Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży

1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

• Mamusia
aallicee napisał(a):
dziewczyny jaki macie sposób na zaparcia??? 😮 🤢
1,5 litra płynów dziennie-sikańsko w gratisie ale zaparcia ustępują.Mnie sie lekarz pytal jak tam u mnie i jak mu powiedzialam ze raz na dwa dni kazal mi pic min 1,5 litra plynow a najlepiej sama wode i jak puje czasami na sile bo potrzeby czasami az takiej nie mam to i narazie spokoj z zaparciami.A podobno zatwardzenia sprzyjaja hemoroidom wiec lepiej sie zmuszac i ich nie miec

• Mamusia
aallicee napisał(a):
kurcze ja pije ze 2 litry, jem pieczywo pełnoziarniste, jabłka, jogurty z musli, zero czekolady, czasem mini kawke bezkofeinową i nadal słabo, pilnuje zeby chociaz raz dziennie sie udało ale kosztuje mnie to "troche" wysiłku i boje sie ze mi ten pesar spadnie 😞
No to juz nie wiem moze taki masz organizm a sprobuj sok z jablek moze ja ostatnio jak mama robila szarlotke i wycisnela sok ja go wypilam to jak mnie przegonilo to myslalam ze mnie rozsadzi 🙂)

• Mamusia
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
kurcze ja pije ze 2 litry, jem pieczywo pełnoziarniste, jabłka, jogurty z musli, zero czekolady, czasem mini kawke bezkofeinową i nadal słabo, pilnuje zeby chociaz raz dziennie sie udało ale kosztuje mnie to "troche" wysiłku i boje sie ze mi ten pesar spadnie 😞
No to juz nie wiem moze taki masz organizm a sprobuj sok z jablek moze ja ostatnio jak mama robila szarlotke i wycisnela sok ja go wypilam to jak mnie przegonilo to myslalam ze mnie rozsadzi 🙂)

jak mężulek jutro wróci to wysle go wiecej jabłek, bo zostały mi tylko 2 i zrobie sobie kompocik.... bo pamietam ze ostatnio mi pomógł 🙂

• Mamusia
aallicee napisał(a):
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):

jak mężulek jutro wróci to wysle go wiecej jabłek, bo zostały mi tylko 2 i zrobie sobie kompocik.... bo pamietam ze ostatnio mi pomógł 🙂
No to jak masz 2 zetrzyj na tarce i wsun wycisnij z nich sok z odrobina cukru szybciej puszcza i wsun miazsz i sok mi by pomoglo a ty musisz sprobowac

• Mamusia
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
dziewczyny jaki macie sposób na zaparcia??? 😮 🤢
1,5 litra płynów dziennie-sikańsko w gratisie ale zaparcia ustępują.Mnie sie lekarz pytal jak tam u mnie i jak mu powiedzialam ze raz na dwa dni kazal mi pic min 1,5 litra plynow a najlepiej sama wode i jak puje czasami na sile bo potrzeby czasami az takiej nie mam to i narazie spokoj z zaparciami.A podobno zatwardzenia sprzyjaja hemoroidom wiec lepiej sie zmuszac i ich nie miec

Z tą wodą to też pewnie prawda. Ja od czasu jak mi stwierdzili małowodzie w ciązy to zaczełam pić około 2,5 -3 litry wody dziennie 🙂 też na siłe nawet jak mi sie nie chce pić... małymi łyczkami. Do tego sporo owoców teraz w sezonie, tylko ciemne pieczywko ze wzgl. na cukier i odpukać wszystko działa.

• Mamusia
a ja wreszcie dzis pospalam dluzej niz do 7 🙂 u nas sa mega upaly po 30 stopni jutro ma byc 37 masakra, ponoc po niedzieli maja dotrzec do polski takze uwazajcie w te goraca!
a dzis mam kolejny intensywny dzionek-dalej na budowie byc moze jeszcze dwa tygodnie i sie wprowadzimy- juz nie moge sie doczekac 🙂 zycze wam milego weekandziku:*

• Mamusia
Dzien Dobry
U mnie dzisiaj od rana upal 🙂
Bylam wczoraj na usg. Kubus pieknie sie rozwija i na 100 % bedzie Kubus (siusiak nie odpadl) dumny tata dostal zdjecie klejnotow rodzinnych 😉 😁 wiec mozemy szalec dalej ( zakupowo oczywiscie)
Malenstwo ma juz okolo 900 gr i jak sie okazalo wcale nie jest ulozony glowkowo wrecz odwrotnie ale mamy jeszcze czs rzeby sie odwrocic. lekarz powiedzial , ze nie mam sie bac porodu tutaj bo w szpitalach naprawde wiedza co robia i jesli zaproponuja mi znieczulenie w kregoslup to nie odmawiac bo to naprawde duzy komfort dla rodzacej ( w polsce chyba trzeba za to placic)

• Mamusia
elmirkal w rybniku jest za darmo, ale trzeba miec komplet badan przed (pod kątem znieczulenia), ja nie chciałam, ale jak moja friend rodziła to polozna w srodku nocy poszła szukac anastazjologa ( a było ich 2 na całe oczepiowice 🙂.... ) i wróciła po 50min jak juz dr stwierdził ze na ZZO jest too late....

• Mamusia
Czesc mamuski-duzo to nie naskrobalyscie od rana wiec duzo nie mialam do nadrabiania.Dla mnie zaraz nogi w d....wejda a kregoslup wyjdzie uszami to juz nie dla mnie takiw sprzatanie a raptem to tylko poscieranie kurzu odkurzenie i zmycie podlog a zasapalam sie zapocolam jak swinka.Uparlam sie ze sprzatne caly dom i spezatnelam ale takie uparcie to chyba ostatnie przed porodem bo nie dam rady wiecej na jeden raz sprzatnac calego domu a na raty nie lubie. Odpoczne troszke i ide sobie do wanny mezus przyszykuje kapiel i sobie poleze sie zrelaksuje.Troche mnie ochrzanil ze taki wycisk sobie dalam a jego w domu nie bylo i powiedzial ze z checia by przelozyl mnie przez kolano i w tylek narabal a ja na to ze smiechem ze nie da rady bo mi brzuch przeszkadza i niw polozyl by mnie na kolano hihihi

• Mamusia
Wikunia wróciła!!! ale mega ciężko jest jak ja mam lezec a ona chce sie bawic, poryczałam sie chyba ze 3 razy z tej mojej niemocy....ale tłumacze sobie ze juz niedługo :/ ale nie zawsze to pomaga. Przez ostatnioe dni mam jakos wiecej czarnych mysli ze sie nie uda :/ Doobrze ze jest mezulek to przynajmniej moge z nim pogadac...on jest oczywiscie bardziej optymistycznie nastawiony 🙂 jak to facet 😁

• Mamusia
aallicee napisał(a):
Wikunia wróciła!!! ale mega ciężko jest jak ja mam lezec a ona chce sie bawic, poryczałam sie chyba ze 3 razy z tej mojej niemocy....ale tłumacze sobie ze juz niedługo :/ ale nie zawsze to pomaga. Przez ostatnioe dni mam jakos wiecej czarnych mysli ze sie nie uda :/ Doobrze ze jest mezulek to przynajmniej moge z nim pogadac...on jest oczywiscie bardziej optymistycznie nastawiony 🙂 jak to facet 😁
Aallicee-nie smutaj sie bo to dzidziusiowi sie udziela juz nam mniej niz wiecej zostalo wiec musi aie udac,a Wikunia madra dziewczynka i jak jej wytlumaczysz dlaczego wielu rzeczy robic nie mozesz to na swoj wiek zrozumie ze to dla dzidziusia trzeba wierzyc w dobre mysli.A swoja droga ja mialam tez juz taki heden dzien ze mnie dopadly mysli ze moze byc roznie ale na szczescie walbelam sie sana w glowe co ja wymyslam ze musi byx dobrze bo malo zostalo a tak sie nakrecilam ze spac nie moglam i nie wyszlo mi na dobre to bo w dzien jak pijana chodzilam teraz tylko kolorowe mysli zadnych czarnych a faceci jak faceci oni inaczej ciaze przechodza niz my kobitki.