Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczyny!Jak samopoczucie?Bo u mnie nie zapeszajac jak narazie ok.Rano było mi tylko źle bo wstałam na czczo bo musiałam isc porobic wyniki na krew.Byla moja najgorsza pielegniarka ktora sie wkłuwa jak znieczulica bo reka boli jak diabli-jakos inne bez problemu znajduja moje zylki a ta ma wieczny problem z tym.Znalazłam pomysł na siebie-gorące kubeczki od żurku po ogórkowa-bo kwasne i po nich czuje sie niebiansko 😉 A powiedzcie mi dziewczyny-smarujecie sie jakimis kremikami?Bo ja od pierwszej chwili jak tylko mi test pokazał dwie kreseczki smaruje sie takim ładnie pachnacym-dzidziusiowo(tak stwierdzil moj mąż) balsamikiem.Skóra mnie na brzuchu czasami swedzi a wolalabym uniknac rozstepow pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Kobietki:* Ja się codziennie smaruje moim balsamem, który zawsze stosuje - Garnier czerwony - jak dla mnie najlepszy 🙂 Ale myslę, żeby na oliwkę dla dzieci się przerzucić 🙂 ostatnio bardzo mam suchą skórę na udach i nie wiem dlaczego, może oliwka będzie lepsza 🙂 Dzisiaj na 12:00 do gina na wizytę-już doczekać się nie mogę. Dam Wam znać jak wróce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze jedno pytanie-(pewnie to zalezy od lekarza prowadzacego)ale co jaki czas chodzi sie na badania i czy za kazda wizyta lekarz robi usg?Bo na necie pisza ze niektorzy tak ale ze to jest szkodliwe ze nie powinno robic sie zaczesto ze w calych 9 miesiacach to 3-4 max-to jak mamy miec pewnosc ze nasze dzieci rozwijaja sie prawidlowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
A jeszcze jedno pytanie-(pewnie to zalezy od lekarza prowadzacego)ale co jaki czas chodzi sie na badania i czy za kazda wizyta lekarz robi usg?Bo na necie pisza ze niektorzy tak ale ze to jest szkodliwe ze nie powinno robic sie zaczesto ze w calych 9 miesiacach to 3-4 max-to jak mamy miec pewnosc ze nasze dzieci rozwijaja sie prawidlowo

No ja mialam wczoraj wizyte z wynikami bez USG i dopiero mam USG 25 kwietnia czyli wizyta co 2 tyg. wychodzi na to ale mi sie wydaje ze to tak na poczatku bo wiecej jest tych badan do zrobienia pozniej pewnie wizyty co miesiac beda 🥴 i cos mi sie wydaje ze tak jak przy pierwszej ciazy z NFZ to ma sie tylko 4 USG 🥴 bo jak sie chodzi prywatnie to kazda wizyta moze byc z USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Bo właśnie tak się zastanawiam-a zapomniałam sie zapytać mojego lekarza jak to będzie.Zawsze przed ciązą każda wizyta-badanie na samolociku i usg dopochwowe bez gadania ze nie chce-ale moze dlatego ze ja mialam taki przypadek.No nic poczekam do 18-04 i zobacze i sie zapytam.

widzisz a ja nie mam badania na samolociku 🙂 i usg dopochwowe mialam tylko raz w 7 tyg. a pozniej juz normalnie na brzuchu 🙂
co lekarz to inna teoria 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak co lekarz to inna teoria.Moja kuzynka była wogóle zdziwiona ze i ja i moja siostra mialysmy kilka razy badanie na samolociku w ciazy bo ona ani razu-to szok-a przeciez jakas infekcja to skad on wiedzial-ale urodzila zdrowe dzieciaczki.Co lekarz to teoria.Ja tam nie wyrywam sie na dowcipkowe usg zadna frajda-a moj maz to oczywiscie ze smiechem ale twierdzi ze musi byc fajne takie usg.Ciekawa jestem jakie bede miala nastepne usg przez brzuszek to maz by mogl byc pewnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
No tak co lekarz to inna teoria.Moja kuzynka była wogóle zdziwiona ze i ja i moja siostra mialysmy kilka razy badanie na samolociku w ciazy bo ona ani razu-to szok-a przeciez jakas infekcja to skad on wiedzial-ale urodzila zdrowe dzieciaczki.Co lekarz to teoria.Ja tam nie wyrywam sie na dowcipkowe usg zadna frajda-a moj maz to oczywiscie ze smiechem ale twierdzi ze musi byc fajne takie usg.Ciekawa jestem jakie bede miala nastepne usg przez brzuszek to maz by mogl byc pewnie.

mi juz zapowiedzial ze 25 kwietnia bede miala USg przez brzuch i zaprasza tatusia zeby sobie poogladal dzidzie(to co stworzyl) 😁
ja w pierwszej ciazy mialam co wizyta badanie na samolociku bo ona sprawdzala szyjke macicy jaka jest!a teraz nic!
Tak takie usg to sama rozkosz 😁 😁 😁 ja go wrecz nienawidzilam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny...
ja tez mam dzis wizyte ale nie sadze zebym miala dzis znowu usg bo mialam je robione w poniedzialek...raczej tylko kontrola wynikow badan. co pijecie albo robicie zeby sie uspokoic gdy nerwy chodza wam jak szalone? ja czue sie az zmeczona ze zdenerwowania i nie wiem co zapodac? meliske? pomoze wogole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejciu moja dzidzia miała 0,33 a gdzie jej jeszcze do twoje 2,1 ale mysle ze na nastepnym usg to juz pewnie wiecej zobacze niz widzialam.Ja nie pije nic na zdenerwowanie staram sie nie denerwowac a i pewnie co bym nie wypila to by wyladowalo i tak w kibelku.dzis to jakies swieto bo tylko mi niedobrze i nie wymiotuje chyba wcoraj swoj limit na kilka dni wyczerpalam dzis skolei bym tylko spala i spala.no i co najlepsze musze zamowic sobie jakies leginsy bo sa najwygodniejsze dla mnie a juz w spodnie normalne tylka nie wsadze a raczej sie zapiac nie moge-chyba rosne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jestem po kolejnym badaniu usg 🙂 dzis dowiedzialam sie ze jesli jest to ciaza zagrozona a u mnie jest nadal ten krwiak to kazde usg jest darmowe... dzidzia rosnie w poniedzialek miala 0.34cm a dzis juz 0.55cm jaki postep 🙂 cieszy mnie to bardzo 🙂 no i to ze wszystko jest wporzadku 🙂 niestety jedyne co mozna sobie zapodawac w ciazy na uspokojenie to herbatki ziolowe, no ale coz i to mozna jakos przelknac 🙂 🤪 a wy jak tam dziewczynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest magiczne.My sobie chodzimy,lezymy,spimy,a w nas tworzy sie nowe zycie-malutki czlowieczek.Niesamowite jak kazdy milimetr daje radosc.W zwyklych codziennych sprawach uwaza sie-eee tam co to jest milimetr, a tu to jest bardzo duzo i o wiele wiecej radosci.Dosc dobroci na dzis-tak dobrze sie dzis czulam ze szkoda tego dnia ale coz pora uciekac.Dobranoc.Do jutra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 co tam u was?? ja dzisiaj jadę do lekarza na 19.45 bo od wczoraj mam lekkie plamienie i brzuch mnie pobolewa 😞 martwię się czy wszystko z moją niunią jest ok...modlę się, żeby było nic nie jest tak ważne dla mnie jak zdrowie naszego maleństwa...mam nadzieję, że po wizycie napiszę wam że to tylko fałszywy alarm, że wszystko jest ok, że lekarz nie położy mnie na święta do szpitala 😞 pozdrawiam i trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...