Skocz do zawartości

Warszawa | Forum o ciąży


klapoucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka ja niedawno sie wyprowadzilam ze Stolicy ale w sumie niedaleko, dalej w Wawie pracuje i sie ucze i tu mam swoja rodzinke no i oczywiscie sentyment. 🙂 co do szpitala to ja szykuje sie na Madalinskiego. Szpital jest w trakcie remontu ale widzialam porodowke i wrazenie sprawia niesamowite. Sale porodowe sa 1os tylko jedna sala jest 2os. Kazda sala ma inna nazwe np: CYNAMONOWA, Malinowa, cytrynowa i w srodku jest na taki kolor pomalowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Warszawianki 🙂
Ja również jak leniuch chce rodzić na Madalińskiego. Mam stamtąd lekarza, ale chodzę do niego prywatnie, bo państwowo, to się dostać nie mogłam, kazano mi przyjść za 2 miesiące.
Ja jestem z Mokotowa.
A jak ze szkołą rodzenia? Macie zamiar tam chodzić? Ja również na Madalińskiego się zapisałam i pierwsze zajęcia mam pod koniec listopada.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzilam tam na szkole rodzenia i goraco polecam! Swietne prowadzace i mila atmosfera. Grupy sa stosunkowo nieduze i to dla mnie tez byl plus. Jakos w zeszlym tygodniu mialam ostatnie zajecia. Najsmieszniejsz bylo to ze po skonczonych zajeciach dokladnie tydzien temu jednej dziewczynie z mojej grupy odeszly wody plodowe i odrazu polozna zaprowadzila ja na oddzial! fajne zakonczenie szkoly rodzenia. Dziewczyna byla wtedy w 35tc.
Na Madalinskiego porod rodzinny jest za darmo, znieczulenie kosztuje 700zl, indywidualna opieka poloznej 1200zl. Szczegolowy cennik jest na stronie www tego szpitala no i jest tam jeszcze do sciagniecia lista rzeczy ktore trzeba zabrac do szpitala (dla siebie i dla dziecka).
Slyszalam tez ze w Brodnowskim (w zeszym roku) znieczulenie bylo za darmo.
Natomiast na Karowej kosztuje 400zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny , ja juz jestem mamusia z woli 🙂 rodzilam na inflanckiej i nie polecam 😞 mimo ze ja z domu wyjechalam o 1 w nocy w szpitalu bylam 1:30 a tosia na swiecie o 1:40 porod sn , ale lakarz mi sie trafil katastrofa lyzeczkowal mnie bez znieczulenia gdzie tak nie wolno robic , i pozszywal tak ze teraz mam zgrubienia , jak poszlam na sciagniecie szwow do swojej gin to powiedziala co to za krawiec mnie pozszywal bo to byla masakra , nie mogla mi tych szwow zdjac tak je poplatal w dodatku mialam ich 9 , moje kolezanki rodzily w bielanskim i sobie chwala 🙂

zycze powodzenia i szybkich rozwiazan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na początek chcę się przywitać z przyszłymi i świeżo upieczonymi mamusiami 😆
Jestem z Wa-wy, mieszkam w centrum narazie bo w związku z powiększeniem rodziny planujemy powiększyć i mieszkanie więc nie wiem gdzie dokładnie w przyszłości nas poniesie :laugh:
Co do szpitala, też w planach szpital Św. Zofii.
To narazie tyle z mojej strony biorąc pod uwagę moją jeszcze "młodą" ciążę. Wiecie: mdłości, nudności, złości i płacze. Same przyjemności 🥴
Już nie mogę doczekać się, kiedy skończy się ten I trymestr i poczuję się lepiej niż: 😮 , 😠 , ☺️ , 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki

Ja mieszkam na Gocławiu (praga płd) - ale za chwilę przeprowadzam się do Marek, do nowego większego mieszkanka 🙂
Rodzić będę najprawdopodobniej w szpitalu Bródnowskim, a to dlatego, ze po pierwsze będę miała najbliżej (5 min. samochodem) po drugie pracuje tam mój lekarz, po trzecie położną jest tam mama mojego znjomego - więc będę liczyć na profity. No i w porównaniu do innych szpitali są inne koszta.
Nie zależy mi na tym aby tam był all exclusive 😉 tylko dobrzy lekarze i miłe wsparcie podczas porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamusie 🙂

Pochodze z Trojmiasta i dopiero od kilku lat mieszkam w Wawie ( na Grochowie ) takze niestety nie mam zadnych "znajomosci" w warszawskich szpitalach ( zazdroszcze Małalena ) 🙂 Nie wiem wiec jeszcze dokladnie gdzie bede rodzic. Narazie ( miedzy nudnosciami i sennoscia, ktore cale szczescie juz mi mijaja ) 🙂 jestem w trakcie poszukiwan najlepszego szpitala. Jesli wiec, ktoras z Mam moglaby polecic jakis dobry szpital - bylabym wdzieczna 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
ja mieszkam(prawie)i pracuję w Warszawie.
Myślę, że będę rodziła w Wołominie. Zależy mi bardzo na porodzie do wody, a wiem że tam były takie porody.
Nie wiem czy teraz się nie zmieniło, ale za tydzień zaczynają się warsztaty dla kobiet w I i II trymestrze ciąży prowadzone przez Fundację Rodzić po Ludzku. Mam nadzieję dowiedzieć się tam jakie warunki porodów są w warszawskich i okolicznych szpitalach. Fundacja ma na stronie internetowej przewodnik po szpitalach 2006/2008, piszą że niedługo go uaktualnią.
W ogóle słyszałam dobre rzeczy o tych warsztatach i samej Fundacji. Jeśli jesteście zainteresowane taką formą uzyskania informacji o ciąży i porodzie (to już na szkole rodzenia)- przesyłam link do strony o warsztatach: http://www.rodzicpoludzku.pl/Aktualnosci/zapraszamy-na-warsztaty-dla-kobiet-w-I-i-II-trymestrze-Rownowaga-na-hustawce-jak-zadbac-o-siebie-na-poczatku-ciazy.html

Pozdrawiam zimowo, bo właśnie spadł u nas pierwszy śnieg :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Wcześniej już pisałam, ze ja mam plan rodzić na Żelaznej.
Miesiąc temu rodziała tam moja koleżanka i bardzo sobie chwaliła ten szpital.
Podobno trudno się tam dopchać i dlatego korzystam oczywiście prywatnie z usług ginekologa, który tam pracuje. w ten sposób mam mieć bezproblemowy wstęp na porodówkę 🙂
Pozdrawiam Was mamuśki, a ja mam jutro ważny dzień: usg w 12 tygodniu.
Trzymajcie kciuki za moje bobo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
Małalena ja wlasnie wychowalam sie na Pradze a niedawno wyprowadzilam sie do Marek 🙂
co do szpitali to znajome odradzaja Inflancka a jezeli chodzi o wlasnie doswiadczenie to wypowiem sie po porodzie 😉 moze uda mi sie rodzic na Madalinskiego to zdam Wam pozniej dziewczyny relacje



leniuch a moze wiesz cos wiecej dlaczego na Inflanckiej nie ?/
moje dwie znajome tam rodziły i chwaliły wlasnie tam chyba chciałabym rodzic, ale jesli masz jakies informacje to chtnie poslucham 🙂 dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mametki 😉 Agatto, wszystko w porządku jak najlepszym i to, co można w tym usg zobaczyć wyszło w normie.
Niesamowite są jednak wrażenia, jak widzi się dzidzię, która tam sobie żyje i mości się na całego w macicy - taki lokator całą gębą :laugh: , jak Shrek na swoim bagnie :P .
Oczywiście nie muszę pisać, że kamień spadł mi z serca, bo tak się stresowałam, że szkoda gadać. Mam powody: mój wiek i porażenie mózgowe u bratanka więc chyba jasne, że stres mi towarzyszy od samego początku.
Agatto, nie martw się, na pewno czujesz w głębi serca, ze wszystko w porządku (ja tak czułam - mimo mojego pesymizmu).
Będę trzmać kciuki za Twoje maleństwo.
Najlepsze jest to, jak dzidzia z nami się pożegnała i wystawiła łapkę tak jakby chciała przybić piąteczkę. Mamy to na filmie i na fotce 😉
Pozdrawiam Was dziewczyny i ślę buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi_W w sumie to chyba nie ma sie co sugerowac innymi bo co osoba to inne zdanie. Kiedys inflancka wszyscy sobie chwalili.. moze po prostu trafilam na takie znajome ktore mialy nieprzyjemne wspomnienia. Jedna meczyla sie 20h trzy razy dostawala znieczulenie (podobno jest tam darmowe) i wkoncu doszli do wniosku ze bedzie CC. Blizna jest dosyc spora i kiepsko zszyta (tzn brzydko). Znajoma rodzila w kwietniu tego roku (trzeba wziac pod uwage ze wtedy byl remont, nie wiem jak jest teraz). Wejdzcie sobie na strone www.rodzicpoludzku.pl i tam sa takie opowiesci porodowe i dosyc sporo jest z opowiesci z warszawskich szpitali. Sa z poprzednich lat ale znalazlam tez z tego roku, warto poczytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny w sumie to jest tak, że co kobieta to inna opinia na temat szpitala. Wiele czynników się na to składa, czy coś nam się spodoba czy nie.
Ja np. słyszałam wiele dobrych opinii o Wołominie, ale niedawno rodziła tam żona mojego brata i stwierdziła, ze gdyby nie to że kogoś tam znała to nie było by wcale tak fajnie. No i parę tyg. temu moja sąsiadka tam rodziła, też narzekała z tym że na położne.

Trzeba miec trochę szczęścia i odpowiednie podejście 🙂 tak myślę.
Żelazna też podobno ok. ale czasem się leży na korytarzu.

Tak więc chyba nie ma co przebierać, co ma być i tak będzie.
Ważne żeby było pozytywnie i bez komplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otóż to 🙂

A chcąc mieć perfekcyjne warunki, najlepiej skorzystać z prywatnej kliniki, wtedy nawet jak komuś nie będzie się chciało to i tak będzie się uśmiechał mimo wszystko.

Ja nie mam zbyt wielkich wymagań, ponieważ nawet jeśli wybrałabym szpital, który wszyscy by polecali, mi może coś nie podpasować.
Wydaje mi się, ze kwestia szpitala jest dla nas ważna na tym właśnie etapie ciąży. W gruncie rzeczy przed porodem myśli się chyba o tym aby było wszystko w porządku z dzieckiem i samą sobą, a po porodzie aby jak najszybciej wrócić do domu 🙂

Tak więc mój efekt końcowy tzn. w którym szpitalu wyląduję 🙂 stoi pod znakiem zapytania aż do samego rozwiązania. Choć najprawdopodobniej będzie to Szpital Bródnowski, bo tak jak pisałam wcześniej mam blisko, mój lekarz tam pracuje na porodówce i znajoma położna.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...