Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie przyszle mamusie!!!
Jestem w 6tc-wg moich obliczeñ 🙂U lekarza jeszcze nie bylam bo mieszkam w Hiszpanii a tu sa wizyty u poloznej która kontroluje przebieg ciazy.
Jak na razie czuje sie dobrze na szczescie nie mecza mnie zadne dolegliwosci 😆
pozdrawiam Was wszystkie i Wasze Maleñstwa 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
ja mam termin na 1ego czerwca ale wiadomo różnie może być 🙂 🙂
ja też jestem w 6 tygodniu ciąży i jeszcze nikomu się nie chwaliłam,bo pierwsze usg będę miała dopiero w piątek,więc czekam z niecierpliwością na zdanie lekarza "wszystko jest ok" .no i wtedy się pochwalę całemu światu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie było mnie kilka dni,a tyle się tu działo,ale już przeczytałam wszystko i jestem na bieżąco.

Ostatni tydzień minął mi na zalatwianiu mnóstwa spraw przed ślubem i troszkę na martwieniu sie o maleństwo.Troszkę krwawiłam ale to był jednorazowy przypadek,2 dni po usg dopochwowym,więc może to była przyczyna.Ale odpoczywałam,leżałam i odpukać jest ok,nic się nie dzieje.

A w sobotę ślub...wczoraj odebrałam sukienkę,dzisiaj lecimy do spowiedzi i już troszkę zaczynam się stresować.Nie samą uroczystością,ale tym jak tam samopoczucie mi dopisze.Ostatnio jak byłam u fryzjera to zrobiło mi się słabo na fotelu i przez 10 min dochodziłam do siebie...ciekawe jak tam w kościele wytrzymam...

Ogólnie jest troszkę lepiej,mdłości mniej męczą,ale jeszcze są,zachcianek jakichś dziwnych nie mam,nadal dużo śpię no i brzuszek się troszkę zaokrągla...a jak czasem źle się położę,albo coś robię i brzuch jest w niewygodnej pozycji,to maleństwo chyba się buntuje,bo mi zaraz ciężko się robi,coś mnie tam kłuje i od razy zmieniam pozycję i jest ok...fajne uczucie...

Pozdrawiam Was wszystkie i cieszę się,że nas "majóweczek" przybywa...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie nowe Mamusie 🙂

Gabiś, dasz radę, samopoczucie na pewno dopisze. Trzymam kciuki. Mi zostały 2,5 tygodnia do ślubu i będę wtedy w 10 tygodniu. u mnie mdłości siechyba rozkręcajac dopiero, bo niestety już parę razy musiałam pędzić do łazienki. Najważniejsze, to nie dać plamy w kościele, a potem będzie z górki 🙂

Ja mam termin na 22 maja. Miałam jedno USG w 6 tygodniu, teraz wybieram się w 10 tygodniu. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i tego życzę Wam wszystkim. Żeby ciaża przebiegała bezproblemowo 🙂

Ciekawe co tam było widać u Was na tym pierwszym USG i w którym tygodniu to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anite ja w 12 tygodniu widziałm na Usg już postać małego człowieczka już widać rączki i nóżki 🙂
zobacz sobei galerie na naszym portalu ajk wyglądały usg innych przyszłych mam w 10 tygodniu: wklejam ci linka

http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&gid=50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś dasz rade z tym ślubem. Jak dla mnie to emocje wtedy są tak silne że zapomina się o takich przyziemnych dolegliwościach.
Tylko nie skacz za bardzo na weselu bo to może nie być dobre dla dzidziusia.

Ja byłam dziś na usg. Niestety mam plamienia od tygodnia. Tydzień temu usg nic nie wykazało niepokojącego. Dziś byłam znowu bo plamienie nie ustąpiło mimo zażywania duphastonu ale usg wykazało że wszystko ok.
Lekarz kazał się nie martwić, mówił że przejdzie. Niestety zabronił współżycia ☺️

Dziś tak jak zresztą tydzień temu widać było dokładnie zarys sylwetki dzidzi i bicie serduszka 🙂 Dziś dzidzi miało 18 mm.

Co do ilości usg to w moim przypadku ze wzgledu na poprzednią ciążę pozamaciczną było ich na początku sporo, nawet dwa w tygodniu. O ciąży dowiedziałam sie bardzo wcześnie bo około 7 dni po zapłodnieniu. Miesiąc wcześniej umówiłam się na wizytę i poprosiłam o skierowanie na badanie bHCG i wyszło 8. Ja i lekarz uspokoiliśmy się dopiero jak widać było zarodek w macicy, czyli około 6 tygodnia.

Następna wizytę mam 15-go. Założą mi w końcu kartę ciąży, a wtedy to już nikt nie powie że nie jestem mamą.

Pozdrowienia dla Was dziewczynki.
Napiszcie jak duże są Wasze maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nowe majoweczki 🙂

anite masz identyczny termin porodu , ja z moja tosia tez mialam na 22 maja (2009 ) ale urodzilam 25 nie spieszyla sie tosia na swiat 🙂

madziocha ja tez bylam na duphastonie zostaly mi dwa podelka jezeli chcesz to tobie wysle w koncu to drogie jest a szkoda mi bylo wyrzucic termin jeszcze dobry maja 🙃 🙃 znajdziesz mnie na majowkach 2009 jezeli chcesz te tableteczki 🙃 🙃

zycze wam udanych slubow , a reszty pozniej bo bede zagladac jak sie czujecie 🙂 a teraz jeszcze braku mdlosci

ja bralam slub juz po porodzie 5 wrzesnia konkretnie razem z chrztem naszej toski 🙂:P

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Ja też mam termin na maj 🙂 na razie czuję się dobrze, czasami tylko mnie mdli całymi dniami ale póki co nie jest to bardzo uciążliwe..
Jedyne co mi dokucza i wręcz spać nie daje to ból krzyża 😞 miałam już to wcześniej, ale teraz, w trakcie ciązy znacznie się nasiliło, a poza tym wszelkie maści i leki uśmieżające ból odpadają...
wysiedzieć w pracy 8 godzin to dla mnie już teraz udręka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie, zwłaszcza te, które dopiero co do nas dołączyły 🙂

Co do mojego samopoczucia, to też już się troszkę boję jak to będzie na ślubie (jeszcze niecałe 2 tygodnie), bo czasem dopadają mnie mdłości i niestety ostatnio nawet z wymiotami. Co dziwne, zdarza mi się to nie rano tylko późnym wieczorem. Próbowałam migdałów, ale na mnie chyba nir działają.
Herbata z kawałkiem imbiru świeżego - chyba rzeczywiście coś pomaga.

Ja mam nastepne USG w przyszym tygodniu i już jestem ciekawa co zobaczę 🙂 Oby dzidzia się dobrze rozwijała. Tego Wam wszystkim życzę.

Dziękuję za linki do zdjęć 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Majóweczki!!

Ufff,mam to już za sobą...w sobotę był ślub i wesele w niedziele poprawiny...dałam radę...nie wymiotowałam,nie mdliło mnie,nie robiło się słabo...moja dzidzia była spokojniutka,wiedziała,że mamusia się stresuje...

Przed wyjazdem do kościoła łyknęłam Valerin Mite - ziołowy na uspokojenie i było ok.W kościółku spokojnie,na weselu się wytańcowałam,na poprawinach też...

Pozdrawiam Was serdecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

zgodnie z opisem dla mojego tygodnia ciąży macica podnosi się do góry, uciska i wypycha jelita.
Hormony powodują także wolniejszą ale dokładniejszą pracę jelit.

O ile nudności już raczej mi przeszły to czuje cały czas jakbym miała kluchę w brzuchu, czuję się cieżko, napuszona, najedzona. Brzuch mam wywalony i cokolwiek zjem albo się napiję to czuje się fatalnie.
Dziwne jest to że to dopiero początek a ja mam takie dolegliwości, więc co bedzie dalej jak dzidziuś urośnie.

Napiszcie czy wy też tak się czujecie. I może ktoś znalazł jakąś radę na to?

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...