Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja z doswiadczenia bede zajebis... tesciowa bo sama takiej nie mam wiec wole aby o mnie sie dobrze mowilo i zebym miala kontakt ze swoimi dziecmi a nie jak moja tesciowa aj gowniany temat.Ale nie mam co narzekac 2 lata po slubie i 2 lata nie widzialam tesciowej 😉 a mieszka 30 km ode mnie i ja czesto jestem w jej miescie bo mam tam szkole i jezdzimy tam na zakupy.
Mialam lezec ale doszlam do wniosku ze kapiel mi dobrze zrobi i od razu lepiej 😉 a co najsmieszniejsze wyszlam z lazienki i smiech bo koszula nocna ostatni raz sie wcisnela na mnie myslalam ze sie posika moj mezulek ze smiechu-ale smiechu radosci jak ja pieknie wygladam na poczatku myslalam ze sie poplacze ze tak rosne ale przytulil powiedzial mile slowo i lzej na duszy i nie jem tak duzo bo wciaz mdlosci i wymioty a brzucholek rosnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Drogie Mamusie. Strasznie nerwowy dzień dzisiaj u nas.. Badania prenatalne. Stres zaczął sie na dobre juz w nocy jakimiś ciężkimi snami na temat. Wszystko jednak wyszło idealnie. Fasolek jest ruchliwy. Jak go lekarz pyrgnał sondą to tak podskoczyl, ze przestałam sie orientowac na co patrzymy. Okazało sie, ze na plecki w całej okazałosci. Wszystkie rączki, nóżki, nerki na miejscu i działają prawidłowo. Strasznie szczęśliwa. Moj narzeczony na widok i dzwiek serduszka wzruszył sie straszliwie. Ogólnie przecudne doświadczenie. Jedyny minusik to to, ze Fasolek truszke malutki. Lekarz dodał mi 3 dni do daty porodu, ale obaczymy... może nadgoni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Ale sie rozpisalyscie dzisiaj. Ja niestety nie mam okazji klikac z rana bo pracuje i mam tylko 2 dni wolnego w tygodniu i 1 weekend w miesiacu. pracuje do 16.30 w domu jestek okolo 18 i jeszcze ta roznica czasu (u was jest godz do przodu).
Temat tesciowa jest mi nieznany (jeszcze 🙂 ) ale z moja przyszla tesciowa mam dobre relacje. Przyczyna odleglosc 1000km 🙂 ale tak powaznie to bardzo sympatyczna i mila osoba. Moja druga polowka nie bedzie miec z tesciowa doczynienia bo nie bedzie jej mial ( moja mama zmarla 14 lat temu 😞 ) Zaluje tylko ze nasza kruszynka nie pozna babci 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!!! Pod Poznaniem słonko świeci termometr w domu pokazuje 23 stopnie na dworze w słońcu. Zrobię sobie dziś spacerek 🙂
Anula ja wiem,że nie powinnam tak myśleć. Ale do 17.5 troszkę strachu bedzie.
Walczę z tymi myślami i skupiam się na Maleństwie 🙂
Musi być dobrze!!! Mój Mąż też by się pewnie śmiał jak glupi. To fajnie 😁
U mnie brzuszek rośnie,ale powoli. Zawsze było płasko,a teraz już nie 🙂
Licja super!!! Gratulacje. Ja już nie mogę się doczekac mojego usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny z rana z ten przepiekny dzionek.
Licja-super wiadomosci a ze fasolka czy fasolek maly-nadgonie nie ma obaw wazne ze wszystko jest ok.
Megan-ja wiem gadam gadam a gdzies gleboko pod skora i ja mam cykora.Kobiety ktore przeszly jakies tam historie juz do konca zawsze bede sie baly.Moja siostra nie miala zadnych problemow w zyciu nie slyszelismy nawet o takim przypadku jak moj i dopiero jak mnie to spotkalo jestesmy zorientowani w tych sprawach bardziej szczegolowo.Inne przypadki sie slyszalo i mialo sie tez z tym stycznosc.Oj ten kto nie przezyl nie zrozumie-przepraszam ze tak mowie moze te kobiety ktore nigdy nie mialy problemow z ciaza zaraz na mnie naskocza-nie uwazam ze sa gorsze slabsze czy jakos tak poprostu jedni maja od razu szczescie inni nie-takie zycie.Ale co nas nie zabije to nas wzmocni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz z innej beczki-cale zycie spalam na brzuchu cala noc moglam tak przespac odkad zaszlam w ciaze a nawet juz przed probowalam sie odzwyczaic-i nawet umiem przespac noc na boczku lub plecach-a lewa boczna ustalona pozycja jest najwygodniejsza z poduszka miedzy nogami 😉 ale moze to moje jakies glupie odczucie ale nie wydaje sie wam czasami nie odczuwacie takiego czegos ze czujecie jakby jablko w brzuchu jak lezycie na boku?Ja dzis tak mialam normalnie czulam jakby mi ktos jablko wsadzil w brzuszek-to pewnie powiekszona macica i dzidzia ale takie dziwne uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Anula wiem co czujesz. Moja siostra straciła swoją trzecia dzidzie na początku ciąży. Byłam z nią przez cały czas i utkwilo to we mnie bardziej niz sie spodziewalam. Wczoraj odchodzilam od zmysłów. Rano sie poplakalam. W czasie badania nawet lekarz mnie opieprzyl 😞 Teraz czuje sie nareszcie spokojna i jest mi trochę głupio, ze aż tak sie zestresowalam. Jak sie przekonalam, ze z Malenstwem wszystko w porzadku, to nagle pomylalam, ze przeciez inaczej byc nie moglo...Mam nadzieje, ze przed następnym usg już tak cieżko nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny! ja dopiero przed chwilą sie podniosłam 🙂
muszę sie ogarnąć i w końcu z zeznaniem podatkowym ruszyć, chciałam przez neta wysłać ale wyskakuje mi jakiś błąd, więc pojade i powkurzam panie w urzędzie 😜
wczoraj znów był kibelek tym razem po deserze z bita śmietaną
ja naprawde chyba nie trawię słodkich rzeczy już
dziś po 6 dwie kanapki i dalej kimanie a po obudzeniu jogurt
nie wyobrażam sobie jaka duża będę jeśli będę tyle żarła... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kazde usg jest stresem bo tyle sie slyszy i widzi w tv przypadkow ze cos zle sie dzieje ale my musimy byc dobrej mysli jak do tej pory bylo ok to dlaczego mialo by byc zle.A co do jedzenia ja mam to samo dzisiaj-szok az strach z domu wyjsc bez niczego do jedzenia bo non stop mnie ssie.Na 14 do 19:30 mam zajecia na uczelni i jak ja to wytrzymam-mam nadzieje ze sie nie zarzygam 😉)))))))))))) torba pelna jedzenia i jakos moze dam rade-jutro tylko 3 godziny na uczelni to przezyje i ten egzamin oj oj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ja nie mogę jaka masakra 25 stopni na termometrze
stałam w urzędzie w kolejce i już myślalam że sie tam przewrócę, duszno mi, pot na czole 🤔
na szczęście szybko poszło
dziś tylko na spacer, chyba jutro wyciągnę M. do arboretum koło nas bo tam już musi wszystko kwitnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heyka 🙂
widze ze smutny temat dzis poruszylyscie, no ale skoro w was takie emocje siedza to trzeba dac im upust...ja tez w 6 tygodniu myslalam ze poronie bo dostalam krwawienia i wiem jaki to strach i uczucie gdy jest sie zupelnie bezsilnym...poniewaz pracuje w szpitalu wiec slysze ciagle jakies rozne historie, np wczoraj ktos mi mowil ze dziewczyna w 21 tygodniu dokonuje aborcji bo dziecko ma byc niewidome....troche to mna wstrzasnelo!!!a w niemczech jest to legalne... 🤢
mam nadzieje ze do listopada nie bedziemy slyszec zadnych smutnych historii a tylko pozytywne 🙂 i trzymam za to kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 a ja sie dzis na 70% dowiedzialam, ze bede miala córeczke 😉 dostalam rowniez skierowanie na badania prenatalne, bo ginka zauwazyla jakis nieregularny rytm serduszka 🤨 uspokoila mnie, ze w tym tyg ciazy i z moja niedokrwistoscia to moze byc normalne, jednak woli dmuchac na zimne, stad to skierowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
czesc dziewczyny 🙂 a ja sie dzis na 70% dowiedzialam, ze bede miala córeczke 😉 dostalam rowniez skierowanie na badania prenatalne, bo ginka zauwazyla jakis nieregularny rytm serduszka 🤨 uspokoila mnie, ze w tym tyg ciazy i z moja niedokrwistoscia to moze byc normalne, jednak woli dmuchac na zimne, stad to skierowanie...

Karolka moje gratulacje u was wrzesnioweczek to chyba same babeczki sie beda rodzic.Ale ci fajnie ze juz wiesz co tam w brzuszku siedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogole dziewczyny widze ze zaduzo to sie nie rozpisalyscie ale sie nie dziwie takak pogoda ze zal w domu bylo siedziec.Ja wytrzymalam na uczelni 2 razy mnie zemdlilo ale bez wymiotow jutro odwolali mi ten egzamin i przelozyli na 12 maja tak sie ciesze moze do tego czasu to juz sie bardziej do kupy pozbieram i lepiej mi wkuwanie bedzie szlo 😉 a poza tym zaczyna mnie tak dziwnie w okolicy pepka bolec to nie jest silne ale jak smaruje sie balsamikiem to wyczulam ze bardziej to jest czulsze-podobno to przez rozciaganie sie skory na brzuchy ma sie takie wrazenie jakby mialoby rozsadzic pepek.Ok ide sie kapac i sie klade bo padam z nog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamusie!!!
Dziś jestem pierwsza. Wczoraj musiałam się wcześniej położyć.
Miałam dziwne chwilowe kłucia i bóle w brzuszku.Mam nadzieję,że
to nic poważnego i o niczym złym nieświadczy.
Karolka gratuluję!!!Mam nadzieję,że to ten nieregularny rytm to nic
poważnego.
Życzę miłej słonecznej soboty!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez czasami mam takie kłucia w krzyżu i właśnie mi gin powiedział ze to przez rozrastające się więzadła macicy.A mi tak się super dziś spało okna otwarte i nie było zimno-rano ćwierkanie ptaszków aż spać się nie chaiło od rana ogarnełam domek i zaraz smigam do ogrodu posadzić bratki bo takie udalo mi się z rana kupić na targu że aż nie mogę się doczekać jaki będzie efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...