Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy i dzieciaczki, tak was czytam,jak wasze dzieciaczki duzo potrafia,Zosia jak narazei lezy i przewraca sie na boki,lapie sie za nogi i pcha je do buzi,jak sie ja posadzi to siedzi i intensywanie pokrzykuje po swojemy,17 mamy ponowne usg a 21 konsultacje,juz sie martwie,bo z tego co widze,to opoznienie jest.w nocy tez juz nie spi jak kiedys,dzisiaj obudzila sie o 23 i do 1 byl koncert,dopiero po nurofenie zasnela.Zrobilam zapiekanke Lajsoki, nawet mi wyszla i wszystkim smakowala,a to kilka zdjec
[URL=http://img703.imageshack.us/i/sdc16117i.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/2922/sdc16117i.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny miałam poczekać jeszcze ,aż będzie bardziej widoczne, ale nie moge sie powstrzymać.... 🤪 ☺️
jak byliśmy ze znajomymi w kawiarni Oli chwycił swoją buteleczkę i usłyszeliśmy "stuk, puk" 🤪 w domu mu próbowaliśmy zajrzeć ale ciężko nie dało rady a dzis patyczkiem odchyliłam i patrze a tam biała maleńka kropeczka 🤪 🤪 prawa dolna jedynka 🙃 normalnie sie popłakałam i byłam zaskoczona bo przecież ostatnio lekarka mówiła że jeszcze poczekamy 😁 widać nie ma reguły 😁 ale teraz jak bierze kubeczek nie kapek to ciagle słychać to stukanie 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oliiii 🤪 🤪
No nareszcie 🤪
To teraz daj mamie trochę odetchnąć i poczekaj z następnymi ząbkami 🙂

Przepraszam bardzo... czyli Emilka została sama bezzębna?? 😲 😁

Zosia cudeńko... a mama stroi Małą fiu fiu 🙂
Anita trzymam mocno kciuki żeby wszystko było w jak najlepszym porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
My dzis byliśmy na wycieczce bo musieliśmy cos odebrać od rodzinki, Mateusz spał w aucie 1,5 godziny a potem pojechalismy do mojej kolezanki z pracy na kawę, na dziś ma termn a jutro idzie do lekarza więc pewnie niedługo będzie nowa dzidzia... a Mateusz znowu był mega grzeczny w gościach... normalnie w szoku jestem jak sie zmienił ostatnio...
Anita to nie ma reguły... nie wydaje mi sie żeby u Zosi to było opóźnienie... Mateusz jeszcze 2 tygodnie temu sam nie siedział tylko sie przewracał na boki, a tydzień temu już potrafił... to samo z raczkowaniem, to kwestia z dnia na dzień jak się nauczył a wcześniej na brzuchu jeździł i to tylko do tyłu...
Kurcze nie wiem czy to możliwe żeby mu kolejne zeby już szły bo tak cisnie znowu wszystko do buzi... przeciez w tym tempie do roczku będzie miał komplet 🤨
Anita Zosia jest taka kochaniutka... sliczna :o)
Oli no nareszcie masz tego zębola... teraz to już pójdzie z górki!!!!
Emka tez sie doczeka... mama nie ma sie do czego spieszyć, zęby wyjdą prędzej czy później... oby tylko nie wszystkie na raz 🥴
Dzisiaj mi sie przypomniało jak Beaty lekarka mówiła że dziecko musi przejść etap brania nóżek do buzi... Mateusz tego etapu nie przeszedł i nie wydaje mi sie, żeby było cos w tym złego... jak mu pokaże że można polizac nogę to się cieszy, ale sam tego nie robi... 🤨
A i chciałam pochwalić mojego syna, że pierwszy raz na nocniku ma za sobą... siku co prawda nie zrobił, bo zszedł z nocnika zanim mu sie udało nasiusiać, ale bardzo mu się podobało i jakies 3 minuty posiedział, co dla niego jest naprawdę nielada wysiłkiem wysiedziec tyle w jednym miejscu :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie od dziś wiadomo, że każde dziecko jest inne więc co za tym idzie rozwija się własnym tempem. Ja się nie stresuję tym, jak słyszę, że inne dziecko robi coś lepiej od mojego. Uważam, że wszystko przyjdzie w swoim czasie. Jeżeli tylko maluszek jest pogodny i nie wykazuje niepokojących objawów to na pewno rozwija się prawidłowo i trzeba cierpliwie czekać na pierwszy kroczek czy słówko itp. Wiele zresztą zależy przecież od wrodzonych predyspozycji, od genów. Wszelkie moje wątpliwości w razie czego rozwiewa pediatra a nie mama Kasi, Asi czy Basi.. Oczywiście można posłuchać co robi i jak dziecko znajomej, podyskutować jak tu na forum 🙂 ale nie należy z przesadą porównywać swojej pociechy do innej, bo jak pisałam każde dziecko jest zupełnie inne.Radzia ma rację żeby się nie martwić , Mateusz nie brał stópek do buzki a raczkuje,sam siedzi ,Jasio tez kiepsko siedzi ale w chodziku lata jak szatan 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie Mgada, zgadzam sie w 100%... więszkośc dzieci juz dawno robi to czy tamto ale widze, że Mateusz rozwija się w swoim tempie... długo nic nowego nie potrafił a potem nagle kilka umiejętności na raz... a z tymi stópkami to sobie tak przypomniałam co ta lekarka mówiła Beacie, ale wcale mnie nie martwi fakt że Mateusz tego nie robił... szkoda trochę bo czekałam na ten dzień bo mi sie podoba jak dzieci jedza te swoje stópki, no ale nie dane mi było... no chyba że dopiero zacznie wcinac paluszki u stóp... 😁
Uciekam spac - dobranoc :o)
Jutro czeka mnie baaaardzo ciężki dzień w pracy, az mnie żoładek boli ze stresu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór - chociaż wiem, że nikogo nie ma o tej porze
My niedawno wróciliśmy z wycieczki w góry. Bylo super, zdobywanie Snowdona zimowa porą i mogliśmy naprawdę odczuć, ile waży nasz Skarb 🙂
Elano wyspał się w samochodzie, a teraz demoluje mi sypialnię...
Ja też myślę, że kazde dziecko rozwija sie w miarę swoich możliwości i nie ma się czym martwić, bo nie są przecież "książkowymi" dziećmi.
Macie jednak szczęście, że swe wątpliwości możecie konsultować z pediatrą, u nas to jest praktycznie niemożliwe, ale nie powinnam narzekać.
Mateusz na nocniczku - super - niebawem będzie wiedział do czego służy i jaka zadowolona mina 😉
Gratulacje dla Oliwierka - pierwszy ząb to brzmi dumnie 🙂 ... A Emilka nie została sama 😜
Zosia piekna mała śmieszka - super 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
prawie caly weekend nie mialam internetu w domu i znowu mam zaległości 😞 ale to poczytam później, bo teraz w pracy jestem..
W sobote powiem Wam naszła mnie taka refleksja... 😜 i tak zaczęłam wspominać czasy brzuszkowe, jak razem stękałyśmy, narzekalyśmy i jadłyśmy placki ziemniaczane, jak zaczęłyśmy po kolei rodzić.. te smsy o dzieciątkach, które już przyszły na świat, zdjęcia.... i powiem Wam że zawsze jak myślę o ciąży, to od razu myślę o Was - to takie nierozerwalne... 🙂 więc wychodzi na to że do końca życia będę Was wspominać 🙂 hehehe
No a wracając do teraźniejszości... Moja Ala nie chce jeść moich zupek 😞 jestem załamana... dwa podejścia robiłam i nawet łyżeczki nie chciała 😞 pisk, wrzask, zaciskanie buzi... 😞 nie wiem co robie nie tak... przypuszczam że może to przez kurczaka, bo dodałam trochę do warzyw i jak zmiksowałam, to wszystko było gładkie, a z kurczaka takie drobineczki zostaly.. i to moze to. Nie wiem - będę robiła dziś jeszcze jedną zupkę - teraz tylko z samej marchewki chyba to może zje....
Kupilam już kaszkę mannę z BoboVity 🙂 na dniach zacznę już Ali podawać 🙂
Przed weekendem jeszcze doczytałam gdzieś że planujecie masowe oblężenie Chorwacji!! 🙂 super 🙂 ale by fajnie było jakby Wam się udał taki wspólny wypoczynek!! My na razie na takie wakacje nie mamy jak wyjechać.. póki co u nas wchodzą w grę tylko kilkudniowe wypady.. i oto.. w sobotę mój Mąż przyniósł mi bardzo ciekawy przewodnik po... ziemi śląskiej!! 😁
Mam wybrać co chcę zobaczyć, wytyczyć trasę i może w okolicach maja - czerwca wybierzemy się na kilkudniową wycieczkę objazdową! 😎
Kasia, Radzia - czekam na sugestie gdzie wart pojechać, bo to w końcu Wasze rejony 🤪 A może też uda się jakąś wspólną kawę wykręcić 😆
Póki co uciekam - doczytam weekendowe zaległości w domu bo już wiem, że net z powrotem działa 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
kobitki pozdrowionka z Rabki 🙂
mieszkamy na gorze, wiec chodzenia jest sporo, ale mam nadzieje, ze wyjdzie to na zdrowie i nam i jej 🙂 zaraz obiad, postaram sie napisac cos wiecej potem!
Oli gratulacje zabka 😘
a my sie chwalimy, ze blabla ma na gorze jedynke!!!
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Pszczółko to miłe że tak myślisz o nas wszystkich , powiem szczerze że mi brzuszek w ciąży przynosił wielką ulgę ,mozna było się wygadać i co za tym idzie liczyć na zrozumienie w 100% 😁
bo kto tak zrozumie kobietę w ciązy jak nie inna kobieta w ciąży 😁nadal wszystkie piszemy o naszych rozterkach, sukcesach i porażkach ,wielkie fanfary dla pomysłodawcy tej strony 😘
A Anteka i Blabla to aby smigają juz nie nadążam za nimi dwiema 🙂już teraz w Rabce wow tej to dobrze 😉mam nadzieję że Blance ten wyjazd pomoże bo w tym rzecz cała 🙂.
U nas skok rozwojowy 😁bo Jasiek zaczoł się na nas drzeć ale jak, stoi i krzyczy wiecie jak to śmiesznie wyglada a no i to będzie piłkarz, jak uda się zrobic zdjęcie to Wam pokarzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja dziś znów sama z maruderem, ale poszlismy do taty na pogotowie bo dzis ma tu na miejscu 😉 wiecie małemu chyba sie to dziąsełko jeszcze przebija bo dorwał gryzak i zaczął płakac biore go na ręce a on ma troszkę krwi, wystraszyłam się ale patrzę na dziąsełka i to z nich 🤢 już więcej się nie pojawiło. Ale dziś teściowa przysłała paczkę z anglii a tam saszetki 🤪 hura dałam mu jedna i już inne dziecko bawi się sam na puzzlach 😆
wiecie że Oli to chyba tancerzem będzie co usłyszy jakąś melodie nawet w reklamie wstaje przy kanapie ugina nóżki i tak śmiesznie pupka rusza 🤪 nagram go jak będzie w transie to wam pokarzę nowego Maseraka 😁 😁
Oli ostatnio tez nie chce jadać, kaszek, ani obiadków 😮 trochę podziubie i to wszystko 🤢 przy jedzeniu pcha do buzi rączki albo szelki od krzesełka 🤔stawiam na zęby bo ze smakiem wcinał moje obiadki.
Pszczółko pokaż nam Alunię, bo tak dawno jej nie widzieliśmy, ja już się stęskniłam 😁 Oli też chciałby ujrzeć swoją dziewczynę 😁
ja tez ostatnio mialam taki wieczór wspomnień 😁 cofnęłam kilka stron jak jeszcze nie pisałam z wami ale was czytałam no i potem sie odważyłam i naskrobałam do was ☺️ teraz nie żałuję bo świetne z was kobity 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Mati super na nocniczku 🙂
Jeszcze troche i siuśki będą.
Emilka już codziennie robi siku na nocnik, oczywiscie raz dzienie, bo czesciej jej nie sadzam.

Oleńka no to dobrze że Emila nie ostała sama bezzębna 😁

Ale u nas już się chyba zaczęło 🤢 Nocka do d... co 30min pobudka z rykiem. Cały dzień dzisiaj marudziła... no to co innego jak nie zęby? 😲 oby tylko wysły szybciej niż u biednego Oliwierka.

Netinetko ale Wam dobrze ! 🤪

Pszczółko to ja już zapraszam na kawę 🙂 Hmm a co można zwiedzić na Śląsku ? wiele ciekawych miejsc 🙂 Może zaliczycie zjazd do jakiejś kopalni 🙂
http://gosilesia.pl/pl/ksiazka/pokaz/15/Slaskie_z_dzieckiem

Trzeba przgotować ciuszki na jutro do pracy i iść spać.

Błagaaaam żeby nocka nie była taka jak wczoraj !!! Ja chcę moje pogodne dziecko z powrotem ! 😁 Aaaa i już odczuwam ósmy miesiąc 🤢 jak tylko stracę się z pola widzenia Emilki to jest marudzenie i płacz 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane,

ja dzisiaj jestem padnięta...w pracy jakas masakra...10-ty wszyscy chyba na hurra wypłaty dostali i jak zaczęli płacić rachunki i wypłacać,to myślałam,że padnę...jeszcze przez jakąś godziną tylko moja jedna kasa była otwarta...jestem w szoku,ze w ogóle kasa mi się zgadzala...a przerzuciłam jakieś 160 tyś....jedna babka jak mi przyniosła przelewy i rachunki do płacenia to jakieś 25 sztuk....... 😮 😞 😠

A w ogóle to chciałam Wam się wyżalić,bo gdzie indziej jak nie tu.... 😞 Przed Świętami dostaliśmy na maila wiadomość,że w Poznaniu sa organizowane studia podyplomowe dla pracowników bankowości spółdzielczej i się ucieszyłam,bo sa finansowane przez UE i z 4600 czesnego za rok,płaci się tylko 916zł...Ale....były Święta,po Nowym Roku siedziałam z Oliwią w domu,dziś przyszłam,wysyłam zgłoszenie a oni już zakończyli rekrutację.... 😞 😞 😞

Wkurzyłam się,bo w sumie dopiero co tą rekrutację zaczęli,zajęcia się w marcu pierwsze odbywają a tu taka lipa...chciałam zrobić jakąś podyplomówkę,ale wiecie,zawsze brak kasy,tzn.jak są pieniądze,to zawsze potrzebne na cos innego niż studia.I teraz zawiedziona jestem,jakoś mi tak przykro,że się nie udało...a kolejny nabór dopiero za rok...rok w plecy...a może któraś z Was sie orientuje w takich studiach finansowanych z projektów UE??? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...