Skocz do zawartości

Brzuchatki z Częstochowy:) | Forum o ciąży


skorka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jest na parkitce ale tam żeby się dostać to najwcześniej po wakacjach a tu się jednak liczy czas.Poza tym pani doktor która przyjmuje na parkitce wyjechała do Łodzi bo do niej chciałam iść bo leczyła mnie w pierwszej ciąży.Mam nadzieję że tak do której idę dzisiaj jest jakaś kompetentna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam.

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ciążą. Pierwsza ciąża tydzień 🙂
W miarę w porządku.
Mam straszny apetyt i okropne mdłości
Czy macie jakieś sposoby na łagodzenie tych niemiłych dolegliwości.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba jest dużo racji w tym co mówisz, bo jak umyję ząbki miętową pastą to od samego zapachu mi lżej i cukierki miętowe też pomagają.

Wypróbuje jednak mięte, bo poprzednie sposoby dziaąłją tylko na chwilke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam trochę mnie nie było ale sama nie wiedziałam co pisać. Wpadłam w strasznego doła z którego nie umiem wyjść.Co do endokrynologa jest źle mam na tyle złe wyniki ze dziecko bez względu na płeć będzie miało chorą tarczycę 😞 W tej chwili toczy się walka lekami o to aby rozwijało się prawidłowo choć nie ma pewności że już nie doszło do uszkodzeń 😞 A ogólnie to mam złe przeczucia doła i chyba wszystkiego dość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj zaczął się 7 tydzień. A ja mam dość. Poddaje się. Dłużej nie dam rady.
Mdli mnie cały czas. Nie mogę nic robić, bo inaczej pojawiają się wymioty a jedna pani pocieszyła mnie, że tak może być nawet do końca ciąży.

Ciągle chodzę głodna bo boje się wyjść do sklepu. Żadne "sprawdzone" sposoby nie pomagają.
W dodoatku ta przejmująca samotność. Znikąd pomocy.

Jak to dłużej potrwa to oszaleje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko! bądz dobrej myśli, może udało się zauważyc to za wczasu i z Maleństwem wszytsko w porzadku 🙂
Emka: spokojnie, to dopiero 7 tydzien, powinno minąć w trzecim miesiącu, chociaż mnie się wtedy zaczelo, ale wszytsko da sie przeżyć 🙂 dużo odpoczywaj, pij dużo wody niegazowanej żeby się nie odwodnić, jedz co ok 1.5 do 2 godzin jakiś lekki maly posiłek, i koniecznie zjedz coś zanim wstaniesz z łóżka, no i szklanke przegotowanej wody też zanim wstarniesz 🙂 powinno pomóc 🙂
Ja już nareszcie zbliżam się ku koncowi 🙂 Choc mi tez sie teraz zaczely schody. bo mi sie przedwczesne skurcze zaczely, ale biore leki i mam nadzieje dotrzymac chociaz do poczatku wrzesnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Izunia ja bardzo szybko, wyszłam w niedziele do domu, a w środę chyba już byłam na spacerze, chociaż pediatra mi mówił że od razu można bo strasznie ciepło było. Ale najpierw wystawiałam małego na balkon, jak to mówią, werandować. a drugi pediatra kazał nam dwa razy na dzień wystawiać malego własnie na balkon chociaż, na słonko, bo tą żółtaczke miał stosunkowo wysoką...ale naświetlań nie miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Na szczęście dla mnie, jak i pewnie dla Was jest chłodno, więc nogi tak bardzo nie puchną 🙂 Ogólnie samopoczucie dobre, duzo więcej śpie, nawet więcej niż na początku, szybko się męczę, ale to uroki końcóweczki 🙂 już nie mogę się doczekać kiedy już będę miała Dawidka przy sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂 trochę mnie nie było wczoraj wyszłam ze szpitala trafiłam z jakimś zatruciem coś podobno wirusowego dobrze że już ok ale brzuch nadal mam obolały w środku. Ale moje maleństwo juz kopie od 3 sierpnia czuję ruchy nawet moja córcia czuła jak ją kopało 😁 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
POMOCY !!!
Kilka dni temu wypadł mi ząb. Zostały tylko malutkie kawałeczki. Poszłam do dontystki i pani doktor powiedziala, że na razie nie moze nic zrobic. Dopiero w 2 trymestrze wyrwie te kawałeczki które zostały i nałozy koronke.
Jednak pojawila sie problem. Ząbek -a raczej to co z niego zostąło- zaczęło boleć. Pojawiła się opuchlizna na dziąsłach a ja nie wiem co robic. Wszystkie znane srodki zabronione sa w ciazy.
Jak mam sobie pomóc usmierzyc ból????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proponuje zmnienic dentyste 🙂 Wieksze zagrozenie dla dziecka jest jesli wda Ci sie stan ropny niz jakby mieli Ci podac jakies znieczulenie, ja leczylam 5 zebow w ciazy bo mi strasznie zaczely sie psuc. W tym 2 albo trzy kanałowo. Chodziłam do dr Zagziła Tomasza, on przyjmuje na Kilinskiego, naprawde polecam. A zanim pojdziesz to sprobuj plukac szalwia, ja jeszcze na poczatku ciazy stosowalam sachol, ale tylko w ostatecznosci, jest on calkowicie zabroniony od 3 trymestru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zęby mam zdrowe. Wyleczone. Również kanałowo w ciąży. Ten się złamał i wdał się stan zapalny. Dentystka leczyła mi ząbki w ciąży i nie było problemów. Tego trzeba wyrwać a znieczulenie można podać dopiero od 4 miesiąca. Na szczęście to tylko 2 tygodnie.

Póki co byłam dzisiaj u dentystki i dała mi antybiotyk : ZINNAT - nieszkodliwy dla dziecka.
Najgorsze ze opuchlizna boli i nie mogę sobie ulżyć. Nawet szałwią, niestety jest szkodliwa dla dziecka (to juz opinia pani w aptece)

Antybiotyk ma zadziałać w przeciągu najbliższych 2-3 dni. Chyba będzie dobrze.

Ale dziękuje za zddzew. Zyczę wszystkiego dobrego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was miała swędzenie ciała w ciąży?? nie chodzi o brzuch tylko nogi i ręce najbardziej czy może to być coś poważniejszego niż uczulenie?? Ale nie zmieniałam ani proszku ani płynu ani nowych potraw sama niewiem co o tym mysleć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...