Skocz do zawartości

Warszawa | Forum o ciąży


klapoucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Małalena no wlasnoe mój lekarz prowadzacy tez tam pracuje ( na Bródnie ) Moz to ten sam :P

i wlasnie zastanawiam sie czy na wizycie poniedziałkowej nie popytac go na temat szpitala i czy jest mozliwosc ze wlasnie on bedzie przy porodzie?!! chyba zapytam.

A na stonka rodzic po ludzku faktycznie ma sporo komentarzy i opini mozna sie dowiedziec co nieco 🙂

pozdrawiam Was cieplo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamy z Warszawy i okolic 🙂
Mam pytanie, czy któraś z Was ma jakieś informacje odnośnie szpitala św.rodziny na Madalińskiego? (chodzi mi o sale porodowe, poporodowe, indywidualną opiekę położnej w czasie porodu). Czy wiecie jakie tam są warunki, jakie jest podejście personelu?
Zamierzam tam rodzić, będ wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam, Paula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena napisał:
Dziewczyny w sumie to jest tak, że co kobieta to inna opinia na temat szpitala. Wiele czynników się na to składa, czy coś nam się spodoba czy nie.
Ja np. słyszałam wiele dobrych opinii o Wołominie, ale niedawno rodziła tam żona mojego brata i stwierdziła, ze gdyby nie to że kogoś tam znała to nie było by wcale tak fajnie. No i parę tyg. temu moja sąsiadka tam rodziła, też narzekała z tym że na położne.

Trzeba miec trochę szczęścia i odpowiednie podejście 🙂 tak myślę.
Żelazna też podobno ok. ale czasem się leży na korytarzu.

Tak więc chyba nie ma co przebierać, co ma być i tak będzie.
Ważne żeby było pozytywnie i bez komplikacji.


Witam,
z Żelaznej podobno często odsyłają z powodu braku miejsc - słyszałyście o tym? A prywatne sale są tam drogie. Konkuruje z nimi podobno Madalińskiego. Faktycznie, wszystko zależy od tego czy zna się kogoś w danym szpitalu (lekarz prowadzący, położna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Żelaznej ja właśnie tam będę rodziła ,ale mam podpisaną umowę z położną-niestety takie są realia tam jeśli się chce być przyjętą.Co do szpitala na Madalińskiego nie znam opinii,ale popatrzcie w internecie jest sporo różnych opinii na temat szpitali warszawskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podobno Żelazna i Madalińskiego ma podobny standard. W obydwu szpitalach trzeba podpisać umowę z położną, aby mieć gwarancję przyjęcia, tyle że na Madalińskiego jest troszkę taniej.
Ja się chyba zdecyduje na Madalińskiego, rodziła tam moja znajoma i bardzo sobie chwali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz nareszcie po usg - uff
Stresowalam sie STRASZNIE ...
Malenstwo bardzo sie staralo aby utrudnic badanie ( caly czas ustawialo sie tylem lub bokiem ) 🙂
... no ale sie udalo !
Leniuch lezal sobie, nie chcial wspolpracowac z lekarzem a na sam koniec dostal czkawki - az sie wzruszylam normalnie 🙂
Wszystko jest OK takze dzisiaj jestem MEGA szczesliwa ! 🙂

Pozdrawiam Wszystkie Mamusie 🙂

Ps. Dziekuje za te kciuki ( anka73 ) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta, ja czułam, ze tak właśnie będzie 😆
Wy macie leniuszka, a my tancerza - cały czas szła ostra salsa - taka mała wiercidupka :laugh:
Czy wiecie może babeczki, gdzie w wawce kupię ciążowe spodnie (te z szerokim ściągaczem) najlepiej sztruksy, ew. dżinsy w rozsądnej cenie?
z góry dzięki za odpowiedź
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja ostatnio robiłam zakupy ciążowe. I powiem tak, trochę rzeczy kupiłam na Targowej 72 (CH Wileńska) i w drugim sklepie również na Targowej 2 (sklep "9 miesięcy" 😉.
W tym pierwszym jest zdecydowanie mniejszy wybór, ale można coś wybrać. W tym drugim jest ogromny wybór, ale ceny są troszeczkę wyższe, co się przekłada też na jakość. Tam masz głównie odzież marki Happymum i Torelle.

To jest link do allegro na którym sprzedaje ten pierwszy sklep.
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6581033

A tu do tego drugiego sklepu.
http://www.9miesiecy.pl/

W tym drugim spodnie są od 80 zł do 200 zł, ale w miarę normalne będą kosztowały ok. 120-150.
W tym pierwszym podobnie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka73 napisał:
Agatta, ja czułam, ze tak właśnie będzie 😆
Wy macie leniuszka, a my tancerza - cały czas szła ostra salsa - taka mała wiercidupka :laugh:
Czy wiecie może babeczki, gdzie w wawce kupię ciążowe spodnie (te z szerokim ściągaczem) najlepiej sztruksy, ew. dżinsy w rozsądnej cenie?
z góry dzięki za odpowiedź
😘


anka73 widzialam zdjecie z Waszego usg - po prostu CUDNE ! 🤪 ... i ta slodka lapka Malenstwa - piekna pamiatka 🙂

Moj Leniuch niestety nie chcial "pozowac" 😉

Jesli chodzi o ciuchy to ja narazie przegladam Allegro ( ale tak jak pisalam na "kwietniowkach" ) 🙂 - jeszcze nic tam nie znalazlam ... Przylaczam sie wiec do pytania o "spodnie z golfikiem" ...

Na necie znalazlam cos takiego:
http://www.babymama.pl/Bielizna-ciazowa/Pasy-ciazowe/Wstawka-ciazowa-do-paska-Carriwell-Flexi-Belt/flypage.tpl.html

... i nie wiem co o tym myslec 😮

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena, dzięki i chyba się przejadę. w sumie daleko nie mam. Zaraz wejdę na stronki i pooglądam. Może nie mam jeszcze takiego bębenka dużego ale te spodnie, które mam powodują u mnie wzdęcia jak ponoszę dłużej niż godzinę, spódnic nie mam bo nie noszę w ogóle i dlatego mam ciśnienie na zakup takich specjalnych.
Co do tej wstawki Agatto to moim zdaniem i dobre i takie sobie rozwiązanie. Dobre bo rozszerzysz wszystko co chcesz i możesz nosić swoje ulubione ciuchy.
Takie sobie - bo niemało kosztuje i nie wiadomo do jakich gabarytów pasuje, tzn czy wystarczy na całą ciążę.
No sama nie wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula i Zuza napisał:
Podobno Żelazna i Madalińskiego ma podobny standard. W obydwu szpitalach trzeba podpisać umowę z położną, aby mieć gwarancję przyjęcia, tyle że na Madalińskiego jest troszkę taniej.
Ja się chyba zdecyduje na Madalińskiego, rodziła tam moja znajoma i bardzo sobie chwali 🙂

Paulina poczekaj trosze to zdam Ci relacje bo mam zamiar tam rodzic (jesli mnie przyjma). Nie podpisywalam zadnej umowy z polozna ale moze nie bedzie to wielki problem.
Chodzilam tam na szkole rodzenia i ogladalismy porodowke jak dla mnie extra warunki tylko nie wiem jaki bedzie personel. Sale do porodu sa jednoosobowe tylko jedna sala jest dwuosobowa. Kazda sala inaczej sie nazywa cynamonowa, malinowa itd. Gorzej chyba w salach pologowych bo widzialam jedna kobitke na korytarzu bo nie bylo miejsca. No ale coz zdam Wam dokladne relacje jak przez to przejde a zostalo mi juz nieduzo 🙂 jak nie zdaze na Madalinskiego (albo nie bedzie miejsca) to pewnie zawroce do Brodnowskiego... zobaczymy.
pozdr Mamuski 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC DZIEWCZYNY, ja zapisałam sie na szkołe rodzenia na Inflancka zaczynamy 20 LISTOPADA.

W tym tez szpitalu zdezydowałam rodzic, pewnie wezme osobna salę do porodu.

Co do zakupów to faktycznie fajne rzeczy w tym sklepie, ale narazie musze lezec wiec latanie po sklpach odpada 😞

pozdrowionka dla warszawianek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
Paula i Zuza napisał:
Podobno Żelazna i Madalińskiego ma podobny standard. W obydwu szpitalach trzeba podpisać umowę z położną, aby mieć gwarancję przyjęcia, tyle że na Madalińskiego jest troszkę taniej.
Ja się chyba zdecyduje na Madalińskiego, rodziła tam moja znajoma i bardzo sobie chwali 🙂

Paulina poczekaj trosze to zdam Ci relacje bo mam zamiar tam rodzic (jesli mnie przyjma). Nie podpisywalam zadnej umowy z polozna ale moze nie bedzie to wielki problem.
Chodzilam tam na szkole rodzenia i ogladalismy porodowke jak dla mnie extra warunki tylko nie wiem jaki bedzie personel. Sale do porodu sa jednoosobowe tylko jedna sala jest dwuosobowa. Kazda sala inaczej sie nazywa cynamonowa, malinowa itd. Gorzej chyba w salach pologowych bo widzialam jedna kobitke na korytarzu bo nie bylo miejsca. No ale coz zdam Wam dokladne relacje jak przez to przejde a zostalo mi juz nieduzo 🙂 jak nie zdaze na Madalinskiego (albo nie bedzie miejsca) to pewnie zawroce do Brodnowskiego... zobaczymy.
pozdr Mamuski 🙃


Witam :-)
będe bardzo wdzięczna za opinię na temat Madalinskiego. Wczoraj tam byliśmy na rozmowie z położną - widziałam te sale (malinowa, cytrynowa itp...). Szpital wygląda ok, czysto, bardzo sympatyczny personel, ładne sale.
Czekam na informację :-)

Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za kciuki na pewno sie przydadza 🙂 ja jak narazie jeszcze 2w1 🙂 maly jakos nie chce wyjsc.
A co do zakupow ciuszkow dla maluchow to polecam Factory w Ursusie fajne ceny i fajne ciuszki! Sa tam dwa sklepy jeden Cocodrillo (kupilam tam kombinezon na zime za 39zl) a drugi to chyba Mino sie nazywa tam sa naprawde extra ciuszki body po 9,90 i po 12,90 warto sie tam wybrac. Ja zamawialm na allegro i troche zaluje bo cenowo jest podobnie a nawet i taniej i jakosc tez jest lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na dzisiaj mam termin porodu wiec pojechalam zgodnie z zaleceniem mojego ginekologa na ktg na Madalinskiego. Poszlam na Izbe Przyjec a Pani mnie pyta czy mam jakies skurcze a ja na to ze nie mam. Wiec wyslala mnie do przychodni przyszpitalnej a tam pytaja mnie o skierowanie 🤔 ja pytam jakie skierowanie? pierwsze slysze??? A ona ze zmienili u nich od tygodnia procedury bo za duzo osob przychodzilo na ktg. Skierowanie musi byc na druku NFZ wiec jak chodzimy prywattnie to czegos takiego nie dostaniemy. Mowie wiec co wtedy jak nie mam sierowania to ona na to ze badanie kosztuje 70zl + 130zl wizyta 🤪 normalnie szok ja je mowie ze przeciez jestem ubezpieczona w NFZ i mam jeszcze placic? Masakra jakas dlatego pojechalam do Brodnowskiego i czekalam 3h (duuuzo ludzi) ale przynajmniej nie musialam placic. Acha i okazalo sie ze jest tak duzo ludzi bo porodowka w Wolominie jest zamknieta (nie wiem do kiedy). A i w Brodnowskim nie maja miejsc ale przyjmuja i pacjetki leza na patologii ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja jeszcze nie urodzilam 🤔 ech nie wiem kiedy to nastapi... dowiedzialam sie ze porodowka w Wołominie jest juz otwarta, bylam wczoraj na Madalinskiego na IP i personel byl bardzo mily owszem naczekalam sie ale to normalne. Na razie u nich jest miejsce na porodowce.
No i slyszalam cos o kobitce ciezarnej z grypa AH1N1 ze lezy w szpitalu na Karowej i jest tam (albo byl) chwilowy zakaz odwiedzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...