Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziocha,

To zazdroszczę Tobie, że mdłości tobie odpuszczają. Ja mam wrażenie, jakby się u mnie rozkręcały, mimo że powinny pomały zanikać. Niestety moje wizyty w łazience stają się coraz częstsze 😞

Też śpię dużo, robie sobie drzemki po południami, ale rzeczywiście czuje się potem jakaś rozbita i wlaściwie nadaję się tylko na jakąś krótką aktywność a potem już tylko do spania do rana.

śliwki mogą pomóc na mdłości? Ja piję herbatę z imbirem i wsuwam migdały, ale te migdały to chyba na mnie działają odwrotnie 😉

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Ja już po ślubie i weselu 🙂 Na ślubie był lekki stres, ale da się przeżyć 🙂 A co do wesela to sukienka się sprawdziła, wytańczyłam się nawet sporo, goście zadowoleni 🙂 To ciśnienie to faktycznie może być wynikiem przygotowań i napięcia jakie im towarzyszy.

Anite - Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia 🙂
Spokojnego i radosnego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anite-

Odpowiadając na twoje pytanie czy opłaca się robić tzw.badanie genetyczne dodatkowe to ja powiem w ten sposób,że jeśli w twojej rodzinie bliskiej lub męża nie występowały jakieś choroby genetyczne i nie jesteś w grupie większego ryzyka tzn.po 35 r.życia i na usg lekarz nie zauważy nic złego tzn.przezierność karku bedzie ok,kość nosowa też i inne parametry też to nie opłaca się robić dodatkowych badań.Ale to już oczywiście wasza decyzja.

Co do długich kąpieli-dziewczyny nie można na początku ciąży brać długich kąpieli nie mówiąc już o gorących-wykluczone!!! można tylko szybki prysznic,zapytajcie swoich lekarzy.

Powodzenia i samych radości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć mamusie majowe 🙂 ja byłam na badaniu genetycnzym w 12 tygodniu-moja lekarak mi poleciła iść więc poszłam-badanie dość kosztowne bo ja płaciłam za nie 220zł ale powiem Wam ż elekarz sprawdza każdą część ciałka dziecka, mi i mężowi pokazłą nawet wątrobe i przewód moczowy :P serduszko sprawdził czy wszytsko z nim dobrze i wykluczył choroby typu down-więc mnie na przykład to badnaie bardzo uspokoiło 🙂 i polecam je bo chyba warto wiedzieć że nasze maleństwo się dobrze rozwija 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anite napisał:
Mycloud

Teraz byłam w 10 tygodniu i lekarz powiedział, że jest jednak jeszcze za wcześnie i nie da się jeszcze zmierzyć przezierności karku. Chodzi właśnie o to szybkie badanie przezierności na USG, o nic dodatkowego. Zastanawiam sie czy na to iść.


A to kochana to jest normalne badanko ,każdy lekarz je teraz wykonuje podczas usg ,ale to w 12 tyg.z tego co pamiętam.Ze swojej strony mogę wam polecić robić co ms usg ,a po 12tyg.podczas usg lekarz na pewno zmierzy przezierność karku i kość nosową i zanotuje to w karcie ciąży.Natomiast takie badanie usg,na którym lekarz po kolei opisze każdy wykształcony już narząd dzidziusia to najlepiej iść najwcześniej po 20tyg.wtedy dziecko ma już wykształcone wszystkie narządy i można je dokładnie zbadać np.na usg 2D/3D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi kąpielami to oczywiście nie można przesadzać. Nie mogą być zbyt długie i w gorącej wodzie.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/wanna-czy-prysznic_35227.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/mama-w-kapieli_35704.html

Śliwki suszone podobno są dobre na zaparcia, nie słyszałam żeby na nudności działały. Ja jak jadę autkiem to odkąd jestem w ciąży bardzo mnie nudzi. Mam ze sobą zawsze coś neutralnego do przegryzienia: macę albo paluszki. Pomaga.

Ja nam następne badanie usg 12 listopada. Już się nie mogę doczekać. Ja osobiście nie robiłabym tego badania z krwi bo:
1. Nawet jak wynik jest pozytywny to z dzidziem może być wszystko ok - niepotrzebny stres
2. Z tego co czytałam na te choroby i tak dzidzi pomóc nie można - dla mnie aborcja nie wchodzi w grę

Pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, jestem tu nowa... Mam termin na 4 maja... Od samego początku czuję się świetnie, tak jakbym wcale w ciąży nie była i mam nadzieję że tak pozostanie... Co do mdłości to sama doświadczenia nie mam, ale moja koleżanka z pracy pomagała sobie cytryną, w krytycznych momentach poprostu ją lizała i pomagało :P Każdy ma swój sposób...
Odnośnie badania to mam podobne zdanie jak Madziocha, chyba wolałabym nie wiedzieć jeśli nie mogłabym nic zmienić... W poniedziałek ide do lekarza i umówię sie na nastepne usg bo pierwsze miałam robione w 8 tygodniu i wtedy była tylko plamka, coprawda najładniejsza jaką widziałam ale plamka 🙂 Już się nie moge doczekać żeby zobaczyć bobaska i posłuchać jego serduszka, żeby lekarz powiedział że wszystko jest ok... Nie mam powodów a jednak jakoś się boję od samego początku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ale to badanie z krwi o którym mówicie to jest chyba dopiero w 20 tygodniu i ja go też nie robiłam, a badanie w 12 tygodniu nie tlyko mówi o chorobie typu down, ale jeśłi jest coś nie tak z sercem lub innym narządami to w tedy można dziecko leczyć jeszcze w łonie matki-ale to decyzja kazdej z nas ja pewnie bym na to badanie tez nei złą gdyby nie moja elkarak która mnie nakłaniała do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak naprawdę mam mieszane uczucia i sama nie wiem co lepsze... Szkoda tylko że te badania często pokazują wady których tak naprawdę nie ma... Poza tym różnorodnośc tych badań jest tak duża że ciężko sie połapać co kiedy sie robi i co wykrywa...
Czy miłe koleżanki mogłby laiczkę uświadomić jak zrobic taki paseczek ciąży jak wszystkie macie tylko nie ja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badania na które można się zdecydować to badania przesiewowe krwi.

Na 15 tygodniu jest opis:

"Dzięki otrzymanym wynikom będzie można określić ryzyko występienia zespołu Downa. Ważne jest, by badanie było przeprowadzone właśnie w okresie od 15-17 tygodnia ciąży, gdyż wówczas jego wyniki są najbardziej dokładne."

A badanie usg to raczej standard.

Radzia wpisz w google suwaczek - jest tego sporo. Następnie jak coś na jakiejś stronce wybierzesz to w ustawieniach profilu w podpisie wklej wygenerowany na tej stronce kod ale w formacie BBCode 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia nie ma za co.

Dziewczyny mam pytanie, czy ćwiczycie coś?

Jak byłam w 5 tygodniu to miałam ogromną ochotę na sporty. Zorientowałam się gdzie w mojej okolicy jest najbliższy basen, joga (niedawno się przeprowadziłam). Miałam w planach zapisać się na aqua-aerobic i jogę. Też niedaleko mojej pracy są prowadzone 3 razy w tygodniu zajęcia "Aktywne 9 miesięcy".
Później było przeziębienie, później plamienia, no i lekarz kazał się wstrzymać do końca I trymestru. I trymestr już niedługo się kończy, a mój entuzjazm i zapał gdzieś uciekł. Ogarneło mnie zmęczenie a może lenistwo, sama już nie wiem. Pogoda też nie jest zachęcająca do żadnego rodzaju aktywności.

Jak jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Ja zapał do ćwiczeń mam ale lekarz też mi się kazał wstrzymać,gdyż też plamiłam ale lekarstwa dalej mi kazał brać.Przy następnej wizycie a będzie ona dopiero za 3 tyg zdecyduje czy mogę chodzić na basen chociaż.
Ale bardziej zmartwiony jest mój synuś 3,5letni że nie mogę na razie z nim chodzić na basen. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam totalnego lenia ale w poniedziałek zapytam lekarza czy moge chodzic na basen... Mój mąż mnie namawia więc może z nim będzie mi sie bardziej chciało... Mamytez aqua aerobik i nad nim tez sie zastanawiałam tyle ze nie moge znaleźć nikogo kto chodziłby ze mną a sama to ja nie lubię... Przed ciąża byłam na diecie i zrzuciałam 10 kg, więc nie chciałabym tego zaprzepaścic i zadbac o siebie również w ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki
Tak fajnie nam się tu "gada" i wiele możemy nauczyć się od siebie nawzajem, wyżalić i cieszyć wspólnie radością.
Nasi faceci tego nie mają, a raczej nie mieli do wczoraj
Powstało nowe forum dla przyszłych i świeżych tatusiów.
Wiem, że oni nie plotkują tak jak my - baby, ale mogą powymieniać się swoimi opiniami, obawami, radościami z innymi facetami.
Zobaczcie same, jak to wygląda. Może macie jakieś sugestie. Napiszcie o tym.
No i namówcie swoich facetów żeby choć na chwilę oderwali się od swoich ulubionych gier i zajrzeli tutaj:

http://www.tata.y0.pl/

Może się rozkręci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂

Witam wszystkie nowe osoby 🙂 Dziękuję wszystkim za życzenia i tym, które trzymały za mnie kciuki. W cały dzień ślubu trzymałam fason 🙂 Za to teraza, mimo 10 tygodnia mam wrażenie, że mdłości sie nasilają a do samochodu nie wsiadam bez woreczka foliowego 😉
Mam też wrażenie, mimo że mój termin to dopiero 22 maja, że już mi się pojawia brzuszek. A jak jest z tym u Was?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane

Anite - wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia...:-)

Nie było mnie prawie 2 tyg.,nadrobiłam zaleglości,poczytałam posty.Byłam wczoraj na kolejnym badaniu USG,maluszek rośnie,wszystko jest dobrze no a podczas badania dzidzia kopała nóżkami ostro (tzn.było to widać,bo czuć jeszcze nie) i machała rączkami,w ogóle się wierciła.Najbardziej zadowolony był mąż,który stwierdził,że kopie za tatą (mąż gra wyczynowo w piłkę nożną).Poza tym przez wymioty i mdłości schudłam 2 kg i mam się starać więcej nie chudnąć,tylko to się dobrze mówi...:-)

Czuję się dobrze,poza mdłościami i wymiotami...no i jazda samochodem też mnie nudzi - w sensie wymiotów...Mam czasem wrażenie,że im dalej jestem w ciąży tym te mdłości są większe...ustąpiło za to zmęczenie,nie śpię w ciągu dnia i mam sporo energii,oby tak dalej.

Witam wszystkie nowe mamusie :-)

Pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

Anite wszystkiego najlepszego na nowej drodze. Życzę Ci aby nic nie pozmieniało, chyba że na lepiej 😉

Czuję się nieźle, chociaż dalej jestem zmęczona. W pracy około 14 mam kryzys i najchętniej poszłabym do domu ale nie mam takiej opcji. W domku też mało co robię, raczej leżę.
Mdłości już mnie opuściły na dobre. Tylko w samochodzie mi nie dobrze.
Następne usg mam 12 listopada. Już się nie mogę doczekać ale jednocześnie martwię się, czy wszystko będzie w porządku.

Anite. Ja też mam wrażenie że mi się powiększył brzuszek. Ale miałam takie wrażenie już wczesniej około 10 tygodnia, ale to była winna innych dolegliwości które mnie męczą - zaparć. Można już powiedzieć że pozbyłam się problemu: suszone śliwki i morele oraz jednen jogurcik dziennie załatwiły sprawę i czuję sie teraz o niebo lepiej i lżej i brzuch mi zmalał :laugh: Też schudłam 1 kg przez ten pierwszy trymestr ale myślę że szybko nadrobię - apetyt mam, nawet czasem takie napady głodu 🙂

Pochwalę się Wam, że wybieram się z moim ukochanym mężem nad morze na 4 dni. Mam nadzieję że pogoda pozwoli na spacery po plaży, bo teraz jest bardzo dużo jodu w powietrzu. I może ten wyjazd pozwoli mi trochę naładować akumulatory 🙂

Dziewczyny, długo się zastnawiałam gdzie ja kupię kurtkę na zimę na powiększający się brzuch. I powiem Wam, że w H&M kupiłam ciepłą kurtkę, która nie jest z kolekcji dla ciężarnych ale ma krój bombki, więc idealna na powiększający się brzuch, a będzie można też spokojnie po ciąży nosić.
Cała zima przed nami do przechodzenia z brzuchem, więc warto kupić jakąś przyszłościową kurtkę.

Ale się rozpisałam,
pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny

Dziękuję za życzenia 🙂 Na razie jest w dalszym ciągu miodowo i oby tak dalej. Z resztą wszystkim Wam życzę szczęsliwych związków, zdrowych maleństw i bezproblemowej ciąży.

Co do ubrań, myślę, że na razie jeszcze się zmieszczę w moje dotychczasowe ubrania. Ten brzauszek to chyba rzeczywiście jest jednego dnia większy, innego bardziej przypomina ten sprzed 2 miesięcy. Zaczęłam się jednak zastanawiać już nad kupnem spodni. W takie eleganckie, jakie nosiłam czasem wcześniej już nie za bardzo sie ubieram. Nie były to biodrówki, a jak bym się w nich teraz zapięła w pasie, to mi ciasno i mam wrażenie, że biorą mnie mdłości. Na szczęście mam jeszcze 2 pary jeansów, w tyb biodrówki i w nie wchodzę bez problemów. Słyszałam, że fajne spodnie, takie przyszłościowe, ciazowe można właśnie kupić w H & M. Muszę sietam wybrać. niektóre wyglądaja naprawdę jak normalne, tyle, że mają gumkę do góry i sięgają nawet na większy brzuszek.
Mam nadzieję, że jakoś przeżyjemy tą zimę, a wiosną na szczęście, jak już brzuszek będzie duży, wskoczymy w lżejsze ciuszki 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie patrzyłam też w H&M na kolekcję ciążową i były takie jeansy i sztruksy z gumą na brzuch i koleżanka bardzo polecała spodnie z tej firmy. Mąż mnie namawiał na kupno ale nie czuję jeszcze potrzeby 🙂 Niestety nie widziałam żadnych eleganckich spodni, a mi do pracy nie wypada iść w jeansach 😞
Narazie chodzę jeszcze w tym co mam, czasem w spódnicach ale muszę je tak śmiesznie do góry, prawie pod cycki podciągać 🙂

Czytałam też na jakimś forum, że dziewczyny polecały allegro. Podobno mozna kupić używane, prawie nie noszone spodnie ciążowe za niewielkie pieniądze. Chociaż powiem szczerze, że bez mierzenia to bym chyba spodni nie kupiła.

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny...
Anite wszystkiego najlepszego... Małżeństwo to fajna sprawa i jka sie dobrze postaracie to nic sie nagorsze nie zmiani, wiem co mówię po roku małżeństa nadal jest kolorowo...
Ja już mam brzuch ale mam tez zaparcie i sama nie wiem ile tego brzucha ciążowego a ile nie... W kazdym razie w spodniach już mi ciasno ale wczoraj dostałam od koleżanki fajne jeansy ciązowe... wyglądaja normalnie tylko mają "golf" na brzuchol i są super wygodne... I jeszcze sukienke ale jest jeszcze sporo za duża...
Nad kurtką tez się zastanawiam bo wszystkie co mam to mam takie na styk... A zima az do marca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za życzenia. U mnie nadal kolorowo a ja się czuję nadal zakochana jak 3 lata temu 🙂
co do allegro to rzeczywiscie ryzyko, moja znajoma kupiła i okazało się, że za krótkie, bo każdy inaczej mierzy 😉 A do H & M muszę się wybrać. Moje dotychczasowe spodnie, poza jeansami robią mi się zbyt dopasowane w pasie i siedząc w nich już się niekomfortowo czuję. Co do takich innych typowo ciązowych rzeczy, słyszałam, że są drogie: kurtka z 600 zł, spodnie z 300. A kurtkę można przecież kupić jakąś zwykłą, tyle że o rozmiar wiekszą niż do tej pory 😉 Coś trzeba będzie wymyslić, żeby jakoś normalnie wyglądać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...