Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny jak możecie to liczcie termin wg owulacji. Ja mam cykle 35-dniowe, poza tym mierzyłam temperaturę i wiem że przez to, że termin mam na 17 maja, a nie na 10 jak to wyliczył Pan doktor na podstawie OM. Tydzień czasu to duża różnica. Można się zacząć martwić, że dzidzi za małe, a tak naprawdę po prostu młodsze.

Dziwi mnie to że lekarze wogóle nie pytają o długość cyklu. Ja do mojego poszłam z wykresami temperatury to nawet nie raczył spojrzeć. W karcie ciąży też mi wpisał 10 maja. Może takie mają wytyczne.

Ja mam usg w przyszły czwartek, też już sie nie mogę doczekać. Liczę że maluch może już mieć pomiędzy 7 a 9 cm. Niezły wielkolud :laugh:

Trzymajcie się ciepło 🙂 Śnieg dziś bedzie padał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja licze w OM ale ja miałam cykle regularne i wykresy temp więc jestem pewna kiedy moje dzidzi powstało... A na forum tygodnie się wpisują z automatu wg planowanej daty porodu... Ja mam na 4 maja ale chiałabym zeby urodził się 5-go... Moja mam jest 08.08. mąż tak samo, tata 10.10. A dzidziuś byłby 05.05. Tylko ja taki alien i jestem 20.02. :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia80, haha, no nieźle. Ty też masz to samo, tylko w lustrzanym odbiciu 😉
Ja mam cykle 28 dniowe, więc chyba mogę brać to o mówi lekarz za prawdę. Jak to sie sprawdzi, to dzidzia będzie chyba Bliźniakiem, jak mamusia 😉

Madziocha, trzymam kciuki za USG. Ja mam dopiero 17 listopada. Ciekawe ile maleństwo urosło od ostatniego USG.. 🙂

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło i przede wszystkim zdrowo Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
trochę mnie tu nie było a Wy się rozpisałyście, że hej 🙂
Ja mam termin na 17go maja 🙂 OM miałam 1 sierpnia, ale na usg wyszło że dzidzia jest trochę mniejsza i przyjęliśmy z lekarzem OM na 8 sierpnia, żeby się wszystko zgadzało 🙂

Kilka dni temu miałam usg na przezierność karkową. Dostaliśmy nagranie na dvd z naszym małym Bąblem 🙂 fikał koziołki, wiercił się i nawet za głowę się trzymał 🙂)))
My się z Mężem zdecydowaliśmy na badanie NT pomimo tego że nie było u nas przesłanek, że dziecko może być chore.
Ale jakoś tak po badaniu lżej, że już wiemy że jest dobrze i mamy to potwierdzone 🙂 ale to jest indywidualna decyzja każdej z Was.

Co do ciuchów ciążowych to powiem Wam, że ja zdecydowałam się na spodnie z ciuchlandii. Byłam w sklepie z ubraniami ciążowymi i ceny mnie przeraziły szczególnie, że to ma być tylko na kilka miesięcy!! Rozmawiałam z koleżankami które już okres ciąży mają za sobą i też korzystały z ciuchów second-hand. Ja się dorobiłam już 3 par spodni 🙂 wygodne, ładne, prawie nowe i razem nie kosztowały więcej niż 30 zł!! A zaoszczędzone na tym pieniądze przekażę później na zakup wózka, łóżeczka i innych rzeczy dla naszego Maleństwa 🙂
Szkoda kasy na ciuchy, które będę nosić tylko przez jakiś czas.. Takie moje zdanie - warto przemyśleć.

Narazie kończę bo Mąż narzeka że walę w klawiaturę :P

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

byłam wczoraj na usg i kamień spadł mi z serca. Przezierność karkowa ok, kość nosowa ok. Maluszek ma 7,8 cm. Wzruszyłam się jak wywijał nóżkami, rękami, podskakiwał, a później usłuszałam jak bije mu serduszko.
Pewnie dla każdej z nas to przeżycie jest niesamowite.

Ja czuje się już w miarę ok. Dalej wczesniej chodzę spać tzn przed 22. Brzuszek rośnie, spodni nie dopinam. Muszę się wybrać na jakieś zakupy ciążowe.

Mam pytanie do Pszczoły24. Czy te ciuchlandy w których wypatrzyłaś spodnie to były tylko z odzieżą ciążową? Gdzieś czytałam że są takie, ale nie wiem czy w Polsce.
Czy w takich zwykłych ciuchlandach jest dużo ciuchów ciążowych? Czy to naprawdę cud jak się coś znajdzie?

Też bym się wybrała do takiego sklepu ale przeraża mnie myśl, że spedzę tam 2 godziny a nic nie kupie.

Pozdrawiam Was serdecznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha, ja je kupiłam w zwykłej ciuchlandii. Ale to trzeba mieć szczęście. Wcześniej się nie zaopatrywałam w takich sklepach i jak weszłam i zobaczyłam ogrom tych ciuchów to się przeraziłam - bo tam trzeba byłoby praktycznie każdy wieszak dotknąć, żeby zobaczyć co to jest.
Ja poszłam na łatwiznę i dla zaoszczędzenia czasu zawsze pytałam panią, ktora obsługiwała taki sklep. One wiedzą najlepiej czy coś mają i jakby co to wiedzą gdzie tego szukać. Niestety najczęściej słyszy się że nie ma, ale "zdarzają się". Tu trzeba mieć po prostu trochę szczęścia i trafić 🙂
Z tego co wiem takie sklepy mają co kilka dni jakąś dostawę, warto więc próbować 🙂 a czy są jakieś w PL które mają tylko ciuchy ciążowe, to nie wiem - ja sie z takimi nie spotkałam.
Inna sprawa że jak już coś znajdziesz, to czy będą Tobie pasować. Ja akurat ustrzeliłam takie, które są na mnie dobre i wyglądają prawie jak nowe.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach 😉

PS. I gratuluję Ci pozytywnego wyniku badania 🙂 wspaniale jest wiedzieć że z maleństwem wszystko dobrze, a jeszcze zobaczyć jak łobuzuje w brzuszku... ach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Magdo.z kolejna mamusia majowa 🙂

Co do sytuacji z ciuchami to trochę mi rozjaśniłaś Pszczółko. Myślę że się przejdę w sobotę do takiego sklepu ale raczej nie nastawiam się że coś kupię. Po pierwsze raczej mi nie starczy cierpliwości. Zawsze tak miałam że jak nie kupiłam czegoś maksymalnie w drugim sklepie to już wymiękałam. Po drugie jestem raczej małą osóbką i drobną i raczej nie przytyję w ciąży tylko mi brzuch urośnie.

Jednak patrząc na ceny w sklepach to wolałabym coś znaleźć taniej. Jak byłam ostatnio w takim sklepie z odzieżą ciążową i chciałam kupić spodnie z materiału, takie elegantsze do pracy to cena mnie powaliła z nóg - 160 zł, a i tak najmniejszy rozmiar był na mnie za duży. Nie chodzi że za duży w brzuchu ale w pupie i biodrach. Nie wiem czy mają takie małe rozmiary w sklepach ciążowych.
Patrzyłam też na allegro. Jest sporo ciuchów w rozsądnych cenach, ale ja wolałabym jednak przymierzyć, dotknąć, wiecie o co chodzi.

Pozdrowienia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chciałam spytać Was dziewczyny czy dużo już przybrałyście na wadze? ja u siebie zauważyłam że więcej warzę w tej ciaży niż w pierwszej{do porodu warzyłam tylko 61kg a mały aż 4kg} a teraz warzę już tyle co wtedy do porodu 🥴 i jeszcze jedno,rano nie widać brzucha dopiero jak sie rozkrencę w ciągu dnia to pojawia się mały jeszcze ale jest-czy też tak macie?żeby nie usg to czasem nie widać ze jestem w ciąży.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Ja jak byłam w pierwszej ciąży(to już prawie 4lata temu)też miałam ogromny problem ze spodniami ciążowymi.Alt tu w podzięce dla mojej mamy,gdyż ona mnie namówiła żebym poszła do krawcowej.I tak też zrobiłam,uszyła mi ładne ciążowe i niedrogie spodnie i do tego eleganckie także nadawały się do pracy i na uczelnie.a dżinsy to mi mężuś sprezentował bo nie mógł już słuchać mojego zrzędzenia że nie dość że taka "duża"to jeszcze nie mam w czym chodzić przede wszystkim na uczelnie. A teraz to już zaczynam szukać w sklepach z tanią odzieżą(na razie z marnym skutkiem).No ale kto wie może coś znajdę...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! Ja jedne spodnie dostałam od kolezanki, druga tez mi obiecała... W ciucholandzie u nas własnie nic nie znalałzma ale kolezanka podpowiedziała mi że lepiej poszukac w komisie, szczególnie takim w którym sa wózki i inne rzeczy dla dzieciaczków... U nas taki jest ale jeszcze tam nie byłam...
Tez byłam kilka dni temu na usg i mój brzdąc nie dał sobie zrobic ładnego zdjęcia, odwrócił sie tyłem i tylesmy go widzieli...
Jesli chodzi o przybieranie na wadze to ja przybrałam już 3,5 kg i brzuch tez mam już widoczny... Raczej już sie nie wyprę że jestem w ciąży :o)
Fajnie że jest nas coraz więcej :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja prawie wogóle nie przybrałam na wadze. Ważyłam zawsze około 50 kg, dziś rano na wadze 50,5.
Wydaje mi się że jeszcze nie widać brzucha dla osób które nie wiedzą że jestem w ciąży. Radzej oceniam teraz mój brzuch, że wygląda jakbym pojadła ostatnio sporo słodyczy tzn talia zanikła, a z przodu pojawił się wancioch 🙂
Apetyt mam teraz trochę większy, więc myślę że już będzie przybywać kilogramów.
Ciekawa jestem tak naprawdę ile mi przybędzie i ile mi zostanie.

Beatko czy te spodnie krawcowa uszyła Ci z golfem na brzuch czy z jakąś gumką w pasie?

Pozdrawiam mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja warzyłam zawsze 54kg a teraz 60kg i apetyt mam wielki,yak jak pisałam ze rano brzucha nie mam a pod wieczór widać ale to i jedzenie robi swoje.Widzę ze tyje sama po sobie a nie wspomne o ubraniach zawsze spodnie rozmiar 28 a teraz zostały mi dresy,spodnie dzinsowe z gumą ciazowe ale jeszcze są za duże i kupiłam sobie getry czarne żeby mieć pod płaszcz i tak żeby pasowały kozaki.Pewnie do końca bedę "duża".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie ja jeszcze mieszczę się w swoje ciuszki bez problemu warzyłam 60 kg na początku a wczoraj byłam na wizycie u lekarza i warzę 61 kg.Wszystko w porządku piewszy raz widziam mojego maluszka co za uczucie:laugh:
superRANO Nie mam rano brzucha ale na wieczór to go już widać kończę 12 tydzień ciąży Czuję się coraz lepiej mdłości już mineły.Dobra trzymajcie się wszystkie majuweczki zdrowo:P Pozdrwawiam was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie-jak rozmawiałam z panią doktor to u nas robią podczas ciąży tylko 3 razy usg,w 11tyg,20tyg i pod sam koniec a u was jak jest.Bo ja na razie miałam tylko jedno usg w 10,5 tygodniu-pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi na temat wagi i wielkosci brzuszków ale teraz jestem spokojna jak poczytałam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Co do brzuszka to powiem Wam że mi już powoli zaczyna być coś widać, jednakże jak ktoś nie wie że to ciąża to raczej się jeszcze nie domyśli - taki po prostu większy brzuszek 😉 mam jeszcze jedne spodnie sprzed ciąży w których się dopinam i noszę je na zmianę z ciążowymi jeansami 🙂
Reszta niestety tak jak napisała Radzia80 - na stojąco ok, ale w pozycji siedzącej już cisną.
Co do wagi - u mnie na razie spokojnie, ok. 2 kg wiecej.
Z jedzeniem na razie w normie - nie mam wilczego apetytu, jem to co zawsze i tyle co zawsze 🙂
I tak naprawdę specjalnych zachcianek też nie mam.. jedyne co za mną chodzi to wzmożony apetyt na owoce i lody 🙂
nie odmawiam sobie ani jednego ani drugiego 😁
Zaczęło mi się dwa tygodnie temu i od tamtej pory nie ma co, ale w zamrażarce muszę mieć zawsze jakiegoś dyżurnego rożka albo loda na patyku :P w razie gdyby mnie znowu wzięło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda u nas jest tak, że standardowo robią 3 rzay USG w każdym trymestrze po jednym ale nie wiem dokładnie w jakich tygodniach... Ja chodze na usg prywatnie bo w przychodni nie mają aparatu a ja nie chce chodzić do róznych lekarzy więc chodze do mojego do gabinetu pryw i tam moge miec robione usg tak często jak chcę... Ja miałam dopiero dwa razy, w 8 tygodniu i teraz w 16, ale moge sobie chodzić nawet raz w miesiącu na USG...
A co do wagi to ja tak przytyłam bo przed ciążą byłam na diecie, jadłam po 1200 kcal i w 6 m-cy schudłam 9 kg, ale jak zaszłam w ciążę to okazało sie że to za mało i poza tym bardzo xle znosze głód, więc zaczęłam jeść tak 1800-2000 kcal jak kazała mi dietetyczka ale to u mnie niestety powoduje tycie bo to dla mojego organizmu szok... I ja w wiekszosci to poprostu przytyłam a nie tylko przybrałam na wadze z powodu brzuszka... teraz kupilismy z mężem rower treningowy i popylam sobie na nim codziennie... Może to troszke przystopuje moje tycie bo nie chcę przybrać w ciąży więcej niż 14-15 kg... Ale się rozpisałam... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...