Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Viki21

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Malwik,ja rodziłam cóż 13 i 11 lat temu...pierwszy poród trudny-zakończony cesarką a drugi szybciutko i sprawnie...wiesz jak na młodą wtedy matkę dla mnie wszystko było ok...przez te lata wiele się zmieniło-mają osobne sale porodowe,dostępne porody rodzinne...położne przyjazne.Ja nawet nie biorę pod uwagę rodzenia w innym szpitalu...ale i o Zaspie i Wejcherowie również słyszałam dobre opinie...musisz sama się zapoznać i wybrać...a bać nie ma się czego...powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam wszystkich 🙂 co do odp to ja polecam Zaspe . Rodzilam tam 6 lat temu i nie mialam zadnych zastrzezen co do personelu i ogolnie opieki ,wrecz przeciwnie bylam mile zaskoczona zainteresowaniem lekarzy jak i pielegniarek moja jak i dziecka osobą. Mimo iz minelo tyle lat z komentarzy i zdan co niektorych kobiet radzacych w miedzy czasie nie uslyszalam zlego zdania. Pozdrawiam cieplutko.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
ja juz po porodzie i powiem krotko:
objechałam wszystkie szpitale i mialam rodzic w Pucku,gdyz tam jest szpital nagradzany wielokrotnie przez fundacje "rodzic po ludzku" , mialam tez zajecia w szkole rodzenia z polozna pracujaca w tym szpitalu. pod koniec ciazy wyladowalam na patologii w wojewodzkim i powiedzialam,ze zostaje w nim rodzic. lekarze oraz polozne super, pomagali jak potrafili. Tak sie złozylo,ze rodzilam zupelnie sama -tzn. nie bylo zadnych porodow w tym czasie, mialam wiec "luzy" i spokojnie moglam siedziec pod prysznicem kiedy chcialam czy chodzic po korytarzu...dodam jeszcze ,ze gdy zaczal sie moj porod , szczegolnie bole po odejsciu wod plodowych , nie interesowalo mnie nic co sie dzialo wokol, mogl byc przemarsz wojsk a ja miala wszystko gdzies- bylam tylko ja i moj bol porodowy. oczywiscie byl ze mna moj mąż i wspaniale mi pomagal, nie wyobrazam sobie kolejnego porodu bez jego udzialu. Nastepne malenstwo tez zamierzam urodzic w wojewodzkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
witam Gdanszczanki..ja powiem tak szpital Zaspa!!!!!!!jest jak dla mnie najlepszy rodziłam tam troje dzieci 12lat temu jeszcze przed remontem po 7latach chciałam w Wojewodzkim bo ciocia była połozna ale niestety miałam zagrozona ciaze byław w 33tyg z synkiem i powiedzieli ze jak sie zacznie poród to mi dziecka nieuratuja bo niemaja sprzetu 😞wiec szybko karetka i zaspa ur 2240 kg i 49cm synka lezał na ojomie poród był bardzo ciezki ale sie udało rok pózniej wyladowałam z druga corcia tez na zaspie było to w 2005roku chwale sobie ten szpital..natomiast w tym roku niestety niedane mi było urodzic synka o czasie straciłam go w 4miesiacu ciazy i niebyło czsu wybierac szpital wiec zawoezli mnie na kliniczna KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!w tym szpitalu kobiety wszystkie leza razem te co urodziły te co sa na podtrzymaniu i te co wiedza ze juz nic sie nie da zrobic i ze zaraz ur martwe dziecko zero psychologów zero wsparcia i jeszcze raz koszmar 😞jest to dla mnie bardzo swieza rana 28 maj tego roku..i wiem ze kazda kobieta ma swój wybor bo mam mnostwo kolezanek które tam rodziły i se chwala...w kazdym szpitalu ktos umiera ktos sie rodzi....a wybór nlezy do was 🙂 pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
witam wszystkie mamusie z Gdanska, pierwsze dziecko urodzilam na Zaspie i bardzo sobie chwale porod wlasnie w tym szpitalu i wiele bym dala zeby Synka tez tam rodzic no ale coz... tym razem bede miala okazje poznac norweskie standardy 😉 Przy wyborze Zaspy kierowalam sie przede wszystkim fachowym personelem , oddzialem neonatologii no i nie ukrywam ze lokalizacja tez nie byla bez znaczenia 🙂 dlatego niezdecydownaym mamom polecam wlasnie ten szpital.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziewczyny, czy możecie powiedzieć mi coś na temat szkoły rodzenia przy szpitalu na Zaspie?
Ile czasu wcześniej najlepiej zapisać się? Ze stronki Rodzić po ludzku wiem, że zajęcia są dla kobiet od 28 tc,trzeba mieć skierowanie od gina, no i mam mało informacji o samej szkole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulko, moja opinie na temat tego szpitala i szkoly znasz- polecam 🙂 Co do terminu zapisow to ja w 1 ciazy bylam zapisana od 26 tyg i wtedy to byl minimalny tydzien od ktorego bylo mozna sie zapisywac, a znajoma ktora jest w tym samym tyg co ja probowala tydzien temu sie zapisac bo dopiero teraz wznowili zajecia ze wzgledu na zagrozenie grupa, to uslyszala ze 30 tydzien to juz niby zapozno... podaje numer do zaspowej szkoly rodzenia, najlepiej tam zadzwonic i dowiedziec sie u zrodla 🙂
58/ 768 44 46 -nie pamietam w jakich godzinach ktos dyzuruje przy tym tel wiec probuj do skutku.

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Mam pytania do dziewczyn, które rodziły na Zaspie albo są dobrze poinformowane i będą tam rodzić.
Wiem, że opinie mogą być różne, każdy poród jest inny, można trafić na personel z lepszym i gorszym humorem 😉

Jak wygląda kwestia porodu-narzucają pozycję rodzenia?

Czy jest możliwość poskakania na piłce itd.? (zależy pewnie od stopnia zaawansowania porodu)

Jaka jest opieka w trakcie porodu i po nim?

I co faktycznie trzeba zabrać ze sobą dla dziecka do szpitala?

- dla siebie wiem co zabrać, a dla dziecka słyszałam że pampersy, mokre chusteczki i chyba to wszystko, bo ubranko, linomag itd. zapewnia szpital, a swoje rzeczy przywozi się dopiero na wypis.

Będę wdzięczna za każdą opinię 🙂

Pozdrawiam Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...