Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziendoberek 🙂
u mnie tez sie ochlodzilo do 20 stopni i odrazu mi lepiej 🙂
jakie plany na weekand? bo u mnie nawal zajec- teraz obiad na szybko szykuje a pozniej sprzatanie nowego domku plus zakupy najpotrzebniejszych rzeczy typu lustro ,zegar itd....
milego weekandu mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂

u mnie też ochłodzenie, co bardzo mnie cieszy 🙂 Ja z racji tego, że nie ma męża będę leniuchować cały dzien, bo ta moja szyjka juz mocno skrócona więc wolę nie ryzykować. Poszukam jakiejś maty edukacyjnej dla Sofii i kilku drobiazgów brakujących 🙂

Moja królewna szaleje od 4, więc chodzę już jak pijany zając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja spalam moze ze 4h. kari co 2h sie budzila z bóle gardła i strasznie płąkała: 😞 mam dosyc. i teraz na serio czuje sie jak wyrodna matka, bo juz z rana na nia nakrzyczałam z bezsilnosci....od 5 oglądała bajki bo tylko wtedy nie ryczała....
jestem otępiała z niewyspania...ost kazda noc wygląda podobnie.... 😞

baiser, my konczymy dopiero fundamenty, chcemy we wrzesniu zrobić mury a w paździeniku dach, ale nie wiem czy wyrobimy, bo firmy są bardzo niesłowne....a murarz ma tylko 2 tyg we wrzesniu free, i jak fundamenty nie będą gotowe to zostaniemy bez murarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my kupilismy dom u dewelopera- i myslelismy ze nie bedzie nas nic interesowac poza wykonczeniem scian i podlog, ale rzeczywistosc okazala sie inna do tej pory sa rzeczy ktore zupelnie nie funkcjonuja typu w kontaktach nie ma pradu, nie ma podlaczonej cieplej wody( niby w poniedzialek ma juz byc?)
elektryczna roleta od tarasu okazala sie mechaniczna i moglabym tak wymieniac......
wiec wyobrazam sobie co jest jesli sie buduje samemu dom od podstaw! ale warto sie poswiecac bo luksus mieszkania na swoim jest niezastapiony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie u mnie weekend pracowicie wpadlam na chwilke zobaczyc co slychac.Ja siedze pani tzw nadzorujaca a maz dalej walczy w lazience robi popoludniami i wolnymi dniami dobrze ze umie sam bo teraz zaplacic dla majstra to wiecej wyjdzie a musi wszystko porobic do tego stanu ze pozniej tylko tata wpadnie i plytki pouklada wiec ja pani nadzorujaca na krzeselku a maz pracus-przed ciaza bylo by szybciej wszysctko bo wiele pomagalam a teraz tylko siedziec mi dadza i sie przygladac-ale to fakt swoj domek to swoj swoj ogrod swoje podworko-mieszkalam w bloku i nie widze siebie tam ale jak ktos musi to trudno trzeba tak zyc i tyle.ok ide bo zaraz nie bedzie cos tak jak ma byc 😉 i bedzie krzyk ze laze na ten internet jak oparzona 😉 do wieczora mamuski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caly dzien sie jak glupia nalazilam ale to w moim stylu nalazic sie a pozniej zdycgac ze nogi bola i plecy.A dzis zauwazylam ze nogi mi puchna palce jak serdelki wygladaja niemalnie az sie smialam jakie nie wymiatowe zero proporcji hihi juz wykapana leze w lozeczku a coea sie msci na mamie kopniakami i wszystkim czym sie da-trzeba wyladowac energie po calym dniu skoro mamusia nie chciala polezec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś dzień w łóżku, jakas taka słaba jestem, kręgosłup bardzo boli i nawet wstać mi się nie chciało.. Do tego ta zgaga, żyć nie daje i jeść mi się odechciewa :/

heh Anula znam to doskonale, dziś że cały dzień leżalam to Sofii bardzo mało aktywna, tylko raz na godzinke kilka puknięć i kopniaków a jak latam cały dzień to mam później wyładowanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello hello
mi lezenie nie grozi (za wyj jednego dnia -operacji Kari 🙂)
wcz miałąm mega marny i nerwowy dzien. w koncu jak kari ok 13.30 zasnłęa ze zmęczenia to sie poryczałam i mi sie lepiej zrobiło...jeszcze brat G sie zapowiedział na kawę z dziewczyną, bardzo miałam wcz ochotę na gosci. siedziałam i marzyłam zeby sobie pojechali.....
umyłam sprzątnełam letnie gadżety ogrodowe Kari do pomieszcze nia gospodarczego za garażem ( basen, jakieś jeździki, namiot, itp), G mi trochę pomogł na górze, ale 99% robie ja... G głwonie działa na budowe pilnując tej dziwnej grupy zbieranych ludzi (wcz nam krzywo snianę w fundamentach wymurowali i musieli ją zburzyć i na nowo....)

dzis kosciol, krótka wizyta mojej cioci (wsyscy odwiedzają Kari), i zero planow na popoludnie, dalej nie za bardzo mozemy wychodzic...

jutro wizyta u gina i dentysta (ost raz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
hello hello
mi lezenie nie grozi (za wyj jednego dnia -operacji Kari 🙂)
wcz miałąm mega marny i nerwowy dzien. w koncu jak kari ok 13.30 zasnłęa ze zmęczenia to sie poryczałam i mi sie lepiej zrobiło...jeszcze brat G sie zapowiedział na kawę z dziewczyną, bardzo miałam wcz ochotę na gosci. siedziałam i marzyłam zeby sobie pojechali.....
umyłam sprzątnełam letnie gadżety ogrodowe Kari do pomieszcze nia gospodarczego za garażem ( basen, jakieś jeździki, namiot, itp), G mi trochę pomogł na górze, ale 99% robie ja... G głwonie działa na budowe pilnując tej dziwnej grupy zbieranych ludzi (wcz nam krzywo snianę w fundamentach wymurowali i musieli ją zburzyć i na nowo....)

dzis kosciol, krótka wizyta mojej cioci (wsyscy odwiedzają Kari), i zero planow na popoludnie, dalej nie za bardzo mozemy wychodzic...

jutro wizyta u gina i dentysta (ost raz).


Edithd to faktycznie nerwowy dzień wczoraj miałaś !! Ale odnośnie tej budowy, to nic się nie martw, niestety taka specyfika polskich firm budowlanych :/ przechodziłam przez to, naprawdę trzeba po wszystkich sprawdzać po milion razy, bo dla nich wymurowanie krzywej ściany nie jest problemem :/ szkoda gadać!!!! trzymaj się dzielnie !
Kari mam nadzieje, ze szybciutko wyzdrowieje !!

U mnie cała noc nie przespana, zasnęłam dopiero o 7 do 9 , więc jestem strasznie zmęczona a spać nie mogę ...
Dzień bez planów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie i ja 🙂 mielismy moja siostre z rodzinka na obiedzie i deserku (sernik na zimno z galaretka i brzoskwiniami) pokawkowali posiedzieli pomacali brzuszek i pojechali a przy okazji sie nakrecili na malutka dzidzie bo ich ma juz 7 lat jutro idzie do 1 klasy i doszli do wniosku ze staruchy z nich 🙂 Baiser wiem jak ta zgaga jest uciazliwa mi caly dzien daje zyc ale od 19 nie ma zmiluj i tylko renie mi pomaga.Edithd-wspolczuje takich wizyt jak sie ledwo siedzi ja nauczylam(trwalo to dosc dlugo) rodzinke i znajomych ze rozumieja ze czasami czlowiek ledwo zyje i nie jest w stanie na wizyty a teraz to juz wcale jak maja zamiar odwiedzic to milion razy sie pytaja czy dobrze sie czuje czy nie beda przeszkadzac az czasami za trosliwie ale przyda sie jak Lenka sie urodzi 🙂 Jutro na 16:30 wizyta-ciekawa jestem czy cos specjalnego mnie czeka oprocz odczytu wynikow i usg.Podobno jakis posiew lekarz robi na chyba paciorkowca ale to chyba jeszcze nie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Melduje sie i ja 🙂 mielismy moja siostre z rodzinka na obiedzie i deserku (sernik na zimno z galaretka i brzoskwiniami) pokawkowali posiedzieli pomacali brzuszek i pojechali a przy okazji sie nakrecili na malutka dzidzie bo ich ma juz 7 lat jutro idzie do 1 klasy i doszli do wniosku ze staruchy z nich 🙂 Baiser wiem jak ta zgaga jest uciazliwa mi caly dzien daje zyc ale od 19 nie ma zmiluj i tylko renie mi pomaga.Edithd-wspolczuje takich wizyt jak sie ledwo siedzi ja nauczylam(trwalo to dosc dlugo) rodzinke i znajomych ze rozumieja ze czasami czlowiek ledwo zyje i nie jest w stanie na wizyty a teraz to juz wcale jak maja zamiar odwiedzic to milion razy sie pytaja czy dobrze sie czuje czy nie beda przeszkadzac az czasami za trosliwie ale przyda sie jak Lenka sie urodzi 🙂 Jutro na 16:30 wizyta-ciekawa jestem czy cos specjalnego mnie czeka oprocz odczytu wynikow i usg.Podobno jakis posiew lekarz robi na chyba paciorkowca ale to chyba jeszcze nie teraz.


ja juz teraz bede miała tego paciorkowca. juz mi wpisał 2 miesiące temu w kartę ciązy, zeby nie zapomnieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karla dzis o 18 zasnęła, a ja.....fuk do autka i na basen, ale juz mi brakowało takiego wycisko-relaxu... machnęłam 40 basenów w 30minut, to spokojnie.... zwykle dochodziłam do 60basenów w 40min, wiec kondycja juz nie ta hahaha. ale z takim usmiechem i zadowoleniem wracałam ze az G sie śmiał ze mnie powinien wcześniej wywalić na basen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja gin tez juz o tym wspominała, że mi wypisze jak bede 11 września na tego paciorkowca, w sumie malutko już nam badań pozostało 🙂

Ja już nie daje rady siedzieć, mała tak się wbija w żebra że nawet leżenie jest uciążliwe 😞 wszystko spowodowane tym, że jak mówi moja gin ten moj brzuszek nei jest za duży i mala się rozpycha strasznie, ale cóż jeszcze niecałe 2 miesiące 🙂

A jutro będe zamawiać kabinę prysznicową , to pewnie padne na koniec dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!

my juz na nogach. kari po 12h snu powiedziała 'dośc'. ale spoko. muszę ja wykkąpać bo wcz zasnęła przed. potem jedziemy na pobieranie krwi, zakupy, od 8-15 będę bez prądu więc odezwę sie dopiero wieczorem, bo o 15.30 mam gina a o 17.40 dentyste.

dobra, idę zmajstrować sniadanko dla G i K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

U mnie kolejna nieprzespana noc, już pomalutku się do tego przyzwyczajam...

Mam do Was pytanie, bo moja gin nic już o tym nie wspominała, ale czy między 28-32 tygodniem należy również zrobic USG genetyczne??? Co prawda, miałam robione USG z pomiarami ale to było to zwykłe, zastanawiam się czy ni umówić się jeszcze na jedno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
PaaTinkagru napisał(a):
Megan101 napisał(a):
Widzę,że dziś poruszyłyście poważny i trudny temat. Niestety Polska to nie jest kraj prorodzinny... wysokie koszty, male zarobki. My już myślimy jak sobie poradzimy z jedną pensją. Nie mamy z kim zostawić dziecka i będę musiała iść na jakiś czas na wychowawczy. Dlatego staramy się oszczędzać i nawet z wyprawką nie szaleć. Rozsądek przede wszystkim.


Najlepiej to jakbysmy zdechli wszyscy z głodu... ;//// Chciałabym, żeby nasz kochany premier Tusk zarabiał średnią krajową !!!!...


Heheh moja droga ja na panstwowym etacie to o sredniej krajowej moge marzyć 🙂 powaznie 🙂
Studia magisterskie zrobione, doświadczenie zawodowe, kursy specjalistyczne itp. i gówno z tego 🙂 A miało być tak pieknie jak zdawałam mature i dostawałam sie na studia 🙂 takie sie miało marzenia i ambicje ... A rzeczywistość brutalna niestety.


Nooo tak ... teraz to z podstawowym Cie przyjmą, a wykształceni zostają bez pracy... żęnada...

Odpoczywam, odpoczywam... Czuje sie jak ksiezniczka.. 🙂 taka mam w domku obsługę: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka napisał(a):
Dlatego wlasnie z tamtad ucieklam i kiedy napomykam w rodzinie o powrocie to kazdy na mnie krzyczy bo do czego tu wracac?
Patinka zacisnij nuzki i duzo odpoczywaj. Nie daj sie chlopu jak mu braknie czystych gatek to w koncu upierze sobie sam 😉. Teraz priorytetem jestes TY i wasza krolewna



Dał radę, Dopiero jak przeprowadziłam z nim powaxzna rozmowę to się wziął za siebie... i za dom ...
powiedziałam, że teraz mam w nosie i jego obowiązkiem jest zadbanie o domeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pojawiam sie i ja 🙂
Wizyta w szpitalu niczego sobie. Opowiadali nam o zaletach i wadach rodzenia w szpitalu, centrum rodzenia i w domu i wychodzi na to ze najlepiej jest rodzic w centrum rodzenia co ja wybralam juz dawno. Zleciala nam tam godzinka ale wiem juz ze jak bede rodzic to wynajmuje prywatny pokoj z basenem do rodzenia. Koszt takiej przyjemnosci to 150 funtow za dobe wiec jak na tutejsze warunki nie jest zle, mozna miec przy sobie rodzine i nawet partner ma wliczone 3 posilki i lozko jesli chce moga zorganizowac 🙂
Patinka dobrze ze potrzasnelas 😉 twoim meszczyzna
Anulka, Edithd dajcie znac jak po wizytach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, powodzenia na dzisiejszych wizytach. Ja dzis zaczynam zajecia w szkole rodzenia, w szpitalu gdzie chce rodzic, wszystko po to, zeby troche z ludzmi imiejscem sie oswoic.
Jesli chodzi o nocki to tez mnie cos dopadaja problemy ze snem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Dzień dobry 🙂

U mnie kolejna nieprzespana noc, już pomalutku się do tego przyzwyczajam...

Mam do Was pytanie, bo moja gin nic już o tym nie wspominała, ale czy między 28-32 tygodniem należy również zrobic USG genetyczne??? Co prawda, miałam robione USG z pomiarami ale to było to zwykłe, zastanawiam się czy ni umówić się jeszcze na jedno


Baiser z tego co ja sie orientuje miedzy 28-32 tyg. jest normalne kontrolne usg z oceną narządów i stopnia rozwoju. Tak mam na rozpisce od lekarza do którego chodze robić usg. Genetyczne tylko w poczatkach 🙂 Ja mam wizyte u gin swojego w środe rano, może zdąrze porobić odrazu badania krwi, a popołudniu mam usg w drugiego lekarza. I to bedzie przedostatnie badanie Usg wg planu oczywiście 🙂 nastepne dopiero pod koniec ciązy 🙂 w 36 tyg. chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem i ja!!Nocka w miare-moze dlatego ze w dzien nie walnelam sobie drzemki sama juz nie wiem.Ja jak inwalidka deska na najznizym poziomie dupa na lozku i prasuje a ze dzis wizyta wiec zaduzo nie moge sie przepracowac wiec wzielam najlepsze do prasowania pieluchy tetrowe flanelki i ceratki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...