Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No dokładnie Anula. Niby wiem, że to czy ja się teraz będę denerwować to nic nie zmieni, ale ciężko nie myśleć o tym.
W poniedzialek teściowej trochę w ogródku pomagałam i chyba przesadziłam bo było goraco i później źle sie czułam. Organizm sam jednak pokazuje granice wytrzymałości, szczególnie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Amme-a masz jeszcze jakieś dolegliwości?Ja czasami w dzień mam trochę mdłości szczególnie jak zaczynam czuć głód-co 2 godziny musze mała przekąskę chrupnąc i jest ok.Wieczorem mnie wyrywa po całym dniu-ale nie narzekam na to bo później od razu jakoś lepiej się czuję.Siusiu często-podobno normalne czasami czuję takie ciągnięcie w dole i na bokach brzuszka ale przecież wszystko się rozciąga i nie jest to jakieś tam dokuczliwe.Najgorsze jest wstawanie w nocy zeby cos zjeść mimo ze zjadam kolacje no i nie spie calej nocy budze sie czesto przewracam i co 2-3 godziny wychodzi ze sie budze.A tak to jest ok czasami zmeczona sie czuje i musze podrzemac mam nadzieje ze te dolegliwosci ciezkie mina i bede mogla jakos to lato przezyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

Przyłączam do grona dumnych przyszłych mamusi 🙂)! Dziś byłam na usg genetycznym, wszystko w jaki najlepszym porządku, ale tyle stresu co się najadłam to już dawno nie pamiętam.
Jak z waszą wagą?? Bo u mnie brak wzrostów, brzuszka też jak nie było tak nie ma do tej pory ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowa kolezanke 🙂
Jak samopoczucie?
Dziewczyny ja to sie zaczynam martwic bo to dopiero 12 tydz sie zaczal a u mnie wszystkie objawy jakie mialam a nie mialam ich zbyt wielu, ustapily. Nie wiem czy ze mna cos nie tak czy to normalne. Wiem ze kazda ciaza jest inna i kazdy organizm inaczej ja znosi ale az tak? W nocy wstaje juz tylko czasami na siku ( nigdy nie podjadalam bo nie bylam glodna) ogolnie apetyt mi zmalal juz nie czuje ssacego glodu wymiotow i mdlosci nigdy nie mialam zaparcia i wzdecia poszly w zapomnienie. Nie wiem juz czy mam sie cieszyc czy naprawde zaczac martwic a usg mam dopiero za 2 tyg 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka nie masz się czym martwić, jak napisałaś każdy reaguje inaczej. Ja z typowych objawów miałam jedynie nudności i troszkę wymioty koło 6 tygodnia. Z apetytem też raczej na bakier, bo nie czuje wzmożonego apetytu, z tego też brak jest podjadania a co dopiero wstawania w nocy, żeby zrobić ucztę 😁! Należy się jedynie cieszyć, że nie masz super uciążliwych dolegliwości.
Jak u Ciebie z brzuszkiem? Bo mnie jedynie to martwi, brak jakiejkolwiek zmiany, moze dlatego, ze jestem dość szczupłą osobą, już sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Elmirka nie masz się czym martwić, jak napisałaś każdy reaguje inaczej. Ja z typowych objawów miałam jedynie nudności i troszkę wymioty koło 6 tygodnia. Z apetytem też raczej na bakier, bo nie czuje wzmożonego apetytu, z tego też brak jest podjadania a co dopiero wstawania w nocy, żeby zrobić ucztę 😁! Należy się jedynie cieszyć, że nie masz super uciążliwych dolegliwości.
Jak u Ciebie z brzuszkiem? Bo mnie jedynie to martwi, brak jakiejkolwiek zmiany, moze dlatego, ze jestem dość szczupłą osobą, już sama nie wiem...

Moj brzuszek mozesz zobaczyc na temacie nr 2 czyli zdjecia 🙂 teraz pewnie troche wiekszy jest ale ciezko mi to ocenic.
Tak ogolnie to ja tez szczupla jestem i niska na dodatek no i to moja pierwsza ciaza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To się troszkę uspokoiłam 🙂! To też moja pierwsza ciąża, więc wszystko jest dla mnie nowe 🙂! ale po dzisiejszym usg, mam wspaniały nastrój, bo to coś niesamowitego zobaczyć takie małe życie, które rusza się, kręci i wierci 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
To się troszkę uspokoiłam 🙂! To też moja pierwsza ciąża, więc wszystko jest dla mnie nowe 🙂! ale po dzisiejszym usg, mam wspaniały nastrój, bo to coś niesamowitego zobaczyć takie małe życie, które rusza się, kręci i wierci 🙂)

Ja zobacze swoje dopiero 16tego maja pierwsze usg mialam w 7 tyg i slyszalam tylko serduszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
to moje drugie forum. pierwsze dziecko urodziłam w czerwcu 2009, cudowną córcie Karolinkę. planowany terin porodu teraz mam na 1.11 🙂 jutro zaczynam 15 tydzien ciąży, w piatek idę na wizyte, moj gin robi usg za kazdym rzem, mam juz małą kolekcję zdjęc maleństwa. liczę ze teraz poznamy płeć...oboje z mężem chcemy druga dziewczynkę - pierwsza zupełnie bezproblemowa....ale mam dziwne przeczucia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka napisał(a):
Brzusio pewno niedlugo wyjdzie mam kolezanke w pracy po ktorej nie bylo nic widac do 14 tyg teraz jej dopiero brzucho wyszedl a jest w 16 tyg


mi przy pierwsej ciązy do 18-19 tyg NIC nie było widać, za to w drugiej od 12 tyg mam brzusia...trochę to dziwne, choc ponoc zupełnie normalne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was ponownie
powolutku nadrabiam zaleglosci, ale jestem daaaleeeeko w lesie... w ogole jak porównuje te moje 2 ciąze to ewidentnie widzę ze w tej drugiej mam mniej energii (praca plus niespelnie 3-letni wulkan energii mnie wysysają 🙂 ) w pierwszej ciązy regularnie chodziłam na basen, na spacery, spałam sobie kiedy chciałam, dpoczywałam, choc w sumie pracowałam do 8 miesiąca... a teraz masakra. jak mi sie uda raz w tyg na basen wyskoczyc to jest extra... mam wrazenie ze rosnę w oczach, i tu tez klęska, w pierwszej ciąży przytyłam 14kg, po urodzeniu małej schudałm 20kg. ku wielkemmu memu szczesciu 🙂 a teraz mimo ze mam odrzut od słodyczy, jem konkretne rzczy, ale nie mam napadów żadnych ani nocnych spacerków do lodówki, ale mam wrazenie ze puchnę w oczach....

moja starsza pociecha wlasnie ogląda ukochaną swinkę Peppe, męzulek dosypia, bo za chwilkę ruszamy do kosciola i gdzieś w świat.

nie doczytałam: mamy tu jakies bliźniaki???? na moim poprzednim forum nie było żadnych, wiec jestem bardzo ciekawa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się z rana i witam nowe koleżanki.Jesli chodzi o widocznosc brzusia to ja czytalam i lekarz mi tez mowil ze wlasnie u szczuplych kobiet szybciej wszystko widac bo sa szczuple i te flaczki i wszystko nie ma gdzie sie chowac i od razu widac bo na poczatku to bardziej widac wypchane flaczki niz brzusio.Ja w 11 tygodniu mam widoczny brzusio wcale sie tym nie przejmuje bo ciaza to wspanialy czas i po co ukrywac-nie rozumiem osob ktore umyslnie ubieraja sie w luzne ciuchy zeby brzuch ukryc ja od poczatku i od zawsze lubilam przylegajace ciuszki bo extra podkreslaja brzusio.Cycusie to samo teraz to mam czym sie pochwalic 😉)))A co do zaniku dolegliwosci Elmirka nie martw sie ja tez zauwazylam ze u mnie jest ich mniej bo przynajmniej w dzien nie wymiotuje jak do tej pory tylko wieczorem raz ale to juz nie takie meczace bo pozniej czuje sie o niebo lepiej.Zaparc zadnych nie mialam siusiu to chodze czesto ale przeciez macica ucika na pecherz to nie da inaczej rady tymbardziej ze ja duzo staram sie pic plynow bo to wskazane w ciazy.Jem duzo witamin na slodycze mam wstret-a kiedys dzien bez czekolady to dzien stracony a teraz moglaby nie istniec.Na mdlosci wymioty zadna herbatka imbit=rowa krakersy banany mieta nie pomagaja a kilka lykow wygazowanej coca coli-niektorzy uwazaja ze to szkodliwe i ze pozniej dziecko ma kolki-glupota bo moja siostra w ciazy nie pila nawet lyka coli a mala miala takie kolki ze nikomu takich nie zycze.Lekarz mi powiedzial-ciaza to taki okres ze mozna jest prawie wszystko(sery plesniowe tatar.......o czywiscie nie ale jesli mi cola zycie ratuje-doslownie i nie pije jej litrami to nie ma przeciwskazan.Ok zmykam trzeba zjesc sniadanko i wyjsc na podworko pozniej grilik mam nadzieje ze chociaz kielbaski z grila to sprobuje bo ostatnio mialam na nia odrzut.Milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
Elmirka napisał(a):
Brzusio pewno niedlugo wyjdzie mam kolezanke w pracy po ktorej nie bylo nic widac do 14 tyg teraz jej dopiero brzucho wyszedl a jest w 16 tyg


mi przy pierwsej ciązy do 18-19 tyg NIC nie było widać, za to w drugiej od 12 tyg mam brzusia...trochę to dziwne, choc ponoc zupełnie normalne..


Fakt, jest to chyba bardzo indywidualna kwestia, choć moja mama ciągle powtarza, że u niej od 4 tygodnia było widać brzuszek i już każdy wiedział, że jest w ciąży 🙂))!
Powiem Wam dziewczyny, że ja to spać nie mogę, znaczy dospać, budzę się jak mój narzeczony idzie do pracy, robię mu śniadanko i już później nie mogę w ogóle spać... Za to w trakcie dnia mam czasami tak, że mogłabym zasnąć w każdej chwili w każdym miejscu 😁!
Czyli basenik bez problemowo można sobie serwować tak?? Też musze pomyśleć nad jakimś aktywnym spędzaniem czasu, bo dopada mnie nostalgia przy ciągłym siedzeniu w domu, choć przyznam że w tym okresie czułam się jakbym na nic nie miała energii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!!!
Wróciłam po pobycie u znajomych. Było sympatycznie:-)
Kasia 88 ja kupiłam Femibion Natal 2 przez internet za dwa opakowania z dostawą kuriera zapłaciłam 59 zł.
Skoro biorę FN1 to będę go dalej brała.
Basier witam super,że wszystko ok.:-) gratuluję.
Ja mam usg w pn. idziemy prywatnie ( z uwagi na fakt,że pierwszego maluszka straciłam idziemy się potwierdzić,
że wszystko jest ok) Poprzednio w tym tygodniu ciąży serduszko już nie biło. Usg miałam 2 tygodnie temu i bylo wszystko
ok. Kolejne mam mieć dopiero 17 więc żeby sie nie potrzebnie nie stresować śmigamy w pn.
Edithd gratuluję!!!!!
Ja czuję się całkiem dobrze. W sumie to coraz lepiej. Widocznie dochodzę do siebie po operacji i organizm ma więcej siły. Brzuszek mi sie wybił..Ale wcale mi to nieprzeszkadza.
Ciesze się tym 🙂 🙂 bo to oznacza,że wszystko z Maluszkiem ok,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan100 napisał(a):
hejka!!!
Wróciłam po pobycie u znajomych. Było sympatycznie:-)
Kasia 88 ja kupiłam Femibion Natal 2 przez internet za dwa opakowania z dostawą kuriera zapłaciłam 59 zł.
Skoro biorę FN1 to będę go dalej brała.
Basier witam super,że wszystko ok.:-) gratuluję.
Ja mam usg w pn. idziemy prywatnie ( z uwagi na fakt,że pierwszego maluszka straciłam idziemy się potwierdzić,
że wszystko jest ok) Poprzednio w tym tygodniu ciąży serduszko już nie biło. Usg miałam 2 tygodnie temu i bylo wszystko
ok. Kolejne mam mieć dopiero 17 więc żeby sie nie potrzebnie nie stresować śmigamy w pn.
Edithd gratuluję!!!!!
Ja czuję się całkiem dobrze. W sumie to coraz lepiej. Widocznie dochodzę do siebie po operacji i organizm ma więcej siły. Brzuszek mi sie wybił..Ale wcale mi to nieprzeszkadza.
Ciesze się tym 🙂 🙂 bo to oznacza,że wszystko z Maluszkiem ok,


FN2 trzeba zacząć równo z 2 trymestrem, bo mi jeszcze troszkę zostało FN1 i tak myślałam, że skończę to opakowanie i kupię FN2 🙂.
A u mnie dziewczyny przeprowadzka, od rana pakuję wszystko i nie mam już siły, oczywiście nie dźwigam nic ani nie przenoszę, ale samo układanie wszystkich rzeczy do pudeł jest męczące ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.A ja juz po griliku zrobilismy go na obiadzik najadlam sie i jak narazie jest ok.Ale mnie wkurzyla dzis moja mama-a dziecko nie jedz tego bo to ciezko strawne a nie podchodz do dymu bo to szkodliwe i tak ciagle az nie wytrzymalam i krzyknelam na nia ze chora to ja nie jestem bo ciaza to nie choroba-ta sie zafufala i poszla do sypialni i przesiedziala tam calego grila no gorzej niz z dzieckiem.Ja wiem ze chce dobrze dla mnie ale dobroc mozna szybko tez przedobrzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
edithd napisał(a):
Elmirka napisał(a):
Brzusio pewno niedlugo wyjdzie mam kolezanke w pracy po ktorej nie bylo nic widac do 14 tyg teraz jej dopiero brzucho wyszedl a jest w 16 tyg


mi przy pierwsej ciązy do 18-19 tyg NIC nie było widać, za to w drugiej od 12 tyg mam brzusia...trochę to dziwne, choc ponoc zupełnie normalne..


Fakt, jest to chyba bardzo indywidualna kwestia, choć moja mama ciągle powtarza, że u niej od 4 tygodnia było widać brzuszek i już każdy wiedział, że jest w ciąży 🙂))!
Powiem Wam dziewczyny, że ja to spać nie mogę, znaczy dospać, budzę się jak mój narzeczony idzie do pracy, robię mu śniadanko i już później nie mogę w ogóle spać... Za to w trakcie dnia mam czasami tak, że mogłabym zasnąć w każdej chwili w każdym miejscu 😁!
Czyli basenik bez problemowo można sobie serwować tak?? Też musze pomyśleć nad jakimś aktywnym spędzaniem czasu, bo dopada mnie nostalgia przy ciągłym siedzeniu w domu, choć przyznam że w tym okresie czułam się jakbym na nic nie miała energii


musisz pogadac z ginem ja nie mialam przeciwskazan, pamietam ze mi powiedział, ze dobrze jeździc na 'zaufany' basen, zbey zadnego 'syfiku' nie przywieźć we wiadomym miejscu 🙂 , ale nawet jesli cos by sie zdarzyło to nie jet zagrożeniem dla dzidziusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina83 napisał(a):
Hey 🙂 do ktorego miesiaca nalezy brac kwas foliowy? i jakie wy wyitaminy bierzecie od drugiego trymestru? mnie nic lekarka nie przepisala, ale zawsze moge sama kupic jak tylko bede wiedziec co mam brac....?


ja w pierwszej ciązy od 2giegu trymestru bałam Falvit, teraz dla odmiany femibion, mi wszystko \'wchodzi\', ale wiem ze w femibionie jest JOD i niektóre mamusie róznie na niego reagują. w sumie jest wybór wiec jak nie jestes na nic uczulona to kup cokolwiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś na Termach Maltańskich 🙂 🙂 ja raczej typowo rekreacyjnie. Mężuś ze znajomymi szalał ze znajomymi na zjeżdżaniach, a ja grzałam się w baseniku solankowym. Super.
Ja biorę Femibion Natal 1, a od końca 1 trymestru FN 2. Tak mi zalecił gin. Teraz śmiagam do łóżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziedoberek 😉 musze smigac do pracy... napiszcie mi prosze co poza jodem jest w tych witaminkach czy tez preparatach bo w niemczech nazwy lekow sa inne i nazwy mi nic nie pomoga...bede wdzieczna za pomoc 🙂 milego dzionka kobietki 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina83 napisał(a):
dziedoberek 😉 musze smigac do pracy... napiszcie mi prosze co poza jodem jest w tych witaminkach czy tez preparatach bo w niemczech nazwy lekow sa inne i nazwy mi nic nie pomoga...bede wdzieczna za pomoc 🙂 milego dzionka kobietki 🙂)))


Karinko, mozesz to sobie sprawdzic na necie, ja ci moge podac sklad femibioinu: kwas foliowy, witaminy B1,B2,B6,B12, biotyna, niacyna, kwas pantotenowy, beta-karoten (dla opalenizny hahaha), witamicy C
miłego dnia w pracy, ja dzis mam wolne dopoludnia, mamy dzis matury w szkole i mam dyzur dopiro popoludniu (lekcje z zawodówkami)

pozdrawiam was mamusie, juz sie nei moge doczekac dzisiejszej wizyty a do dopiero wieczorkiem.... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...