Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
dziewczyny jaki macie sposób na zaparcia??? 😮 🤢
1,5 litra płynów dziennie-sikańsko w gratisie ale zaparcia ustępują.Mnie sie lekarz pytal jak tam u mnie i jak mu powiedzialam ze raz na dwa dni kazal mi pic min 1,5 litra plynow a najlepiej sama wode i jak puje czasami na sile bo potrzeby czasami az takiej nie mam to i narazie spokoj z zaparciami.A podobno zatwardzenia sprzyjaja hemoroidom wiec lepiej sie zmuszac i ich nie miec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
kurcze ja pije ze 2 litry, jem pieczywo pełnoziarniste, jabłka, jogurty z musli, zero czekolady, czasem mini kawke bezkofeinową i nadal słabo, pilnuje zeby chociaz raz dziennie sie udało ale kosztuje mnie to "troche" wysiłku i boje sie ze mi ten pesar spadnie 😞
No to juz nie wiem moze taki masz organizm a sprobuj sok z jablek moze ja ostatnio jak mama robila szarlotke i wycisnela sok ja go wypilam to jak mnie przegonilo to myslalam ze mnie rozsadzi 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
kurcze ja pije ze 2 litry, jem pieczywo pełnoziarniste, jabłka, jogurty z musli, zero czekolady, czasem mini kawke bezkofeinową i nadal słabo, pilnuje zeby chociaz raz dziennie sie udało ale kosztuje mnie to "troche" wysiłku i boje sie ze mi ten pesar spadnie 😞
No to juz nie wiem moze taki masz organizm a sprobuj sok z jablek moze ja ostatnio jak mama robila szarlotke i wycisnela sok ja go wypilam to jak mnie przegonilo to myslalam ze mnie rozsadzi 🙂)


jak mężulek jutro wróci to wysle go wiecej jabłek, bo zostały mi tylko 2 i zrobie sobie kompocik.... bo pamietam ze ostatnio mi pomógł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
kurcze ja pije ze 2 litry, jem pieczywo pełnoziarniste, jabłka, jogurty z musli, zero czekolady, czasem mini kawke bezkofeinową i nadal słabo, pilnuje zeby chociaz raz dziennie sie udało ale kosztuje mnie to "troche" wysiłku i boje sie ze mi ten pesar spadnie 😞
No to juz nie wiem moze taki masz organizm a sprobuj sok z jablek moze ja ostatnio jak mama robila szarlotke i wycisnela sok ja go wypilam to jak mnie przegonilo to myslalam ze mnie rozsadzi 🙂)


jak mężulek jutro wróci to wysle go wiecej jabłek, bo zostały mi tylko 2 i zrobie sobie kompocik.... bo pamietam ze ostatnio mi pomógł 🙂
No to jak masz 2 zetrzyj na tarce i wsun wycisnij z nich sok z odrobina cukru szybciej puszcza i wsun miazsz i sok mi by pomoglo a ty musisz sprobowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
dziewczyny jaki macie sposób na zaparcia??? 😮 🤢
1,5 litra płynów dziennie-sikańsko w gratisie ale zaparcia ustępują.Mnie sie lekarz pytal jak tam u mnie i jak mu powiedzialam ze raz na dwa dni kazal mi pic min 1,5 litra plynow a najlepiej sama wode i jak puje czasami na sile bo potrzeby czasami az takiej nie mam to i narazie spokoj z zaparciami.A podobno zatwardzenia sprzyjaja hemoroidom wiec lepiej sie zmuszac i ich nie miec


Z tą wodą to też pewnie prawda. Ja od czasu jak mi stwierdzili małowodzie w ciązy to zaczełam pić około 2,5 -3 litry wody dziennie 🙂 też na siłe nawet jak mi sie nie chce pić... małymi łyczkami. Do tego sporo owoców teraz w sezonie, tylko ciemne pieczywko ze wzgl. na cukier i odpukać wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wreszcie dzis pospalam dluzej niz do 7 🙂 u nas sa mega upaly po 30 stopni jutro ma byc 37 masakra, ponoc po niedzieli maja dotrzec do polski takze uwazajcie w te goraca!
a dzis mam kolejny intensywny dzionek-dalej na budowie byc moze jeszcze dwa tygodnie i sie wprowadzimy- juz nie moge sie doczekac 🙂 zycze wam milego weekandziku:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
U mnie dzisiaj od rana upal 🙂
Bylam wczoraj na usg. Kubus pieknie sie rozwija i na 100 % bedzie Kubus (siusiak nie odpadl) dumny tata dostal zdjecie klejnotow rodzinnych 😉 😁 wiec mozemy szalec dalej ( zakupowo oczywiscie)
Malenstwo ma juz okolo 900 gr i jak sie okazalo wcale nie jest ulozony glowkowo wrecz odwrotnie ale mamy jeszcze czs rzeby sie odwrocic. lekarz powiedzial , ze nie mam sie bac porodu tutaj bo w szpitalach naprawde wiedza co robia i jesli zaproponuja mi znieczulenie w kregoslup to nie odmawiac bo to naprawde duzy komfort dla rodzacej ( w polsce chyba trzeba za to placic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elmirkal w rybniku jest za darmo, ale trzeba miec komplet badan przed (pod kątem znieczulenia), ja nie chciałam, ale jak moja friend rodziła to polozna w srodku nocy poszła szukac anastazjologa ( a było ich 2 na całe oczepiowice 🙂.... ) i wróciła po 50min jak juz dr stwierdził ze na ZZO jest too late....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski-duzo to nie naskrobalyscie od rana wiec duzo nie mialam do nadrabiania.Dla mnie zaraz nogi w d....wejda a kregoslup wyjdzie uszami to juz nie dla mnie takiw sprzatanie a raptem to tylko poscieranie kurzu odkurzenie i zmycie podlog a zasapalam sie zapocolam jak swinka.Uparlam sie ze sprzatne caly dom i spezatnelam ale takie uparcie to chyba ostatnie przed porodem bo nie dam rady wiecej na jeden raz sprzatnac calego domu a na raty nie lubie. Odpoczne troszke i ide sobie do wanny mezus przyszykuje kapiel i sobie poleze sie zrelaksuje.Troche mnie ochrzanil ze taki wycisk sobie dalam a jego w domu nie bylo i powiedzial ze z checia by przelozyl mnie przez kolano i w tylek narabal a ja na to ze smiechem ze nie da rady bo mi brzuch przeszkadza i niw polozyl by mnie na kolano hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikunia wróciła!!! ale mega ciężko jest jak ja mam lezec a ona chce sie bawic, poryczałam sie chyba ze 3 razy z tej mojej niemocy....ale tłumacze sobie ze juz niedługo :/ ale nie zawsze to pomaga. Przez ostatnioe dni mam jakos wiecej czarnych mysli ze sie nie uda :/ Doobrze ze jest mezulek to przynajmniej moge z nim pogadac...on jest oczywiscie bardziej optymistycznie nastawiony 🙂 jak to facet 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
Wikunia wróciła!!! ale mega ciężko jest jak ja mam lezec a ona chce sie bawic, poryczałam sie chyba ze 3 razy z tej mojej niemocy....ale tłumacze sobie ze juz niedługo :/ ale nie zawsze to pomaga. Przez ostatnioe dni mam jakos wiecej czarnych mysli ze sie nie uda :/ Doobrze ze jest mezulek to przynajmniej moge z nim pogadac...on jest oczywiscie bardziej optymistycznie nastawiony 🙂 jak to facet 😁
Aallicee-nie smutaj sie bo to dzidziusiowi sie udziela juz nam mniej niz wiecej zostalo wiec musi aie udac,a Wikunia madra dziewczynka i jak jej wytlumaczysz dlaczego wielu rzeczy robic nie mozesz to na swoj wiek zrozumie ze to dla dzidziusia trzeba wierzyc w dobre mysli.A swoja droga ja mialam tez juz taki heden dzien ze mnie dopadly mysli ze moze byc roznie ale na szczescie walbelam sie sana w glowe co ja wymyslam ze musi byx dobrze bo malo zostalo a tak sie nakrecilam ze spac nie moglam i nie wyszlo mi na dobre to bo w dzien jak pijana chodzilam teraz tylko kolorowe mysli zadnych czarnych a faceci jak faceci oni inaczej ciaze przechodza niz my kobitki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...