Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
amme napisał(a):
a macie takie rzeczy, które was od razu odrzucają? ja jak pies gończy na odleglość papierosy wyczuwam i robi sie bleee... od razu

Mnie odrzuca zapach parzonej kawy a jeszcze jak z mlekiem to fuj.Uwielbialam zapach wanilii a teraz mnie odrzuca.Nawet moj ulubiony balsam do ciala stoi bo pachnie migdalowo i tez fuj.i pewnie jest jeszcze troche tego ale wychodzi w czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dobra wpadlam popisalam ide lezec tak mnie w krzyzu znow strzyka ze schylic sie to jak stara babcia.Zjadlam ziemniaczki smazone na patelni z cebulka i kielbaska tak mi sie zachcialo i ide lezec zeby sie przyjelo bo dzidzia rosnie a ciagnac z czegos musi.A co do wymiotow to moj lekarz mi wczoraj powiedzial ze bardzo dobrze jak kobieta wymiotuje-oczywiscie w racjonalnych ilosciach bo to oznacza ze toksyny nie przenikaja do malenstwa pozniej lozysko przejmie kontrole nad tym a my bedziemy mogly sie objadac.Tak mi sie juz chce kielbaski z grila piczonego chlebka salaty.Och jeszcze troszke mam nadzieje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy wierzymy w przesady? jest ich az za duzo! nie jem slodyczy bo tez nie mam na nie ochoty a wczesniej codziennie jadalm cos slodkiego, tez palaszuje tylko kwasne, ale pomimo tego jestem swiecie przekonana ze to dziewczynka, wiec powiem za niedlugo czy ten przesad jest prawdziwy...
moja mama natomiast zabronila mi nosic koralikow naszyjnikow i przechodzic pod sznurkami zeby dziecko nie bylo owiniete pepowina- i niby niebardzo w to wierze, no ale staram sie unikac- dziwna moc sugestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj byłam na wizycie i moje dzidzi ma 4.21 cm. widok cudowny jak nóżkami wywijał-tak jakby pływał 🙂 A ja to bym mogła teraz słodkie i pomidorki to tonami wcinać- a mieso fuj. Często teraz miewam taki kwasny smak w ustach, też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina83 napisał(a):
anula bedziesz robic badania prenatalne?

lekarz na ostatniej wizycie powiedzial mi ze na kolejnej czyli 9 maja bedziemy robic prenatalne.Troche sie tym zestresowalam bo przeciez z dzidzia jest ok wszystko a podobno to jest przekluwanie przez pepek ciekawe czy to boli?i czy nie grozne jest dla dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naczytałam się o prenatalnych i są rózne metody i chyba tego przekłuwania przez pępek to raczej nie bede miala pewnie te usg genetyczne bo cos tam lekarz mi powiedzial i z tego co pamietam-a zafascynowana bylam malutkim serduszkiem dzidzi jak bije-ze na kolejnym usg bedziemy liczyc paluszki analizowac kazdy organ to chyba bedzie to.To akurat usg w 12 tygodniu czyli usg gdzie sprawdza się długość ciemieniowa siedzeniowa-od glowki do pupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ryzyko poronienia czy wogole ryzyko jest niewielkie do 1% a wydaje mi sie ze dobrze wiedziec ze wszystko jest dobrze...ja nie wiem jak to dokladnie bedzie wygladac...napewno wlicza sie w to usg 3d dokladne... plus pobranie krwi od plodu i okreslenie ryzyka chorob geetycznych itp ja mam to badanie 22maja w 13 tyg ciazy..i kosztuje tez nie malo bo ponad 200e, a ile w Polsce jesli mozna spytac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
ja w poniedziałek mam wizytę, więc dopiero będę wiedziała co i jak. słyszałam że u nas od 200zł takie badania kosztują, zalezy od gabinetu.
ja dziewczyny znów mam dziś lenia.
wczoraj pochodziliśmy trochę po sklepach z M., pogoda była ohydna bo padało cały czas i dziś obudziłam się z katarem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja juz bylam na prenatalnych wiec Wam opowiem co i jak. To jest tylko usg prenatalne w ktorym mierzy sie przyziernosc karku, kosc nosowa, sprawdza czy sa wszystkie narzady i czy sa na swioim miejscu i na tej podstawie okresla sie ryzyko wad genetycznych. Do tego robi sie test pappa Z KRWI MATKI NIE PLODU, a to przekluwanie przez pepek to aminopunkcja- ale to robi sie dopiero gdy wynik usg i testu pappa bedzie zly- tylko wtedy lub na wyrazne zyczenie pacjentki. Mi na vbadaniach prenatalnych w 11 tyg wstepnie okreslili nawet plec. Wszystko ladnie widac na takim trojwymiarowym obrazie- nawet palce u raczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!!! Jak jest u mnie z tymi badaniami to nie wiem ale dopytam przy najblizszej wizycie z polozna. 16 maja mam usg i nie moge sie doczekac bo to prawie caly miesiac. Wrocilam wlasnie z ciazowych zakupow niestety z pustymi rekami bieda z nedza tu u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka napisał(a):
Hej Dziewczyny!!! Jak jest u mnie z tymi badaniami to nie wiem ale dopytam przy najblizszej wizycie z polozna. 16 maja mam usg i nie moge sie doczekac bo to prawie caly miesiac. Wrocilam wlasnie z ciazowych zakupow niestety z pustymi rekami bieda z nedza tu u mnie.

a jak samopoczucie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karinka, ja moje badania mam 26.04, więc już za tydzień niecały. Tłumaczę sobie, ze bedzie wszystko w porządku, ale ostatnio dzidzie widziałam na poczatku 8 tygodnia, więc nie mogę powstrzymać sie od nerwów. Jutro mam jeszcze kolejna morfologie. Wolałabym, zeby to było już to prenatalne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...