznego dziecka. To także sygnał wyraźnego rozróżnienia między tym co znane, a tym, co obce. Osoby w pojęciu dziecka zaczynają mieć swoją wartość – „swój”, „obcy”, a obawa przed nieznanym wzmacnia relacje z rodzicami – „oni mnie chronią”, „im mogę ufać”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Maja dziękuje wszystkim za życzenia 🙂 Wszystkiego naj naj dla Jasia i Oliwki! Buziaczki 😘
Monia myślę że nie masz się co martwić. To jest raczej normalne i przechodzi z wiekiem 😉 my ostatnio mieliśmy podobnie, bo mój mąż kupił maszynkę i ogolił sobie włosy na króciusieńko. Było to na wieczór i szykowałam Maję do kąpieli. Jak przyszedł mąż do nas na górę to Maja wpadła w histerię i nie mogłam jej uspokoić. Jak mąż do nie mówił to się od niego odwracała i tuliłą do mnie. Później wszedł kilka razy do łazienki jak ją kąpałam i było to samo więc już dał sobie spokój. Na drugi dzień jak wrócił z pracy byłyśmy na górze i jak szedł po schodach to wołał do Mai i ta się tak cieszyła że aż piszczała z radości, a jak go zobaczyła to w płacz 😮 🤢 🤢 mieliśmy tak dwa dni i na szczęście jej przeszło 🤔
Dziewczyny ale Wy to jesteście pizza, milkshake i szarlotka 😁 wiecie jak smaka narobić 😁
U mnie wczoraj była koleżanka z pracy, która ma termin porodu na poniedziałek 🙂 nie wie co będzie (nie chcieli wiedzieć) ale mi się wydaje że dziewczynka 🙂 niedługo się okaże czy miałam rację 😜 mam jeszcze dwie koleżanki, któe terminy mają na przyszły tydzień, jedną na 2-go maja, jedną na koniec lipca i jedną na koniec sierpnia 😁 jak jakaś epidemia normalnie 😁 możnaby pomyśleć że przenosi się drogą kropelkową 🙃 😁
Buziole 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda co za naciągacze z tego numeru 😠 😠

Monia osmy miesiąc właśnie taki jest, więc chyba przyda nam się cierpliwość, wyrozumiałość 🤔

Izullka mu sisz się pozniej pochwalic czy trafiłaś z ta dziewczynka 😜
Nieźle u Ciebie wysypało brzuchatek 🤪 to chyba jednak musi byc droga kropelkowa no bo niby jak ! 😁

Magda, chodzik który masz, jest solidny?

Dziewczyny jaką ja miałam straszną nockę 🤢 Normalnie nie Emilka 😲
Obudziła się o 23:40, zasnęła o 2 w nocy i jakieś 30min z tego to płacz ! 🤔 nigdy mi tak nie robiła 🤢 w pracy ledwo żylam, ale na szczęscie nie wjechałam w zamkniętą bramę 😜 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękujemy za zyczenia 🙂
Jasio też aby patrzy czy ja jestem , najszybciej zasypia jak ja usypiam go itd.przyzwyczaił się że gdzie się nie obejrzy jest mama 😁więc to normalne że dzieciaczki buntuja się przed rzadko widzianymi ludzmi a nawet członkami rodziny ,nie ma co się martwić.Kasiu kupujesz chodzik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja, Oliwko - wszystkiego dobrego 🙂
Elano jeszcze nikogo się nie bał, zawsze spotyka wiele osób i jest przyzwyczajony. Zostawiliśmy go jednak mojej mamie, kiedy byliśmy w Polsce na Święta i wieczorem, kiedy chcial iść spać byla wielka awantura. Nie wiedzieli, co robić tak płakał. Nie lubi też, kiedy ktoś nosi okulary, jeśli ściągnie - to jakby widział innego człowieka. Kiedyś mój brat zabrał go na basen i założył czepek - też nie mógł się przekonać 😲
Super, ze macie tyle "mamusiek" wokolo, dzieciaki będą mieć młodszych kolegów 😉
W moim gronie znajomych i rodziny niestety nikt nie może się tym cieszyć, mimo, że bardzo by chcieli 😞
Pozdrawiam i życzę dobrej nocki wszystkim dzieciaczkom ... i mamusiom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...