Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja już w domku po usg... Potwierdziło sie że bedzie córeczka, waży około 400 gramów ale na tym sie dobre wieści skonczyły bo okazuje sie ze mam za mało wód płodowych wiec jutro spowrotem do lekarza prowadzacego musze sie udać i na dalszą diagnostykę, badania i kontrolne usg za tydzien lub dwa. prawdopodobnie bede musiała być pod specjalistyczna opieką polożniczą bo jest zagrozenie przedwczesnym porodem. Musze sie oszczedzac i unikac wysiłku. Az sie boje co powie moj gin czy czasem nie pokieruje mnie do szpitala. Tym razem nawet zadnych zdjec nie mam dzidzi... wtuliła sie w łozysko i nie chciała sie obracac a do tego miała czkawke 🙂. No i teraz troche znów nerwów bedzie czy wszystko dobrze sie skonczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek wszystko będzie dobrze 🙂 musisz się oszczędzać i udać czym prędzej do lekarza prowadzącego i zastosować się do jego zaleceń. Oszczędzaj się Kochana i tyle. Wierzę,że będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej gosiu....szanuj sie kochana. będzie dobrze

megan, to chyba nie od płci zalezy...ja ani przy Kari ani przy Bimbusiu żadnych słodyczy nei jadłam/nie jem bo mnie odrzucało.... za to przy obojgu ciągło/ciągnie mnie na kwaśne 🙂

a co u mnie po wizycie....
- Mały wazy 720gr 🙂 dr powiedział ze jest ok, komputer wyliczył ze przy porodzie powinien miec ok 3,5kg (byle nie przekroczy 3800, bo nie wiem czy wypchnę heheh),
- komputer pokazał 1.11 jako data porodu.
- na 100% synus będzie, nawet zażartowałam przed USG ze pewnie dzis mi dr powie ze to dziewczyna, ale ledwie przyłożyl głowicę do badania to juz dyndał siusiak...powiedział ze mi gwarancje wystawi ze to facet 🙂
- główka na dole, półkule zdrowe,
- kręgosłup z boku, grzbietem mi wypycha brzuch
- łozysko dalej z przodu, ale nie przodujące
- ruchliwy bardzo
-aorta, serduszko zbadane, all OK
- ruchliwy strasznie, dr go tam szturchał zeby bużkę pokazał to mu oddawał kuksańce 🙂
- Mały jest bardzo wysoko, wszystko szczelnie pozamykane, szyjka długa, dr stwierdził ze mogę biegać, wspinać sie, nosić Karolę i działać z męzem jeśłi mam ochotę bo Małego nic nie ruszy

ja przytyłam 0,5kg, więc bardzo dobrze 🙂

mam juz L4, nast wizyta 4.08 bo dr idzie na urlop a musi mi przed urlopem kontunuację L4 dać.
to tyle mojego szczegółowego raportu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,że z Małym w sumie już nie takim Małym wszystko ok 🙂 🙂 faktycznie zdałaś dokładną relację 🙂
widzę,że ciąża przebiega bezproblemowo - takie też się zdarzają 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
trochę mi głupio ze tak sie rozpisałam, ze u mnie tak dobrze jak u Gosi niezbyt...mam nadzieje ze nie odbierzecie tego źle....


Edith spoko 🙂 nie przejmuj sie 🙂 ja sie ciesze że u Ciebie i małego wszystko dobrze 🙂 że zdrowo rośnie 🙂 Duze chłopisko 🙂 Tak jest raz jest lepiej raz gorzej. My od poczatku ciazy " z zagrożeniem" w nerwach i walczymy kazdego miesiaca zeby było wszystko ok. Moj lekarz tez stara sie zeby włos nam z głowy nie spadł. Narazie przestraszona jestem diagnoza ale nie musi to oznaczac najgorszego. Moze sie okazać że tak mam fizjologicznie. Do tej pory z płynem owodniowym było wszystko ok. Moze to byc kwestia odwodnienia przez te upały... nie wiadomo i dlatego musze sie pobadac dokladniej i kontrolowac czesto na usg. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Silna baba jestem to i moze córcia po mnie troche silnosci i walecznosci ma 🙂 Jutro ide znow na wizyte i zobaczymy jakie decyzje podejmie gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc wszystkim 🙂

Na forum jestem od niedawna a to moj pierwszy post tutaj 🙂 Na poczatku chcialabym pogratulowac wszystkim naszych dzieciaczkow 🙂 Czytam wasze posty i toche Wam zazdroszcze tych czestszych wizyt u lekarzy i robionych USG. No tak ale musze sie przyzwyczaic do tych roznic z racji tego ze mieszkam w innym kraju. Ale na chwile obecna najwazniejsze jest ze z Malenka jest wszystko w ok 🙂
Jest to moja pierwsza ciaza wiec jestem zachwycona tym ze od poniedzialku regularnie czuje ruchy mojej malej Hani 🙂 nawet teraz piszac wierci sie i kreci 🙂
Od dzis bede czesciej do Was zagladac fajnie miec kontakt z innymi przyszlymi mamami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek trzymam kciuki !! 🙂
my w tym tygodniu tez po wizytach 🙂 zaliczony Instytut Hematologi, Szpital na KArowej, USG połowkowe i wizyta u mojej gin 🙂 i wszystko SUPER 🤪 🤪 🤪 ale oczywiscei nadal mamy leżeć 😎 ale co sie naleze i naśpie to moje 🙂 no i będzię. ............ ........................................................................................................................... .............................................. ...................................DZIEWCZYNA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Allicce 🙂 dziewczynki gonią 🙂
Gosiaczek ja też walczę tak jak i Ty. W zeszłym roku poroniłam, potem komplikacje po zabiegu, no i udało się zajść. No i znowu pod górkę operacja, leki na podtrzymanie, dieta, teraz ta taśma owodniowa. Blizna dokucza, ale wierzę,że będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
edithd napisał(a):
trochę mi głupio ze tak sie rozpisałam, ze u mnie tak dobrze jak u Gosi niezbyt...mam nadzieje ze nie odbierzecie tego źle....


Edith spoko 🙂 nie przejmuj sie 🙂 ja sie ciesze że u Ciebie i małego wszystko dobrze 🙂 że zdrowo rośnie 🙂 Duze chłopisko 🙂 Tak jest raz jest lepiej raz gorzej. My od poczatku ciazy " z zagrożeniem" w nerwach i walczymy kazdego miesiaca zeby było wszystko ok. Moj lekarz tez stara sie zeby włos nam z głowy nie spadł. Narazie przestraszona jestem diagnoza ale nie musi to oznaczac najgorszego. Moze sie okazać że tak mam fizjologicznie. Do tej pory z płynem owodniowym było wszystko ok. Moze to byc kwestia odwodnienia przez te upały... nie wiadomo i dlatego musze sie pobadac dokladniej i kontrolowac czesto na usg. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Silna baba jestem to i moze córcia po mnie troche silnosci i walecznosci ma 🙂 Jutro ide znow na wizyte i zobaczymy jakie decyzje podejmie gin.


**** powodzenia gosiaczek i pisz jutro co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno do trzech 🙂 🙂 ja jestem ciekawa czy za drugim uda mi się trafić córeczkę. Ale to sie zobaczy później. Najpierw niech pierwsze się zdrowe urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolejna dziewucha-super gratulacje.A ja tam podswiadomie myslalam ze bedzie synek a jest jak narazie-bo roznie to bywa córcia.Lekarz stwierdził córcie ale nie do końca bo czasami tak bywa jak tłumaczył że siusiak tak się układa i jest malutki że wyglada jak cipcia wiec narazie jest Lenka i wcale sie nie martwie-najwazniejsze ze zdrowa a czy okaze sie Tymek juz nie robi mi to roznicy tak jak Megan napisalam najwazniejsze aby pierwsze urodzilo sie zdrowe a pozniejsza produkcja w planach 😉)))))))))) my mamy pierworodki najpierw musimy sie nauczyc z jednym bo wy mamusie drugiego i kolejnego dziecka wprawe macie 😉 A tak poza tym dziewczyny doganiają 9:8 ale chlopaczki nadal górą http://i50.tinypic.com/302mhxy.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry wszystkim 🙂

Ja juz od jakiegos czasu na nogach. Sprzatanie, prasowanie i pakowanie a za jakies 5 godzin nareszcie wyjezdzamy na wyczekany urlop. Na poczatek 2 dni w Polsce a potem jedziemy do Chorwacji. Juz nie moge sie doczekac, bo u mnie pogoda jest beznadziejna. Maksymalnie 20 C i prawie caly czas deszcz.
Jesli moge zapytac Edithd a Wy w jakich okolicach byliscie w Chorwacji i jak z pogoda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gila napisał(a):
Dzien dobry wszystkim 🙂

Ja juz od jakiegos czasu na nogach. Sprzatanie, prasowanie i pakowanie a za jakies 5 godzin nareszcie wyjezdzamy na wyczekany urlop. Na poczatek 2 dni w Polsce a potem jedziemy do Chorwacji. Juz nie moge sie doczekac, bo u mnie pogoda jest beznadziejna. Maksymalnie 20 C i prawie caly czas deszcz.
Jesli moge zapytac Edithd a Wy w jakich okolicach byliscie w Chorwacji i jak z pogoda?


my byliśmy w okolicy Trogiru, na wyspie Ciovo. upał, upał upał. bez klimatyz w apartamencie byłaby kapa 🙂 ja ma 3letnią córe, chodzilimy na plaze 10-12.30/13 potem od 16.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za informacje 🙂 My jedziemy na poczatek do Dubrownika a potem chyba do Baskiej Vody albo gdzies w tamte okolice. Juz nie moge sie doczekac zwlaszcza ze u nas za chwilke znowu zacznie padac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gila napisał(a):
Dzieki za informacje 🙂 My jedziemy na poczatek do Dubrownika a potem chyba do Baskiej Vody albo gdzies w tamte okolice. Juz nie moge sie doczekac zwlaszcza ze u nas za chwilke znowu zacznie padac 😞


to bardzo daleko jedziecie...autem czy samolotem???? jak autem to sobie rób duzo przerw, mi 'twardły' lydki szybko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
Gila napisał(a):
Dzieki za informacje 🙂 My jedziemy na poczatek do Dubrownika a potem chyba do Baskiej Vody albo gdzies w tamte okolice. Juz nie moge sie doczekac zwlaszcza ze u nas za chwilke znowu zacznie padac 😞


to bardzo daleko jedziecie...autem czy samolotem???? jak autem to sobie rób duzo przerw, mi 'twardły' lydki szybko..


Jedziemy samochodem ale wiemy na co sie piszemy bo bylismy juz na takiej wyprawie 3 lata temu. Wiem ze nie bedzie tak samo jak wtedy z racji tego ze rzeczywiscie juz powoli sie robi nie wygodnie jak siedze w jednej pozycjji przez dluzszy czas. Tak wiec mam nadzieje ze maz bedzie mial to na wzgledzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...