Skocz do zawartości

Krakowianki :):) | Forum o ciąży


Amii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja leżałam w szpitalu 2 tygodnie przez zatrucie ciążowe.lekarz który kierował mnie do szpitala powiedział że od razu zrobią cesarke a oni mnie trzymali i faszerowali lekami :/ uparli się że musi być poród naturalny. no i tak leżałam aż w końcu podjęli decyzje że wywołają poród. założyli mi taki balonik z którym chodziłam 24h a później dali kroplówkę z oksytocyną no i akcja potoczyła się szybko. trwało to chyba z 3 godz ale ból był niesamowity. nigdy tego niezapomnę.na dodatek okazało się że małemu spada tętno a zaraz że wogóle nie oddycha. pocieli mnie i szybko wyciągneli go za pomocą próżnociągu. bałam się jak nigdy, urodził się niedotleniony cały już siny 😞 myślałam że umrę ze starchu, to były najgorsze chwile.wzięli go na takie specjalne łóżko grzejące i był podłączony do jakiegoś aparatu monitorującego serduszko. mały był bardzo silny i już po kilku godzinach prawie doszedł do siebie 🙂 zrobili mu wszelkie możliwe badania i po dwóch dniach wyszliśmy do domu 🙂 miał krwiaki po tym próżnociągu ale też szybko się wchłoneły bo robiliśmy usg główki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neeeetka napisał(a):
ja leżałam w szpitalu 2 tygodnie przez zatrucie ciążowe.lekarz który kierował mnie do szpitala powiedział że od razu zrobią cesarke a oni mnie trzymali i faszerowali lekami :/ uparli się że musi być poród naturalny. no i tak leżałam aż w końcu podjęli decyzje że wywołają poród. założyli mi taki balonik z którym chodziłam 24h a później dali kroplówkę z oksytocyną no i akcja potoczyła się szybko. trwało to chyba z 3 godz ale ból był niesamowity. nigdy tego niezapomnę.na dodatek okazało się że małemu spada tętno a zaraz że wogóle nie oddycha. pocieli mnie i szybko wyciągneli go za pomocą próżnociągu. bałam się jak nigdy, urodził się niedotleniony cały już siny 😞 myślałam że umrę ze starchu, to były najgorsze chwile.wzięli go na takie specjalne łóżko grzejące i był podłączony do jakiegoś aparatu monitorującego serduszko. mały był bardzo silny i już po kilku godzinach prawie doszedł do siebie 🙂 zrobili mu wszelkie możliwe badania i po dwóch dniach wyszliśmy do domu 🙂 miał krwiaki po tym próżnociągu ale też szybko się wchłoneły bo robiliśmy usg główki


Współczuje takiego porodu 😞
Dobrze, że masz silne dzieciątko
Ja bym umarłą ze strachu
Silna z Ciebie mamusia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
I ja się przywitam jako krakowski Brzuszek 🙂

Mam też pytanie i zarazem prośbę o namiary na sprawdzonych lekarzy gin-poł,
którzy poza prywatnym gabinetem pracują także w szpitalu.

Ja byłam na pierwszej wizycie u pani, która nie spełniła moich oczekiwań,
i nie pracuje też w szpitalu.

Witam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem prawie krakowskim brzuszkiem, co prawda nie mieszkam w krk ale tu mam najbliżej z tych wszystkich miast na forum. Studiuje w krakowie:]
co do lekarzy to ja chodzę do mojego prywatnie ale on nie przyjmuje w krk. Słyszałam bo szwagierka polecała że dobry jest jakis Kuś z krk. Chodziła do niego prywatnie, troche sobie liczy za wizyte ale z tego co wiem to pracuje w szpitalu Narutowicza więc pewnie tam przyjmuje na NFZ. Mam nadzieję że nie przekręciłam nazwiska sprawdz w internecie.
Mój lekarz jest super ale to jakies 60 km od krakowa więc pewnie nie bedziesz zainteresowana
pozdrawiam 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja polecam panią doktor : Ewa Ryskala nie wiem czy pracuje teraz gdzieś w szpitalu ale ona jest najlepszym ginekologiem u jakiego byłam. chodziłam do niej w drugiej połowie ciąży (pierwszy lekarz był okropny więc musiałam zmienić) wszystko mi tłumaczyła, bardzo kompetentna, delikatna. nie mogę złego słowa o niej powiedzieć, wszyscy lekarze tacy powinni być.
Dodam też że moja ciąża była zagrożona i pani doktor wiele pomogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Kopernika jest dobry, ale raczej dla dzieci, które są"zagrożone". Mają tak niezbędny sprzęt potrzebny do ratowania maleństwa. Jeżeli wszystko przebiega bez problemów można pozwolić sobie na większy "luksus" niż na Kopernika. Też zastanawiam się nad Ujastkiem a dokładniej nad porodem w wodzie (wie może któraś z was czy do wody też tam można rodzić??).
Moje dwie koleżanki tam rodziły (Ujastek)i bardzo sobie chwaliły 🙂 🙂
Tylko z dojazdem trochę bez sensu (Huta to drugi koniec Krk, ja mieszkam za Borkiem). 🤨
Mam jeszcze jedno pytanie: Ile płaci się położnej i jak jej szukać? Może to głupie pytanie, ale nie wiem kto mi może na nie odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Krkowskie brzuszki i mamuski
ja mieszkam w Krk od urodzenia
jestem mama cudownej 4 miesięcznej Nikoli
dosc młoda mama 19 lat
mała rodziłam na Rydygiera i polecam 🙂
hmm co jeszcze
aa no jestem z Podgórza, dokłądnie kolo mostu Powstańców Śląskich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
asiula83 napisał(a):
witam Mamusie 🙂

Jeśli któraś z Was ma ochotę to zapraszam na krakowskie forum - Mamusie z Krakowa i okolic - reaktywacja 🙂

Neeeetka Ty o ile dobrze pamiętam pisałaś z nami przez jakiś czas, więc zapraszam ponownie, forum odżyło 🙂


Asiula83, a mozesz prosze podac linka do tego krakowskiego forum albo w ktorym dziale go szukac? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Brita napisał(a):
Witam wszystkie mamy i przyszłe mamy 🙂
Jestem w 15tc i mieszkam od paru lat w niepołomicach ale ciagle czuję sie krakowianką 😉
czy sa jakies ciężarówki z terminem na wrzesień?


http://www.brzuszek.net/forum,mamusie_z_krakowa_i_okolic_reaktywacja,78,618645.html,str=0

Zapraszamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...